Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αντικειμενικα κριτήρια.

Το ps4 έχει παραπάνω exclusive

http://m.ign.com/wikis/xbox-one/PS4_Games_vs_Xbox_One_Games

 

Το ps4 έχει καλύτερο hardware

 

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2014-xbox-one-vs-ps4-year-one

 

 

Είναι τόσο δύσκολο να το καταλάβεις;

 

 

Ο λόγος που γράφω εδώ, είναι ότι κάποια στιγμή ίσως πάρω ένα xbox, θέλω να βλέπω ειδήσεις και νέα.

 

ΥΓ

Όλοι αυτοί που σκιζοταν να μας πουν πόσο καλό είναι το titanfall, πόσο θα αλλάξει τα πάντα..., που είναι τώρα; Α, τώρα Μίλαν για το sunset overdrive.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

"μαγκες" , μπορει καποιος να μου δειξει τι απο αυτο που εγραψα δεν ειναι αληθες?

 

ενα προς ενα απαριθμησα τα exclusives, και τις ισορροπιες μεταξυ τους.

 

 

καθεστε και γραφετε μεσα στο θεμα  <<official xbox topic>>, τυπου "αχ μωρε τι κριμα που δεν εχει exclusives" κλπ.

 

προφανως δεν τα γραφετε αυτα απο ...αγνοια αυτοι που τα γραφετε, αλλα απο αλλους λογους, ξερετε εσεις.

 

 

επι του θεματος που καποιοι θιγετε λοιπον, ξαναλεω:  το xbox εχει σκουπισει το πατωμα με τo playstation σε θεμα exclusives.

 

 

εχει κανεις να αντιπαραθεσει κατι εκτος απο προσωπικους χαρακτηρισμους και hide your mother?

 

δε νομιζω...

 

 

χρονια πολλα σε ολους,  στους σοβαρους, αντε και στους ...αστειους.

οτι να ναι πραγματικά,επίτηδες τα κάνεις για να τραβάς προσοχή μου φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα...θεωρώ αυτό το καλύτερο bundle μακράν

 

http://www.plaisio.gr/games/xbox-one/xbox-one-konsola/Microsoft-XboxOne-Assassins-Creed-Unity-Black-Flag-Wireless-Controller-3-mhnes-G.htm

 

πραγματικά δεν μπορώ να πιστέψω πως κάποιοι βλέπουν μόνο MS fanboys εδώ μέσα (που οι περισσότεροι από αυτούς έχουν ΟΛΕΣ τις κονσόλες) και δεν βλέπουν MS haters που δεν αγόρασαν ποτέ ένα ΧΒΟΧ360 έστω στα τελειώματα (καλά για ΟΝΕ δεν συζητάω καν) επειδή είναι η "κακιά" MS που θέλει τον αφανισμό των gamers με τις πολιτικές της και αποσκοπεί στο κέρδος και μόνο  :fear:...τι διάολο, δεν βρήκαν ούτε ΕΝΑ παιχνίδι αξιόλογο?

 

δεν μπορώ να καταλάβω προς τι η επίθεση στον petran αφού λέει facts (για games που περιμένουμε να κυκλοφορήσουν) και απλά λέει αν προτιμάει το ένα game από το άλλο (FORZA - GT, Killzone - HALO κτλ)

 

πιστεύω ότι μια "κόντρα" σε πολιτισμένα πλαίσια, χωρίς προσβολές και χαρακτηρισμούς, δίνει μια "ζωντάνια" στα threads και ένα ενδιαφέρον...δεν χρειάζεται κράξιμο με το που λέμε κάτι με το οποίο δεν συμφωνεί ο άλλος

Ναι εχεις δικιο για το Bundle δεν καταλαβαινω γιατι δεν το εμφανιζε στο skroutz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι αυτοί που σκιζοταν να μας πουν πόσο καλό είναι το titanfall, πόσο θα αλλάξει τα πάντα..., που είναι τώρα; Α, τώρα Μίλαν για το sunset overdrive.

Χαχ όντως, πώς τα πάει στο Χ1 αυτό από κόσμο; Στο PC και στο 360, πάντως, έχει λιγότερο κόσμο κι από το Gears 3 - πότε βγήκε αυτό, είπαμε; Κρίμα, επειδή το γλυκοκοίταζα στην πρώτη βδομάδα προσφορών του 360. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λυση παιδες οσοι εχουν ΧΒΟΧ ειναι απλα να μην τσιμπανε και βαζω και μενα μεσα που τσιμπησα χθες βλακωδως....αφηστε τους να λενε οτι θελουν και μην τους απαντατε ωστε καποια στιγμη να τους ξεφορτωθουμε.

Τι να λεμε εδω υπηρχε ατομο που κυριολεκτικα σαρωνε το ιντερνετ για να βρει καμμια αρνητικη ειδηση ακομα και για τις πωλησεις και να τη γραψει εδω μεσα περιχαρης προφανεστατα γιατι η Sony του εδινε bonus αμα απετρεπε καποιον πιθανο αγοραστη του XBOX...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχ όντως, πώς τα πάει στο Χ1 αυτό από κόσμο; Στο PC και στο 360, πάντως, έχει λιγότερο κόσμο κι από το Gears 3 - πότε βγήκε αυτό, είπαμε; Κρίμα, επειδή το γλυκοκοίταζα στην πρώτη βδομάδα προσφορών του 360. 

Εβγαλες πραγματικα συναισθηματα....αντε ενας ενας για να ξερουμε με ποιους μιλαμε.

