Προς το περιεχόμενο

κουπονι - Samsung UE32D6500 32" 3D LED - 399e


crusad

Προτεινόμενες αναρτήσεις

προκειμένου να χρηματοδοτήσει τις τμηματικές παραγγελίες στο PixmaniaPro, με το οποίο φαίνεται ότι είχε συμφωνήσει.

ουτε αυτο το γνωριζουμε σιγουρα. θυμαμαι καποιος φιλος μιλησε για EOLLIS LAB

 

Ετικέτα δέματος EOLLIS LAB = Pixmania

 

Thank you for shopping at Pixmania.com !

We are pleased to confirm that the following item(s) have been dispatched: :

For security reasons all of our parcels are sent under the name EOLLIS LAB. Please accept any parcels from the courier that are sent under this name.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εδώ συνέβη κάτι διαφορετικό. Το deal site, για λόγους δικούς του έστειλε στον πωλητή τις καταστάσεις με τα κουπόνια που είχε εκδώσει, από τις οποίες έλειπαν κάποια στοιχεία.

αυτο δεν το γνωριζουμε, και με δεδομενη την ταση της πρεβεζανου να ψευδεται ασυστολα, μαλλον δεν θα το μαθουμε ποτε

προκειμένου να χρηματοδοτήσει τις τμηματικές παραγγελίες στο PixmaniaPro, με το οποίο φαίνεται ότι είχε συμφωνήσει.

ουτε αυτο το γνωριζουμε σιγουρα. θυμαμαι καποιος φιλος μιλησε για EOLLIS LAB

 

 

1. Έχει αναφερθεί στο νήμα αυτό, ίσως από τη lazaria, αν θυμάμαι καλά, ότι το GD, για δικούς του λόγους, άλλαξε το κλασικό σύστημα και έστειλε στο InTheBox τον κατάλογο με τα κουπόνια, χωρίς μερικά στοιχεία. Επομένως, δεν είναι δική μου εκτίμηση.

 

2. Έχει αναφερθεί από τον scoopmail1 ότι το κουτί της τηλεόρασης που παρέλαβε ανέγραφε Eolis Lab και κάποιος άλλος ότι αυτό είναι θυγατρική του PixmaniaPro. Επομένως, ούτε αυτό είναι δική μου εκτίμηση. Αντίθετα, εκτίμησα, από τα δεδομένα αυτά, ότι επιχείρησε η ΜΠ να χρηματοδοτήσει με μικρό ίσως κεφάλαιο αυτή την υπόθεση και έγραψα "ελπίζοντας, κατά τη γνώμη μου, να ανακυκλώσει το μικρό κεφάλαιό της προκειμένου να χρηματοδοτήσει τις τμηματικές παραγγελίες στο PixmaniaPro, με το οποίο φαίνεται ότι είχε συμφωνήσει".

 

Ελπίζω να έχω ξεκαθαρίσει τις απορίες.

 

 

ΥΓ. Αφού έγραψα το μήνυμα, είδα ότι ο VassilisEEE έδωσε περισσότερες διευκρινίσεις για το θέμα του PixmaniaPro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, συνήθως δεν γραφώ λόγο του ότι

έχω τρία μικρά παιδιά στο σπίτι και δεν έχω καθόλου χρόνο.

Αλλά αυτή την φορά θέλω να γράψω ποσό άσχημα νιώθω με αυτή την ιστορία.

Από την μια να περιμένω μέρα παράμερα στο σπίτι για την παραλαβή.

Να μου κάνει η γυναίκα μου δώρο 4 γυαλιά 3D ,

να μαζεύω λεφτά για να κάνω την αναβάθμιση σε 40 ίντσες και στο τέλος τίποτα.

Δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω για να μην νιώσω ξανά αυτό το αίσθημα

του να είσαι κορόιδο γιατί αυτό είμαι και νιώθω αυτή την στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το eollis lab ειναι μια πονεμενη ιστορια, απο ο,τι διαβαζω εδω κι εκει, και δεν λειτουργει ως μεσαζων μονο για το pixmania, αλλα και για αλλα sites. μεταξυ αλλων, πετυχα παραπονα γερμανων πελατων που νομιζαν πως ψωνισαν απο γερμανικο καταστημα, και τους ηρθε το δεματακι απο το eollis. ανησυχιες για την εγγυηση, ακυρωσεις παραγγελιων, κλπ. τα καλα τα δικα μας, δηλαδη. να απο που εμπνεεται ο καθε ντοπιος απατεωνας.

