Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδω εσεις προτεινετε ηλεκτρονικο τσιγαρο και οτι αλλη ανοησια εχει βγει για τους αδυναμους χαρακτηρες τα αντικαταθλιπτικα σε πειραξαν?

Μεσω διακοπης καπνισματος θεωρειται και για την ωρα σαφες ασφαλεστερο (με τα τωρινα δεδομενα).

Τα χαπια επιρρεαζουν και οργανα αλλα και δημιουργουν ψυχολογικο εθισμο.Χιλιες φορες να συνεχισεις το καπνισμα απο το να πας σε αντικαταθλιπτικα.

Περαν αυτου εμενα το καπνισμα σαν συνηθεια μου αρεσει πολυ ακομα και 0 νικοτινη (ωπου δεν υπαρχει σωματικη εξαρτιση) προτιμω να πιω τον πρωινο καφε μου με ηλεκτρονικο μεχρι να βγει καποια ερευνα που να πει το αντιθετο τουλαχιστον δεν εχω λογο να μην το κανω.

Το σχολιο περι αδυναμων χαρακτηρων στην καλυτερη κομπλεξικο και ανουσιο

 

Οσον αφορα τα αρθρα πριν προλαβεις να μου ποσταρεις αλλα γελεια αρθρα εφημεριδων σε παρακαλω να μπεις να διαβασεις την πηγη για να δεις ποσο γελιοι ειναι που παραποιουν αποτελεσματα ερευνων.

Πριν απο λιγο καιρο ειχε ενα βλακωδες θεμα οτι λεει το ηλεκτρονικο αυξανει ***% τις πιθανοτητες για "λυκο"(την ασθενεια) το οποιο το ειχαν ολα μα ολα τα σαιτ.Τα αποτελεσμα των ερευνων απλα ελεγαν "Εχει ανιχνευθει ποσοτητα ταδε σωματηδιων για τα οποια πρεπει να γινει ερευνα ωστε να βγει το συμπερασμα αν συνδεονται με την ασθενεια λυκου"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Φαίνεται ότι είναι γελοία αυτά τα άρθρα γιατί ενώ ουσιαστικά σου λένε πως ακόμα δεν ξέρουμε τίποτα απολύτως, πετάνε λέξεις να τρομάξει ο κόσμος. "Δεν ξέρουμε βέβαια ακόμα αν προκαλείται κάτι, αλλά θέλετε πραγματικά να περιμένετε να δείτε για το αν προκαλείται καρκίνος ή άλλες σοβαρότατες ασθένειες;;"

 

Αφού δεν ξέρουμε ρε ψηλέ τι το πετάς τότε; Προφανώς και είσαι βαλτός και θες να τρομάξεις κόσμο.

Με την ίδια λογική μπορώ να γράψω με το άτμισμα "πιθανώς ξαναβγάζουν μαλλιά οι φαλακροί, δεν το ξέρουμε βέβαια στα σίγουρα, αλλά πιθανώς να γίνεται, τα χρόνια θα δείξουν".

 

Δημοσιογραφία είναι αυτό;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξέρω οτι το τσιγάρο το κανονικό 16 χρόνια κάπνιζα 12-13 τσιγάρα την μέρα .τα τελευταία 2 χρόνια είχα πόνους στους πνέυμονες.Εδώ και 2 μιση μήνες που το γύρισα στο ηλεκτρονικό ,σήμερα οι πόνοι έχουν φύγει τελείως πια .Απλά πράγματα.Το κακό (το τσιγάρο δλδ)το νιώθεις μέσα σου.

Συμπέρασμα; Με το ηλεκτρονικό τσιγάρο δεν πονάς και επιζείς,με το κανονικό τσιγάρο όμως πονάς και πεθαίνεις.-

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξέρω οτι το τσιγάρο το κανονικό 16 χρόνια κάπνιζα 12-13 τσιγάρα την μέρα .τα τελευταία 2 χρόνια είχα πόνους στους πνέυμονες.Εδώ και 2 μιση μήνες που το γύρισα στο ηλεκτρονικό ,σήμερα οι πόνοι έχουν φύγει τελείως πια .Απλά πράγματα.Το κακό (το τσιγάρο δλδ)το νιώθεις μέσα σου.

