Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο επόμενος ατμοποιητής μου! Aspire Triton (παρουσιάζεται επίσημα 22 του μήνα)

 

Έλεγχος ροής αέρα και στο επιστόμιο, κεφαλές με vertical coil 1.8Ω, 0.4Ω και 0.3Ω, επισκευάσιμη κεφαλή και γέμισμα από πάνω!

 

Μόνο αρνητικό τα 3.5ml χωρητικότητας... αλλά με γέμισμα από πάνω who the hell cares :D Ελπίζω μόνο να μην έχουμε διαρροές με αυτό το σύστημα. Αν και θα ήθελα να δω και μια κεφαλή κοντά στο 1Ω.

 

Για να δούμε και την απάντηση της Kanger...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχει κάτι να απαντήσει η Kanger.

 

Subtank Mini.

 

  • Ο έλεγχος αέρα στο drip tip είναι gimmick στην καλύτερη και μπορεί να το έχει ο καθένας με ένα drip tip από το FT. Στην τελική άσε λίγο αέρα από το πλάι του drip tip να περνάει στο στόμα σου και κάνεις το ίδιο πράγμα.
  • Έχει κεφαλές 0.5/1.2Ω οριζόντιες και 0.5/1.5Ω κάθετες αλλά και Nickel για έλεγχο θερμοκρασίας.
  • Η επισκευάσιμη "κεφαλή" του είναι ντεκ κανονικό και όχι απλά μια κεφαλή που ξεβιδώνει και πιάνει τα σύρματα στο σιλικονάκι κάτω σαν να κάνεις rebuild κεφαλή εργοστασιακή. Έχει το παλιό kayfun style ντεκ και το νέο με τις τρύπες ψηλά. Στην ουσία κάνεις ότι στήσιμο θες.
  • 4+ml χωρητικότητα.
  • Γέμισμα από πάνω με τα νέα bellcap αν γουστάρεις αλλά είναι αστείο το γέμισμα του από κάτω, με κουβά στα τυφλά να ρίχνεις θα τον γεμίσεις.
  • Χρώματα. SS, Μαύρο και άσπρο για το tank και 6-7 χρώματα o-rings.

Επίσης, αν ξέρω την Aspire, η πρώτη παρτίδα θα λέει ότι είναι όλο SS αλλά η καμπάνα δεν θα είναι και θα το ανακαλύψει κάποιος στο reddit και θα το μαρτυρήσει στον κόσμο και μετά θα πει η Aspire: OK, OK now we have full ss 1 μήνα πριν βγει ο Triton 2. :-) :-)

 

Δεν παίρνεις κάνα δυο Subtank mini να έχεις;

Επεξ/σία από mindtrapper
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω.

 

Για Subtank Mini, επειδή μου έσπασε το ένα γυαλάκι, και επειδή φυσικά θέλω να έχω και ένα καβάτζα μη τύχει ξανά, Ελλάδα υπάρχει ανταλλακτικό; Σε 2-3 καταστήματα που κοίταξα, δε βρήκα κάτι πέραν της καμπάνας. Αν ναι, σε τι τιμή;

 

Τέλος, η καμπάνα τι παραπάνω προσφέρει; Μόνο για καλύτερη γεύση, νομίζω, έχω διαβάσει (το οποίο δεν μπορώ να καταλάβω εάν ισχύει, που οφείλεται).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γυαλάκι

 

Προσωπικα τα bellcap (αν εννοείς αυτά) τα θεωρώ ανούσια από πλευράς απόδοσης. Επίσης, λόγω υλικού είναι ευπαθή σε όξινα/αλκοολούχα υγρά και απορροφάνε μυρωδιές. Είναι περίπτωση form over function τελείως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γυαλάκι

 

Προσωπικα τα bellcap (αν εννοείς αυτά) τα θεωρώ ανούσια από πλευράς απόδοσης. Επίσης, λόγω υλικού είναι ευπαθή σε όξινα/αλκοολούχα υγρά και απορροφάνε μυρωδιές. Είναι περίπτωση form over function τελείως.

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

 

Έχω ήδη έναν και πάω για τον δεύτερο, but I see your point. :D Προς το παρόν είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, αν και περιμένω να δω και τις νέες vertical κεφαλές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ψηθηκε για Subox μαζί με έναν άλλον. Άρα πάω για δύο τσιγάρα. 

