Προς το περιεχόμενο

Η LG ανακοινώνει το τετραπύρηνο Optimus 4X HD


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ολα σχετικά είναι με το μέγεθος....στη δικιά μου παλάμη ας πούμε αυτά τα ''κινητά'' θα φαίνονται φυσιολογικά :-D . Απορώ πάντως πως και δεν έχουν βάλει ακόμα ανεμιστήρι στα κινητά....με τέτοιες CPU σε λίγο θα το δούμε και αυτό.... :whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τι να σου πω φίλε; Φαντάζομαι πως το ψευδώνυμο σου, σου ταιριάζει απόλυτα.

 

Και αν θες τη γνώμη μου ναι ακόμα κι όταν πηγαίνω για ποτό θέλω πχ να βγάλω φωτογραφίες ή να τράβηξω ένα βίντεο με την παρέα μου. Ή να πω στο internet και να δω που θα συνεχίσουμε μετά. Και να χρησιμοποιήσω το GPS για να παμε εκεί. Και αν επιστρέφω με τα ΜΜΜ να ακούσω μουσική ή να παίξω ένα παιχνίδι για να σκοτώσω την ώρα μου.

 

Και για να αφήσουμε τα τυχαία παραδείγματα σου λέω πως από τότε που αγόρασα το NOTE εχω αφήσει στην άκρη όχι μόνο τα παραπάνω αλλά ακόμα και τον υπολογιστή μου και κάνω τα πάντα μέσα από το τηλέφωνο. Ακόμα κκ αυτό το μήνυμα στο στέλνω από το τηλέφωνο μου. Αν κάνοντας λοιπόν τη ζωή μου πιο εύκολη γίνομαι θυμα του μάρκετινγκ τότε δεν πειράζει. Ας είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ο καθένας είναι ευτυχισμένος στον κόσμο του. Όπως βολεύεται κανείς... Δε τρέχει τίποτα, γνώμες λέμε.

 

Υδρόψυξη τώρα σε όλα τα smartphones!

:-D

 

Εντάξει, η ατάκα τα έσπασε! biggrin.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά αυτό είναι ακριβώς, ο καθένας έχει τις ανάγκες του.. εγώ πρόσφατα ανακάλυψα οτι τελικά δεν μπορώ να κάνω τίποτα στο λαπτοπ θέλω το keyboard και την οθόνη του σπιτιού για να βολευτώ, αλλιώς μου σπάνε τα νεύρα.

 

εν το μεταξύ το κινητό αν και optimus 2x το έχω μόνο για τηλέφωνα και μηνύματα.. πάντως paris μην νομίζεις οτι τα λέμε όλα για σένα, ο περισσότερος κόσμος ειναι θύμα του marketing και αυτά που παίρνει δεν τα χρειάζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα με τον paris.gr. Δεν έχουμε όλοι τις ίδιες ανάγκες και δεν πρέπει να κρίνουμε τους άλλους με τις δικές μας ανάγκες. Αυτό είναι λάθος!!! Με την ίδια λογική μπορώ να σε δώσω άπειρα παραδείγματα. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Κάθε τεχνολογική εξέλιγη μόνο καλό κάνει σε μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4,7 ?? Τι είναι αυτά ?? Στο τέλος θα θέλουμε ξεχωριστή τσάντα για να τα κουβαλάμε...έχει χαθεί η μπάλα..

 

Εχεις συνηθισει το iphone που εχει τεραστιο πλαισιο γυρω απο την οθονη. Εδω το πλαισιο ειναι ελαχιστο για αυτο και ανεβαινουν οι inches. Galaxy s2 vs iphone ειναι πολυ μικρη η διαφορα μεγεθους. λιγοτερο απο 0,5 cm πλατος και υψος. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα καλά με την LG. Το μόνο κακό είναι ότι δεν υπάρχει υποστήριξη για τις συσκευές, πολλές ανακοινώσεις με ημερομηνίες που δεν τηρούνται ποτέ... αυτήν την γ#μ#μένη την 2.3 το 2χ την πήρε με τα χίλια ζόρια μετά από πολλά παράπονα...

No more LG από εμένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω οτι υπαρχουν αντικρουομενες γνωμες σχετικα με το αν πραγματικα χρειαζομαστε τετοια "κινητα"....

1)Ολο αυτο το θεμα με τα specs για μενα εχει καταντησει αηδια γιατι και εγω πιστευω πως δεν χρειαζομαστε τετραπυρηνα cpu σε μια φορητη συσκευη επειδη πολυ απλα δεν υπαρχουν τα καταλληλα λογισμικα και εφαρμογες για να δουλεψεις.Υπαρχει περιπτωση να τρεξει κανεις matlab ή multisim σε κινητο για να χρειαζεται τετοια δυναμη?

