Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 ωρες του γκοου. Πετραν ετοιμασου για κριμσον διπλο.

 

Εχουν ηδη προ-αγοραστει τα ryse & wolfenstein και με κοιτουν απο το ραφι.

 

κλεινω κινητα παιρνω αδεια απο δουλεια

 

ΚΑΨΙΜΟ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To concept υπηρχε και στο Colonial Marines, καλο και διασκεδαστικο με παρεα, αλλα κουραζει γρηγορα.

 

Τωρα στο Evolve φανταζομαι δε θα μενουν εκει, θα εχει περισσοτερα mechanics, αλλα και παλι ειναι το ιδιο concept.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το evolve, ειδα στα κρυφα ενα πολυ αναλυτικο βιντεο. πραγματικα μου φανηκε μη-αξιολογο.

προφανως το ιδιο σκεφτηκαν και καποιοι αλλοι, και απο οσο γνωριζω το παιχνιδι θα φαει καθυστερα.

ισως και καλυτερα, γιατι με 4 halo και μια beta 5, ενα destiny, ενα 8πλο sunset και ενα free roam forza, συν φυσικα τα call of duty κλπ κλπ,

ειλικρινα δεν εβλεπα χρονο οχι στο δικο μου προγραμμα, αλλα των περισσοτερων για το evolve, τουλαχιστον οπως το ειδα...

 

@hexenlord

τι συμβαινει σε 15 ωρες? δηλαδη αυριο (σαββατο) το μεσημερι? παιρνεις κονσολα?

αν ναι, απο αυτα που γραφεις ryse arena θα παιξουμε που εχω και καιρο να παιξω.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το evolve, ειδα στα κρυφα ενα πολυ αναλυτικο βιντεο. πραγματικα μου φανηκε μη-αξιολογο.

προφανως το ιδιο σκεφτηκαν και καποιοι αλλοι, και απο οσο γνωριζω το παιχνιδι θα φαει καθυστερα.

ισως και καλυτερα, γιατι με 4 halo και μια beta 5, ενα destiny, ενα 8πλο sunset και ενα free roam forza, συν φυσικα τα call of duty κλπ κλπ,

ειλικρινα δεν εβλεπα χρονο οχι στο δικο μου προγραμμα, αλλα των περισσοτερων για το evolve, τουλαχιστον οπως το ειδα...

 

@hexenlord

τι συμβαινει σε 15 ωρες? δηλαδη αυριο (σαββατο) το μεσημερι? παιρνεις κονσολα?

αν ναι, απο αυτα που γραφεις ryse arena θα παιξουμε που εχω και καιρο να παιξω.. :)

Ναι, το παιρνω. Τερμα. Αρκετα περιμενα. με το που ανακοινωσαν crimson dragoon & το αλλο με το mech (που ΜΑΚΑΡΙ να μοιαζει εστω και λιγο με μιξη rogue squadron meets mechwarrior) φρι, λεω εληξε. Αυριο στις 11 το πρωι ειναι δικο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω να πάρω xbox αντί για ps αυτήν τη φορά και η απορία μου είναι λόγο ότι δεν είμαι 100% σίγουρος και δεν ξερω αν 5/9 θα έχω τα λεφτά όλα θα υπάρχει μετά το πακέτο με fifa k forza?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, το παιρνω. Τερμα. Αρκετα περιμενα. με το που ανακοινωσαν crimson dragoon & το αλλο με το mech (που ΜΑΚΑΡΙ να μοιαζει εστω και λιγο με μιξη rogue squadron meets mechwarrior) φρι, λεω εληξε. Αυριο στις 11 το πρωι ειναι δικο μου.

ωραιος, χτυπα το αλλα να ξερεις, το αλλο με τα mech που λες,

 

 

εγω το ειχα backαρει οταν ητανε να βγει μονο για pc.

και ητανε χμμ... μαπα. :)

και αυτη η εκδοση, λιγο που την εβαλα, κατα τη γνωμη μου ειναι επισης ..μαπα :)

μην ανησυχεις ομως, εχει αλλα games που ειναι πολυ καλυτερα. ;)

 

----

 

 

και για να γραφουμε και κανενα νεο,

 

Αναβαθμιση και για το Diablo 3: Ultimate Evil Edition:

πλεον native 1080p και στην καλτακα το xbox, βγαινει σε καμια δεκαρια μερες στις 19

 

 

http://www.eurogamer.net/articles/2014-08-08-xbox-one-diablo-3-will-now-also-run-at-1080p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περισσοτερα νεα για το EA ACCESS απο τον Peter Moore

 

2620747-eaaccessnew.jpg

 

- δεσμευεται οτι οποιο παιχνιδι μπει στο vault, μενει για παντα

- δεσμευεται οτι το vault θα εχει σημαντικο αριθμο ΑΑΑ games

- δεν υπαρχει σταθερο scheduling για το ποτε μπαινει ενα παιχνιδι στο vault, κρινεται ανα franchise και timing

 

 

"I think one of the key things is that once a game goes into the Vault it stays there, it's not going to be taken out, that's a commitment we've made,"

 

"The Vault will get its share of AAA titles," Moore said. "We haven't made any announcements to that extent about exactly when, where and how, but the Vault will be substantial."