Το βρήκα εδώ και εδώ. Από που μου προτείνετε; Παίζει κανένα κουπόνι;

Μπαταρία παίρνει protected ή unprotected? Μου προτείνετε και δυο μπαταριούλες;

Σας ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ψηθηκε για Subox μαζί με έναν άλλον. Άρα πάω για δύο τσιγάρα.

Το βρήκα εδώ και εδώ. Από που μου προτείνετε; Παίζει κανένα κουπόνι;

Μπαταρία παίρνει protected ή unprotected? Μου προτείνετε και δυο μπαταριούλες;

Σας ευχαριστώ

Καλημερα!

Unprotected με πολλα ampere. Sony vt4, samsung 25r, lg he4, AWT 35ampere κιτρινη, efest 35ampere purple με την σειρα που τα ειπα.ολες οι παραπανω ειναι καλες.μην πας σε noname η protected

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ψηθηκε για Subox μαζί με έναν άλλον. Άρα πάω για δύο τσιγάρα. 

Το βρήκα εδώ και εδώ. Από που μου προτείνετε; Παίζει κανένα κουπόνι;

Μπαταρία παίρνει protected ή unprotected? Μου προτείνετε και δυο μπαταριούλες;

Σας ευχαριστώ

 

Μπαταρία πάρε από Ελλάδα, από Κίνα θα κάνει κανά τρίμηνο να έρθει γιατί δεν επιτρέπεται να τις στείλουν με αεροπλάνο

και έρχεται αναγκαστικά με πλοίο.

 

http://www.310.gr/mpataria-samsung-INR-18650-25R-2500-MAH&filter_name=sam

 

Και μιας και θα κάνουν παραγγελία από FastTech, ρώτα τους μπας και θέλουν να αγοράσουν και έναν φορτιστή για την μπαταρία. Καλό είναι να τις φορτίζουμε σε έναν καλό εξωτερικό φορτιστή και όχι μέσα από το μοντάκι, πολλά γίνονται και καλύτερα να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο. Για 12 ευρώ, αξίζει και με το παραπάνω, χαμένος δεν θα πάει σίγουρα.

 

https://www.fasttech.com/products/0/10001637/1319800-nitecore-i2-lithium-li-ion-ni-mh-ni-cd-smart

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 


Γρηγόρη Σε Παρακαλώ Γράψε Μου Πιο Μοντέλο Ατμοποιητη Έχεις Και Απο Που Το Πήρες (Αν Το Απο Που Το Πήρες Θεωρείτο Διαφήμιση Να Το Γράψεις...Στείλε Μου Pm) !!


Εντάξει Το Προβλημα Το Έλυσα Αλλά Για Παν Ενδεχόμενο Να Γνωριζω Μοντέλο Και Τοποθεσία Γιατί Κάποια Στιγμη Θα Πρέπει Να Μάθω Να "Στήνω" Και Έγω...Δεν θα Περασω Όλη Τη Ζωη Με Εναν Ατμοποιητη !!!  :-D


 


 


Τον kayfun v4 εχω 


παρτον απο εδω τα παιδια τον πλενουν τον σεταρουν και στον στελνουν εγω τον πηρα απο αλλου γιατι δεν ειχε διαθεσιμοτητα 


http://www.vapesin.com/kayfun-corner/atmopoiites-76


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξέρεις ότι το Subbox λόγω σταθερού πόλου έχει ασυμβατότητα με πολλούς άλλους ατμοποιητές.

 

Δεν είναι το πρώτο ούτε το τελευταίο mod με σταθερό πόλο αλλά συνήθως το πρόβλημα σε αυτά τα mod δεν είναι το γεγονός πως δεν έρχονται σε επαφή οι πόλοι μετά από τέρμα βίδωμα, αλλά το ανάποδο.

 

Ωστόσο με ποιούς ατμοποιητές έχεις διαπιστώσει ασυμβατότητα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί έχουν παραπονεθεί ότι ο Lemo 2 και ο Atlantis δεν κάνουν επαφή. Άλλα mods με σταθερό πολο έχουν λίγο ρηχό σπείρωμα ώστε όλοι οι ατμοποιητές να δουλεύουν, έστω και αν δεν κάθονται καλά. Το Subbox είναι μέρος kit όμως και είναι διαφορετικά σχεδιασμένο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επικοινώνησα με banggood και fasttech και κανένα δεν έχει stock άμεσα στο subox. Να κινηθώ για eleaf 50w και κάποιον ατμομποιητή και ότι άλλο μου προτείνετε?

 

EDIT: Το βρήκα εδώ άμεσα διαθέσιμο στα 55. Να το χτυπήσω?

Επεξ/σία από mouxaxa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...