Προς το περιεχόμενο

Οι αμερικάνοι έκλεισαν το Megaupload.com


stefa_1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενας ορθρογραφικος ελεγχος δεν εβλαψε ποτε κανεναν.

Δεν μπορω να παρω στα σοβαρα τις αποψεις σου οταν ειναι γεματες με ορθογραφικά.

 

Πρώτα βάζουμε τόνους και μετά την λέμε στους άλλους... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 455
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πολύ έξυπνος δεν το παίζεις? Αναφέρθηκα στον

 

guardianx71

που γράφει

"Και πότε πρόλαβαν κιόλας ... Στις 21:00 κατέβαζα από εκεί"

Μπορεί να εννοούσες κάτι άλλο, αλλά το <<ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ>> μετά την πρόταση ποιούς χαρακτήριζε;Το FBI?

 

 

Αυτό ακριβώς. Φτηνός λαϊκισμός και υπεκφυγές για άλλη μια φορά. Αν αύριο βρείτε δουλειά σε καμιά εταιρεία διανομής ή σε άλλο κλάδο που πλήτεται από την πειρατεία, θα αλλάξετε απότομα γνώμη.

Ανώνυμα από τον καναπέ μου και χωρίς συνέπειες κι εγώ μπορώ να αμπελοφιλοσοφώ περί δικαιωμάτων και υποχρεώσεων...

 

Ώρα για αναζήτηση νέων πηγών για να γεμίσουμε σκληρούς και dvd με Saw 13 και Transformers!

Αυτό το <<αν>> ξέρεις πως είναι χείμαρρος που μπορεί να παρασύρει οποιοδήποτε επιχείρημα, έτσι;

Αν ξαφνικά σταματήσει να υπάρχει <<αντιγραμμένο>> λογισμικό, και άρα θα σταματήσουμε να αγοράζουμε HD, DVD, μπορείς να φανταστείς την συνέχεια...;

 

Πρώτα βάζουμε τόνους και μετά την λέμε στους άλλους... :-D

Το <<Ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθον βαλέτω>> έχει παλιώσει πλέον, όσον αφορά το ξέσκισμα των ματιών μας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα βάζουμε τόνους και μετά την λέμε στους άλλους... :-D

 

Πειώ απώ τα δείω κήμαινα μποροίς να δυαβάσυς ποιό έφκωλα όσται να μην σου βγούναι τα μάτυα;

 

Ποιο απο τα δυο κειμενα μπορεις να διαβασεις πιο ευκολα ωστε να μη σου βγουνε τα ματια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το <<αν>> ξέρεις πως είναι χείμαρρος που μπορεί να παρασύρει οποιοδήποτε επιχείρημα, έτσι;

Αν ξαφνικά σταματήσει να υπάρχει <<αντιγραμμένο>> λογισμικό, και άρα θα σταματήσουμε να αγοράζουμε HD, DVD, μπορείς να φανταστείς την συνέχεια...;

 

 

Δε λέω αυτό. Κι εγώ κι εσύ και όλοι μας κατεβάζουμε πειρατικά. Άλλο αυτό όμως και άλλο να το θεωρούμε κεκτημένο και αναπόσπαστο δικαίωμά μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειώ απώ τα δείω κήμαινα μποροίς να δυαβάσυς ποιό έφκωλα όσται να μην σου βγούναι τα μάτυα;

 

Ποιο απο τα δυο κειμενα μπορεις να διαβασεις πιο ευκολα ωστε να μη σου βγουνε τα ματια;

 

Το 1ο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε λέω αυτό. Κι εγώ κι εσύ και όλοι μας κατεβάζουμε πειρατικά. Άλλο αυτό όμως και άλλο να το θεωρούμε κεκτημένο και αναπόσπαστο δικαίωμά μας!

Μπορεί να μην το θεωρούμε, αλλά γιατί να μην το κάνουμε κάποια στιγμή;

Και δεν κάνω πλάκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να μην το θεωρούμε, αλλά γιατί να μην το κάνουμε κάποια στιγμή;

Και δεν κάνω πλάκα.

 

Διοτι ενα κεκτημενο, θα απαιτησεις να το παιρνεις, και τι θα γινει αν πχ. (αδυνατο, αλλα ως φαντασια για συνεχιση της κουβεντας), αποφασισει ας πουμε για δυο χρονια να μη βγαλει νεες ταινιες και σειρες; Θα τους κανεις μηνυση για αθετηση υποσχεσης;

Ειναι ενα ξενο προιον. Το οτι το απολαμβανουμε δωρεαν, δε σημαινει οτι μας ανηκει κιολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί θεωρείς δεδομένο ότι κάποιοι θα κάθονται να φτιάχνουν ταινίες και μουσική για να κατεβάζεις εσύ τσάμπα;

Αν όλοι σκέφτονταν έτσι εγωιστικά και επιπόλαια σε πληροφορώ πως οι ταινίες σήμερα θα ήταν επιπέδου βιντεοκασέτας 80s τύπου "Λαλάκης ο εισαγόμενος".

 

Εσένα πως θα σου φαινόταν από αύριο να δουλεύεις άνευ αποδοχών;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εύλογη απορία πόντιου... δεν θα μπορούσαν να συνεχίσουν να λειτουργούν απλά να μπλοκαριστούν στις ΗΠΑ; ή υπάρχει θέμα επειδή είναι Αμερικάνικες εταιρίες;

 

Γιατί αν είναι έτσι θα βγουν ένα σωρό άλλα με έδρα τις Κανάριες Νήσους οσονούπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γιατί αν είναι έτσι θα βγουν ένα σωρό άλλα με έδρα τις Κανάριες Νήσους οσονούπω.

"Πες το κ εγινεεεεε!Πες το κ εγινεεεε...."

Ο αντικαταστατης του megaupload συμφωνα με τους anonymous (russian servers)

http://www.anonyupload.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πε κάποιος πριν για εταιρείες σε Ασία και Αφρική, εγώ δεν έχω δει ακόμα κάτι, αλλά για να το λέει..

Μακάρι. Και λογικά και να μην υπάρχουν θα δημιουργηθουν αφού θα υπάρχει η ζήτηση.

 

εδιτ με πρόλαβε ήδη ο gio

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πε κάποιος πριν για εταιρείες σε Ασία και Αφρική, εγώ δεν έχω δει ακόμα κάτι, αλλά για να το λέει..

Μακάρι. Και λογικά και να μην υπάρχουν θα δημιουργηθουν αφού θα υπάρχει η ζήτηση.

 

εδιτ με πρόλαβε ήδη ο gio

 

Εκει ειναι που θελει να χτυπησει και ο SOPAs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...