Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά εδώ και 5 σελίδες τσακώνεστε για το ποια κονσόλα είναι καλύτερη!

Σε ολα τα forum του κοσμου γινεται αυτο :P

 

Αντικειμενικο είναι το ακόλουθο.

Το ps4 έχει Περισσότερα παιχνίδια.

http://m.ign.com/wikis/xbox-one/PS4_Games_vs_Xbox_One_Games

 

Όλα τα άλλα είναι υποκειμενικα.

Εγω οπως εγραψα και παραπανω περιμενω να βγουνε νεα Ip σε αυτα κοιταζω πιο πολυ. Τωρα για το παραπανω που γραφεις δεν νομιζω οτι ειναι επι του παροντος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε συγγνωμη αλλα αν δεν σας αρεσει κανενα παιχνιδι απο αυτα που βγηκαν ή θα βγουν μεσα στα επομενα 1-2 χρονια για ποιο λογο την πηρατε?Δεν το λεω μονο για σενα nzeppos αλλα οταν βλεπω  σχολια οτι πηρα 400 ευρω μηχανημα και δεν το ακουμπαω δεν ξερω τι να σκεφτω πλεον.

 

Δεν έχεις καθόλου άδικο, άλλωστε από τότε που ψαχνόμουν να αγοράσω την κονσόλα (αρχικά τα Χριστούγεννα του 2013 και αργότερα το Σεπτέμβρη του '14) ήξερα πολύ καλά πως δεν υπήρχαν αρκετά παιχνίδια να με καλύψουν. Το είχα γράψει κάμποσες φορές στο νήμα, με την κλασική γκρίνια μου ("ακόμα και να πάρω την κονσόλα δεν θα ξέρω τι να αγοράσω από το Store, δεν υπάρχει τίποτα της προκοπής κλπ").

 

Παρ' ολ' αυτά δεν μετάνιωσα ούτε στιγμή για το μηχάνημα, αφού τις πρώτες μέρες έπαιξα κάμποσο Fifa, NBA 2k, Just Dance, FM5 και σε βάθος χρόνου σίγουρα θα κυκλοφορήσουν και μεγαλύτεροι τίτλοι.  Δεν λέω ότι κλαίω τα 400 ευρώ μου (500 για την ακρίβεια, ένεκα Kinect), απλώς ότι περίμενα να υπάρχει μεγαλύτερη ποικιλία και ποιότητα exclusive παιχνιδιών. Κάνω υπομονή. Δεν μπορώ όμως στις συγκρίσεις X1/PS4 να ακούω για ορδές games που θα βγουν κάποια στιγμή στο μέλλον. Με νοιάζει περισσότερο τι υπάρχει διαθέσιμο τώρα. Άλλωστε όοοταν θα βγει Uncharted, God of War κλπ στο PS4, τότε θα κοιτάξω να πάρω και αυτή την κονσόλα (όπως έκανα καλή ώρα με το PS3).

 

Υπομονή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά πρέπει να καταλάβετε πως και οι δύο κονσόλες έχουν τα θετικά και τα αρνητικά τους. Έχουν τα δικά τους exlusive και ο καθένας μπορεί να πάρει όποια θέλει. Δεν τον αναγκάζει κάποιος να πάρει κάτι που δεν του αρέσει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κοστος αγορας πλεον ενως XboxOne,ειδικα για οποιον κοιτα απο αγγελιες ειναι πλεον παρα πολυ χαμηλο πχ 

http://www.insomnia.gr/classifieds/videogames/xbox/397654-xbox-one-%CF%83%CF%86%CF%81%CE%B1%CE%B3%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%B1-%CE%B4%CE%B5%CE%BA%CF%84%CE%B7-%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AE-%CE%BC%CE%B5-3ds-xl/

http://www.insomnia.gr/classifieds/videogames/xbox/363653-xbox-one/ οπως επισης και του Ps4,γιαυτο και εγω προσωπικα δεν αποκλειω τιποτα.Αλλα θελω να δω και καινουργια Ip αναλογα των καλων του Xbox360 οχι τα ιδια και τα ιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε συγγνωμη αλλα αν δεν σας αρεσει κανενα παιχνιδι απο αυτα που βγηκαν ή θα βγουν μεσα στα επομενα 1-2 χρονια για ποιο λογο την πηρατε?Δεν το λεω μονο για σενα nzeppos αλλα οταν βλεπω  σχολια οτι πηρα 400 ευρω μηχανημα και δεν το ακουμπαω δεν ξερω τι να σκεφτω πλεον.

 

αυτό ακριβώς...από τον Νοέμβρη του 2013 που βγήκαν οι κονσόλες, ξέραμε τι games θα βγουν μέσα στο 2014...γνωρίζαμε ότι HALO,Fable και Quantum δεν βγαίνουν μέσα στο 2014 και ότι μετά το Infamous το επόμενο ΑΑΑ exclusive για το PS είναι το Bloodborne και το The order αρχές 2015...οπότε καλύτερη πληροφόρηση next time

 

Αντικειμενικο είναι το ακόλουθο.

Το ps4 έχει Περισσότερα παιχνίδια.

http://m.ign.com/wikis/xbox-one/PS4_Games_vs_Xbox_One_Games

 

Όλα τα άλλα είναι υποκειμενικα.

 

ίσως η επικότερη λίστα που έχω διαβάσει ποτέ...Flower, Don't Starve, Final Fantasy remake, Final Fantasy XII για PS4 μαζί με games που ΘΑ βγουν στις 2 κονσόλες του Αγίου... 

