Προς το περιεχόμενο

Golden Deals - 165€ από 400€ Panasonic Lumix FT3


sphinxgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο οτι καταλαβαινω τα προιοντα του εν λογω καταστηματος ειναι απο παραεισαγωγες εξωτερικου (Συγκεκριμενα απο Γαλλια) οποτε δεν ειναι διολου απιθανο να μην φτανουν τα κομματια που θα παραλαβουν για ολες τις παραγγελιες, οχι αμεσα εστω κατι που νομιζω ειναι πολυ σημαντικο.

 

Με το να αρχισουν οι ακυρωσεις δεν κερδιζει κανεις τπτ, αν τελικα αποδειχτει πως το εν λογω μαγαζι δεν ειναι αξιο εμπιστοσυνης μπορειτε καλιστα αρκετοι απο εδω να μαζευτειτε μαζι και να κινηθειτε νομικα, οχι τοσο για να παρετε τα χρηματα σας πισω αλλα περισσοτερο γιατι η Ελληνικη αγορα δεν χρειαζεται ενα ακομα μη-αξιοπιστο καταστημα, απο τετοια υπαρχουν ηδη αρκετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 270
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Όσο και ευκολόπιστοι να είμαστε, το μαγαζί πούλησε 250 μηχανές (40.000 ευρώ) και άλλες 471*400 για

Αν κάποιος παραλάβει έστω και ένα κομμάτι απο τη μηχανή ή την τηλεόραση ας το γράψει, διαφορετικά θεωρώ σωστό να αρχίσουν οι ακυρώσεις απο εβδομάδα....

Αν διάβαζες το θρεντ που ποστάρεις για την τηλεόραση θα έβλεπες ότι έχει παραδοθεί τουλάχιστον μία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν διάβαζες το θρεντ που ποστάρεις για την τηλεόραση θα έβλεπες ότι έχει παραδοθεί τουλάχιστον μία..

ελπίζω να μιλάς για εσένα τον ίδιο, γιατί αν μιλάς για άλλον... δεν έχω δει τίποτα με τα μάτια μου... ξερεις προσωπικά την κυρία που παρέλαβε;

και βασικά ναι, εγώ θα ακύρωνα και το έχω κάνει σε άλλο προιον που μου αρχισαν τα να δουμε και εχω δουλειά (για μεμβρανες αυτοκινητου) και πηγα και πληρωσα κανονικη τιμη απεξω και δεν το μετάνιωσα, απο το να μπλεξεις στον καθε μπαρμπαμητσο που βγαζει προσφορες και αρχιζει το παραμύθι...ας μην εβγαζε προσφορά! τι περιμενε η κυρια με τις tv που πουλαει τηλεορασεις αλλά δεν τις εμπορεύεται, να δει ποσοι θα αγορασουν ακι μετα να παραγγείλει τις φωτο και tv?? ερε δεν παμε καλά, πτωχευση που μας χρειαζετε δυστυχώς!! που ειναι το κρατος να ρίξει ενα καλο πρόστιμο;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν διάβαζες το θρεντ που ποστάρεις για την τηλεόραση θα έβλεπες ότι έχει παραδοθεί τουλάχιστον μία..

 

Θα ήταν παράλογο να ζήταγα ένα μέλος το οποίο να μην έχει κάνει εγγραφή λίγες μέρες πριν την αγορά?

 

 

ps ο τζίρος δεν ήταν 200.000 αλλά κάτι περισσότερο απο 230.000€ αφου έπαιξαν και αλλού προσφορές! :shock:

 

Για τις μηχανές γράφει Η παράδοση γίνεται μέσα σε 7 - 12 εργάσιμες μέρες ενώ σε περίπτωση εξάντλησης των αποθεμάτων θα γίνει νέα παραλαβή σε 20 μέρες.

 

Κανένα (παλιό και με γενικότερη κίνηση) μέλος του insomnia δεν παρέλαβε ακόμα? σήμερα έχουν περάσει ήδη 12 εργάσιμες !

