Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ρωτησω κατι στο play 4 αν διαγραψω ενα ψηφιακο τιτλο απο τον σκληρο εχω τουλαχιστον την επιλογη να κρατησω το save

Στο one δεν γινεται?Τερματισα το ryse θελω να το σβησω αλλα να κρατησω την προοδο μου

Καποιος ξερει να απαντησει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cortana ειχαν δειξει καποιο ντεμο? οχι διαφημιση απο κλιπ, ντεμο..Στην παρουσιαση που εγινε την προηγουμενη βδομαδα...Ηθελα να την δω και την εχασα...Αν οχι , τοτε ολα αυτα που λες για την ωρα ειναι θεωρια...αν υπηρξε ενα live demo του streaming παω πασο..

Μάλλον μου φαίνεται οι περισσότεροι δεν μπήκατε στον κόπο να δείτε την παρουσίαση των Windows10 από την MS.

 

Τέλος πάντων, σε παραθέτω στο πλέον έγκριτο Forbes για το demo που ζήτησες:

 

http://www.forbes.com/sites/jasonevangelho/2015/01/21/with-windows-10-you-can-stream-any-xbox-one-game-to-your-pc-or-tablet/

 

Η MS παρουσίασε σε live demo το Forza Horizon 2 (μαζί με το Win10 Xbox app) να γίνεται streaming στα Win10 και προφανώς ο κύριος λόγος που επιλέχθηκε το συγκεκριμένο παιχνίδι είναι για να δείξει το 1080p streaming.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρουσίαση του Xbox App στα Windows 10 από τον Major Nelson:

 

Link.png Site: Major Nelson takes us on a tour of the Xbox app for Windows 10

 

Τo Xbox App είναι ήδη διαθέσιμο από τις 23/1 στο νέο January build των Windows 10 Technical Preview για όσους ακολουθούν το Windows Insider Program.

 

Το Xbox App για Win10 devices μεταξύ άλλων περιλαμβάνει/θα περιλαμβάνει:

 

Game DVR - για όλα τα games που θα τρέχουν σε Win10

Cross-device party chat

Cross-device multiplayer

Profile

Achievements

Friends List

Activity Feed

Messages

Notifications

Previously Played

Streaming Xbox One games to Win10 (2015)

 

Όσοι θέλετε να δοκιμάσετε τα νέα Windows 10 πρώτοι μαζί με το Xbox app, μπορείτε να κάνετε subscribe στο παρακάτω λινκ:

 

https://insider.windows.com/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομη με το one ασχολειστε!

Κοιτά φίλτατε holy οι μεν ασχολούμαστε γιατί γουστάρουμε αυτη την κονσολιτσα γιατί ξέρει που πατάει.... Οι δε ασχολούνται μόνο για να επιβεβαιώσουν στον εαυτό τους οτι κάνανε καλύτερη αγορά παίρνοντας το ps4. 

Βάση του τι βλέπω εγώ στο thread ολο αυτο τον καιρο... Εχουμε καποιους που σαν μοναδικο επιχείρημα έχουν το "900p" άλλα δεν έχουν την ικανότητα να σου απαντήσουν για άλλον λόγο αν τρέχει καλύτερα στο ps4 η όχι.

 

 

@Red1 το oculus και το copycat της sony περιοριζονται παρα πολυ στα games και πουθενα αλλου! Ενω αυτο που παρουσιασε η ms κυριολεκτικα σκοτωσε το oculus το παει πολλα level παραπερα ολο το θεμα.

Τωρα το kinect μια χαρα πωλησεις εκανε και στην ουσια ειναι πετυχημενο προιον... Τωρα για το 2 πολλοι ειχαν αποψη χωρις καν να το εχουν δοκιμασει....

