Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, iCyd είπε

Kαλησπερα στην παρεα και παλι.

Σημερα ηρθε το Xbox μου και επεστρεψα να σας ρωτησω 2-3 πραγματα για να με κατατοπισετε.

  1.  Γινεται με καποιο τροπο να συνδεσω ηχεία πανω στο Xbox επειδη δεν το εχω πανω σε τηλεοραση αλλα σε monitor.
  2. Tι ειναι προτιμοτερο , να παω για Xbox Live Gold ή Game Pass? Ή και τα 2? Ποια η ουσιαστική διαφορα του ενος με του αλλου ? Θα παιζω σολο , δεν θα παιζω online multiplayer.
  3. Στο χειριστηριο οι μπαταριες ειναι επαναφορτιζομενες? Μπορει να το εχω συνδεμενο και να παιζω κανονικα?

Αυτα προς το παρον , ειμαι τελειως καινουργιος το θεμα κονσολες (ισως οι ερωτησεις μου ακουστουν χαζες αλλα δεν μπορω να κανω αλλιως :P )

Καλοριζικο.Αν βγαζουν τα ηχεια σου οπτικη τα συνδεεις πανω στο χβοχ.

Game pass εχει πανω απο 100 παιχνιδια να διαλεξεις.Η υπηρεσια κοστιζει δεκα ευρω για ενα μηνα.Οταν τελειωσει η συνδρομη τα παιχνιδια που εχεις κατεβασει δεν θα παιζουν μεχρι να ανανεωσεις. Συνδρομη gold δινει καθε μηνα 2 παιχνιδια και την δυνατοτητα να παιζεις online.Αφου δεν σε ενδιαφερει το live πας δαγκωτο για gamepass.Τρεχει μια προσφορα για 2 μερες ακομα με ενα ευρω για ενα μηνα.

Επαναφορτιζομενες αγοραζεις εσυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως το Game Pass είναι δούρειος ίππος. Εκπαιδεύει τις μελλοντικές γενιές παικτών στο σύστημα της υπηρεσίας-συνδρομής, ώστε σε επόμενη ή μεθεπόμενη γενιά να έχουμε κονσόλες αποκλειστικά με τέτοιες υπηρεσίες με σχεδόν μηδενικές αντιδράσεις. 

Για μένα αρνητικό, για άλλους θετικό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Καλοριζικο.Αν βγαζουν τα ηχεια σου οπτικη τα συνδεεις πανω στο χβοχ.

Game pass εχει πανω απο 100 παιχνιδια να διαλεξεις.Η υπηρεσια κοστιζει δεκα ευρω για ενα μηνα.Οταν τελειωσει η συνδρομη τα παιχνιδια που εχεις κατεβασει δεν θα παιζουν μεχρι να ανανεωσεις. Συνδρομη gold δινει καθε μηνα 2 παιχνιδια και την δυνατοτητα να παιζεις online.Αφου δεν σε ενδιαφερει το live πας δαγκωτο για gamepass.Τρεχει μια προσφορα για 2 μερες ακομα με ενα ευρω για ενα μηνα.

Επαναφορτιζομενες αγοραζεις εσυ.

Τα ηχεια ειναι με ΑUX.

Στο game pass εχει απλα παιχνιδια με εκπτωση και καποια δωρεαν? Αμα τα κατεβασω θα μπω να τα παιζω απεριοριστα οσο εχω το game pass?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδρομητικη υπηρεσια ειναι.Οσο εχεις συνδρομη παιζεις.Σε ενα μηνα και αναλογα τον χρονο που θα διαθεσεις μπορεις να τερματισεις πολλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Συνδρομητικη υπηρεσια ειναι.Οσο εχεις συνδρομη παιζεις.Σε ενα μηνα και αναλογα τον χρονο που θα διαθεσεις μπορεις να τερματισεις πολλα.

Για να ηχεια δεν μπορει να γινει κατι ε?

Απλα τα κατεβαζω και τα παιζω τα παιχνιδια δηλαδη , σαν να τα νοικιαζω κατα καποιο τροπο. Δεν θελουν δηλαδη εξτρα πληρωμη εκτος τα 10 ευρω του pass για το μηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Ακριβως κατεβαζεις παιζεις.Δεν πληρωνεις κατι αλλο.Για τα ηχεια δεν γινεται κατι .

Εγινε ευχαριστω. 

