Προς το περιεχόμενο

Η LG ανακοινώνει το τετραπύρηνο Optimus 4X HD


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τα smartphones δε θα γίνου ποτέ pc, και portable Τvs θέλησαν να γίνουν αλλά απέτυχαν.

δε θα κάνεις ποτέ σοβαρο video ή phοto editing σε κινητό, απλά γιατι χρειάζεσαι μεγάλη οθόνη για τέτοια δουλειά, δε θα απολαύσεις ποτε μια HD η μια 3D ταινια στο κινητό σου οπως θα την απολαμβανες στο σαλόνι με το home cinema σου.

Δε θα απολαύσεις το ίδιο ένα παιχνίδι στο κινητό με ένα παιχνίδι σε μεγάλη οθόνη.

Navigation, Internet apps, office, pdf, soccial apps μπορείς να τα έχεις και να σε καλύπτουν απόλυτα και σε ένα απλό galaxy s, ή ένα Ν8 ή ένα iphone 3gs γιατι λοιπόν να χρειάζομαι 4.7 οθόνη και 4πύρηνο (4+1) επεξεργαστη;

Insomnia: Η Canonical ανακοίνωσε το Ubuntu για Android συσκευές

 

Βασικά κατα 'κει οδεύουν. Ίσως όχι για gaming αλλά λογικά θα μπορούν να τρέξουν τα υπόλοιπα, δεδομένη την ισχύ τους.

 

Εξάλλου είχε γίνει λόγος και για smartphones με x86 επεξεργαστές της Intel, που δυνητικά θα μπορούσαν να τρέξουν desktop εφαρμογές χωρίς μετατροπή. Επίσης, με δεδομένη την εννοποίηση των Windows και Windows Phone στην έκδοση 8, δε θα με παραξένευε αν με ένα dock ή κάτι σαν αυτό το μελλοντικό x86 ή ARM Win 8 smartphone πετάει desktop κανονικό με το που συνδεθεί σε μεγαλύτερη οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1GB ram Μόνο;

 

καλά, δε τη παλεύουν στην LG, ας βγάλει η Motorola 2 με 4GB ram κινητό συν tegra III και μετά θα βλέπεις την LG να τρέχει και να μη προλαβαίνει :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ενταξει στο καταλληλο μερος ξερασες. :devil:

 

 

 

Ερριξα μερικες αναφορες εγω,δεν πειραζει.

 

Μπράβο φίλε. Συγχαρητήρια. Η έκφραση μου όσο άσχημη κι αν ήταν δεν νομίζω ότι διαφέρει πολύ από τη απαξίωση μέσα από τους δήθεν καθωσπρέπει χαρακτηρισμούς στους οποίους προχώρησε ο Δεινόσαυρος για όσους επιζητούν την τελευταία λέξη της τεχνολογίας. Και αν διαβάσεις προηγούμενα σχόλια μου θα δεις πως είχα πέσει στην παγίδα να του απαντώ κανονικά και αυτός απλά να πούλα πνεύμα. Και αν θέλεις την άποψη μου τέτοιου τέτοιου τύπου επιτηδευμενες αερολογίες μου προκαλούν αυτή την αντίδραση. Και για να κλείσω τα σχόλια σου περί μόρφωσης κτλ μάλλον στην ίδια κατηγορία είναι με αυτα που με τόσο χαρά έκανες report.

 

Ζητώ συγνώμη για τα off topic και σταματώ εδώ. Την γνώμη μου την έγραψα και τη δικαιολογησα σε προηγούμενο ποστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια......

Τι καθεστε και μαλωνετε σαν τα κοκορια.....Ο καθενας εχει αυτο που μπορει να εχει και αυτο που τον ικανοποιει προσωπικα. Σε γενικες γραμες αυτο που πιστευω εγω ειναι οτι smart συσκευη και μικρες οθονες δεν πανε μαζι. Απο την αλλη βεβαια δεν γινεται να κουβαλας και θηρια επανω σου. Ειναι θεμα λοιπον προσωπικης αντιληψης του καθενος. Απο την αλλη βεβαια υπαρχει και το ¨με λενε ριζο και οπως θελω τα γυριζω" για παραδειγμα οσοι πιστευουν οτι 3,5 ιντσες του μηλου τους ειναι ιδανικες - οταν βγει το μηλο με 4+ ιντσες θα το δουν σαν αλλη μια τρελη ανακαλυψη της apple. Εν ολιγις λοιπον ο καθενας εχει την δικη του γνωμη.....το θεμα ειναι να μην προσπαθει να την επιβαλει στον αλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Insomnia: Η Canonical ανακοίνωσε το Ubuntu για Android συσκευές

 

Βασικά κατα 'κει οδεύουν. Ίσως όχι για gaming αλλά λογικά θα μπορούν να τρέξουν τα υπόλοιπα, δεδομένη την ισχύ τους.

