Προς το περιεχόμενο

Η LG ανακοινώνει το τετραπύρηνο Optimus 4X HD


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα πως είναι δυνατόν η αναφορά σε καταναλωτικά θύματα να είναι σχολιασμός του νήματος και όχι χαρακτηρισμός προς στα πρόσωπα που αγοράζουν τέτοια κινητά μόνο εσείς που τα γράφετε και τα υποστηρίζετε (πχ + 1 δις) μπορείτε να το εξηγήσετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπερα σας και απο μενα. Εκτος απο το οτι βρισκω ανουσιο να μαλωνετε για κινητα η οτιδηποτε αλλο, απο την στιγμη που υπαρχουν τα απιστευτα προβληματα εξω στην αγορα και γενικοτερα στην Ελλαδα,θα ηταν φρονιμο κατα την γνωμη μου να ασχοληθειτε με κατι αλλο. Ο φιλος δεινοσαυρος εχει μια χ αποψη και την υποστηριζει και καλα κανει. Αυτο δεν σημαινει οτι θα πρεπει με καποιο τροπο να επιβληθει σε καποιον αλλο.(δεν λεω οτι το κανει μην παρεξηγηθω).

Τα ιδια ακριβως πιστευω και για τον paris και εκεινος υποστηριζει την δικη του αποψη.

Γνωμη μου παντα ειναι οτι το θεμα ειναι τελειως offtopic μιας και αναφερεται στην συσκευη της lg. Iσως θα επρεπε να μεταφερθει αλλου σε ενα θεμα π.χ. "χρειαζεστε πραγματικα ενα τελευταιας τεχνολογιας κινητο η οχι??"

Μου εχει τυχει απειρες φορες να μπω σε καποια φορουμ και να διαβαζω τα απιστευτα απο ατομα τα οποια επειδη δεν μπορουν να αγορασουν το χ-ψ κινητο να κραζουν λεγοντας οτι ειναι αχρηστα.Αλλο να λες την γνωμη σου οτι δεν χρειαζεται ενα κινητο και αλλο να την επιβαλλεις.

Αν το θες παρτο. Αν δεν το θες μην το παρεις.

Ετσι εχει γεμισει με 8 σελιδες γεματο αντιπαραθεσεις ενα topic που αφορα αποκλειστικα και μονο το κινητο της lg. Αν καποιος δηλαδη σκεφτεται να το παρει στο προσεχες μελλον και μπει και θελησει να διαβασει περισσοτερα για αυτο,θα "ξενερωσει".

Ειμαι κατοχος ενος galaxy sII και χρησιμοποιω το 80% των λειτουργιων του, μιας και σπιτι ειμαι πολυ σπανια και χρειαζομαι την φορητοτητα του λογω δουλειας.

Αλλος το θελει απλα για να το εχει και ας μην το χρησιμοποιει η να επιδεικνυεται, θελω να πω οτι δικαιωμα του καθενος ειναι να αγοραζει οτι θελει οποτε θελει.

Μην ξεχνατε οτι υπαρχει και καποιος "εθισμος" στην τεχνολογια. Αλλος τα σκαει στα αλογα, αλλος στα χαρτια, αλλος στο αμαξι του αλλος στους υπολογιστες και αλλος στα κινητα. Ο καθενας οπως του αρεσει. Αυτο δεν μπορει να το κρινει κανενας. Ο καθενας απο μας εχει το παθος του σε κατι.

Τωρα αν ειμαστε θυματα του μαρκετινγκ η οχι...αυτο το ξερουμε ολοι μας καλυτερα.

Καλη συνεχεια ευχομαι και χωρις περαιτερω τσακωμους. Δεν υπαρχει λογος.

Φιλικα :-)

Γιωργος

 

θα ντραπείς να βγάλεις το ναυαρχίδα? αμφιβάλω :P

 

στη χειρότερη παίζεις μόνιμα με bluetooth-hands free...

Παιδια κακα τα ψεμματα φευγει λιγο απο την βολικοτητα του κινητου. Αλλα για τα χαρακτηριστικα του και την οθονη του δεν μπορει να βγει σε μικροτερο μεγεθος (στο μελλον σιγουρα θα μπορει).