Μπορει να παρω για ενα μηνα και το Gold γιατι το παιδι που το πηρα ειχε μεσα το Pubg , ετσι για να το δοκιμασω. 

Ευχαριστω για τις πληροφοριες και το χρονο σου :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, iCyd είπε

Kαλησπερα στην παρεα και παλι.

Σημερα ηρθε το Xbox μου και επεστρεψα να σας ρωτησω 2-3 πραγματα για να με κατατοπισετε.

  1.  Γινεται με καποιο τροπο να συνδεσω ηχεία πανω στο Xbox επειδη δεν το εχω πανω σε τηλεοραση αλλα σε monitor.
  2. Tι ειναι προτιμοτερο , να παω για Xbox Live Gold ή Game Pass? Ή και τα 2? Ποια η ουσιαστική διαφορα του ενος με του αλλου ? Θα παιζω σολο , δεν θα παιζω online multiplayer.
  3. Στο χειριστηριο οι μπαταριες ειναι επαναφορτιζομενες? Μπορει να το εχω συνδεμενο και να παιζω κανονικα?

Αυτα προς το παρον , ειμαι τελειως καινουργιος το θεμα κονσολες (ισως οι ερωτησεις μου ακουστουν χαζες αλλα δεν μπορω να κανω αλλιως :P )

Για το 1...

Εχει το monitor σου 3.5mm jack θύρα; Αν ναι σύνδεσε τα ηχεία σου εκεί για ήχο.

Αν όχι σύνδεσε τα ηχεία σου στην 3.5mm θύρα του χειριστηρίου του xbox. (Εντάξει... λίγο κουλός τρόπος αλλά τι να κάνουμε...:P)

Εναλλακτικά αγόρασε κάτι τέτοιο... https://www.amazon.de/Avantree-Konverter-Optischem-Kopfhörer-Lautsprecher/dp/B071WLVXN5/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1525739740&sr=8-4&keywords=amplifier+optical+in

Για τα 2 και 3 ότι σου έχουν ήδη πει και οι υπόλοιποι.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια αγορασα εξωτερικο σκληρο τον toshiba canvio basics 1 tb τον εγκαστεστησα κανονικα και εχω μια απορια τα saves απο τα games που αποθηκευονται? Επισης οταν θα θελω να βγαλω το xbox απο την πριζα για να το μετακινησω υπαρχει καποια ασφαλης διαδικασια για να βγαζω τον σκληρο?

Επεξ/σία από masterone
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, masterone είπε

Παιδια αγορασα εξωτερικο σκληρο τον toshiba canvio basics 1 tb τον εγκαστεστησα κανονικα και εχω μια απορια τα saves απο τα games που αποθηκευονται? Επισης οταν θα θελω να βγαλω το xbox απο την πριζα για να το μετακινησω υπαρχει καποια ασφαλης διαδικασια για να βγαζω τον σκληρο?

τα saves αποθηκευονται στην κονσολα.

τον σκληρο τον βγαζεις οταν εχει κλεισει η κονσολα,και εχει σβησει και το led απο τον σκληρο.

αφου ειναι portable μικρος σε μεγεθος,δεν νομιζω οτι χρειαζεται να τον βγαζεις για μετακινηση κονσολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο xbox one ειναι region locked τα dlc των παιχνιδιων αλλα τα παιχνιδια ειναι region free.

 

Αν αγορασω ενα Αμερικανικο παιχνιδι θα πρεπει να φροντισω τα dlc  αυτου του παιχνιδιου να ειναι Αμερικανικο?

 

Το δικο μου gamertag το εχω δηλωσει σαν English(Greece) απο το μενου της κονσολας language-region αν το αλλαξω σε Αμερικανικο τοτε θα ειμαι οκ και με το dlc του Αμερικανικου παιχνιδιου?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, masterone είπε

Παιδια αγορασα εξωτερικο σκληρο τον toshiba canvio basics 1 tb τον εγκαστεστησα κανονικα και εχω μια απορια τα saves απο τα games που αποθηκευονται? Επισης οταν θα θελω να βγαλω το xbox απο την πριζα για να το μετακινησω υπαρχει καποια ασφαλης διαδικασια για να βγαζω τον σκληρο?

τα saves αποθηκεύονται αυτόματα στο cloud...αν κάνεις uninstall ένα game "εξαφανίζεται" και το save file μαζί...αν το ξαναεγκαταστήσεις το κατεβάζει ξανά από το cloud μόνο του

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...