Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπόν,

 

λέω να πάρω έναν ατμοποιητή που να παίρνει χειροποίητες αντιστάσεις.. (πως τα λέω εε ο άτιμος..)

RDA? RDT? πως λέγονται.. με μια γρήγορη ματιά, και μην έχοντας ιδέα απο δ'αυτους, μου άρεσε ο avocado 24

τι λέει σαν ατμοποιητής? δεν θέλω διαρροές, όπως και μεγάλη κατανάλωση.

τι θα χρειαστώ από εξοπλισμό για να περάσω στο φτιάξιμο αντιστάσεων?

 

ατμίζω γύρω στα 2 χρόνια, ξεκίνησα από nautilus, herakles hydra και τώρα έχω ένα joyetech cubis pro.

mod, έχω ένα smok r-steam 80w tc (σακατεμένο, αλλά δουλεύει μια χαρά) και ένα joyetech vtc 75w

 

τελευταίο μήνα ξανάρχισα το στριφτό.. λίγο το άγχος στη δουλειά, λίγο το ότι άτμιζα 0 νικοτίνη, λίγο το ότι το ηλ. τσιγάρο δεν με έφτιαχνε τόσο.. οπότε, λέω να το ξαναψάξω για να το πάρω λίγο πιο ζεστά πάλι..

 

από εξωτερικό παραγγέλνουμε? τι παίζει? μου έχουν τελειώσει οι αντιστάσεις για τον hydra και ο cubis δεν μ'αρεσει το ίδιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, johnieXoX είπε

λοιπόν,

λέω να πάρω έναν ατμοποιητή που να παίρνει χειροποίητες αντιστάσεις.. (πως τα λέω εε ο άτιμος..)

RDA? RDT? πως λέγονται.. με μια γρήγορη ματιά, και μην έχοντας ιδέα απο δ'αυτους, μου άρεσε ο avocado 24

τι λέει σαν ατμοποιητής? δεν θέλω διαρροές, όπως και μεγάλη κατανάλωση.

τι θα χρειαστώ από εξοπλισμό για να περάσω στο φτιάξιμο αντιστάσεων?

ατμίζω γύρω στα 2 χρόνια, ξεκίνησα από nautilus, herakles hydra και τώρα έχω ένα joyetech cubis pro.

mod, έχω ένα smok r-steam 80w tc (σακατεμένο, αλλά δουλεύει μια χαρά) και ένα joyetech vtc 75w

τελευταίο μήνα ξανάρχισα το στριφτό.. λίγο το άγχος στη δουλειά, λίγο το ότι άτμιζα 0 νικοτίνη, λίγο το ότι το ηλ. τσιγάρο δεν με έφτιαχνε τόσο.. οπότε, λέω να το ξαναψάξω για να το πάρω λίγο πιο ζεστά πάλι..

από εξωτερικό παραγγέλνουμε? τι παίζει? μου έχουν τελειώσει οι αντιστάσεις για τον hydra και ο cubis δεν μ'αρεσει το ίδιο..

Καλος ο avocado αλλα σιγουρα δεν ειναι για αρχαριους γιατι και διαρροες θα σου κανει και θα σε ζοριζει στο σωστο στησιμο.Επισης μιας και απο οτι βλεπω τα μοντακια σου ειναι low power καλυτερα να πας σε single coil RTA,κατι σαν τον Geekvape Zeus.Top airflow για να μην κανει διαρροες,καλη γευση,οχι πολυ μεγαλη καταναλωση(αναλογα το συρμα παντα) και γενικα ευκολος ατμοποιητης για αρχαριους.Οσον αφορα τον εξοπλισμο θα χρειαστεις σιγουρα κοφτακι για συρματα αντιστασεις κτλ,κεραμικη τσιμπηδα,ενα coil tool,ενα ψαλιδι για τα βαμβακια σου και για δικη σου ευκολια καλη θα ειναι και μια τσιμπηδα-tweezer.Τωρα αν εχεις σκοπο να αγοραζεις συρμα σε κουλουρι και οχι ετοιμα coils καλα θα ειναι να παρεις και ενα coiler για τα τις γυρνας πιο ευκολα και πιο σωστα.Αν ξεχναω κατι ας με συμπληρωσει καποιος :P

Επεξ/σία από kataramenos32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, ny_ είπε

Και τα δυο το ίδιο πράγμα είναι, το ένα σε σκοτώνει στο Α ημίχρονο, το άλλο στο Β. 

Stay cool dude !

Τώρα μας τρολαρεις dude ?

2 ώρες πριν, SpAcE_PaNtHeR είπε

Παιδιά γεια σας.Ξέρει κανείς πως μπορώ να φτιάξω το αρωμα Relax της eliquid france ?Αλλά να έχει ακρίβως την ίδια γέυση?

http://www.nexxton-ecig.com/index.php?route=product/product&product_id=2037 έχει τα αρώματα συγκεντρομενα και την συνταγή

 

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, ny_ είπε

Και τα δυο το ίδιο πράγμα είναι, το ένα σε σκοτώνει στο Α ημίχρονο, το άλλο στο Β. 

Stay cool dude !

Επιχειρήματα......... αποστομωτικά. Άλλο είναι όμως  να βγεις για αλλαγή στο 89 και άλλο  στο ημίχρονο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 minutes ago, nrkmaiden said:

Επιχειρήματα......... αποστομωτικά. Άλλο είναι όμως  να βγεις για αλλαγή στο 89 και άλλο  στο ημίχρονο...

Το final result όμως παραμένει το ίδιο. Εκεί θέλω να καταλήξω... 

