Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eλα ρε συ...

Την ιδια μερα που γυρισε ο πετρος στο φορουμ ποσταρε αποθεωση για το ryse(του 6) και αρνητικο σχολιο για το TLOU(του 10).

Δεν χρειαζονται επιχειρηματα.Χαζος δεν ειναι κανεις εδω μεσα.Αυτο γινεται συνεχεια.

 

Και εγω ειμαι υπερ τον διαφορετικων αποψεων και ειδικα αυτων που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ξερουν γιατι επελεξαν μια κονσολα, αλλα οχι ακρα.

Δεν θα με δεις ποτε δλδ να γραψω κατι αρνητικο για halo παρ'ολο που δεν μου αρεσει.Δεν θα δεις προσπαθεια απο εμενα να θαψω ενα παιχνιδι που αντικειμενικα θεωρειται πολυ καλο.

Αυτο το λεω γιατι καποιος θα πει οτι ειμαι το ιδιο απο το αλλο στρατοπαιδο.

Οχι. :D

 

Eσύ μια χαρά τα λές απλά μερικοί κράζουν τα πάντα , ειδικά στις κονσόλες κι εγώ είχα ένα θέμα με το PS4 αλλά έκανα την κωλοτούμπα και πείστικα ότι αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα για τα DLC και microτετοια, πραγματικα μου φαινονται αδιαφορα.Ποτε δεν παρακολουθω αυτες τις συζητησεις ,γιατι πολυ απλα δεν αγοραζω τιποτα περα απο το βασικο παιχνιδι.

Το μοναδικο DLC που εχω αγορασει στην γενια που περασε ειναι του TLOU και αυτο γιατι ενιωσα τελειωνοντας το βασικο παιχνιδι οτι ηταν παραπανω απο πληρεστατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eλα ρε συ...

Την ιδια μερα που γυρισε ο πετρος στο φορουμ ποσταρε αποθεωση για το ryse(του 6) και αρνητικο σχολιο για το TLOU(του 10).

Δεν χρειαζονται επιχειρηματα.Χαζος δεν ειναι κανεις εδω μεσα.Αυτο γινεται συνεχεια.

 

Και εγω ειμαι υπερ τον διαφορετικων αποψεων και ειδικα αυτων που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ξερουν γιατι επελεξαν μια κονσολα, αλλα οχι ακρα.

Δεν θα με δεις ποτε δλδ να γραψω κατι αρνητικο για halo παρ'ολο που δεν μου αρεσει.Δεν θα δεις προσπαθεια απο εμενα να θαψω ενα παιχνιδι που αντικειμενικα θεωρειται πολυ καλο.

Αυτο το λεω γιατι καποιος θα πει οτι ειμαι το ιδιο απο το αλλο στρατοπαιδο.

Οχι. :D

 

:D διαβασα πηρες ps4 pds? με γεια. σε περιμενα με το 1886 να σου πω την αληθεια

 

ξερεις ποιο ειναι το θεμα?

 

οτι αυτα που γραφω εγω, καλως ή κακως ειναι ετσι!

 

το ryse (του 6) αποθεωνεται για τα γραφικα του, οχι απο εμενα, αλλα απο την ειδικη βιομηχανια γραφικων -προσεξε! οχι video games, αλλα γραφικων πασης φυσεως- στη μεγαλυτερη παγκοσμια εκθεση του ειδους

fact!

 

οτι το last of us(του 10) εχει την χειροτερη πολιτικη για in-game αρμεγμα, πολιτικη που την κραζουμε οπου (αλλου) την βλεπουμε, επισης ειναι fact!

 

εγω το μονο που εκανα ειναι να θεσω καποια facts στην προσοχη ολων. και μαλιστα απο πραγματα που τρεχουν τωρα. σημερινα!

δεν εγραψα κατι ουτε του 1821, τουτε του 2087. μαλιστα και τα δυο αυτα θεματα ειναι θεματα που εχουν πολυ-συζητηθει εδω μεσα τον προηγουμενο καιρο, και μην κανεις οτι δε θυμασαι, γιατι λαμβανες μερος κι εσυ.

 

 

και μαλιστα για το last of us, δεν εγραψα ουτε για το καινουργιο dlc, ουτε για τη ΓΥΦΤΙΑ τους να χρεωσουνε το gesture με τον banderas 50% πιο ακριβα απο ολα τα αλλα, ενω ολη αυτη η ιστορια ειναι στο 100% κατι που ξεκινησε απο το gaf, και αυτοι οι ιδιοι δεν ειχαν ΟΥΔΕΜΙΑ συμμετοχη στη δημοφιλια του meme. απλα αρμεγουν.