 

Εξάλλου είχε γίνει λόγος και για smartphones με x86 επεξεργαστές της Intel, που δυνητικά θα μπορούσαν να τρέξουν desktop εφαρμογές χωρίς μετατροπή. Επίσης, με δεδομένη την εννοποίηση των Windows και Windows Phone στην έκδοση 8, δε θα με παραξένευε αν με ένα dock ή κάτι σαν αυτό το μελλοντικό x86 ή ARM Win 8 smartphone πετάει desktop κανονικό με το που συνδεθεί σε μεγαλύτερη οθόνη.

αυτός είναι ένας λόγος να έχεις ένα δυνατό κινητό. Αλλά κ πάλι δε θα αντικαταστήσεις πότε Τον υπολογιστή σου.σκληρό 1tera δε θα δούμε σύντομα σε κινητό.άρα σαν μέσο αρχειοθέτησης κ μόνο θα έχουμε τους υπολογιστές.Με τα μέσα που μου παρέχονται τώρα θα μπορούσα ίσως να κάνω μια επαγγελματική παρουσίαση με το κινητό ή να επιδείξω multimedia περιεχόμενο μέσω της θύρας HDMI, η μέσω DLNA,ψάξε το πρόγραμμα nokia big screen να δεις Τι δυνατότητες μπορεί να σου δώσει ένα υπάρχον λειτουργικο. Το συμπέρασμα μου είναι ότι ένα κινητό πρέπει πρώτα απ'όλα να είναι μια φορητή συσκευή με αρκετή αυτονομία.Τι να κάνω μια συσκευη που δε μου βγάζει καν τη μέρα; το docking station σίγουρα δε θα το έχεις πάντα μαζί σου κ σίγουρα όχι τη στιγμή που θα το χρειαστείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα εχει μπει ενας τυπος που αποκαλει τον εαυτο του δεινοσαυρο και κραζει μια μεριδα ανθρωπων ενω ο ιδιος βρεθηκε απο μονος του σ αυτο το θεμα! Αν ειναι ετσι τραβα σε ολες τις αντιπρωσοπιες τις mercedes και πες τους πως εσυ φτανεις Λαμια με το lada σου και πως οτι βγαζουν ειναι για τα θυματα του marketing! Αν δε σ αρεσει κατι απλα απεχεις, δε μπαινεις μονο και μονο σε ενα θεμα για να πεις κατι ασχετο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε σ αρεσει κατι απλα απεχεις, δε μπαινεις μονο και μονο σε ενα θεμα για να πεις κατι ασχετο!

 

 

Το να σχολιάζεις το αντικείμενο του νήματος δεν είναι άσχετο. Γιαυτό ακριβώς δημιουργήθηκε το θέμα αυτό. Επειδή δε σ'αρέσει καποιανού η γνώμη δε σημαίνει ότι πρέπει να πάρει την άδεια σου για να ποστάρει.

 

edit: Αν δε σ'αρέσει το κινητό το σχολιάζεις αρνητικά, αν σ'αρέσει το σχολιάζεις θετικά, δεν σχολιάζεις αρνητικά αυτόν που δεν του αρέσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλε σορυ κιολας αλλα οταν βλεπεις ενα θεμα παρουσιασης ενος κινητου η οτιδηποτε αλλου το διαβαζεις και περιμενεις να δεις αποψεις ανθρωπων οπου τους ενδιαφερει το αντικειμενο! Αν δε σε ενδιαφερει τοτε γιατι να μπεις στο κοπο να το διαβασεις.