κι οσο για τους κωδικους των κουπονιων, οποιος εκανε ηλεκτρονικα την παραγγελια απο τον inthebox, που δεν θυμαμαι να προβλεποταν αλλος τροπος, εδωσε λογικα και τον κωδικο του. απο την πρωτη στιγμη. οχι οτι αλλαζει κατι, οπως προειπα. η απατεωνια παραμενει απατεωνια. εχω παραγγειλει κι αλλα πραγματα δινοντας προκαταβολικα το κουπονι, κι εχω μεινει ευχαριστημενη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη σελίδα του inthebox στο facebook, κάποιος έγραψε πριν από λίγες ώρες το εξής σχόλιο (το είχε greeklish, το γράφω ελληνικά):

 

"παιδιά η εταιρία πρέπει να είναι μούφα!περιμένουμε ήδη 1 μηνα και 10 μέρες κι ακόμα να μας τις στείλουν τις φωτογραφικές και τις τηλεοράσεις!πήγα σήμερα να βρω την εταιρία γιατί παρα πολλες φορες μου είχαν πει ότι θα μου την στείλουν και εγώ περίμενα ή μου λέγαν κωδικούς αποστολής της ACS courier τους οποιους ελεξα και δεν υπήρχαν καν!...και όταν πήγα εκεί είχαν βάλει μεταφορική για να μετακομισουν!ένας κύριος κάλεσε την αστυνομία και πήγε με την εκπρόσωπο(μάλλον) της εταιρίας στο αστυνομικό τμήμα ηλιούπολης γιατί ήθελε να της κάνει μήνυση"

 

Αληθεύει άραγε αυτό για τη μετακόμιση; Το επιβεβαιώνει και δεύτερος πελάτης. Θα μιλάμε με αρκετή σιγουριά για απατεώνες τότε! Εάν ισχύει, πρέπει να ενημερωθεί ο κόσμος για να σταματήσει να κάνει παραγγελίες, το site τους λειτουργεί κανονικά. Διότι άμα περιμένουμε τους ελεγκτικούς μηχανισμούς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και υποτιθεται οτι ολη αυτην η ιστορια θα ηταν μια διαφημιση για το συγκεκριμενο ηλεκτρονικο καταστημα.

Τελικα εξελιχθηκε εντελως λαθος.

Τυπικη ελληνικη επιχειρηματικη νοοτροπια.

 

Να προσεχετε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ τα deal sites, μερικα ειναι σοβαρα, οπως το Groupon, η το Live my city, τα περισσοτερα ειναι τραγικα αναξιοπιστα.

 

ΚΑΝΤΕ καταγγελια ολοι οσοι ειχατε προβλημα, τονιζοντας οτι οι 14 ημερες που δινουν δικαιωμα υπαναχωρησης ειναι πολυ λιγες αφου στις περισσοτερες περιπτωσεις ο αγοραστης μενει ξεκρεμαστος απο τον καθε αναξιοπιστο προμηθευτη. Ισως το ΙΝΚΑ μπορεσει να πιεσει να αυξηθει το οριο στις 30 ημερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, λογικα ισχυει αυτο για τη μετακομιση, γιατι το επιβεβαιωνει και αλλη μια χρηστρια του fb. σημερα παρελειψαν να σβησουν τα σχολια στη σελιδα τους, ισως λογω μετακομισης και τραβηγματων στο ΑΤ. το οτι καποιοι εχουν αναλαβει δραση και απευθυνονται στην αστυνομια ειναι πολυ καλο. τουλαχιστον δεν θα βγαινει η απατεωνισσα με αλλο ονομα να μας τη λεει, οπως το πρωι, οτι ολο καθομαστε και μιλαμε, και γιατι δεν κινουμαστε νομικα, αν εχουμε αποδειξεις

 

"Δεν νομίζω να πάρουμε ποτέ αυτά που έχουμε παραγγείλει.περιμένω την παραγγελία απο τις αρχές φεβρουαρίου. στην αρχή απαντούσε μια κοπέλα στο τηλέφωνο και καλά ότι θα επικοινωνήσουν εκείνοι μαζί μου, ότι όλα βαίνουν λίαν καλώς κτλ. εδώ και μια εβδομάδα το τηλέφωνο είναι κατεβασμένο και σήμερα που πήγα απο εκεί, απλώς γινόταν μετακόμιση!ωραία κομπίνα!"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Παρασκευή το πρωί έστειλα e-mail στο GD για ακύρωση και επιστροφή των χρημάτων μου.