ελπιζω να καταλαβαινεις λοιπον οτι κανεις λαθος.

 

 

 

οσο για το "στρατοπεδο" στο οποιο μολις μετακομισες, καθοτι το ιδιο ...στρατοπεδο το κατεχω κι εγω εδω και παρα πολυ καιρο, η οποια αντιπαλοτητα που λες μαλλον εγκειται στο οτι καποιοι ειναι μονο του ενος στρατοπεδου, και δεν δεχονται γνωμη (ή και γεγονος οπως ειδαμε) που να τους μειωνει την επαρση της σημαιας... ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ryse (του 6) αποθεωνεται για τα γραφικα του,

Δεν διαφωνησα ποτε σε αυτο.Ισα ισα δεν μου φαινεται παραλογη η διακριση του.

 

και μην κανεις οτι δε θυμασαι, γιατι λαμβανες μερος κι εσυ.

Δεν πηρα ποτε μερος σε συζητηση για microτετοια.

Και γενικα σε προλαβα και εγραψα παραπανω ,οτι δεν συμφωνω με τα extra πραγματα επι πληρωμη, οτι και αν ειναι αυτα.

 

 

οσο για το "στρατοπεδο" στο οποιο μολις μετακομισες, καθοτι το ιδιο ...στρατοπεδο το κατεχω κι εγω εδω και παρα πολυ καιρο, η οποια αντιπαλοτητα που λες μαλλον εγκειται στο οτι καποιοι ειναι μονο του ενος στρατοπεδου, και δεν δεχονται γνωμη (ή και γεγονος οπως ειδαμε) που να τους μειωνει την επαρση της σημαιας... ;)

Εχω πει την αποψη μου για αυτο.

Ειναι σεβαστη περισσοτερο απο εμενα η αποψη ενος ανθρωπου που εχει μονο wiiu, μονο one, μονο ps4 ,αλλα ΞΕΡΕΙ το γιατι και μπορει να το υποστηριξει(ωστε να καταλαβω και εγω).Παρα τις αποψεις ανθρωπων που εχουν παραπανω απο μια κονσολα και την μια την εχουν απλα για να ψαχνουν τα αρνητικα της στο σαλονι τους.

 

 

edit.Sorry τωρα ειδα το ποστ σου Praetorian.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το quote βαλε ειπαμε, γιατι ενας απο τους δυο κανει το χαζουλη...

η κουβεντα ηταν για το εαν το ryse ειναι <<καινουργιο παιχνιδι>> και υπηρχαν λεξεις φετινο/περσινο/για ενα χρονο/φετινη κολεξιον κλπ.

επιλεκτικα σκεφτεσαι, επιλεκτικα διαλεγεις, επιλεκτικα γραφεις. αρα η τρομαρα επιλεκτικα δικια σου

 

 

 

 

 

και ειπαμε, φετος (ημερολογιακα, ξεκινοντας απο τον αλλο μηνα) βγαινουν ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ EXCLUSIVES που εχω γραψει, εκτος απο αυτο που (τυχαια) επελεξες.

ετσι, βγαινουν για να μη βαριεμαι μεχρι να βγει εκεινο ρε παιδι μου... γιατι ως γνωστον, ολα τα exclusives του xbox ειναι μαπες.

και φυσικα, μολις βγουν αλλου παυουν να ειναι μαπες και γινονται λογος μη-αγορας της κονσολας.

;)

"φετος το προγραμμα εχει master chief collection, horizon 2, sunset overdrive και quantum break,"

 

Δεν επελεξα τυχαια το quantum break,Αυτο με καιει αυτο επελεξα.Και φυσικα βγαινει το 2015 και οχι φετος ακομα και αν μιλαμε γιαι τη σχολικη χρονια, τη χρονια των video games ή τη σαιζον του NBA.

 

Και αν ακομα δεν καταλαβες,ο μεσος χρηστης οταν διαβαζει φετος θα βγει το quantum break,σκεφτεται φετος δηλαδη 2014 και οχι τιποτα αλλο.Και γω πολυ απλα ειπα οτι οχι δεν θα βγει φετος μπας και σου ξεφυγε αυτο το νεο.Τωρα πως καταφερες να το κανεις θεμα ολο αυτο ειναι πραγματικα αξιοθαυμαστο.

