Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ετήσια gold με 30€ στο αγγλικό άμαζον. Δείτε εδώ http://www.insomnia.gr/topic/628627-xbox-live-12-month-gold-amazon-%E2%82%AC30/

 

Αγοράσθηκε πάραυτα. Δεν μου δέχεται τον κωδικό στο redeem μέσω xbox.com όμως, πιθανώς επειδή η παλιά συνδρομή δεν έχει λήξει ακόμα (έχει άλλες 3-4 μέρες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγοράσθηκε πάραυτα. Δεν μου δέχεται τον κωδικό στο redeem μέσω xbox.com όμως, πιθανώς επειδή η παλιά συνδρομή δεν έχει λήξει ακόμα (έχει άλλες 3-4 μέρες).

γύρνα το xbox.com σε UK και λογικά θα σου δεχτεί τον κωδικό, δεν έχει σχέση με το εάν λήγει η παλιά συνδρομή άπλα αθροίζεται 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο http://support.xbox.com/el-GR/xbox-one/errors/error-code-xbos3008 (το error code που μου βγάζει) λέει:

 

  • Αν έχετε ήδη μια συνδρομή Xbox Live Gold επί πληρωμή, δεν μπορείτε να εξαργυρώσετε έναν προπληρωμένο κωδικό για να επεκτείνετε την περίοδο της συνδρομής. Ωστόσο, μπορείτε να εξαργυρώσετε τον προπληρωμένο κωδικό όταν λήξει η τρέχουσα συνδρομή.

 

Το ίδιο που αναφέρουν και στο G2A. Θα δοκιμάσω αυτό που λες και βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο http://support.xbox.com/el-GR/xbox-one/errors/error-code-xbos3008 (το error code που μου βγάζει) λέει:

 

 

Το ίδιο που αναφέρουν και στο G2A. Θα δοκιμάσω αυτό που λες και βλέπουμε.

Καινούργιο αυτό; ανέκαθεν έβαζα καινούργια συνδρομή πάνω σε παλιά, Συγνώμη για τη λαθος πληροφορια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι συγγνώμη, κι εγώ αυτό που λες θυμόμουν. Μπορεί να το άλλαξαν κάποια στιγμή. Δεν πειράζει, όταν έρθει η άγια ώρα που θα βγει το FFXV θα κάνω και redeem τον κωδικό. Σημασία έχει που τον βρήκαμε 5 με 10 ευρώ κάτω από τη χαμηλότερη τιμή.

 

edit: Άκυρο, δοκίμασα τώρα μέσα από το Χ1 και λέει ο κωδικός έχει ήδη εξαργυρωθεί. Κοιτάω τη λήξη της συνδρομής και όντως έχει πάρει παράταση ενός έτους. Μάλλον το λάθος που έβγαλε στο site ήταν ό,τι να 'ναι και τον κωδικό τον δέχθηκε κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2ο Gamepad για xbox one + kodi στο xbox

 

Νέος χρήστης στο xbox one  αν και φανατικός gamer από cpc 6128 για τους παλιούς μέχρι sega saturn. Εκεί  έβαλα μία τελεία και επανήλθα σήμερα στο xbox one. Ίσως έφταιγε ότι ήμουν από  πιτσιρικάς antiplaystation και η sega με απογοήτευσε. Σήμερα όμως είμαι περήφανος για την επιλογή μου . Οπότε αποδέχομαι κάθε είδους συμβουλή προς αξιοποίηση του μηχανήματος.

Κάποιες ερωτήσεις :

 

α) Υπάρχει καλό αλλά φτηνό gamepad για το xbox one ( και άλλης εταιρείας κανένα θέμα)?

 

β) Εγκατάσταση kodi στο xbox είναι εύκολη?

 

γ) Εμπιστεύομαστε ξένα site και αγορές παιχνιδιών με κωδικούς και συνδρομές παίζουν στην Ελλάδα?

 

δ) Όταν κάνω ανταλλαγή ένα τίτλο μπορώ μετά να παίξω on line στο παιχνίδι που πήρα?

 

Υ.Γ Αυτά από έναν άσχετο στον χώρο του gaming τουλάχιστον με τα νέα δεδομένα. Ανυπομονώ να βρω χρόνο να βάλω την 3 μήνη συνδρομή να παίξω κάνα online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Divinity μεχρι τις 28/11 στα 13.75 ευρω για κατοχους gold οποιος το παρει ας με κανει add για co-op mitsos17

https://www.microsoft.com/el-gr/store/p/divinity-original-sin-enhanced-edition/bpnsjszcrppf

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το Xbox με το καινούργιο controller με το 3.5" jack για ακουστικά. Έχω συνδέσει 2 διαφορετικά ακουστικά και κανένα δεν παίζει. Μόνο το μικρόφωνο δουλεύει. Για να έρχεται και ο ήχος και να μην ακούγεται από την tv πρέπει να πάρω αυτό το adapter η έχει τίποτα αλλά settings?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

^^Κι εγώ έχω αυτή την απορία.

 

Έχω δύο S controllers και σε ότι συσκευή τα έχω συνδέσει (X1, PC, Steam Link, android) δεν λειτουργεί ο ήχος από το jack ούτε με τα Cloud II, ούτε με random ψείρες ακουστικά. Εάν ο adapter είναι απαραίτητος για να παίξουν τα ακουστικά στο gamepad, τότε γιατί όλοι θεώρησαν την αλλαγή από την proprietary θύρα σε jack σαν κάτι ουσιώδες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...