Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 hours ago, MySql said:

Για ένα ένα ξεχωριστά εννοούσα αλλά με έψησε και η ιδέα όλων μαζί εάν υπάρχει :P

ξεχωριστα δοκιμασε απο ατμουλι την κοκα κολα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

19 ώρες πριν, MySql είπε

Για καθεαυτου jack daniels λιγο δυσκολο,μπορεις να ψαξεις κατι που να περιεχει kentucky bourbon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στην παρέα .

Δεν μπορώ να καταλάβω πως αλλά εχθεςστο αεροδρόμιο έχασα το πάνω καπάκι του μικρού λαγού. Ξέρει κανείς αμα μπορώ να κάνω κάτι.

Και τέλος το δίλημμα recurve ή gorge?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενημερωτικά για όσους δεν την έχουν δει. 

"A Billion Lives"

https://www.imdb.com/title/tt5069074/

https://en.wikipedia.org/wiki/A_Billion_Lives 

Ταινία Ντοκιμαντέρ για το ηλεκτρονικό τσιγάρο με αλήθειες και ψέματα για το άτμισμα και τον πόλεμο που δέχεται από τις καπνοβιομηχανίες και όχι μόνο!!!

Όσοι θέλουν να την παρακολουθήσουν ολόκληρη με Ελληνικούς υπότιτλους θα την δουν εδώ: https://onlinemovie.gr/movies/a-billion-lives/

Το trailer παρακάτω έχει Ελληνικούς υπότιτλους.

 

 

Επεξ/σία από Jangos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, kataramenos32 είπε

Παιδια υγρα απο Αγγλια μπορουμε να παραγγειλουμε;

Αν εννοεις αρωματα τοτε ναι

 

Επισης εχω και γω μαι ερωτηση για οποιον παιζει με μηχανικα..Θελω να δοκιμαω και γω και βρηκα σε καλη προσφορα το coilart mage που ειναι ομως υβριδικο..Η διαφορα τους πανω κατω καταλαβα ποια ειναι,αλλα αυτο που θελω να μαθω ειναι αν και στα μηχανικα ο πολος του ατμοποιητη πρεπει να προεξεχει οπως στα υβριδικα...Εχω εναν κλωνο twisted messes squared ο οποιος εχει τον πολο στο υψος των σπειρωματων..Ξεβιδωνει βεβαια αλλα δεν ξερω αν αρχιζει και σταζει υγρο απο τον πολο,που ειναι κακο..επισης εκτος απο θεμα φορτισης και ampere μπαταριας,Ohm στησιματος να ειναι πανω απο ~0.25,τι αλλο πρεπει να προσεξω?(Πχ κατι σαν τον πολο),και η μπαταρια μπορει να μπει και απο τις δυο μεριες?Ευχαριστω..

Επεξ/σία από Karamol3golas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Karamol3golas είπε

Αν εννοεις αρωματα τοτε ναι

Επισης εχω και γω μαι ερωτηση για οποιον παιζει με μηχανικα..Θελω να δοκιμαω και γω και βρηκα σε καλη προσφορα το coilart mage που ειναι ομως υβριδικο..Η διαφορα τους πανω κατω καταλαβα ποια ειναι,αλλα αυτο που θελω να μαθω ειναι αν και στα μηχανικα ο πολος του ατμοποιητη πρεπει να προεξεχει οπως στα υβριδικα...Εχω εναν κλωνο twisted messes squared ο οποιος εχει τον πολο στο υψος των σπειρωματων..Ξεβιδωνει βεβαια αλλα δεν ξερω αν αρχιζει και σταζει υγρο απο τον πολο,που ειναι κακο..επισης εκτος απο θεμα φορτισης και ampere μπαταριας,Ohm στησιματος να ειναι πανω απο ~0.25,τι αλλο πρεπει να προσεξω?(Πχ κατι σαν τον πολο),και η μπαταρια μπορει να μπει και απο τις δυο μεριες?Ευχαριστω..

Κλωνο και συγκεκριμενα καποιον που δεν προεξεχει καθολου μην τυχον και βαλεις πανω σε υβριδικο αλλα ουτε μηχανικο. Οσον αφορα τα Ω μπορεις να παιξεις και πολυ πιο χαμηλα απο 0.25 αρκει να το σηκωνει η μπαταρια σου. Προσωπικα στο tauren εχω παιξει μεχρι 0.11 με Ijoy 20700

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, Jangos said:

Ενημερωτικά για όσους δεν την έχουν δει. 

"A Billion Lives"

https://www.imdb.com/title/tt5069074/

https://en.wikipedia.org/wiki/A_Billion_Lives 

Ταινία Ντοκιμαντέρ για το ηλεκτρονικό τσιγάρο με αλήθειες και ψέματα για το άτμισμα και τον πόλεμο που δέχεται από τις καπνοβιομηχανίες και όχι μόνο!!!

Όσοι θέλουν να την παρακολουθήσουν ολόκληρη με Ελληνικούς υπότιτλους θα την δουν εδώ: https://onlinemovie.gr/movies/a-billion-lives/

Το trailer παρακάτω έχει Ελληνικούς υπότιτλους.

 

Και τα δυο το ίδιο πράγμα είναι, το ένα σε σκοτώνει στο Α ημίχρονο, το άλλο στο Β. 

Stay cool dude !