 

και κάτι τελευταίο, η πληρωμή της εταιρίας λογικά απο το Golden Deals θα γίνεται άμεσα με την επίδειξη του αριθμού του κουπονιού και άντε με μια καθυστέρηση κάποιων λίγων ημερών.... Αυτό μάλλον σημαίνει ότι η εταιρία τα έχει πάρει ήδη τα χρήματα... Δεν θα μου φανεί περίεργο αν σταματήσουν να απαντάνε απο μέρα σε μέρα στα τηλέφωνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Golden deals δεν φερει ευθυνη με το να προωθει ενα μη αξιοπιστο μαγαζι?(αν τελικα ειναι απατεωνες οι ανθρωποι)

Προβαλουν ενα μαγαζι παιρνουν καποιο ποσοστο αρα ειναι συνυπευθυνοι...

μάλλον περισσότερο θύματα τους βλέπω παρά συνυπεύθυνους αν όντως γίνει κάτι τέτοιο..

 

στο θέμα "μας" πάντως, σιγά την φωτογραφική ρε παιδιά που την κάναμε και θέμα... στεναχωριέμαι πιο πολύ για το οτι αν και μέσα σε κρίση μερικοί δεν προσέχουν τι αγοράζουν... :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πως δεν φερει ευθυνη;εγω πληρωσα crazydeals(δεν προλαβα την goldendeals) στον λογαριασμο της καρτας γραφει crazydeals αυτοι φερουν ευθυνη.απο αυτους θα τα ζητησουμε αρχικα.προτεινω ηδη να τους γραψουμε email ρωτοντας για το εν λογω καταστημα και για το τι γινεται στην περιπτωση που δεν παραλαβουμε.να ταρακουνηθουν κ αυτοι λιγο

Επεξ/σία από iguana
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επικοινώνησα με το Golden deals και μου απάντησαν:

 

Καλημέρα κ. ****!

 

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε μαζί μας. Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι δεν υπάρχει κανένας λόγος ανησυχίας διότι επικοινωνούμε καθημερινά με την υπεύθυνη του In The Box, εάν δεν έχετε παραλάβει ακόμη την φωτογραφική μηχανή παρακαλούμε όπως μας αποστείλετε το κινητό σας τηλέφωνο για να σας ενημερώσουν από το In The Box για την παράδοση του προϊόντος σας.

 

Είμαστε πάντα στην διάθεσή σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

στο θέμα "μας" πάντως, σιγά την φωτογραφική ρε παιδιά που την κάναμε και θέμα... στεναχωριέμαι πιο πολύ για το οτι αν και μέσα σε κρίση μερικοί δεν προσέχουν τι αγοράζουν... :-(

Αν εσένα δε σου κάνει καλά έκανες και δεν πήρες. Τα σχόλιά σου για τις αγορές των άλλων δεν προσφέρουν τίποτα στο θρεντ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εσένα δε σου κάνει καλά έκανες και δεν πήρες. Τα σχόλιά σου για τις αγορές των άλλων δεν προσφέρουν τίποτα στο θρεντ.

οπα καλώς τον μοντερέιτορ. τα σχόλια μου θα τα κάνω όποτε θέλω φίλε μου δεν θα σε ρωτήσω...

απλά βλέπω οτι επειδή το βάζει το goldendeals την τσιμπήσαν πολλοί γιατι το ΘΕΩΡΗΣΑΝ προσφορά...

το οτι έχουμε λεφτά δεν μας κάνει και έξυπνους απο ότι φαίνεται. αν δεν σου φάνηκε το σχόλιο μου οτι προσφέρει κάτι θα μπορούσες να μην απαντήσεις.

και κόψε αυτο το υφάκι γιατι αν το χεις μία μπορώ να το χω 10..

 

συγκεκριμένα η φωτογραφική έχει διπλό τζάμι και βγάζει θολές φωτογραφίες, και ακόμα χειρότερα βιντεο (σε σχέση με τον ανταγωνισμό). (μπορείτε να τα δείτε στο youtube).

το οτι είναι ανθεκτική και οτι βγάζει φωτογραφίες κάτω απο το νερό είναι ένα ΠΟΛΥ σημαντικό + της, αλλα πόσοι απο εδώ την πήραν για αυτήν την χρήση? αυτό λέω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπα καλώς τον μοντερέιτορ. τα σχόλια μου θα τα κάνω όποτε θέλω φίλε μου δεν θα σε ρωτήσω...

απλά βλέπω οτι επειδή το βάζει το goldendeals την τσιμπήσαν πολλοί γιατι το ΘΕΩΡΗΣΑΝ προσφορά...

το οτι έχουμε λεφτά δεν μας κάνει και έξυπνους απο ότι φαίνεται. αν δεν σου φάνηκε το σχόλιο μου οτι προσφέρει κάτι θα μπορούσες να μην απαντήσεις.