Τελος η γνωμη μου ειναι πως η τεχνολγια γενικα εχει προχωρισει εως τωρα επειδη εταιριες-ανθρωποι - επιστημονες δημιουργουσαν προιντα χωρις να υπαρχει αναγκη, αλλιως θα ειχαμε ολοι σπιτια μας εναν pentioum και θα γραφαμε κειμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω ρε παιδιά ο Δεινόσαυρος είπε απλά τη γνώμη του δεν χρειαζετε να συμφωνείτε μαζι του, Forum είναι γνώμες εκφράζουμε. Πως κάνετε έτσι που μας είπε marketing victims. Ολοι είμαστε πάντως να ξέρετε, και δεν μιλάω για smart-phones, λέω γενικά λίγο ή περισσότερο το άτιμο το marketing μας γεννά ψεύτικες ανάγκες και μεις τις αγκαλιάζουμε. Και γω και άλλοι προσπαθούμε να μην πέφτουμε στη λούμπα όσο μπορούμε αλλά καμια φορά το κανουμε ασυνέσθητα.

 

Βεβαια και γω στη δουλειά μου έπεισα τον ευατό μου ότι είναι καλό που βλέπω τα email μου όποτε θέλω και όπου να μαι και μπορώ να βλέπω παντού σελίδες στο internet και τώρα ο υπεύθυνος μου μου τα κάνει τσουρέκια όλο το 24ωρο δεν αρκούσε που μου τα έπρηζε στη δουλειά από κοντά τώρα μου στέλνει και email που ξέρει ότι θα το δώ, ΝΑ Μ@Λ@Κ@ είπα στον εαυτό μου. Δεν μιλάω για χρήματα (έτσι και αλλιώς η εταιρεία μου το πληρώνει lollol) γιατί αν είναι να παίρνεις 600 ευρώ και να παίρνεις smartphone των 600 ευρώ όχι marketing victim είσαι κατα την ταπεινή μου άποψη μα κάτι άλλο πολύ χειρότερο και λίγα λέει ο Δεινόσαυρος (έχω παράδειγμα τον ξαδερφο μου που δουλεύει security και κάθε λίγο και λιγάκι παίρνει καινούργιο κινητό, καλό παιδί αλλά......... καταλαβαίνετε.)

 

Θέλω να πω πως όλοι λίγο ή περισσότερο είμαστε θύματα του marketing, καλό είναι να προσπαθήσουμε να το περιορίσουμε όσο μπορούμε και θέλουμε και όχι να εθελοτυφλούμε. Κάποιοι εδώ υπερασπίζονται την επιλογή τους με νύχια και με δόντια, ωπα ρε παιδιά δικό σας θέμα είναι αν νομίζετε ότι χρειάζεστε 4 πυρηνο επεξεργαστή και όλα αυτά τα καλούδια καλά κάνετε και τα πέρνετε αλλά μην προσβάλετε και τον άλλο που έγραψε τη γνώμη του. Απλά διαφωνήστε και πέστε το δικό σας κομμάτι

 

Εξάλου marketing victims μας είπε (που δεν μπορεί και αυτός άμα τον ψάξεις λίγο κάπου θα έχει αγοράσει κάτι που δεν χρειάζεται δεν υπάρχει περίπτωση....)

 

Παλιά όταν βγήκαν τα κινητά νόμιζα ότι μας προσφέρουν ελευθερία, θα μιλάω λέω όπου και να μαι με το γκομενάκι. Από τότε πάνε πολλά χρόνια το γκομενάκι πλέον => Γυναίκα και πλέον αν υπάρχει κάνα γκομενάκι κοντά η Γυναίκα σε βρίσκει όπου και να σαι. Σκατά ελευθερία με λίγα λόγια lol

 

τεσπα μια γνώμη είπα και γω, βαράτε ελεύθερα αν δεν με βρίζετε. Αν δεν απαντάω θα έχω πεταχτεί να πάρω το 4X HD στο Γερμανό απέναντι. Τι βγαζουνε οι π@@@@@δες!!! Αμα το βγάλουνε με 8 πυρήνες και 4 κάμερες το έχω τσιμπήσει σίγουρα, και στα @@ μου τι λένε οι δεινόσαυροι και το marketing. Δεν Μαμιεται εδώ είμαι αναγκαστικά ΠΑΣΟΚ-ΝΔ victim τόσσα χρόνια χωρίς να τους έχω ψηφίσει ποτέ, μέχρι και τον Αδωνη στη βουλή εζησα να δω, το marketing victim θα με ενοχλήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέμα συνήθειας είναι, αν συνηθίσεις στις πολλές ίντσες και στην μεγαλύτερη ανάλυση όλα τα άλλα θα σου κακοφαίνονται...

 

επίσης το ότι αυξάνονται οι ίντσες δεν σημαίνει ότι μεγαλώνει αναλόγως το μέγεθος του κινητού...

