Προς το περιεχόμενο

Photography thread(τεχνικές, εξοπλισμός κλπ)


akisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δε ξερω ποσο καλη εισαι με τις φωτο,αλλα 300 ευρω διαφορα μονο για σωμα ειναι αρκετα απο τη στιγμη που το εχεις μονο ως χομπι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μαργαρίτα δείξε μας δυο τρεις φωτογραφίες σου και πες μας πως θα βελτιώνονταν αν είχες την d7100.

Αν το ταλέντο και η τεχνική σου υπολείπονται του εξοπλισμού σου, δεν αξίζει να δώσεις το χρήμα.

Επεξ/σία από insomniaK
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαργαρίτα δείξε μας δυο τρεις φωτογραφίες σου και πες μας πως θα βελτιώνονταν αν είχες την d7100.

Αν το ταλέντο και η τεχνική σου υπολείπονται του εξοπλισμού σου, δεν αξίζει να δώσεις το χρήμα.

 

Για το σώμα και οχι για τους φακούς ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

In other news και 3η FF από την Sony στοχευμενη στο video

To iso 12800 στο τελος είναι απλά απίστευτο

 

 

Το πολύ 10 καλούς φακούς (να μην πω 5 και τρομάξω) από το να εξαφανίσει τον ανταγωνισμό είναι η Sony αν δεν ξυπνήσουν οι 2 μεγάλοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικα αποφασισα να μη τη παρω αφου ακομα δεν εχω εξαντλησει τις δυνατοτητες της δικιας μου..

 

Αυτο που σκεφτομαι τωρα ειναι να αξιζει να χτυπησω τον sigma 10-20mm στα 260.. Βασικα ευρυγωνιο θελω ετσι κι αλλιως αλλα δε ξερω πολλα για τον συγκεκριμενο.

 

Και τελος αν καποιος εχει τον 35ρη και μπορει να μου δωσει κνα δειγμα πορτραιτου θα το εκτιμουσα..

Επεξ/σία από margaritagr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα αποφασισα να μη τη παρω αφου ακομα δεν εχω εξαντλησει τις δυνατοτητες της δικιας μου..

 

Αυτο που σκεφτομαι τωρα ειναι να αξιζει να χτυπησω τον sigma 10-20mm στα 260.. Βασικα ευρυγωνιο θελω ετσι κι αλλιως αλλα δε ξερω πολλα για τον συγκεκριμενο.

 

Και τελος αν καποιος εχει τον 35ρη και μπορει να μου δωσει κνα δειγμα πορτραιτου θα το εκτιμουσα..

http://www.pixel-peeper.com/lenses/?lens=13406

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα αποφασισα να μη τη παρω αφου ακομα δεν εχω εξαντλησει τις δυνατοτητες της δικιας μου..

 

Αυτο που σκεφτομαι τωρα ειναι να αξιζει να χτυπησω τον sigma 10-20mm στα 260.. Βασικα ευρυγωνιο θελω ετσι κι αλλιως αλλα δε ξερω πολλα για τον συγκεκριμενο.

 

Και τελος αν καποιος εχει τον 35ρη και μπορει να μου δωσει κνα δειγμα πορτραιτου θα το εκτιμουσα..

 

τοσο wide Θες? τι F εχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

F4-5.6

 

Ναι θελω εναν αρκετα ευρυγωνιο, γλυκοκοιταζα τον tokina 11-16mm , τη δευτερη εκδοση, αλλα παμε στη διπλη τιμη και δε ξερω αν αξιζει.

 

welcome to our world

 

 

in other news

 

σκαει sigma 50 1.4 me $1000

 

#ωθεε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα δειγματα απο τον sigma και δε μ αρεσαν καθολου... Μου φαινεται σα να μην εχει καθολου οξυτητα ενω ο tokina σ αυτον τον τομεα φυσαει.

Αντε λεγετε θελω γνωμες!! :P Καλη λυση για ευρυγωνιο φακο;

 

@viper το εχω δει..αν εχει αντιστοιχη ποιοτητα με τον 35ρη τους θα μιλαμε για τρελλο εργαλειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα δειγματα απο τον sigma και δε μ αρεσαν καθολου... Μου φαινεται σα να μην εχει καθολου οξυτητα ενω ο tokina σ αυτον τον τομεα φυσαει.

Αντε λεγετε θελω γνωμες!! :P Καλη λυση για ευρυγωνιο φακο;

 

@viper το εχω δει..αν εχει αντιστοιχη ποιοτητα με τον 35ρη τους θα μιλαμε για τρελλο εργαλειο.

 

maybe?

http://www.bhphotovideo.com/c/product/967345-REG/sigma_18_35mm_f1_8_dc_hsm.html/prm/alsVwDtl

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...