και κόψε αυτο το υφάκι γιατι αν το χεις μία μπορώ να το χω 10..

 

συγκεκριμένα η φωτογραφική έχει διπλό τζάμι και βγάζει θολές φωτογραφίες, και ακόμα χειρότερα βιντεο (σε σχέση με τον ανταγωνισμό). (μπορείτε να τα δείτε στο youtube).

το οτι είναι ανθεκτική και οτι βγάζει φωτογραφίες κάτω απο το νερό είναι ένα ΠΟΛΥ σημαντικό + της, αλλα πόσοι απο εδώ την πήραν για αυτήν την χρήση? αυτό λέω...

 

εσυ γιατι τρελενεσαι?

Μια χαρα προσφορα ηταν για την συγκεκριμενη μηχανη η καλυτερη τιμη παγκοσμιως για την συγκεκριμενη.ουτε αμαζον ουτε ebay ειχαν τετοια τιμη.

και προσωπικα φιλε μου την πειρα ακριβως γιαυτα που προσφερει(αυτο σημαινει για μενα φοτο σε χιονια,σε θαλασσα,σε παραλιες,σε λασπες ,παντου)και dslr εχω και μια χαρα καμερα εχει και το iphone αλλα το θεμα ειναι οτι μια καλη φοτογραφικη δεν χαρακτηριζεται μονο απο την ποιοτητα τις φοτογραφιας αλλα και απο το υλικο.Τι να την κανω την dlsr αν δεν μπορω να την παρω μαζι μου στο ποταμι ή στην παραλια.Καλη καμερα ειναι αυτη που μπορεις να εχεις παντα μαζι σου χωρις τον φοβο να βραχει ή να χαλασει...

οντως αν δεν χρησιμοποιηθει για τον σκοπο που φτιαχτικε υπαρχουν πολυ καλυτερες μηχανες...

και προς θεου δεν σημαινει οτι ο,τι βγαζει το καθε μουφοκουπονικο site ειναι και προσφορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άρα προφανώς αυτά που γράφω Thanos δεν πήγαιναν σε εσένα... θα ήθελα να ήξερα όμως πόσοι απο αυτούς που την αγοράσαν την ήθελαν για αυτήν την χρήση η απλά τους γλύκανε το "καλύτερη τιμή παγκοσμίως" που λές.

εγώ δεν τρελένομαι όπως γράφεις παραπάνω, απλά αποφάσισα οτι δεν με καλύπτει και δεν την πήρα, φυσικά όμως έχω και το δικαίωμα να συζητήσω το γιατι δεν με καλύπτει η δεν καλύπτει τους άλλους..

λίγες σελίδες πριν έγραψα(νομίζω) οτι η κάμερα παίρνει νερό και χαλάει μέσα σε ένα δύο μήνες, και κανείς δεν ενδιαφέρθηκε να το ψάξει λίγο... αυτό λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άρα προφανώς αυτά που γράφω Thanos δεν πήγαιναν σε εσένα... θα ήθελα να ήξερα όμως πόσοι απο αυτούς που την αγοράσαν την ήθελαν για αυτήν την χρήση η απλά τους γλύκανε το "καλύτερη τιμή παγκοσμίως" που λές.

εγώ δεν τρελένομαι όπως γράφεις παραπάνω, απλά αποφάσισα οτι δεν με καλύπτει και δεν την πήρα, φυσικά όμως έχω και το δικαίωμα να συζητήσω το γιατι δεν με καλύπτει η δεν καλύπτει τους άλλους..

λίγες σελίδες πριν έγραψα(νομίζω) οτι η κάμερα παίρνει νερό και χαλάει μέσα σε ένα δύο μήνες, και κανείς δεν ενδιαφέρθηκε να το ψάξει λίγο... αυτό λέω.

 

 

hmm

αυτο ουτε που το ειδα οτι παιρνει νερο αν και διαβασα 3 review απο αξιοπιστα site..οπως επισης φανταζομαι οτι μια εταιρια που πουλαει αδιαβροχη μηχανη δινει και την αναλογη εγγυηση...και επισης ειναι το 3ο μοντελο αυτης της σειρας και μαλιστα της panasonic με ονομα φακου της Leica(ξερω οτι δεν ειναι και ο καλυτερος φακος αλλα η leica εχει φοβερη φημη στις μηχανες.)Δεν νομιζω πως θα αφηναν ενα τετοιο issue στην 3η γεννια αυτων των μηχανων ...Ξαναθυμιζω πως η εγγυηση ειναι αναλογη για μια αδιαβροχη μηχανη..