Συμπέρασμα; Με το ηλεκτρονικό τσιγάρο δεν πονάς και επιζείς,με το κανονικό τσιγάρο όμως πονάς και πεθαίνεις.-

 

Mα ακόμα και σε αυτό το άρθρο γράφει ότι το κανονικό τσιγάρο είναι χειρότερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν μερικούς μήνες έλεγα ότι το άτμισμα είναι ίσως ο μόνος τρόπος να εξαλειφθούν τα τσιγάρα αλλά δυστυχώς έχουν τέτοιες πλάτες που όχι μόνο δεν τους αγγίζει κανείς, αλλά μπορούν και πολεμούν με κάθε μέσο οτιδήποτε νιώθουν ότι τους απειλεί.

 

Το άτμισμα σίγουρα δεν είναι καλό αλλά μην πάτε ρε να το συγκρίνετε με τη βρωμιά και τον καρκίνο του καπνού. Εδώ πάνε και βγάζουν έρευνες για το άτμισμα σε ανθρώπους που ταυτόχρονα καπνίζουν, πόσο για γέλια πια;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα πριν λίγες μέρες το VAPORESSO SWANG KIT

PwQRRjcr.jpg

 

Fv8kWGb.jpg

 

Λοιπόν το μοντάκι είναι ότι πιο ελάφρύ έχω πιάσει στα χέρια μου με αρκετά δυνατά ρευματα τύπου ipv από αυτονομία νομίζω ότι είναι σε λογικά επίπεδα 2 samsung 30Q  στα 30 watt  με 15 ml κατανάλωση καπού εκεί είναι και το Al85. Το μενού του είναι λίγο περίεργο και αναγκάστηκα να χρησιμοποιήσω το μάνουαλ για να το δουλέψω.  Αλλά το χειρότερο νομίζω είναι ότι δεν πέρνει μεγάλους ατμοποιήτες αυστηρά μέχρι 22 χιλ.

Ήρθε με τον ατμοποιητη NRG SE ο οποίος πέρνει κεφαλές που ξεκινάνε από τα 30 βατ εμένα μου άρεσε στα 35. Ωραία γεύση για τανκάτος αλλά τρελή κατανάλωση μιλάμε και ένα μλ την φορά στεγανός και με ευκολό γέμισμα από επάνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αντικαταθλιπτικά προτείνει για την διακοπή του καπνίσματος;

 

Ναι, στην ίδια κατηγορία ανήκουν τα φάρμακα που παίρνεις αν μπεις σε πρόγραμμα διακοπής του καπνίσματος σε κάποιο νοσοκομείο κλπ. Και είναι πάρα πολύ αποτελεσματικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, στην ίδια κατηγορία ανήκουν τα φάρμακα που παίρνεις αν μπεις σε πρόγραμμα διακοπής του καπνίσματος σε κάποιο νοσοκομείο κλπ. Και είναι πάρα πολύ αποτελεσματικά.

 

Για μίλησε μας εσυ ρε μπιλτανο για την αποτελεσματικότητα των αντικαταθλιπτικών .προσοχη ομως γιατι εχεις βγει ηδη offtopic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί δεν μας λέει  για τα μακροχρόνια αποτελεσματα πέραν του χρόνου των κλινικών διακοπής καπνισματος απέναντι στο ηλεκτρονικό  

και ας βγει και οφτόπικ άμα στο τέλος μάθουμε κάτι χρήσημο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φενεται απολυτα λογικο το τα αντικαταθλιπτικα να βοηθουν στην διακοπη του καπνισματος , σε βοηθουν να μην εχεις αναγκη το τσιγαρο και να μην το σκεφτεσαι εφοσον βρισκεσαι σε κατασταση ευφοριας.

Εγω ξεκαθαρισα την θεση μου στο οτι μου αρεσει η συνηθεια οποτε και με 0 νικοτινη θελω το ηλεκτρονικο για τν καφε,επισης δεν θελω να παρω φαρμακα.

Απλα υποψιν πως και τα αντικαταθλιπτικα μπορουν να προκαλεσουν σοβαρο εθισμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι να αρχίσω τα αντικαταθλιπτικά για να κόψω το τσιγάρο, προτιμώ να συνεχίζω το κάπνισμα ή μάλλον το άτμισμα...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έστησα τον dead rabbit που είχα πάρει καιρό και καθότανε

ωραία γεύση αλλά δε μπορώ να πω οτι είμαι τρελός φαν του περίπου postless deck

επίσης ίσως να ήθελα λίγο μεγαλύτερο drip tip και τρύπα για να ρίχνω υγρό αλλά μπορεί να είναι επειδή συνήθισα από τον troll που είναι μπουρί αν και 22mm

 

 

 

 

IMG_20171116_222217.jpg

 

IMG_20171116_223430.jpg

 

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...