Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικά νίκη της Microsoft πάρα το εξαιρετικό launch της Sony??? Αν και το πιο πιθανόν να μην κατάφεραν να καλύψουν εντελώς την μια εβδομάδα διαφορά και μάλλον το PS4 να είναι ο νικητής του μήνα. Πιστεύω θα το έλεγε και αυτό αν ίσχυε ο Lary Hrib.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε καθημερινη και εβομαδιαια βαση, το xbone πουλησε περισσοτερα κομματια.

ομως το ps4 ειχε μια βδομαδα παραπανω χρονο μεσα στο μηνα, οποτε σε πωλησεις μεσα στο μηνα εχει μεγαλυτερο αθροισμα.

δεδομενου οτι το xbone δεν ξεπερασε το ps4 συνολικα, αυτο σημαινει οτι η διαφορα που ειχε σε μεγαλυτερο αριθμο πωλησεων απο το ps4 ανα ημερα, δεν μπορει να υπερβαινει το 25%/μερα , αλλιως θα ειχε ξεπερασει και το αθροιστικο του μηνα.

 

τεσπα, και τα δυο πουλανε τεζα.

 

το xbone ειναι νο2 best seller στο amazon αυτες τις μερες, ενας δεικτης οτι το αγοραστικο ενδιαφερον συνεχιζει δυνατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ακριβως.Κολπακια της Microsoft που βλεπω μια χαρα πιανουν :)

 

αυτή η αναθεματισμένη MS και τα κολπάκια της...βέβαια σε κάποια τσακάλια απ' ότι φαίνεται δεν πιάνουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγαινει μια κονσολα 1η του μηνος και πουλαει σε 30 μερες 15 εκατομμυρια.Βγαινει αλλη μια κονσολα 30 του μηνος και σε μια μερα πουλαει 500001 κονσολες.Μαντεψε ποια ειναι η η "fastest selling" κονσολα του μηνα.Στη ουσια ομως ποια πουλησε καλυτερα?Απλα μαθηματικα ειναι δεν χρειαζεται να εισαι τσακαλι για να δεις οτι αυτη η ανακοινωση ειναι κολπο απλα για να ειναι καπου "bestest" η κονσολα μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα εγω οτι δεν ισχυει?Στον αναμενο απαντησα που αναρωτηθηκε αν ειναι "νικη" της Microsoft,δεν ειπα οτι δεν ηταν η "fastest selling" κονσολα του Νοεμβριου.Αν δεν μπορεις να καταλαβεις οτι πιαστηκαν απο κατι που δεν μπορει να ειναι αμεσα συγκρισιμο οπως εξηγησε ο πετραν δεν φταιω εγω

 

Τωρα εσυ για ποιο λογο "αρπαχτηκες" και αρχισες να μιλας για "τσακαλια" ειρωνικα δεν μπορω να καταλαβω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα εγω οτι δεν ισχυει?Στον αναμενο απαντησα που αναρωτηθηκε αν ειναι "νικη" της Microsoft,δεν ειπα οτι δεν ηταν η "fastest selling" κονσολα του Νοεμβριου.Αν δεν μπορεις να καταλαβεις οτι πιαστηκαν απο κατι που δεν μπορει να ειναι αμεσα συγκρισιμο οπως εξηγησε ο πετραν δεν φταιω εγω

 

Τωρα εσυ για ποιο λογο "αρπαχτηκες" και αρχισες να μιλας για "τσακαλια" ειρωνικα δεν μπορω να καταλαβω

 

απλά είδα ότι ο anamenos έκανε μία εκτίμηση λέγοντας μάλιστα ότι πιστεύει ότι το PS4 θα μείνει μπροστά στις πωλήσεις και καπάκι έπεσε ποστ για κολπάκια και ότι κάποιοι μια χαρά τα "τρώνε" κιόλας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η MS όχι μόνο δεν εκτοπίστηκε απο την Sony μετά απο μήνες κραξίματος αλλά σαν brand name στο console gaming ήρθε για να μείνει γιατί μέχρι και για "SEGA καταλήξεις" διάβαζα απο κάποιους τραγικούς εδώ μέσα.

Μια μικρή λεπτομέρεια(ειρωνία για τα γνωστά sony fanboys)......τα νούμερα της MS αφορούν 13 χώρες δλδ 19 χώρες λιγότερες από το PS4 και μετά απο μήνες SDF νομίζω δικαίως....

 

achievement_real.gif

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ακουει καποιος fastest selling το μυαλο φυσιολογικα το συνδυαζει με best selling.Δεν ειναι κακο.Εκει πονταρουν αλλωστε με αυτη την ανακοινωση και γι αυτο αναρωτηθηκε ο αναμενος.Εγω του απαντησα και δεν του ειπα οτι "τρωει" τιποτα.Και γω οταν το ειδα πιστεψα οτι οντως πουλησε καλυτερα και "νικησε" η MS στην Αμερικη.Μαρκετινγκ...

 

Εσυ πρεπει να απαντας ετσι για κατι που ειναι φως φαναρι οτι ανακοινωθηκε καθαρα για λογους εντυπωσεων?Χαλαρωσε και μην κανεις θεμα τα παντα με "τσακαλια" και λοιπες ειρωνιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...