 

ότι να'ναι πραγματικά

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι λες, εγώ πήρα PS4 για το remaster του Flower, πάντως :P

 

Κατά τ' άλλα, QFT: 

 

 

αυτό ακριβώς...από τον Νοέμβρη του 2013 που βγήκαν οι κονσόλες, ξέραμε τι games θα βγουν μέσα στο 2014...γνωρίζαμε ότι HALO,Fable και Quantum δεν βγαίνουν μέσα στο 2014 και ότι μετά το Infamous το επόμενο ΑΑΑ exclusive για το PS είναι το Bloodborne και το The order αρχές 2015...οπότε καλύτερη πληροφόρηση next time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κοστος αγορας πλεον ενως XboxOne,ειδικα για οποιον κοιτα απο αγγελιες ειναι πλεον παρα πολυ χαμηλο πχ 

http://www.insomnia.gr/classifieds/videogames/xbox/397654-xbox-one-%CF%83%CF%86%CF%81%CE%B1%CE%B3%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%B1-%CE%B4%CE%B5%CE%BA%CF%84%CE%B7-%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AE-%CE%BC%CE%B5-3ds-xl/

http://www.insomnia.gr/classifieds/videogames/xbox/363653-xbox-one/ οπως επισης και του Ps4,γιαυτο και εγω προσωπικα δεν αποκλειω τιποτα.Αλλα θελω να δω και καινουργια Ip αναλογα των καλων του Xbox360 οχι τα ιδια και τα ιδια.

Πολυ καλες και οι 2 οι προσφορες!!αλλα η μηδαμινη αξιολογηση που υπαρχει αυτην την στιγμη και στις 2 αγγελιες!!σε κανει να το σκεφτεσαι λιγο. :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλες και οι 2 οι προσφορες!!αλλα η μηδαμινη αξιολογηση που υπαρχει αυτην την στιγμη και στις 2 αγγελιες!!σε κανει να το σκεφτεσαι λιγο. :ph34r:

Πιο πολυ τα ανεφερα τα παραπανω σαν προσφατα παραδειγματα του σε τι τιμη μπορει καποιος να  αγορασει ενα XboxOne. Αλλωστε για να εχει καποιος πλεον και τις 2 κονσολες ειναι λιγο δυσκολο μιας και θα πρεπει να πληρωνει το Online και στις 2.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ποσα παιχνίδια να παίζεις online? τα παιρνεις σε όποια απο της δυο κονσόλες τρέχουν καλύτερα και αγοράζεις εκεί συνδρομή.

 

Ασε που υπάρχει κοσμος (οπως και εγώ) που δεν τον ενδιαφέρει καν το online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ποσα παιχνίδια να παίζεις online? τα παιρνεις σε όποια απο της δυο κονσόλες τρέχουν καλύτερα και αγοράζεις εκεί συνδρομή.

 

Ασε που υπάρχει κοσμος (οπως και εγώ) που δεν τον ενδιαφέρει καν το online.

Τα Updates της κονσολας πως θα τα κανεις???To Titanfall(μιας και ειμαστε σε Xbox Topic)πως θα το παιζεις Offline??Το ιδιο και τα διαφορα Fps ή ακομα και τα αθλητικα παιχνιδια εκτως αν εχεις μεγαλη παρεα να λιωνεται καθε μερα και παει λεγοντας.Εκτως αν μου λες οτι κοιτας πιο πολυ exclusives τυπου Uncharted,γιατι ακομα και για το GTA V αξιζει το Online που εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να κάνεις Update δεν χρειάζεται να πληρώνεις συνδρομή. μονο να είσαι online. θα ήταν τελείως βλάκες σε αντίθετη περίπτωση.

 

fifa παίζω καριέρα και κανένα διπλό με φίλους στο σπίτι. fps και γενικά παιχνίδια του 5ωρου μόνο στον υπολογιστή (για ευνόητους οικονομικούς λόγους) αλλιως δεν θα τα αγόραζα καν σε κονσόλα.

 

gta μαζεψα 50 ωρες στο single. αν μπλέξω και στο online, δεν θα τερματήσω ποτέ ουτε το Unity, oyte to Resident 1 HD, ούτε κάτι tombraider, sleeping dogs που αγόρασα τώρα στις εκπτώσεις, ούτε ότι παιχνίδι θα βγει απο εδώ και περα.

 

Γενικότερα έχω κάψει πολύ εγκέφαλο σε ονλινε απο το 2007 εως το 2013 περίπου. fifa cod mortal κτλ. Απειρες ώρες! και έχω καταλήξει ότι σε βάζει σε τρελό τρυπάκι ανταγωνιστικότητας που στο τέλος της ημέρας ελεγα "ωραία και τώρα τι κατάφερα?"

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο και μόνο οι προσφορές του Gold αξίζει να αγοράζεις πχ το battlefield 20 ευρώ και το titanfall 10 ...

βάζεις μια τρίμηνη με 15 ευρά και έχεις κερδίσει πάνω απο 50.(Ειδικά κάποιος που πέρνει και πολλά παιχνίδια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την χτύπησα την κονσολάρα επιτέλους! Όποιος γουστάρει να τον addαρω ας μου στειλει pm. Τώρα κατεβάζω όλα τα games with gold που έδωσαν μέχρι τώρα μαζί με Titanfall, AC Black Flag και Unity! Πολύ premium αίσθηση το one και στο controller έδωσαν τα ρέστα τους. Κι όμως είναι καλύτερο απ του 360! Ανυπομονώ εκτός απ τα γνωστά exclusives να παίξω και το D4! Α και γι αυτούς τους (δεν θυμάμαι πως τους είπατε) που γουστάρουν παιχνίδια με τετραγωνάκια να παίξουν οπωσδήποτε το iDarb!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...