Προς το περιεχόμενο

Photography thread(τεχνικές, εξοπλισμός κλπ)


akisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα slik PRO στα χρήματα που διαθέτεις. Να προσέξεις την κεφαλή.

 

Στην Ελλάδα μαζί με κεφαλη μου βγαίνει ένα 300Ε ++ το λιγότερο carbon γαρ :P

 

Έψαξα έψαξα βρήκα το Benro A160FBR0 που βγαίνει ένα 80Ε και το benro a250fn00 είναι απο αυτά που μου έκαναν περισσότερο κλικ .Μήπως έχει το έχει κανένας ; , έχετε κάποιο άλλο να προτείνετε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Hello παιδες, εχετε να προτεινετε καμια τσαντουλα σε στυλ messenger (ή και backpack)  για 1-2 σωματα, 3 φακους, και να χωραει και κανα ipad ?

 

H δικη μου μας αφησε χρονους..... με ενα ωραιοτατο σκισιμο στην κατω πλευρα της. :fear:

 

Τhanks in advance.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι

πηρα αυτη

 

http://www.ebay.co.uk/itm/321312337542?_trksid=p2060778.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

απο αυτον ακριβως τον πωλητη και ηρθε σε 20-25 μερες περιπου.

44 ευρω περιπου.στην ελλαδα εχει αρκετα πιο πανω

ειναι καλη  παρολο που απ οτι καταλαβα οτι δεν ειναι αυθεντικη.εξειχαν κατι κλωστες απο δω κι απο κει, τις εκοψα ωστε να μη χαλασει καμια ραφη και ειναι φανταστικη.

χωραει αρκετο πραμα και ειναι πολυ βολικη στη πλατη.

μονο αρνητικο ειναι οτι δε παιρνει λαπτοπ, και αυτο γιατι ειναι flipside Που σημαινει οτι εχεις προσβαση απο τη πλατη και μπορεις να εχεις προσβαση στον εξοπλισμο σου χωρις να την αφησεις κατω.

δες βιντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα ωμου τοσο καιρο και με ενοχλουσε,με ποναγε η πλατη, και σκεψου δεν εχω και κανα ιδιαιτερα βαρυ εξοπλισμο

5100, φλας γκριπ 3 φακους 2 φορτιστες με μπαταριες και λοιπες σαχλαμαρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ καταλαβα.

 

Και μενα η προηγουμενη πλατης ηταν, αλλα ειπα να δοκιμασω κατι σε στυλ messenger,

 

Εμενα θα μου φυγει η μεση και ο ωμος με τα δικα μου.....

 

Οποτε παλι σε backpack παμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι

πηρα αυτη

 

http://www.ebay.co.uk/itm/321312337542?_trksid=p2060778.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

απο αυτον ακριβως τον πωλητη και ηρθε σε 20-25 μερες περιπου.

44 ευρω περιπου.στην ελλαδα εχει αρκετα πιο πανω

ειναι καλη  παρολο που απ οτι καταλαβα οτι δεν ειναι αυθεντικη.εξειχαν κατι κλωστες απο δω κι απο κει, τις εκοψα ωστε να μη χαλασει καμια ραφη και ειναι φανταστικη.

χωραει αρκετο πραμα και ειναι πολυ βολικη στη πλατη.

μονο αρνητικο ειναι οτι δε παιρνει λαπτοπ, και αυτο γιατι ειναι flipside Που σημαινει οτι εχεις προσβαση απο τη πλατη και μπορεις να εχεις προσβαση στον εξοπλισμο σου χωρις να την αφησεις κατω.

δες βιντεο.

Την έχω και εγώ πολύ καλή τσάντα μπορείς να βάλεις και laptop πρόχειρα βέβαια αλλα στην ανάγκη μπορείς  , κοίτα για backpack μονό είχα μια στυλ messenger και δεν βόλευε καθόλου ειδικά εάν πηγαίνεις εξορμήσεις για φωτογραφίες κτλ με το που πήγαινα να ανέβω η να κατεβώ από κάπου γυρνούσε μπροστά , μπορεί να την χτυπούσα κτλ χωρια που δεν μπορούσες να βάλεις και τρίποδα . Επίσης μην προτιμήσεις αυτές που νε μεν μπαίνουν στην πλάτη αλλα ειναι με ενα λουρί μετα απο ωρα σε κουράζουν

Επεξ/σία από rafail1994
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Exoυμε και λεμε.

 

 

2 body (MK3 & 40D)

1,canon 24-105mm
1,Canon ΕF 70-200mm L
1,Canon 50mm L
1, Sigma 70-300mm
1 Battery Grip για την ΜΚ3
1 Speedlite 460 EX II

 

 

Κλασσικα τους chargers, αντε και κανα μικρο remote.

 

Και αν χωραει και κανα ipad.

 

Αυτα…… Δεν νομιζω να ξεχασα κατι….

 

Eλα ντε, θα χωρανε ? 

 

Kαι δεν θελω να παρω παλι την ιδια που ειχα….. Αλλα αν δεν βρω εναλλακτικη παλι εκει θα καταληξω….. :cry:

Επεξ/σία από Unabomber
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επειδή είμαι αρχάριος στο θέμα των manual ρυθμίσεων μιας καλής φωτογραφικής μηχανής, πριν αγοράσω μια, θα ήθελα να διαβάσω μερικά πράγματα για να έχω και έναν μπούσουλα. Τι ρυθμίσεις χρειάζονται δηλαδή, στις διάφορες περιπτώσεις για να βγει μια καλή φωτογραφία.

 

Αυτό που ρωτάω είναι αν υπάρχει κάποια σελίδα στο ίντερνετ, ένας οδηγός δηλαδή, που να εξηγεί τις λειτουργίες και τις ρυθμίσεις των μηχανών, για να αποκτήσω μια καλή πρώτη εικόνα. Ή μήπως όλα αυτά που ζητάω, αναφέρονται στο manual της κάθε φωτογραφικής μηχανής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...