Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

με τράβηξε πολύ αυτό με την ea γιατί αν βρω μέχρι 5/9 και τα υπόλοιπα eutos ως τα 400 με 430 έχεις fifa, forza, bf , και τα άλλα 2 που δεν είναι και τοσο ενδιαφέρον για μενα αλλα ισως και να γίνουν. και αν παρω και κανα ryse μετά θα με άρχοντας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον, μια ο hexenlord, μια εσυ, ωρα για μερικα tips:

 

- Αμερικανικο marketplace: do it! 30% φτηνοτερα απο την ισοτιμια. οδηγιες εχουμε γραψει παλιοτερα. ειναι 100% region free, δεν υπαρχουν επιπλοκες με dlc και κουραφεξαλα.

 

- Παιχνιδια που θελετε και ηδη κυκλοφορουν μηνες: ebay βασικα, αλλα και αλλου οπως kinguin θα βρειτε DLC codes για full download σε καλες τιμες. ειδκα στο ebay αν ψαξεις, θα δεις οτι μπορεις να βρεις τα περισσοτερα απο $10 - $20 σε μια καλη μερα.

 

- ΕΑ access. συμφερει. κοιταξτε το.

 

 

επισης, οσοι δεν ειστε αμεσοι, μπορειτε εφ'οσον εχετε συνδρομη xbox να χτυπατε τα δωρεαν games ανα μηνα μεσα απο το xbox.com και το λογαριασμο σας, και ας μην εχετε παρει ακομα την κονσολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μάλιστα.

1. Οπότε το "όλα τα νέα παιχνίδια" είναι υπόθεση (που μπορεί να ισχύει, αλλά όχι απαραίτητα) και όχι κάτι που ειπώθηκε κάπου. 

2. Από το site του EA Access, η Ελλάδα δεν είναι ακόμα διαθέσιμη ως χώρα που υποστηρίζεται. Πιθανότατα αυτό θα αλλάξει σύντομα με την επίσημη κυκλοφορία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο fb που ρώτησα στη σελίδα του xbox μου είπε το πακέτο είναι μόνο για προπαραγκελιες και αν μείνει κανα πακέτο μπορεί να τι πάρει κάποιος αλλα λέει όπως πάνε οι προπαραγκελιες δύσκολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα.

1. Οπότε το "όλα τα νέα παιχνίδια" είναι υπόθεση (που μπορεί να ισχύει, αλλά όχι απαραίτητα) και όχι κάτι που ειπώθηκε κάπου. 

2. Από το site του EA Access, η Ελλάδα δεν είναι ακόμα διαθέσιμη ως χώρα που υποστηρίζεται. Πιθανότατα αυτό θα αλλάξει σύντομα με την επίσημη κυκλοφορία. 

ειναι κατι που ειπωθηκε εδω, απο εμενα, που εχω ηδη την υπηρεσια απο την πρωτη στιγμη που υπηρξε (οχι που ανακοινωθηκε)

 

επισης δεδομενου οτι η κονσολα ειναι 100% region free, δεν μπορω να καταλαβω για ποιο λογο καποιος να ειναι κολλημενος με το τι ειναι διαθεσιμο στην Ελλαδα, ειδικα αφου α) τιποτα δεν ειναι διαθεσιμο στην Ελλαδα αυτη τη στιγμη και β) υπαρχει και η διαφορα στις τιμες...

τελος παντων, εγω ειμαι Ελλαδα και το προγραμμα τρεχει κανονικοτατα με αμερικανικο marketplace. (που ειναι και το πλεον συμφερον marketplace να χρησιμοποιει κανεις)

 

κανονικα δεν θα επρεπε να ανεβασω φωτογραφια, αλλα αν αυτο σε βοηθαει καλυτερα, οριστε:

 

20140809_133716_lls_rytj8v.jpg

 

προσεξε τι λεει κατω-κατω, εκει που εχει τιτλο "Play First", και αν θελεις, το αναλυουμε κι αλλο το τι εννοει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

edit: και για να μην μπερδευεσαι vole, αναφερει απλα τα (μεγαλα) παιχνιδια που ειναι να βγαινουνε τωρα. για αυτο μιλαει ονομαστικα. πχ εσυ δεν ελεγες τις προαλλες οτι δε σε ενδιαφερουν τα υπολοιπα, αλλα το dragon age? ;)

ετσι κι αλλιως, δεν εχει απολυτως κανενα νοημα να κρατανε ...exclusives μακρια απο την ...exclusive υπηρεσια τους. ετσι δεν ειναι? :)

Ναι, αλλά αυτή τη διατύπωση αφήνει μια τεράστια μπαλκονόπορτα ανοιχτή για να βάζουν μόνο συγκεκριμένα παιχνίδια. Δεν έχουν πει και δε γράφει ούτε στη φωτογραφία που έβαλες "όλα τα νέα παιχνίδια". 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυσκολο να το χωνεψεις ειναι μου φαινεται.... :D

 

ωραια.. ακου τι θα κανουμε λοιπον:

- για καθε νεο game της EA που θα βγαινει για xbox και ΔΕΝ θα εχει την 5 μερες πριν exclusive προσβαση, θα σου δινω 10 ευρω.