 

http://www.polygon.com/2014/8/8/5982599/ea-access-games-stay-in-the-vault-forever

 

 

 

μετα απο τις παραπανω διευκρινησεις, νομιζω οτι προτεινω ανετα στον καθενα την ετησια συνδρομη ΕΑ Access στα 30$/χρονο

 

 

- με το καλημερα παιρνεις φουλ εκδοσεις απο: battlefield 4, fifa 14, peggle 2 kai madden 14 (για παντα)

 

- 10% προστιθεμενη εκπτωση σε ο,τιδηποτε game/dlc της EA θες, και η εκπτωση προστιθεται πανω στις προσφορες που πιθανον να κανει το live.

 

- exclusive δικαιωμα/υπηρεσια να κατεβαζεις και να παιζεις δοκιμαστικα ΟΛΑ τα νεα games της ΕΑ 5 μερες πριν αυτα κυκλοφορησουν.

 

 

 

προς το παρον το προγραμμα ειναι διαθεσιμο μονο σε οσους ειναι beta, αλλα παιδες οποιοσδηποτε θελει, ας μου στειλει ενα μηνυμα να τον βαλω στη beta.

 

α, εναλλακτικα, εκτος απο την ετησια συνδρομη των 30 δολλαριων/χρονο, υπαρχει και η μηνιαια που ειναι 5$/μηνα, η οποια ισως εχει νοημα εαν θελει καποιος απλα να τσεκαρει κατι συγκεκριμενο. κατα τη γνωμη μου η ετησια ειναι λουκουμος,

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

- exclusive δικαιωμα/υπηρεσια να κατεβαζεις και να παιζεις δοκιμαστικα ΟΛΑ τα νεα games της ΕΑ 5 μερες πριν αυτα κυκλοφορησουν.

 

Το quote από αυτό (το σημείο που μαρκάρω σε bold και που έχεις σε κεφαλαία), αν είναι εύκολο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Not bad, not bad. Την πρόβαση 5 μέρες νωρίτερα την αποκτάς έχεις-δεν έχεις προπαραγγείλει το παιχνίδι, έτσι;

 

Edit: Τώρα που το επεσήμανε ο Praetorian, το άρθρο έχει πολύ προσεκτική διατύπωση όσον αφορά το early trial. Λέει απλώς "νέα παιχνίδια" και μετά "όπως τα Madden 15 και DA I". Δε γράφει για "όλα τα νέα". 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αυτο για τις 5 μερες πριν ισχυει σιγουρα!

ηταν αλλωστε ο βασικος λογος για μενα να κανω τη συνδρομη (μαζι με το stackable 10%), αφου ετσι κι αλλιως ολα τα υπαρχοντα παιχνιδια της EA τα ειχα ηδη (εκτος απο madden), καθως και τα μελλοντικα που μπορει να μπουν στο vault (πχ nfs, garden warfare, κλπ κλπ)

 

 

λεπτομεριες που γνωριζω πανω στο exclusive preview 5 μερες πριν:

 

1) δεν απαιτειται προπαραγγελια. αντιθετα, κατεβαζεις, δοκιμαζεις, και αμα σ'αρεσει το παραγγελνεις με το 10% εκπτωση και συνεχιζεις απο εκει που εμεινες.

2) το 5 μερες ειναι 5 μερες πριν το release στο region. και

3) το "5 μερες πριν", δεν ισουται με "για 5 μερες". δηλαδη η δοκιμη, το preview θα εχει διαρκεια ορισμενη ανα game. οχι 5 εικοσιτετραωρα.

 

αυτο που δεν ξεραμε, και επιβεβαιωθηκε σημερα απο τον moore, ειναι πως οτι μπει στο vault, μενει για παντα. συν φυσικα η διαβεβαιωση του οτι "το vault θα εχει σημαντικη ποσοστητα ΑΑΑ"

 

 

edit: και για να μην μπερδευεσαι vole, αναφερει απλα τα (μεγαλα) παιχνιδια που ειναι να βγαινουνε τωρα. για αυτο μιλαει ονομαστικα. πχ εσυ δεν ελεγες τις προαλλες οτι δε σε ενδιαφερουν τα υπολοιπα, αλλα το dragon age? ;)

ετσι κι αλλιως, δεν εχει απολυτως κανενα νοημα να κρατανε ...exclusives μακρια απο την ...exclusive υπηρεσια τους. ετσι δεν ειναι? :)

Επεξ/σία από p3tran
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...