 

Ετσι για την ιστορια επειδη εχω αρκετες ωρες titanfall,μια χαρα κοσμο βρησκεις.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβγαλες πραγματικα συναισθηματα....αντε ενας ενας για να ξερουμε με ποιους μιλαμε.

Καθρεφτάκι  :wub: 

 

Σοβαρά, όμως, μπορείς να μου εξηγήσεις τι ακριβώς βλέπεις στο μήνυμά μου που σε πείραξε; 

 

Επειδή πρόσθεσες κι αυτό που πρόσθεσες, για πες νούμερα; Επειδή στο PC πριν από 2 βδομάδες ήταν μερικές εκατοντάδες στο πρώτο mode (δε θυμάμαι ονόματα) και τα μισά ήταν από άδεια μέχρι 10 άτομα μέσα. Ψάχνοντας λίγο σε φόρα για την έκδοση του 360, έβρισκα μηνύματα από το καλοκαίρι να λένε ότι δεν υπάρχει κόσμος σε άλλα modes. Οταν βγήκε το τελευταίο DLC (αυτό με το horde mode) κι έκανε Quick Look το Giantbomb, κόσμος πολύς δεν υπήρχε. Δεν ήταν άδειο, αλλά για φετινό παιχνίδι ήταν πολύ λίγος ο κόσμος που είχε. Και το ξανατονίζω, μπήκα πριν από 1-1μιση μήνα στο Gears 3 και έπαιζαν 2χιλιάδες κάτι άτομα Deathmatch κι άλλα τόσα Horde. Σίγουρα, σε άλλα modes δεν είχε ιδιαίτερο κόσμο, αλλά μιλάμε για παιχνίδι 4 χρόνια σχεδόν στην αγορά. Αν έχει κόσμο, ωραία. Αυτό ρώτησα κι εγώ πριν και "φανερώθηκα".

 

Για πες μου, τι συναισθήματα βλέπεις τώρα;  :wacko: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθρεφτάκι  :wub: 

 

Σοβαρά, όμως, μπορείς να μου εξηγήσεις τι ακριβώς βλέπεις στο μήνυμά μου που σε πείραξε; 

 

Το καθρεφτακι γιατι?

Αλλο λεω θετικα λογια για μια κονσολα και αλλο κραζω μια αλλη.

Προσωπικα δεν κραζω το ps4 και ειναι σιγουρη αγορα μελλοντικα, μολις διορθωσει αρκετα πραγματα τα οποια τη σιγκεκριμενη χρονικη στιγμη με αποτρεπουν να την αποκτησω.

 

Τωρα ποια ειναι αυτα τα "πραγματα"? αν αρχισω να γραφω ,ειναι και πολλα, θα πεσεις εσυ και οι ομοιοι σου να με φατε.

Εσυ vole βαζω στοιχημα οτι ακομα εισαι με last gen κονσολα αλλα....... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα νομιζω οτι η κυκλοφορια του Destiny ψιλο χαλασε την κατασταση απο Titanfall και ισως γιαυτο να μην εχει Online τον κοσμο που πρεπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθρεφτάκι και καρδούλες, επειδή μου φαίνεται πραγματικά αστείο το πώς βλέπετε παντού φαντάσματα κάποιοι :)

 

Και δεν έκραξα καμία κονσόλα στο μήνυμα όπου λες ότι έβγαλα συναίσθημα. Ρώτησα πώς πάει ένα παιχνίδι, το οποίο κάποιοι το παρουσίαζαν ως Το Game Changer και αποκαλούσαν ηλίθιους όσους δεν έβλεπαν πόσο προφανές ήταν, το οποίο ήρθε και παρήλθε, όπως φαίνεται. Αν υπάρχει κάποια κριτική εκεί μέσα είναι σε αυτούς που έκαναν το marketing κυρίως, και στους developers σε δεύτερο χρόνο. 

 

Για την ιστορία, έχω πάρει PS4. Δεν έχω αποσύρει το 360 ακόμα όμως, και ούτε το βλέπω να γίνεται σύντομα. Μεγάλο backlog. Πριν από 2 μήνες τελείωσα με το Reach, για να καταλάβεις :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Προσωπικα δεν κραζω το ps4 

Φανταζομαι αυτο ειναι το τελευταιο ανεκδοτο του 2014?

 

Θυμαμαι σε μια παλιοτερη συζητηση κατι μας ελεγες οτι ερχονται red line of death για το ps4 και  υπερθερμανσεις.Μην μιλησουμε για το launch της κονσολας που ειχες μετατραψει το τοπικ του ps4 σε πανηγυρι απο fud.

 

 

 

 

 

Δειτε και αυτο

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=950443

 

 

Αντε και καλη χρονια!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσωπικα δεν μπορω να κραξω το Xbox γιατι και τα Halo γουσταρω και τα Forza και τα Gears Of War.Απο την αλλη η Sony μου βγαζει κατι διαμαντακια exlcusive τυπο Dragon Quest και Nino Kuni που ειναι πραγματικα η αδυναμια μου.Μια απο τα ιδια και η Nintendo που ειμαι οπαδος του αντιστοιχου ας πουμε Halo της,του Metroid .

 

hater ειμαι μονο σε πολιτικες των εταιριων οχι στα παιχνιδια που εχουν οι κονσολες,γιατι δοξα το θεο και με τις 3 εταιριες μεγαλωσα αρα η καθεμια εχει κατι που με τραβαει.

 

Ουτως ή αλλως ολα τα φωτα για του χρονου εχουν πεσει πανω στο Witcher 3 που ειναι Multiplattform παιχνιδι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...