Προς το περιεχόμενο

Οι αμερικάνοι έκλεισαν το Megaupload.com


stefa_1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

«Η υπερβολική ταχύτητα είναι κι αυτή παράνομη. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι πρέπει να βάζουμε σαμαράκια στους αυτοκινητόδρομους» Νέλι Κρους (αφορα το SOPA)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 455
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ειμαι φανατικός πειρατης αλλα οφείλω να παραδεχτώ (όπως οφείλετε όλοι σας) ότι οταν έκανε 20.000δρχ ο δίσκος του Καρρά δεν τον αγόραζα, όπως δεν τον αγοράζω και τώρα που κάνει 3 ευρώ πακέτο με το tv zapping. Η αλήθεια είναι κάπου στη μέση αλλα κι εμεις το παραγ@@@@@με....

 

Ποτε κοστιζε τοσα χρηματα δισκος του καρρα;Αλλα και να ειχε θα τον αγοραζα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα παλι η γνωμη μου ειναι οτι θα επρεπε σε καθε κατεβασμα να χρεωνομαστε συμβολικα 0,1 ευρω. ετσι υποθετικα σε 500000 κατεβασματα ενος εργου η ενος αλμπουμ να περνουν οι εταιριες και οι καλιτεχνες αναλογικα 50000 ας πουμε. δεν θεωρω σωστο ουτε την πειρατια του 15 ευρω το ενα cd ουτε ομως στο να κατεβαζει καποιος μια δουλεια αλλουνου χωρις καποιο αντιτιμο.

 

 

ορεα τα λες αφτα φιλε μου τι να πουν και μερικοι που εχουν να δουν μιστο γυρω στους 7 μηνες απο μεγαλες αλισιδες καταστιματων ε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ορεα τα λες αφτα φιλε μου τι να πουν και μερικοι που εχουν να δουν μιστο γυρω στους 7 μηνες απο μεγαλες αλισιδες καταστιματων ε

 

Ενας ορθρογραφικος ελεγχος δεν εβλαψε ποτε κανεναν.

Δεν μπορω να παρω στα σοβαρα τις αποψεις σου οταν ειναι γεματες με ορθογραφικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας ορθρογραφικος ελεγχος δεν εβλαψε ποτε κανεναν.

Δεν μπορω να παρω στα σοβαρα τις αποψεις σου οταν ειναι γεματες με ορθογραφικά.

 

σκεψου οτι υπαρχουν και ατομα με δυσλεξια .....οπου δεν μπορουν να γραψουν με ορθογραφια σωστα !Δεν ειναι θεμα μορφωσης ,ειναι θεμα συγκεντρωσης του ατομου και θεραπευεται με τεχνικες απο ειδικους!!!!!

 

εμενα παλι η γνωμη μου ειναι οτι θα επρεπε σε καθε κατεβασμα να χρεωνομαστε συμβολικα 0,1 ευρω. ετσι υποθετικα σε 500000 κατεβασματα ενος εργου η ενος αλμπουμ να περνουν οι εταιριες και οι καλιτεχνες αναλογικα 50000 ας πουμε. δεν θεωρω σωστο ουτε την πειρατια του 15 ευρω το ενα cd ουτε ομως στο να κατεβαζει καποιος μια δουλεια αλλουνου χωρις καποιο αντιτιμο.

 

 

 

ειδαμε και τον τολη βοσκοπουλο ,ποσους φορους πληρωσε τα τελευταια 30 ετη ,με αποτελεσμα να φτασει να χρωστα 5,5 εκατμ ευρω στο δημοσιο και μαλιστα καταφερε να φαει 3 ετη με αναστολη και προστιμο αν θυμαμαι καλα ,5 ευρω τη μερα επι 1095 ημερες (3 ετη αναστολης) ,τα 5.5 μυρια ομως τα εκανε καλη ζωη ...κατα τα αλλα η πειρατεια τους μαρανε !!!!!Για να μην πουμε για την vodafone που με τις υποκλοπες που ειχε κανει θα επρεπε να ειχε κλεισει τουλαχιστον στην ελλαδα και το κρατος να διεκδικουσε δις ευρω ως αποζημιωσεις των υποκλοπων ........Και οπως ειχε πει καποιος γνωστος .....καθε φορα που οι ξενοι χρησιμοποιουν ελληνικους ορους και λεξεις για να περιγραψουν κατι.....θα επρεπε καθε λεπτο να πληρωνουν δικαιωματα πνευματικα στους ελληνες !!!!!ειπαμε....οι νομοι ισχυουν για τους πολλους,για τους ολιγους δεν υπαρχουν νομοι.....ταδε εφη Κιμων κουλουρης!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεψου οτι υπαρχουν και ατομα με δυσλεξια .....οπου δεν μπορουν να γραψουν με ορθογραφια σωστα !Δεν ειναι θεμα μορφωσης ,ειναι θεμα συγκεντρωσης του ατομου και θεραπευεται με τεχνικες απο ειδικους!!!!!

 

Δεν του πα να παει σε λογοθεραπευτή.Ορθογραφικό ελεγχο του πα να βαλει.Καλο και γι αυτόν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ακομη ειστε στο κλησανε το ταδε και γιατη οχι το ταδε; ολα θα τα κλησουν και αυτο που προσπαθουν δεν ειναι η πειρατια αλλα η ελευθερια λογου και εκφρασης τοσα χρονια λητουργουσαν ,οχι σε κανενα υπαναπτηκτο κρατος μεσα στις ΗΠΑ επερναν τους φορους σαν κρατος ,τωρα τι ;δεν βλεπεται οτι παγκοσμια κατι γηνεται και το μεγαλο θημα η χωρα μας ;και ακομη δεν ειδαμε τιποτες αν δεν αντηδρασουμε εμεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ποταμι δεν γυριζει πισω.

