Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καταλαβα..

θα το ξεκινησω αναποδα..

ποιο ειναι το budget σου?

 

αφου δεν καπνιζεις πολλα τσιγαρα , μπορεις να πας στο istick 30w.

επισης αφου καπνιζεις τοσα πολλα χρονια , και θες (απ οτι καταλαβαινω να το κοψεις το ριμαδη) καλο θα ηταν να μην πας σε αερατο ατμοποιητη , διοτη θα σου φανει ΤΕΛΕΙΟΣ διαφορετικο απο αυτο που κανεις 15χρονια τωρα..και μπορει να εχεις τελειως αλλο αποτελεσμα..να το πεταξεις, δηλαδη να καθησει συρταρι..

 

εσυ θες σφηχτη τζουριτσα, να θυμιζει λιγο τσιγαρο, μαζι με το καταληλο υγρο να μην σε κανουν να αηδιασει η να πεταξεις τις πρωτες μερες.να μην σου φαινεται περιεργο..

 

θα εχεις ενα σωρο πραγματα ν ασχοληθεις , θα σου φαινονται ολα περιεργα , αλλα τουλαχιστον να σου θυμιζει λιγο τσιγαρο για να ξεγελαστει και το μυαλο.

 

 

ωραιο ειναι ο nautilos για εσενα παρα παρα πολυ καλος.

οπως επισης και κανας aerotank v2 απο kanger.

 

συγκρινα λιγο πιο πανω και τους 2 μπορεις να ριξεις μια ματια..

 

πως σου φαινονται?

 

απο γευσεις τι σκεφτεσαι? καλα ειναι να πας σε καπνικα τουλαχιστον για αρχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καταλαβα..

θα το ξεκινησω αναποδα..

ποιο ειναι το budget σου?

 

αφου δεν καπνιζεις πολλα τσιγαρα , μπορεις να πας στο istick 30w.

επισης αφου καπνιζεις τοσα πολλα χρονια , και θες (απ οτι καταλαβαινω να το κοψεις το ριμαδη) καλο θα ηταν να μην πας σε αερατο ατμοποιητη , διοτη θα σου φανει ΤΕΛΕΙΟΣ διαφορετικο απο αυτο που κανεις 15χρονια τωρα..και μπορει να εχεις τελειως αλλο αποτελεσμα..να το πεταξεις, δηλαδη να καθησει συρταρι..

 

εσυ θες σφηχτη τζουριτσα, να θυμιζει λιγο τσιγαρο, μαζι με το καταληλο υγρο να μην σε κανουν να αηδιασει η να πεταξεις τις πρωτες μερες.να μην σου φαινεται περιεργο..

 

θα εχεις ενα σωρο πραγματα ν ασχοληθεις , θα σου φαινονται ολα περιεργα , αλλα τουλαχιστον να σου θυμιζει λιγο τσιγαρο για να ξεγελαστει και το μυαλο.

 

 

ωραιο ειναι ο nautilos για εσενα παρα παρα πολυ καλος.

οπως επισης και κανας aerotank v2 απο kanger.

 

συγκρινα λιγο πιο πανω και τους 2 μπορεις να ριξεις μια ματια..

 

πως σου φαινονται?

 

απο γευσεις τι σκεφτεσαι? καλα ειναι να πας σε καπνικα τουλαχιστον για αρχη.

Απο ντουμανια πως πανε τα συγκεκριμενα;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως υπάρχει έλλειψη ενός νέου, ποιοτικού ατμοποιητή για mouth to lung τζούρες.

 

Βγαίνουν κυριολεκτικά καθημερινά φανταστικοί subtank ατμοποιητές και κάποιος παλιότερος χρήστης

έχει ένα σωρό εξαιρετικές επιλογές - Kanger Subtank series, Delta I, II, Atlantis I, II, Heracles, Arctic κτλ.

 

Από την άλλη, ένας νέος ατμιστής που δεν είναι συνηθισμένος στις straight to lung τζούρες, έχει την επιλογή του Ναυτίλου και...από 'κει και πέρα το χάος, κάτι K1 και Protank 3...

 

Δεν συγκρίνεται φυσικά το airflow, η γεύση και η παραγωγή ατμού των Subtanks με του παλαιότερου τύπου ατμοποιητών, αλλά νομίζω η αγορά χρειάζεται και έναν τέτοιον και όποιος τον φτιάξει θεωρώ ότι θα πουλήσει σαν τρελός.

