Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Πάντως να ξέρετε οτι το redeem του 360 είναι καθυστερημένο. Τώρα (ενώ έχω gold) πάω μέσω αυτού να πάρω το blood dragon και στο checkout αντί για 0 μου λέει 14.39. Τα xbone τα παίρνει απροβλημάτιστα. Το store τους είναι μια αηδία και μισή.

 

Όλα αυτά ενώ απαιτεί και payment method για να πάρεις τα free games..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

forza horizon 3 απο που παιρνουμε?

 

Εγώ το είχα πάρει πριν κανα δίμηνο από Hong Kong store αλλά είχε σχεδόν "κανονική" τιμή, κάπου 50-55 ευρώ (δεν θυμάμαι ακριβώς, εννοείται μιλάμε για digital download). Αυτή τη στιγμή νομίζω έχει κάπου 48. Από επίσημο store δεν νομίζω να υπάρχει χαμηλότερη τιμή.

Παιδιά το The Division αξίζει για αγορά για single player; 

 

Στην αρχική τιμή θα έλεγα πως όχι. Αυτό που αξίζει είναι κυρίως το multiplayer. Τώρα όμως που έχει πέσει κάπως (νομίζω 45 ευρώ στο HΚ store και αρκετά φθηνότερα σε PC), ίσως να είναι καλή περίπτωση αν σου αρέσει το είδος.

 

Προσωπικά πάντως μετά από κανα μήνα το βαρέθηκα και το παράτησα, δεν μου αρέσει αυτό το ανελέητο farming χωρίς λόγο ή αιτία και δεν είναι και Diablo 3, να πεις ότι βάζεις να παίξεις 10 λεπτά να ξεδώσεις. Στο Division 10 λεπτά θέλεις μόνο για τα πηγαινέλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να παίξεις online πρέπει να έχεις gold συνδρομή. Αυτό ισχύει σε όλα τα παιχνίδια. Για offline δεν χρειάζεται gold, αρκεί η απλή silver "συνδρομή" που είναι δωρεάν.

 

Αν ενδιαφέρεσαι για την πρώτη περίπτωση, ρίξε μια ματιά σε goldxbox.gr, g2a.com κλπ για τιμές της συνδρομής. Τελευταία φορά που κοίταξα κυμαίνονταν στα 36 με 40 ευρώ το χρόνο, αν και την περασμένη βδομάδα το game.co.uk είχε εκπτώσεις και το είχε ρίξει στα 30 ευρώ. Δεν ξέρω αν ισχύουν ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν κατεβαζεις/κανεις install , ετσι κανει και σε εμενα. σε idle κατασταση και παιχνιδι χωρις παραλληλο κατεβασμα/εγκατασταση παιχνιδιου ειναι αθορυβο

 

edit: suggested video απο το youtube μετα απο το δικο σου,παιζει και να εχει θεμα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις βαλει δισκακι μεσα?

Το δικο μου απο το ενα μέτρο ειναι εντελώς αθόρυβο...

 

Δεν έβαλα τίποτα. Με το που άνοιξε η κονσόλα ξεκίνησε το σπάμ. Έκανα το update το αρχικό και αφότου είδα οτι ο ήχος είναι αφόρητος δεν έκανα καν sign in και την έβαλα πάλι πακέτο για επιστροφή (αν καταφέρω να βγάλω άκρη). Αυτό το πράγμα ακούγεται και στα 4-5 μέτρα.

 

αν κατεβαζεις/κανεις install , ετσι κανει και σε εμενα. σε idle κατασταση και παιχνιδι χωρις παραλληλο κατεβασμα/εγκατασταση παιχνιδιου ειναι αθορυβο

 

edit: suggested video απο το youtube μετα απο το δικο σου,παιζει και να εχει θεμα

 

 

Ναι τα είδα όλα αυτά τα βίντεο και σχετικά ποστ σε reddit κτλ. Είναι γνωστό φαινόμενο. Άλλοι λένε οτι είναι νορμάλ άλλοι λένε επιστροφή. Το θέμα είναι οτι είναι αγορασμένο απο το αγγλικό microsoftstore και δεν ξέρω αν θα πρέπει να γίνει η επιστροφή/αλλαγή με αυτούς η άν μπορώ να βγάλω άκρη και με το ελληνικό. 

 

 

edit: Και φυσικά το site τους όταν πατάω να γίνει το return μου βγάζει error και δεν ολοκληρώνει τη διαδικασία γιατί "έχουνε πρόβλημα στο site". Εδώ και 2 ώρες αυτό το πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έβαλα τίποτα. Με το που άνοιξε η κονσόλα ξεκίνησε το σπάμ. Έκανα το update το αρχικό και αφότου είδα οτι ο ήχος είναι αφόρητος δεν έκανα καν sign in και την έβαλα πάλι πακέτο για επιστροφή (αν καταφέρω να βγάλω άκρη). Αυτό το πράγμα ακούγεται και στα 4-5 μέτρα.

 

 

Ναι τα είδα όλα αυτά τα βίντεο και σχετικά ποστ σε reddit κτλ. Είναι γνωστό φαινόμενο. Άλλοι λένε οτι είναι νορμάλ άλλοι λένε επιστροφή. Το θέμα είναι οτι είναι αγορασμένο απο το αγγλικό microsoftstore και δεν ξέρω αν θα πρέπει να γίνει η επιστροφή/αλλαγή με αυτούς η άν μπορώ να βγάλω άκρη και με το ελληνικό. 

 

 

edit: Και φυσικά το site τους όταν πατάω να γίνει το return μου βγάζει error και δεν ολοκληρώνει τη διαδικασία γιατί "έχουνε πρόβλημα στο site". Εδώ και 2 ώρες αυτό το πράγμα.

 

ενημερωσε αν θες τις επομενες μερες με την εξελιξη της επιστροφης/αντικαταστασης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας στο παρακάτω. Κάνεις register και ανοίγεις RMA. Μην μπλέκεις με το Return του καταστήματος...

 

https://support.xbox.com/el-GR/my-account/warranty-and-service/getting-your-product-serviced

 

Αυτό είναι στα πλαίσια της εγγύσης όμως για επισκευή. Δεν είναι πιο δόκιμο εφόσον θεωρείται DOA να γίνει πλήρης αντικατάσταση;

Αύριο θα μιλήσω με Ms ελλάδας (είναι κλειστά τώρα) να δώ αν μπορεί να γίνει κάτι με αυτούς για να μη μπλέκω.

 

Ξαναέβγαλα την κονσόλα και είδα πως είναι και μετά το signin στο μενού κτλ. Τα ίδια δυστυχώς. Κάποιος ίσως να πεί οτι είμαι και υπερβολικός, αλλα δε νοείται το 2017, καινούρια συσκευή να κάνει αυτό το σαματά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως την εχεις σε χώρο που δεν αερίζεται σωστα?

 

Επάνω σε έπιπλο τηλεόρασης με άπειρο χώρο δεξια άριστερα πάνω κάτω. Απλά έκατσε η παρτίδα. Θα ενημερώσω για την εξέλιξη της επιστροφής κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επάνω σε έπιπλο τηλεόρασης με άπειρο χώρο δεξια άριστερα πάνω κάτω. Απλά έκατσε η παρτίδα. Θα ενημερώσω για την εξέλιξη της επιστροφής κτλ.

Γκαντεμια ρε φιλε, σε νοιωθω απολυτα. Το ειχα παθει με το 360 απο το πλαισιο. Ευτυχως το πηγα πισω την ιδια στιγμη και το αλλαξαν χωρις πολλες κουβεντες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...