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, kataramenos32 είπε

Κλωνο και συγκεκριμενα καποιον που δεν προεξεχει καθολου μην τυχον και βαλεις πανω σε υβριδικο αλλα ουτε μηχανικο. Οσον αφορα τα Ω μπορεις να παιξεις και πολυ πιο χαμηλα απο 0.25 αρκει να το σηκωνει η μπαταρια σου. Προσωπικα στο tauren εχω παιξει μεχρι 0.11 με Ijoy 20700

Μπορω να κανω τον πολο να προεξεχει καθως εχει σχισμη για κατσαβιδι..Το μονο που με προβληματιζει ειναι αν βγαλει υγρο απο τον πολο..Τι παραπανω προσεχεις σε υβριδικα απο μηναχικο?επισης ζητησες απο τη μπαταρια σου 38 αμπερε,μπορει να εχει τοσα σε pulse rating αλλα και παλι το λες καπως επικινδυνο οποτε ασε εμενα να παιζω ως 20 amps :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 22/5/2018 στις 9:20 ΜΜ, Karamol3golas είπε

Μπορω να κανω τον πολο να προεξεχει καθως εχει σχισμη για κατσαβιδι..Το μονο που με προβληματιζει ειναι αν βγαλει υγρο απο τον πολο..Τι παραπανω προσεχεις σε υβριδικα απο μηναχικο?επισης ζητησες απο τη μπαταρια σου 38 αμπερε,μπορει να εχει τοσα σε pulse rating αλλα και παλι το λες καπως επικινδυνο οποτε ασε εμενα να παιζω ως 20 amps :P

Συμφωνω με τον απο πανω ειδικα οταν δεν εχει φτιαχτει ο κλωνος για να μπει σε ενα υβριδικο. Τα υγρα αναπληρωσης δεν ειναι αγωγιμα οποτε δε θα "σκασει" η μπαταρια αλλα σε περιπτωση που μπει υγρο στην μπαταρια την αφηνεις στην ακρη δεν τη χρησιμοποιεις και οσο πιο γρηγορα μπορεις της αλλαζεις το wrap. Οι κανονες προστασιας της μπαταριας εδω ειναι πιο αυστηροι. 5Α και στηνεις στα 0,25-0,3 στην αρχη μεχρι να εξοικειωθεις. Η μπαταρια μπαινει με φορα ωστε ο θετικος πολος να ακουμπα το πιν του ατμο για λογους ασφαλειας. θα δουλεψει ομως και αναποδα. Η πολικοτητα της μπαταριας δε παιζει ρολο.


Περισσοτερα για νομους ohm κτλ βαζω ενα βιντεο του mooch που τα λεει ωραια, στα αγγλικα.  Χρησιμο ειναι να ξερουμε οσα λεει στη σειρα minding your mahs.
 

 

Επεξ/σία από nrkmaiden
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Karamol3golas είπε

Μπορω να κανω τον πολο να προεξεχει καθως εχει σχισμη για κατσαβιδι..Το μονο που με προβληματιζει ειναι αν βγαλει υγρο απο τον πολο..Τι παραπανω προσεχεις σε υβριδικα απο μηναχικο?επισης ζητησες απο τη μπαταρια σου 38 αμπερε,μπορει να εχει τοσα σε pulse rating αλλα και παλι το λες καπως επικινδυνο οποτε ασε εμενα να παιζω ως 20 amps :P

Το οτι αφαιρειται η ξεβιδωνεται δεν σημαινει οτι ειναι ρυθμιζομενος. Ναι εγω το 0.11 το εφερα σαν ακραιο παραδειγμα μιας και δινει πολυ ρευμα και δεν το ευχαριστιεσαι. Σε συνεχες ρευμα εχει 30Α η μπαταρια αυτη ξερω. Να ξερεις ομως οτι 0.25 και 0.30 δεν θα σε ικανοποιουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, kataramenos32 είπε

Το οτι αφαιρειται η ξεβιδωνεται δεν σημαινει οτι ειναι ρυθμιζομενος. Ναι εγω το 0.11 το εφερα σαν ακραιο παραδειγμα μιας και δινει πολυ ρευμα και δεν το ευχαριστιεσαι. Σε συνεχες ρευμα εχει 30Α η μπαταρια αυτη ξερω. Να ξερεις ομως οτι 0.25 και 0.30 δεν θα σε ικανοποιουν

Αυτα που στηνω συνηθως ειναι 0.15,ισως και 0.18,ειτε framed staple ειτε fused 3x28 core με 36αρι εξωτερικο..Απλα ανεφερα τις παραπανω αντιστασεις μεχρι να μαθω περισσοτερα,που εχω μαθει ηδη αρκετα εχοντας διαβασει πολλες ωρες και εχοντας δει δεκαδες βιντεο σαν το παραπανω..Απλα οσο παιζω θα μαθω και αλλα και μεχρι τοτε καλυτερα ασφαλες και ας μην εχω την μεγιστη ευχαριστιση(θα παιζω και με ηλεκτρονικο για αυτο :P ) και μετα βλεπουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Karamol3golas είπε

Αυτα που στηνω συνηθως ειναι 0.15,ισως και 0.18,ειτε framed staple ειτε fused 3x28 core με 36αρι εξωτερικο..Απλα ανεφερα τις παραπανω αντιστασεις μεχρι να μαθω περισσοτερα,που εχω μαθει ηδη αρκετα εχοντας διαβασει πολλες ωρες και εχοντας δει δεκαδες βιντεο σαν το παραπανω..Απλα οσο παιζω θα μαθω και αλλα και μεχρι τοτε καλυτερα ασφαλες και ας μην εχω την μεγιστη ευχαριστιση(θα παιζω και με ηλεκτρονικο για αυτο :P ) και μετα βλεπουμε

Να προσεξεις μονο το στησιμο σου να ειναι σωστο και να μην σου κανει κανενα short,ειδικα σε σωληνες που ο ατμο παταει κατευθιαν στη μπαταρια και δεν εχουν κανενα κυκλωμα ασφαλειας. Επισης οπως ειπαμε μην ρισκαρεις με κλωνους. Υπαρχουν παρα πολλοι και καλοι rda σε χαμηλες τιμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...