Το ιντερνετ θα πεθανει εαν δεν υπαρχουν αυτα και εαν απαγορευτουν ολα τα "κατεβασματα".

Οι παροχοι ειναι μαζι "μας".

Οποτε οσο υπαρχει ιντερνετ θα υπαρχει και πειρατεια.

Το ποταμι δεν γυριζει πισω.

 

ορεα τα λες αφτα φιλε μου τι να πουν και μερικοι που εχουν να δουν μιστο γυρω στους 7 μηνες απο μεγαλες αλισιδες καταστιματων ε

Ενας ορθρογραφικος ελεγχος δεν εβλαψε ποτε κανεναν.

Δεν μπορω να παρω στα σοβαρα τις αποψεις σου οταν ειναι γεματες με ορθογραφικά.

Ποτέ μην το λες αυτο για καποιον. Μπορει να εχεις απεναντι σου εναν νεο Μακρυγιαννη. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εισαι απορος δεν γινεται?

Άπορος είναι αυτό. Άπορος δεν είμαι εγώ που θέλω να δω 2 ταινίες τον μήνα με την κοπέλα μου. Όχι κύριε. τα ~40 ευρώ μόνο για τα εισιτήρια δεν είναι λίγα τον μήνα για έναν φοιτητή. Τόσα βάζω βενζίνη για 20 μέρες και πηγαινοέρχομαι στην σχολή. Και δεν μιλάμε για οικογένειες που έχουν και εφορίες/λογαριασμούς/νοίκια ή δάνεια(πιθανόν)/παιδιά/φροντιστήρια. Το 80% των ατόμων που συναναστρέφομαι η τσέπη μας φτάνει μέχρι το γειτονικό σουβλατζίδικο, άντε και για κανά καφέ. Όσο για τους γονείς στην τηλεόραση την βγάζουν.

 

Συμφωνώ απολύτως ότι τα δύο νομοσχέδια δήθεν για την καταπολέμηση της πειρατείας χτυπούν ελευθερίες. Αυτό όμως δεν έχει σχέση με το αν θα κλείσει το οποιοδήποτε file sharing site με παράνομο υλικό. Αφού είναι παράνομο να μπει λουκέτο.

 

Διαβαζω διαβαζω και ακρη δεν βγαζω.Λεμε για σινεμα και σιγα τα 8-10€ λεμε 1002 και ο καθενας τα δικα του.

Να ρωτησω εγω ποσα πρεπει να πληρωσει μια 4μελης οικογενεια για να παει σινεμα?

Να ρωτησω εγω ποτε θα δω μια σειρα στην Ελλαδα μαζι με τον Αμερικανο?

Απο την αλλη αυτο που θελω να το εχω σε καλη ποιοτητα θα το παρω ρε φιλε και ενα απλο παραδειγμα.. ως λατρεις των Star Wars πριν απο χρονια τα ειχα βρει στην Κινα σε DVD παρανομα μεν αλλα τα αγορασα.Αργοτερα τα πηρα και σε Laserdisc γιατι τα γουσταρα σε καλυτερη ποιοτητα και παει λεγοντας.

Εχω ΟΛΑ τα Terminator σε εκδοσεις απο VHS μεχρι και Bluray τα εχω ομως και σε mkv κατεβασμενα να παω φυλακη ρε με την μια τους εβαλα μεσα τους ανθρωπους.

Αλλα καλα μας κανουν γιατι μας εμαθαν πλεον να μας .... και να μην μιλαμε.

Οτι νομους θελουν βγαζουν οσο θελουν μας χρεωνουν και στο τελος ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ αλλωστε (σχεδον) κανεις δεν λεει ποτε τιποτα και αυτος που θα πει θα πεσουν πανω του να τον "φανε" οι υπολοιποι.

Αυτη ειναι πλεον οι κοινωνια μας.

Αντε και να αρχισουμε και την λογοκρισια και στα βιβλια να τα βαλουμε και φωτια μωρε (κατι μου θυμιζει αυτο).

Αλλωστε τι ειμαστε ΕΜΕΙΣ μπροστα σε ΑΥΤΟΥΣ?

ΑΥΤΟΙ ξερουν το καλο μας.

Τόσο πουλάνε το προϊόν τους. Δεν γουστάρεις δεν παίρνεις = πέφτουν οι πωλήσεις και αναγκάζονται να ρίξουν τις τιμές. Και Mercedes δεν μπορείς να αγοράσεις (ενδεχομένως), αλλά δεν πας να την κλέψεις. Αυτή είναι η αλήθεια, άσχετα με το αν όλοι μας τελικά κατεβάζουμε copyrighted υλικό. Τώρα για τα υπόλοιπα περί συνωμοσιών εμείς τους ψηφίσαμε. Κανείς δεν είπε ότι είναι "εύκολη" η δημοκρατία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και Mercedes δεν μπορείς να αγοράσεις (ενδεχομένως), αλλά δεν πας να την κλέψεις. Αυτή είναι η αλήθεια, άσχετα με το αν όλοι μας τελικά κατεβάζουμε copyrighted υλικό. Τώρα για τα υπόλοιπα περί συνωμοσιών εμείς τους ψηφίσαμε. Κανείς δεν είπε ότι είναι "εύκολη" η δημοκρατία...

αν μπορούσες να την κάνεις copy, upload ανώνυμα και έτσι να έχουμε και οι 2 από ένα αυτοκίνητο θα το κάναμε. Γιατί δεν κάνεις share ένα αυθεντικού serial number Diablo πχ; γιατί δεν γίνεται να το έχουν πάνω από ένας.

 

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...