Τους πήρα και τηλέφωνο να τους τα πω ένα χεράκι...

Το καλό είναι ότι πρίν απο λίγο τσέκαρα την κάρτα μου και έχει ήδη πιστωθεί το ποσό!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Και Εγώ πέρασα από εκεί σήμερα πάντως και δεν ήταν κανένας. Κτύπαγα τα κουδούνια αλλά τπτ… βέβαια πήγα απόγευμα… Το κουδούνι στην κάτω πόρτα πάντως έγραφε ‘’ΠΡΕΒΕΖΑΝΟΥ’’.

Να σας πώ και εγώ θύμα της αναβάθμισης είμαι… αλλά μου είχαν πει ότι η διάφορα είναι 270€…. Σε ποιους είπε για 150€ που διάβασα παραπάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

Και Εγώ πέρασα από εκεί σήμερα πάντως και δεν ήταν κανένας. Κτύπαγα τα κουδούνια αλλά τπτ… βέβαια πήγα απόγευμα… Το κουδούνι στην κάτω πόρτα πάντως έγραφε ‘’ΠΡΕΒΕΖΑΝΟΥ’’.

Να σας πώ και εγώ θύμα της αναβάθμισης είμαι… αλλά μου είχαν πει ότι η διάφορα είναι 270€…. Σε ποιους είπε για 150€ που διάβασα παραπάνω?

 

Στο post #760 σελ. 76 υπάρχει ο τελευταίος και ενημερωμένος κατάλογος με τα μέλη που έχουν δηλώσει την αγορά κουπονιού τηλεόρασης.

Δεν θυμάμαι ποια είναι τα 2 μέλη που δήλωσαν ότι πλήρωσαν επί πλέον 150 ευρώ, για μεγαλύτερη τηλεόραση αλλά, εάν ψάξεις γύρω σ' εκείνες τις σελίδες, θα τα βρεις,

 

 

Edit

Θυμόμουνα 2 μέλη που έδωσαν +150, εκ των οποίων το ένα είναι ο oxman7, όπως έγραψε στο επόμενο post.

Ο κατάλογος είναι ενημερωμένος με όλα τα διαθέσιμα στοιχεία, μέχρι σήμερα.

Επεξ/σία από makfil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Και Εγώ πέρασα από εκεί σήμερα πάντως και δεν ήταν κανένας. Κτύπαγα τα κουδούνια αλλά τπτ… βέβαια πήγα απόγευμα… Το κουδούνι στην κάτω πόρτα πάντως έγραφε ‘’ΠΡΕΒΕΖΑΝΟΥ’’.

Να σας πώ και εγώ θύμα της αναβάθμισης είμαι… αλλά μου είχαν πει ότι η διάφορα είναι 270€…. Σε ποιους είπε για 150€ που διάβασα παρα

 

 

σε εμενα ειπε 150

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προβλεψη για επόμενη δικαιολογία:

 

Ο προμηθευτής δεν εκτελωνίζει λόγω της κρίσης που επικρατατεί στην Ελλάδα.

 

Μόλις ολοκληρωθεί το PSI θα αποδεσμεύσουν τα προϊόντα.

 

Μετά ίσως χρειαστούν και οι εκλογές.

Και μετά μόλις υπογράψει το ΚΚΕ για τα νέα μέτρα να είμαστε σίγουροι για την παραλαβή.

 

Σοβαρά τώρα, ετσι και πάω στην Κ. Μαίρη και της πω:

Αφου θα έχεις ακυρώσεις, θα ήθελα να πάρω 2-3 σε τιμή κόστους,

τι λέτε να πεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...