 

2)Οσον αφορα το μεγεθος οι διαστασεις δεν αλλαζουν γτ πολυ απλα δεν υπαρχει πλαισιο πλεον γυρω απο την οθονη.Επισης ο καθενας διαλαγει το μεγεθος πραγματικα χρειαζεται γτ πχ εχω ενα φιλο που κανει administration σε 3 site και μολις βγηκε το Galaxy Note το πηρε και βρηκε την

"γαληνη" οπως μου ελεγε λογω οθονης και λογω του πενακι.

 

Τετοια δυναμη κατ'εμε θα ηταν χρησιμη σε φορητη συσκευη τυπου tablet με windows 8 για να εχεις το γραφειο σου παντα μαζι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω φίλε; Φαντάζομαι πως το ψευδώνυμο σου, σου ταιριάζει απόλυτα.

 

Και αν θες τη γνώμη μου ναι ακόμα κι όταν πηγαίνω για ποτό θέλω πχ να βγάλω φωτογραφίες ή να τράβηξω ένα βίντεο με την παρέα μου. Ή να πω στο internet και να δω που θα συνεχίσουμε μετά. Και να χρησιμοποιήσω το GPS για να παμε εκεί. Και αν επιστρέφω με τα ΜΜΜ να ακούσω μουσική ή να παίξω ένα παιχνίδι για να σκοτώσω την ώρα μου.

 

Και για να αφήσουμε τα τυχαία παραδείγματα σου λέω πως από τότε που αγόρασα το NOTE εχω αφήσει στην άκρη όχι μόνο τα παραπάνω αλλά ακόμα και τον υπολογιστή μου και κάνω τα πάντα μέσα από το τηλέφωνο. Ακόμα κκ αυτό το μήνυμα στο στέλνω από το τηλέφωνο μου. Αν κάνοντας λοιπόν τη ζωή μου πιο εύκολη γίνομαι θυμα του μάρκετινγκ τότε δεν πειράζει. Ας είναι.

 

Εγω αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι πλέον το android βρήκε και πάλι τα παλιά καλά ΄θυματα των προ δεκαετίας home computers όπου τα mhz και η Ram παίζουν το βασικό ρόλο.

Δε διαφωνώ στη σύγκληση τεχνολογιών, αντιθέτως, εκτίμησα απο την πρώτη στιγμή τα symbian γι'αυτό ακριβώς το λόγο,εχω το Ν8 και είναι το μόνο κινητό που έχω κρατήσει τόσο πολύ καιρο, σχεδόν 1.5 χρόνο.

Και χαίρομαι που ακόμα και τωρα βλέπω οτι σε σύγκλυση τεχνολογιών δεν το φτάνει κανένα, Τέλειο GPS, Τέλεια κάμερα με xenon, usb host, hdmi,fm radio και transmitter, όλες τις εφαρμογές που χρειάζομαι τις έχω, γιατι να χρειάζομαι τετραπύρινο ή οθόνη 4.7 όταν υπάρχει ήδη το τέλειο κινητό για μένα, φαντάζομαι τρεις μερές μακριά απο το φορτιστή δεν πρόκειτε να δει ποτε.

Αρα συμφωνώ με το δεινόσαυρο ότι πλέον τις ανάγκες μας μας τις δημιουργουν και μας εμφυτεύουν επιχειρηματολογία. αν εσύ εμένεις στο ότι χρειάζεσαι 4πύρινο μάλλον δεν ξέρεις ποιες είναι η ανάγκες σου.

Ακόμα και κινητό με 32" όθόνη να σου έβγαζαν θα επίθες τον εαυτό σου ότι είναι το ιδανικο για σένα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ρε παιδιά πολυ υπερβολή μετά της 4"!! ακομα και οι 3,7" στο desire μου ειναι πολλές! δεν χωράει καλα την παλάμη μου!

 

θέμα συνήθειας είναι, αν συνηθίσεις στις πολλές ίντσες και στην μεγαλύτερη ανάλυση όλα τα άλλα θα σου κακοφαίνονται...

 

επίσης το ότι αυξάνονται οι ίντσες δεν σημαίνει ότι μεγαλώνει αναλόγως το μέγεθος του κινητού...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίσης το ότι αυξάνονται οι ίντσες δεν σημαίνει ότι μεγαλώνει αναλόγως το μέγεθος του κινητού...

Σίγουρα, πάντως, δε μεγαλώνουν τα χέρια σου και οι αποστάσεις που μπορεί να καλύψει ο αντίχειράς σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σίγουρα, πάντως, δε μεγαλώνουν τα χέρια σου και οι αποστάσεις που μπορεί να καλύψει ο αντίχειράς σου.

 

two handed weapon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...