δν λέω καλό είναι! αλλα αμα είσαι στον δρόμο και σε πάρουν τηλέφωνο θα ντραπείς να το βγάλεις έξω.. θα νομίζουν οτι μετά θα βγάλεις κανένα μονιτορ απο υπολογιστη την επόμενη φορα αμα σε δουν με τετοιο πραγμα!:S:S:S

κοίτα την δεξιά κοπέλα που κρατάει το lg στην φωτογραφία!

ισα με την μάπα της παίζει να είναι! μην σου πω και μεγαλύτερο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

δν λέω καλό είναι! αλλα αμα είσαι στον δρόμο και σε πάρουν τηλέφωνο θα ντραπείς να το βγάλεις έξω.. θα νομίζουν οτι μετά θα βγάλεις κανένα μονιτορ απο υπολογιστη την επόμενη φορα αμα σε δουν με τετοιο πραγμα!:S:S:S

 

θα ντραπείς να βγάλεις το ναυαρχίδα? αμφιβάλω :P

 

στη χειρότερη παίζεις μόνιμα με bluetooth-hands free...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο φίλε. Συγχαρητήρια. Η έκφραση μου όσο άσχημη κι αν ήταν δεν νομίζω ότι διαφέρει πολύ από τη απαξίωση μέσα από τους δήθεν καθωσπρέπει χαρακτηρισμούς στους οποίους προχώρησε ο Δεινόσαυρος για όσους επιζητούν την τελευταία λέξη της τεχνολογίας. Και αν διαβάσεις προηγούμενα σχόλια μου θα δεις πως είχα πέσει στην παγίδα να του απαντώ κανονικά και αυτός απλά να πούλα πνεύμα. Και αν θέλεις την άποψη μου τέτοιου τέτοιου τύπου επιτηδευμενες αερολογίες μου προκαλούν αυτή την αντίδραση. Και για να κλείσω τα σχόλια σου περί μόρφωσης κτλ μάλλον στην ίδια κατηγορία είναι με αυτα που με τόσο χαρά έκανες report.

 

Ζητώ συγνώμη για τα off topic και σταματώ εδώ. Την γνώμη μου την έγραψα και τη δικαιολογησα σε προηγούμενο ποστ.

 

 

Ο καθενας εχει το δικαιωμα να λεει οτι του αρεσει,αρκει να μην προσβαλλει προσωπικα τον συνομιλητη του και να χρησιμοποιει κοσμιες εκφρασεις.Εσυ εισουν πολυ προσβλητικος και χρησιμοποιησες επισης το οπλο της προσωπικης επιθεσης για να μειωσεις αυτον με τον οποιον διαφωνουσες. Η φραση που σου ειπα πειραχτικα ηταν καρμπον στο επιπεδο της δικης σου που προηγηθηκε απενταντι στον Δεινοσαυρο.Ειδες που δεν σου αρεσε?Να μην ξαναχρησιμοποιησεις τετοια λοιπον γιατι και στους αλλους δεν αρεσει.

 

Ξερεις τι κανω εγω σε θεματα που βλεπω οτι δεν υπαρχει εδαφος συννενοησης με καποιον που διαφωνω?Απλα σταματω τον διαλογο μαζι του,δεν τον βριζω.Το να βριζουμε καποιον επειδη διαφωνουμε μαζι του ειναι λεκτικος τραμπουκισμος και προδιδει αδυναμια σοβαρων επιχειρηματων.Κατανοω οτι ισως εισαι νεαρος και θερμοαιμος και εκνευριστηκες,οποτε,ολοκληρωσε την αποψη σου και αστο το θεμα.

 

Πρεπει καποια στιγμη να μαθουμε στην Ελλαδα να σεβομαστε αυτον με τον οποιον διαφωνουμε.

 

 

Το να σχολιάζεις το αντικείμενο του νήματος δεν είναι άσχετο. Γιαυτό ακριβώς δημιουργήθηκε το θέμα αυτό. Επειδή δε σ'αρέσει καποιανού η γνώμη δε σημαίνει ότι πρέπει να πάρει την άδεια σου για να ποστάρει.

 

edit: Αν δε σ'αρέσει το κινητό το σχολιάζεις αρνητικά, αν σ'αρέσει το σχολιάζεις θετικά, δεν σχολιάζεις αρνητικά αυτόν που δεν του αρέσει...

Ακριβως. + ενα δις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...