 

Και φυσικα γι αυτα που λες στο τελος,επειδη τα λεει καποιος σε καποιο φορουμ δεν σημαινει οτι ολοι οσοι μιλανε με σενα(εγω δηλαδη αυτη τη στιγμη) τα πιστευουν και οι ιδιοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω κι έχω δικαίωμα να κρίνω, κάνετε full επίθεση σε κάθε του post με επιχειρήματα του @@.

Εχεις το δικαιωμα της γνωμης σου αν ειναι κοσμια διατυπωμενη και σταθερα βασισμενη καπου. Μπορεις τωρα να παραθεσεις τα επιχειρηματα μου που ηταν του κ@λου; Για τη full επιθεση το δεχομαι, αν και η παρεμβαση σου ηταν εντελως περιττη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"φετος το προγραμμα εχει master chief collection, horizon 2, sunset overdrive και quantum break,"

 

Δεν επελεξα τυχαια το quantum break,Αυτο με καιει αυτο επελεξα.Και φυσικα βγαινει το 2015 και οχι φετος ακομα και αν μιλαμε γιαι τη σχολικη χρονια, τη χρονια των video games ή τη σαιζον του NBA.

 

Και αν ακομα δεν καταλαβες,ο μεσος χρηστης οταν διαβαζει φετος θα βγει το quantum break,σκεφτεται φετος δηλαδη 2014 και οχι τιποτα αλλο.Και γω πολυ απλα ειπα οτι οχι δεν θα βγει φετος μπας και σου ξεφυγε αυτο το νεο.Τωρα πως καταφερες να το κανεις θεμα ολο αυτο ειναι πραγματικα αξιοθαυμαστο.

μαλιστα... την πρωτη στιγμη που ανακοινωθηκε πλαγιως οτι δεν θα βγει στην ημερολογιακη χρονια, οταν εδειξαν εκεινο το τρεηλερ και το ειπαν 'ξωφαλτσα και απ'εξω απ'εξω, εγω ημουν αυτος που το τσιμπησε την πρωτη στιγμη και το εγραψε εδω μεσα οτι παει για μετα τις γιορτες.

λες να το ξεχασα εγω? κοιτα εσυ πισω να το θυμηθεις μαλλον..

 

και απο αυτο που περιγαφεις οτι ...ηθελες να κανεις (να με ενημερωσεις μην τυχον και μου ξεφυγε) μεχρι αυτο που εγραψες, εχει μεγαλη διαφορα. αν δεν μπορεις να την καταλαβεις, δεν ειναι δικια μου δουλεια να σε μαθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεος πια με αυτες τις κοντρες!!καταντησανε κουραστικες παιδες.Αντι να χαιρομαστε ολοι μας που απο την επομενη εβδομαδα ξεκιναει η ευρωπαικη gamescom και θα δουμε νεα παιχνιδακια,καθοσαστε και χαλιεστε για μικροπραγματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλιστα... την πρωτη στιγμη που ανακοινωθηκε πλαγιως οτι δεν θα βγει στην ημερολογιακη χρονια, οταν εδειξαν εκεινο το τρεηλερ και το ειπαν 'ξωφαλτσα και απ'εξω απ'εξω, εγω ημουν αυτος που το τσιμπησε την πρωτη στιγμη και το εγραψε εδω μεσα οτι παει για μετα τις γιορτες.

λες να το ξεχασα εγω? κοιτα εσυ πισω να το θυμηθεις μαλλον..

 

και απο αυτο που περιγαφεις οτι ...ηθελες να κανεις (να με ενημερωσεις μην τυχον και μου ξεφυγε) μεχρι αυτο που εγραψες, εχει μεγαλη διαφορα. αν δεν μπορεις να την καταλαβεις, δεν ειναι δικια μου δουλεια να σε μαθω.

Ε δεν ξερω μπορει να ξεχασες,μπορει να μπερδευτηκες και οπως σου ειπα και πριν μπορει να το ειδε και καποιος αλλος οποτε ειπα να σημειωσω οτι δεν βγαινει φετος.FFS δηλαδη ασε κατι να πεσει κατι κατω,ολοκληρο  :D  εβαλα για να δειξω οτι δεν σου την λεω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...