1 hour ago, palasd said:

Τώρα μας τρολαρεις dude ?

http://www.nexxton-ecig.com/index.php?route=product/product&product_id=2037 έχει τα αρώματα συγκεντρομενα και την συνταγή

Γιατί θεωρείς ότι σε τρολαρω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

http://www.nexxton-ecig.com/index.php?route=product/product&product_id=2037 έχει τα αρώματα συγκεντρομενα και την συνταγή

Aυτό μετά όταν τα προσθέσω όλα τα αρώματα μαζί ,πόσο ποσοστό αραίωσης θέλει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@SpAcE_PaNtHeR
Δε τα βαζεις ολα μαζι με την εννοια τα πεταω ολα μεσα και μετα το διαλυω.

Η συνταγη:

Black Coffee E-Liquid France 2% 
Cookie - E-liquid France 2%
Tabac KLM - Eliquid France 3%
Vanille - Eliquid France 3%

Μετα αποφασιζεις ποσο τελικο προιον θες να εχεις, ποση νικοτινη και τη αναλογια pg -vg θες να ειναι το τελικο αποτελεσμα. Μετα κοιτας την νικοτινη έχεις(συνηθως 20mg/ml σε μπουστερακι των 10μλ).

Για που χου. θελω να εχω τελικο προιον(batch) : 100ml 

θελω 3αρα νικοτινη και εχω booster των 20mg/ml (50-50, vg-pg)

και τα 4 αρωματα. Τοτε για να παρω το επιθυμητο αποτέλεσμα θα πρεπει σε ενα δοχειο 100μλ να βαλω

15μλ απο τα boosterakia (1μιση δηλαδη αν και καλο ειναι για ακριβεια να τα μετραμε)

Απο 2 μλ black cofee και cookie
Απο 3 μλ tobac και vanille
οποτε μεσα εχουμε 25 ml 
Επειτα προσθετουμε τις βασεις μας pg και vg

Για να ειναι το τελικο αποτελεσμα 50-50 
θες 42,5ml vg και 32,5ml pg 


ΤΟ κουνας καλα καλα να ομογενοποιηθει το μιγμα αφηνεις οσο λεει η συνταγη αν θυμαμαι καλα θελει κανα 2 3 βδομαδες και απολαμβανεις.
Αν κανεις καποιο λαθος στα "ποσοστα" αραιωσης θαπαρεις και διαφορετικο αποτελσμα το αν θα ειναι αισθητο η οχι εξαρταται απο το ποσο λαθος εκανες. (αν εγω εχω κανει κανα λαθος διορθωστε με :))

χρησιμο site για diy υγρα, που λυνει χερια ειναι το http://www.steam-engine.org/juice.html
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
@johnieXoX ποιος τρόπος ατμισματος σου αρεσει  και μεχρι ποσο θελεις να δωσεις? 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
In other news, εχει βγει μια εγκυκλιος για τα snv το ειδατε(και οχι μονο αλλα αυτα πειραζει πιο πολυ)? Ενα μαγαζι μαλιστα εχει αρχισει να κανει και γενναιες εκπτωσεις σε αυτα. Θεωρειτε οτι πρεπει να αρχισουμε να στοκαρουμε υγρα που μας αρεσουν?

Επεξ/σία από nrkmaiden
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

SpAcE_PaNtHeR

Εμένα μου αρέσει πολύ  ο κλώνος απο atomiser.gr  συνταγη tpa  και βγάζω 100 μλ υγρό 

Επεξ/σία από palasd
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά και μετά θέλει υπομονή για ωρημανση.

 

ny_

Όταν συγκρινεις  κάτι που έχει 4000 καρκινικές ουσίες με 8 και μου λες οτι είναι σχεδόν το ίδιο τι να σε ρωτησω ή για να το πω και αλλιως άμα το 95% καλύτερο το θεωρεις  το ίδιο τοτε οκ

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αναφορά σε κείμενο

Εμένα μου αρέσει πολύ  ο κλώνος απο atomiser.gr  συνταγη tpa  και βγάζω 100 μλ υγρό 

να ρωτήσω  το relax  άρωμα αυτό της φωτο συγκεκριμενα

relax-50ml-option-booster.jpg

 

μοιάζει πιο πολυ με την συνταγή που είπες απο το (relaxation) atomiser.gr  συνταγη tpa ή με τα 4 αρωματα που είναι αυτα (Black Coffee E-Liquid France 2% 
Cookie - E-liquid France 2%
Tabac KLM - Eliquid France 3%
Vanille - Eliquid France 3%) αν τα φτιάξω?

@palasd

Επεξ/σία από SpAcE_PaNtHeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι πνευμονικός, μου αρέσει ο πυκνός ατμός, πιο γευστικός και όχι τόσο αεράτος. Καλό το ντουμάνι, αλλά δεν είναι αυτοσκοπός.. 

Για τον ατμοποιητή κάνα 40αρι €, 50max

Modάκι θα θελα να μην πάρω, εκτός αν χρειάζεται απαραίτητα. Γενικά δεν μου αρέσουν τα πολλά watt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SpAcE_PaNtHeR

Αυτό που έβαλες είναι το shake and vape το επίσημο υπάρχουν τα αρώματα που πήρες και υπάρχει ή συνταγή που βγάζει το μαγαζί η του μαγαζιού έχω κάνει 200μλ και τώρα που κατεβηκα  θα ξαναπαρω και το καλύτερο είναι έτοιμο σε τρεις μέρες επίσης 3beca και κάστρο επίσης αξίζουν 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...