Απο hype μαλλον σε λαθος thread εισαι για να μιλας για hype.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω να ρωτησω κατι ακυρο που διαβασα εδω περα? Η MS απο που και ως που παει για "ενοποιηση" win + xbox + wphone, οταν η ιδια τα εχει αποσχισει απο το 2002 και μετα? Το θεωρω ανεκδοτο. Δεν λεω οτι δεν ειναι καλη κινηση, ισα ισα, αναρωτιεμαι εδω και πολλααααααα χρονια τι σκατα εχει στο κεφαλι της και δεν ξεκινησε με αυτο το mindset απο την αρχη, αλλα να μου ερχεται τωρα, 13 χρονια μετα το πρωτο xbox και να μιλαει για ενοποιηση οταν σαν MS εχει χεσμ*** το PC gaming εδω και τοσα χρονια το θεωρω μεγιστο facepalm. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι στο play 4 αν διαγραψω ενα ψηφιακο τιτλο απο τον σκληρο εχω τουλαχιστον την επιλογη να κρατησω το save

Στο one δεν γινεται?Τερματισα το ryse θελω να το σβησω αλλα να κρατησω την προοδο μου

 

πας games and apps ---> menu button ---> manage games και εκεί μέσα βλέπεις ξεχωριστά το installed game, τα DLCs, τα saves, τα πάντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα εχω αυτην την οθονη http://www.e-shop.gr/samsung-xl2270hd-22-led-tv-p-PER.157037?gclid=CjwKEAiArqKmBRCOj_qfmuqinnYSJAAkAYwG_bgK2SGrMqEnXUh4rYzyFOpb-gow2kSA8NAHERauMBoC2H3w_wcB               και προσπαθω να παιξω λιγο χβοχ. αλλα τα γραφικα τα χρωματα φαινονται ασχημα κανα help με setings τι μπορο να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζει αυτό φίλε, το HDMI ή κουμπώνει ή δεν κουμπώνει, δεν υπάρχει ενδιαμεση κατασταση... :)

Καλίμπρα χρειάζεται ο φίλος απλά, ή αυτό, η το monitor που πηρε/εχει είναι γενικα... οχι και τοσο καλό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά , είναι προτιμότερο να πάρω gift card των 50 η να αγοράσω ένα παιχνίδι απο κατάστημα ;

Το store κάνει καλύτερες τιμές;; Αν ναι ποιά παιχνίδια είναι διαθέσιμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

όλα τα παιχνίδια είναι διαθέσιμα...τα καινούρια games μπορείς να τα βρεις από καταστήματα φτηνότερα από digital...digital μπορείς να βρεις προσφορές σε παλιότερα games

 

επίσης από εδώ μπορείς να βρεις gift card των 50 ευρώ πληρώνοντας μόνο 37

Επεξ/σία από ultralisk
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα εχω αυτην την οθονη http://www.e-shop.gr/samsung-xl2270hd-22-led-tv-p-PER.157037?gclid=CjwKEAiArqKmBRCOj_qfmuqinnYSJAAkAYwG_bgK2SGrMqEnXUh4rYzyFOpb-gow2kSA8NAHERauMBoC2H3w_wcB               και προσπαθω να παιξω λιγο χβοχ. αλλα τα γραφικα τα χρωματα φαινονται ασχημα κανα help με setings τι μπορο να κανω?

 

Παιζει να ειναι σαν τις παλιες (δεν ξερω αν ειναι ακομα ετσι) τηλεορασεις της Samsung που εχουν μια θυρα HDMI (εγραφε DVI σε παρενθεση) οπου μπορεις να συνδεσεις PC. Εκει πρεπει να βαλεις την κονσολα και να ονομασεις την HDMI ως PC ή DVI PC πατωντας το κουμπι source που επιλεγεις το input και πανω στην HDMI πατας EDIT NAME.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι εχει κανονικα θυρα hdmI k αλλη που ειναι dvi.απο το χβοχ τα setings της οθονης τα αφηυνεις ως εχουν μονα τους?Kαι κατι αλλο το χβοχ δεν σου δεινει δωρο δοκιμαστικα τo  gold?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...