Ελπιζω να μην υπαρξει κανενα προβλημα γιατι αυτο που με ανησυχει ειναι η φημη του εν λογω καταστηματος και της εγγυησης που προσφερει...

πιστευω οτι αν θες να πεις την αποψη σου πρεπει να την πεις τεκμηριωμενα με σκοπο να βοηθησεις τους ανθρωπους που την αγορασαν και οχι να τους κρινεις .

και φυσικα εχεις την ελευθερια λογου και σε μια κοινωτητα οπως εδω οι moderator κρινουν αν κατι ειναι αναρμοστο..Βασικα το θεμα παει αλλου οποτε ας προσπαθησουμε ολοι να μηνουμε στο τοπικ της μηχανης και την ενημερωση για το εν λογω καταστημα..Αν καποιος πιστευει πως καλο θα ειναι να ακυρωθουν παραγγελιες ας τεκμηριωσει την αποψη του για να μας πισει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just Flooded my New LUMIX FT3 in the SPA, door closed, at surface level and silicone case on the camera !!!! ??? WTF ?.. Im a scuba diver with 20 years diving and handling housings, and 25 years of Professional Photography…so I’m a BIT SAD that the LUMIX FT3 (my birthday present) died so early in its life. (I’m a NIKON Man at Heart with 4 Nikon SLR’s)

I think the problem was taking the camera from a Hot to Cold situation thereby creating a vacum that the seal coulnot handle ?? Anyone got any better explanations…as this had really destroyed my confidence in the LUMIX FT3 !!!

 

Great image and very good features, but they a total hoax.

This FT3, simply stopped working after condensation showed on the lens. And to my total surprise, Panasonic states the camera water resistance is intact, but the inside is completely corroded by humidity. So, they say that there is no repair, and it’s not covered by the warranty.

 

hey JW (commenter above who had camera replaced by Panasonic free of charge) - my Lumix waterproof camera just died because of water intrusion. It had only been the 3rd time I had ever taken it into the water. So I don’t have to reinvent the wheel - HOW WERE YOU ABLE TO GET PANASONIC TO SEND YOU A REPLACEMENT CAMERA? What did you say to them..? What is best approach? Which site/contact number/etc did you use to accomplish this? I am pretty sure I’m beyond the normal 1 year warranty period. Thanks!

 

Against: Water resistance, not true to state by Panasonic.

 

After just two months of very moderate usage, the camera showed condensation on the lens ansd stopped working.

It died, but died in a very strange way, because Panasonic states that it's water resistance is intact, yet, it is totally corroded by humidity on the inside.

 

So, I have a piece of trash, that Panasonic refuses to substitute.

 

Don't buy this model. It's not worth the money they ask.

πηγές: http://www.photographyblog.com/reviews/panasonic_lumix_dmc_ft3_review/comments/

http://www.dpreview.com/products/panasonic/compacts/panasonic_dmcts3/user-reviews/list

 

σε αυτό που γράφεις παραπάνω πάντως δεν εισαι απόλυτα σωστός... αν δείς την πρώτη σελίδα είμαι ο πρώτος που ζήτησα γνώμη... άρα το θέμα δεν ειναι ακριβώς όπως το θέτεις, κανείς δεν ενδιαφέρθηκε να ρωτήσει η να ψάξει αν ειναι καλή η κάμερα. ελπίζω να είναι καλή για όσους την πάρουν και να τους καλύψει και να μην τους παρουσιάσει προβλήματα. απλά ζούμε στην εποχή του ιντερνετ και μπορούμε πλέον να αγοράζουμε το καλύτερο και όχι ότι μας πασάρουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα εισαι σωστος.

Αυτο πρεπει να ειναι μεμονομενο γεγονος και ειδικοτερα ο τυπος την εβαλε σε ζεστο νερο...δεν βρηκα κατι παρομοιο ..

Αλλα βρηκα αυτο εδω http://www.whatdigitalcamera.com/equipment/advice/528954/tough-camera-grouptest-2011-image-quality-and-verdict.html

 

Δεν ξερω , ελπιζω να μην εχουμε τετοια προβληματα αν και με βαζεις σε πολλες σκεψεις για ακυρωση...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...