 

Υπάρχουν και οι Kayfun φυσικά που έχουν σφικτή τζούρα και είναι ποιοτικοί, αλλά δεν υπάρχει καμία μα καμία περίπτωση νέος ατμιστής να κάτσει να ασχοληθεί με την μία με στήσιμο αντιστάσεων και βαμβάκια κτλ. Θέλει κάτι που να του θυμίζει τσιγάρο και αυτό σημαίνει ΚΑΙ ευκολία, βάζω υγρό, πατάω κουμπί, ατμίζω.

 

Edit: Πάρτε και ένα (άσχετο) βιντεάκι που μ΄ άρεσε, σύγκριση στην παραγωγή ατμού μεταξύ Subtank Mini, Atlantis 2 & Arctic.

 

 

Subtank Mini for the Win εννοείται! :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστα.

 

οι mouth to lung εχουν μεινει πισω..

παλιο κοματι ο ναυτιλακος , αλλα ειναι καλος ακομα..

 

συμφωνω με ολα τα παραπανω.

 

βγαζει 2πλασιο ατμο απ οτι το τσιγαρο. γενικα βγαζει. αλλα δεν ειναι εκεινα τα συννεφα που βλεπεις ισως στο ιντερνετ να εχουν μεγεθος ανθρωπου.

 

πιστευω θα σε καλυψει.

 

αυτο που θα προτεινα να κανεις πριν κανεις την παραγγελια αυριο , ειναι να πας σε ενα μαγαζι με ηλεκτρονικα τσιγαρα για να 'δοκιμασεις' υγρα.

 

θα κανεις και τις σχετικες ερωτησεις που σε ενδιαφερουν ..στο δοκιμαστηριο ρωτα τι ατμοποιητη εχουν.θα μας πεις τις εντυπωσεις σου και θα σου πουμε τι διαφορες εχουν απο τον ναυτιλο και τον subtank. ετσι για να χεις ενα μεγεθος να συγκρινεις στο μυαλο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από εσένα το είδα και γιαυτό επέλεξα αυτό (Subtank mini (πολυ καλος!) + γευση  (ισως αμελητα διαφορα στο ντουμανι απο την ατλαντιδα)) :) το budget μου είναι 60-70 ευρώ. μπορείς να μου στείλεις λινκς γιατί δεν βρίσκω το nautilos και ποιο ακριβώς aerotank v2

λες γιατί εχει πολλά(αν μπορείς και για αντιστάσεις)... Σίγουρα θα πάω σε καπνικό άλλα δεν εχω ιδέα γιατί δεν εχω δοκιμάσει και πολλά 

και ούτε θυμάμαι πως τα λέγανε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

istick 30w

 

nautilus mini (2ml)

αντιστασεις ανταλακτικες για ναυτιλο

 

aerotank v2

αντιστασεις ανταλακτικες για aerotank


Subtank Mini for the Win εννοείται! :D

ακριβος! σε ολο το range απο 16 μεχρι 30 εβγαζε ντουμανια..

στα 30 ειπε οτι καεικε..αλλα εχει pwm mod .. ;) εγω και 34 βαραω σε dc-dc χωρις ιχνος dry hit.


Απο ντουμανια πως πανε τα συγκεκριμενα;

μετρια. απλα οκ.εχεις και το οπτικο , εχεις και την γευση και το χτυπημα..για τα λεφτα τους ειναι καλοι..αλλα ειναι λιγο καλυτεροι απο 'low-end' φαση ας πουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

istick 30w

 

nautilus mini (2ml)

αντιστασεις ανταλακτικες για ναυτιλο

 

aerotank v2

αντιστασεις ανταλακτικες για aerotank

ακριβος! σε ολο το range απο 16 μεχρι 30 εβγαζε ντουμανια..

στα 30 ειπε οτι καεικε..αλλα εχει pwm mod .. ;) εγω και 34 βαραω σε dc-dc χωρις ιχνος dry hit.

μετρια. απλα οκ.εχεις και το οπτικο , εχεις και την γευση και το χτυπημα..για τα λεφτα τους ειναι καλοι..αλλα ειναι λιγο καλυτεροι απο 'low-end' φαση ας πουμε

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Edit: Πάρτε και ένα (άσχετο) βιντεάκι που μ΄ άρεσε, σύγκριση στην παραγωγή ατμού μεταξύ Subtank Mini, Atlantis 2 & Arctic.