- για καθε νεο game της EA που θα βγαινει για xbox και θα εχει την 5 μερες πριν exclusive προσβαση, θα μου δινεις 5 ευρω.

deal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι, καλό είναι όταν αναφέρουμε κάτι ως 100% σίγουρο (και χρησιμοποιούμε κεφαλαία για έμφαση), να υπάρχει κάτι πέρα από τον λόγο μας, που στο συγκεκριμένο δεν αρκεί ακόμα και το ότι έχεις πρόσβαση στην υπηρεσία, γιατί είναι κάτι που αναφέρεται στο μέλλον - και η διατύπωση ακόμα και στο επίσημο site δεν είναι σαφής.

 

Επίσης το ότι η υπηρεσία είναι για την ώρα διαθέσιμη σε συγκεκριμένες χώρες και όχι αλλού (αλλά θα επεκταθεί στο μέλλον), είναι κάτι που αναφέρεται ρητά στο επίσημο site. Μπορεί να μην υπάρχουν συνέπειες, μπορεί και να υπάρχουν με το να δηλώσεις ό,τι να ναι χώρα για την εγγραφή. Ήδη αναφέρω ότι αυτό ενδέχεται να αλλάξει για την Ελλάδα με την επίσημη κυκλοφορία, αλλά ακόμα δεν ξέρουμε το πότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

praetorian, το xbox ειναι region free.

δεν υπαρχει θεμα συνεπειων.

επιπλεον, δεν δηλωνεις τιποτα στην ΕΑ για το ea access. ολα σου τα στοιχεια ειναι αυτα που εχεις ηδη στο xbox.com και στο billing.microsoft.com.

 

δεν συμπληρωνεις δηλαδη φορμες κλπ, τα κανει αυτοματα lookup.

οπως εγραψα και προχτες, η διαδικασια εγγραφης ειναι ακριβως η ιδια που εχει κανεις οταν αγοραζει πχ ενα game απο το marketplace.

 

 

 

στο μελλον η ΕΑ οπως εχω ξαναγραψει, θα εχει και καρτες ξυστες με συνδρομη στα λιανικατζιδικα. μεχρι ομως να κυκλοφορησει το xbox επισημα στην ελλαδα, και μεχρι η ΕΑ να βγαλει τις ξυστες καρτες πχ στο πλαισιο στα Ελληνικα (και πιθανον να ανανεωσει το site της συμπεριλαμβανοντας και την Ελλαδα),

αυτο νομιζω δεν ειναι λογος καποιος που ξερει τι θελει να μην προχωησει. αντιθετα, μπορει να γλυτωσει καποια χρηματα αμεσα.

 

 

 

βασικοτερο ολων ομως που σου διαφευγει, ειναι οτι ο λογος μου ειναι λιρα 100 ;P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αυτά είναι από το επίσημο FAQ. Δεν ξέρω γιατί μπήκαν στη διαδικασία να τα γράψουν, αν μπορεί ο καθένας να κάνει sign up στην υπηρεσία (όταν φύγει από την closed beta)

 

 


How do I join EA Access?

 

EA Access membership is available to Xbox One gamers through Xbox Live. You will soon be able to sign up through the EA Access Hub app after downloading it to your console.

 

Will EA Access be available in my country?

 

At launch, EA Access will be available in Australia, Austria, Canada, France, Germany, Ireland, Italy, Mexico, New Zealand, Spain, United Kingdom, and the United States with additional territories to follow.

 

What will the pre-release trials include? Will my progress carry over?

 

Each game is different, so each game’s trial will be, too. In some titles you’ll be able to play one of the game's modes for a limited time, while other times you can jump right into the full game. And since you’ll always be playing the real game, any progress you make will carry over so you can pick up where you left off on launch day.

 

 

Εδώ όλο το FAQ:

http://www.ea.com/eaaccess/faq.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E, ok, το faq αναφερει τις χωρες στις οποιες ειναι διαθεσιμο το xbox. λογικο δεν ειναι?

αν μπεις στο xbox.com, σαν xbox one - supported countries εχει ακριβως την ιδια λιστα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το λεπον, πρωτο προβλημα,

 

με το που ανοιγω την κονσολα θελει σωνει και καλα να μπει σε δικτυο. εχω καποια θεματα συνδεσιμοτητας αυτη τη στιγμη και δεν μπαινει. Δεν μπορω να παρακαμψω αυτες τις οθονες???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα με γειες hexen!

 

http://support.xbox.com/en-US/xbox-one/getting-started

 

επ'ωμου και στο γειτοοοναα! :D

 

---------------

 

 

θα το φτιαξω αυριο θα φερω τους τεχνικους της Κιου Τελ. ο κοσμος να χαλασει. Αυριο εχει wolfenstein.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...