Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft αφαιρεί το Start μενού από τα Windows 8


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπερβολικά mobile.Ναι είπαμε ενιαία αρχιτεκτονική,ανοιχτά μυαλά κλπ αλλά αυτό παραπάει.Εκτός από το rainmeter έχω μόλις 4 shortcuts στο desktop μου και αν πω στο μέλλον να κάνω την μετάβαση στα 8,θέλω δεν θέλω θα αναγκαστώ να έχω τα tiles πλέον;Το search μου είναι αδιάφορο- ποτέ δεν χρησιμοποίησα τις αντίστοιχες μορφές του στα προηγούμενα win.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 153
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Βάλτε GNU/Linux ρε γατάκια (το είπε κανε άλλος; ).

 

Μου φαίνεται πως θα επιτρέπει ποιο γρήγορη αλληλεπίδραση η νέα μπαριέρα από αυτή του "Start". Ιδιαίτερα σε "touch" περιβάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν περίμενα ποτέ από τον admin να γράψει τέτοια ανακρίβεια... τι να πω.

 

το start orb θα εμφανίζεται όταν περάσει πάνω το ποντίκι.

 

όλοι πέσατε να φάτε την αλλαγή... μια χαρά θα είναι και όλοι θα τρέχετε να βρειτε κλειδάκια. :)

 

αυτό το θεωρώ πολύ πιο ενδιαφέρον: http://www.neowin.net/news/windows-8-to-feature-revamped-handwriting-support

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφηστε να κανει το βημα της αλλαγης η microsoft εκτος αν θελετε να εχουμε τα ιδια windows για αλλα 30 χρονια.

 

 

>>implying οτι αυτό που θέλουμε από τους υπολογιστές σήμερα και είναι το βήμα της αλλαγής είναι να μην έχει start up?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω να μένουμε όλοι με τα 7 για χρόνια ακόμα...

 

 

Τα αντανακλαστικά σου είναι απίστευτα. Το άρθρο δημοσιεύτηκε στης 14.18 και η απάντηση σου στις 14.20.

 

Τι στο καλο συμβαίνει, έχει γίνει η γκρίνια, αντανακλαστικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό το θεωρώ πολύ πιο ενδιαφέρον: http://www.neowin.net/news/windows-8-to-feature-revamped-handwriting-support

Φαινεται πολυ πιο ενδιαφερον κ πιο ευχρηστο το καινουριο handwriting!Να βαλουν και την Ελληνικη στις γλωσσες!

Kαι να μη κανουνουν την ιδια μ@κ@κια με τα 7αρια,που αναγνωριζει μονο τις γλωσσες λογισμικου που εχεις περασει στο pc.Με αλλα λογια να χρειαζεσε το ultimate για να σου αναγνωριζει παραπανω απο δυο γλωσσες στο handwriting!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

>>implying οτι αυτό που θέλουμε από τους υπολογιστές σήμερα και είναι το βήμα της αλλαγής είναι να μην έχει start up?

 

ειναι ενα βημα στο να κανει ριζικες αλλαγες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν περίμενα ποτέ από τον admin να γράψει τέτοια ανακρίβεια... τι να πω.

 

το start orb θα εμφανίζεται όταν περάσει πάνω το ποντίκι.

 

Δείξε μου σε παρακαλώ την σχετική αναφορά τότε γιατί πουθενά δεν είδα να αναφέρεται κάτι τέτοιο και προσωπικά το βλέπω τελείως τρελό να ισχύει.

 

update: Και το winsupersite το επιβεβαιώνει. Το start orb έχει αφαιρεθεί. Η λειτουργία του εμφανίζεται μόνο όταν πατάς το windows πλήκτρο στο πληκτρολόγιο ή με mouse over στην αριστερή γωνία της μπάρας. Για να μη μπερδευτεί κανείς, το start όπως το γνωρίζαμε στα Windows, μας αφήνει χρόνους με τα Windows 8.

 

http://www.winsupersite.com/blog/supersite-blog-39/windows8/start-orb-removed-windows-8-consumer-preview-start-orb-removed-windows-8-consumer-preview-142165

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα αφαιρέσουν το start...

ΟΧΙ, ΟΧΙ

ήρθε το τέλος του κόσμου

οι καβαλάρηδες τις αποκάλυψεις

ήρθε η στιγμοί που τα 3 γουρουνάκια έγιναν αγριόχοιροι...

 

Σοβαρά τώρα...ποιός νοιάζεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...