ρε συ , ειχα παρει δανεικο πριν κανα 3μηνο τον atlantis 1. εβγαζε πιο πολλα ντουμανια απο τον subtank, ετσι θυμαμαι..γι αυτο λεω οτι εχει μικρηηηηηηη διαφορα στο ντουμανι..τι φαση ο 2? νομιζα καλυτερος απο τον 1 θα ειναι

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου

τιποτα φιλε!οτι απορια/θες εδω ειμαστε να βοηθησουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ , ειχα παρει δανεικο πριν κανα 3μηνο τον atlantis 1. εβγαζε πιο πολλα ντουμανια απο τον subtank, ετσι θυμαμαι..γι αυτο λεω οτι εχει μικρηηηηηηη διαφορα στο ντουμανι..τι φαση ο 2? νομιζα καλυτερος απο τον 1 θα ειναι

τιποτα φιλε!οτι απορια/θες εδω ειμαστε να βοηθησουμε.

 

Κάποιοι λένε ότι ο 2 είναι καλύτερος από τον 1, κάποιοι χειρότερος.

Ο συγκεκριμένος τυπάς τον έθαψε τον 2 και εκθειάζει τον Subtank Mini σε άλλο βιντεάκι σε περίεργο βαθμό...

 

Κλασική περίπτωση που αν δεν δοκιμάσεις ο ίδιος, δεν βγάζεις άκρη.

 

Εμένα στον 2 με χαλάει που δεν μπορείς να βάλεις το δικό σου drip tip και είσαι αναγκασμένος

να χρησιμοποιείς την δική του τεράστια, μεταλλική γκουμούτσα. Από την άλλη θες και 70-80 watts για να τον δουλέψεις

και σου τρώει την μπαταρία σαν τρελός και επιπλέον δεν έχει rebuildable base. Αρκετά αρνητικά με το καλημέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

70-80 watt στην .3ohm coil ομως (2)

 

35-38 νομιζω τον δουλευα εγω , οταν εβγαζε ντουμαναρες (τον 1)

 

το drip tip παλευεται.. που δεν εχει rebuildable deck με χαλαει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρήγγειλα τον ΚBOX έτσι για το γαμώτο και πριν λίγο μου έκαναν refund την παραγγελία.

 

Πλεόν ο κωδικός kbox δίνει μόλις 4USD έκπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5.70(glycerine refined 99.9%,ποσιμη) + 1.60(destiled water for medical use) = 7.30 ευρο για 1.100 mL 0mg 100% VG.

 

την ατμιζω τωρα... δεν εχω καποιο παραπονο, ολα φαινονται φυσιολογικα και ωραια (αν και προτιμω την FA) ειναι η τελεια λυση για δοκιμες η για '2ης' κλασης DIY υγρα :P

 

2lkfvps.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5.70(glycerine refined 99.9%,ποσιμη) + 1.60(destiled water for medical use) = 7.30 ευρο για 1.100 mL 0mg 100% VG.

 

Δύο ερωτήσεις:

 

1) Από πού αγοράζουμε τα συγκεκριμένα συστατικά; Φαρμακείο είναι το πρώτο που σκέφτομαι, αλλά για πες!

2) Τρόπος να φτιάξεις τέτοια βάση, αλλά και με περιεκτικότητα σε νικοτίνη, υπάρχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δες εδώ ρε συ μήπως βοηθηθείς.

 

Thanks για το link, αλλά μάλλον δεν ήμουν σαφής. Δε ρωτώ για απλή μίξη βάσης και συμπυκνωμένου αρώματος. Αυτό το κάνω ήδη (δεν παίρνω πια έτοιμα υγρά αναπλήρωσης).

 

Αν κατάλαβα σωστά, αυτό που δείχνει ο disco, είναι η μίξη τής συγκεκριμένης γλυκερίνης και τού «ειδικού» νερού, προκειμένου να φτιάξουμε μόνο τη βάση εξ' αρχής. Αυτά τα συστατικά αφορούσε η ερώτησή μου, καθώς και το αν υπάρχει αντίστοιχα, δυνατότητα προσθήκης νικοτίνης, αν κάποιος δε θέλει μηδενική όπως αυτή.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...