Το θεμα ειναι αν σε εξυπηρετει η οχι. Πλεον τετοιου μεγεθους κινητα κατατασσονται περισσοτερο σε tablet style.

Εγω εχω το sgs2 και το λεω οτι ειναι οριακο το μεγεθος του. Λιγο μεγαλυτερο και δεν θα βολευε με τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Παιδια κακα τα ψεμματα φευγει λιγο απο την βολικοτητα του κινητου. Αλλα για τα χαρακτηριστικα του και την οθονη του δεν μπορει να βγει σε μικροτερο μεγεθος (στο μελλον σιγουρα θα μπορει).

Το θεμα ειναι αν σε εξυπηρετει η οχι. Πλεον τετοιου μεγεθους κινητα κατατασσονται περισσοτερο σε tablet style.

Εγω εχω το sgs2 και το λεω οτι ειναι οριακο το μεγεθος του. Λιγο μεγαλυτερο και δεν θα βολευε με τιποτα.

 

επαναλαμβάνω, το ότι μεγαλώνουν οι ίντσες δεν σημαίνει ότι μεγαλώνει και το μέγεθος του κινητού αντίστοιχα...

 

για μένα το μέγεθος του sgs2 είναι μια χαρά και μπορώ να σου πω με σιγουριά ότι από την στιγμή που το συνηθίζεις όταν πηγαίνεις σε μικρότερο μέγεθος/ανάλυση στο browsing θα σου κακοφαίνεται όσο τπτ άλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επαναλαμβάνω, το ότι μεγαλώνουν οι ίντσες δεν σημαίνει ότι μεγαλώνει και το μέγεθος του κινητού αντίστοιχα...

 

για μένα το μέγεθος του sgs2 είναι μια χαρά και μπορώ να σου πω με σιγουριά ότι από την στιγμή που το συνηθίζεις όταν πηγαίνεις σε μικρότερο μέγεθος/ανάλυση στο browsing θα σου κακοφαίνεται όσο τπτ άλλο...

Σαν τηλεφωνο ειναι μεγαλυτερο, μπορει να τρωνε τα border αλλα παλι ειναι μεγαλυτερο.

Το μεγεθος του sgs2 δεν με ταλαιπωρει αλλα επιμενω οτι ειναι οριακο. Στο χερι σου η αισθηση του προηγουμενου galaxy 1 που ειχα ηταν πιο ευχρηστο οταν το δουλευες με το 1 χερι.

Στο θεμα οθονης θα συμφωνησω απολυτα μιας και ο αδερφος μου εχει το galaxy 1 και μου κακοφανηκε η μικροτερη οθονη. Το μεγεθος της οθονης του sgs2 σε σχεση με το μεγεθος του κινητου ειναι αψογο. Θα μπορουσε να ηταν πολυ μεγαλυτερο αλλα δεν ειναι.

Σε αυτο τους βγαζω το καπελο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτες τις μερες ψαχνω τα smartphones, αν και παντα τα σνομπαρα, με τη λογικη οτι δε προκειται να κανω κατι "σοβαρο" με οθονη 3 ιντσες, δε πειραζει αν ειμαι εξω καλυτερα να ασχοληθω με αλλα πραγματα...

 

Ελα ομως που το εφερε η αναγκη (στρατος) να πρεπει να μπορω να σκοτωσω αρκετες ωρες χωρις προσβαση σε υπολογιστη, και εκει που θεωρουσα αθλιο το Browsing στα κινητα, ετυχε να δουλεψω και με ενα Lumia 800 (τυχαιο το παραδειγμα, απλα ετυχε να ειναι αυτο, πιστευω οποιοδηποτε συγχρονο 3.7+" με capacitive το ιδιο θα μου φαινοταν) και μπορω να πω οτι αλλαξα λιγο γνωμη,...δηλαδη "εκανα τη δουλεια μου" χωρις μεγαλα προβληματα, αντιθετως αρκετα ικανοποιητικα!

 

Μπηκα λοιπον και εγω στο τριπακι να λεω "αμα το 3.7" μου φανηκε σχεδον μια χαρα, φαντασου τα 4.3"... Ελα ομως που δε θελω να θυσιασω και πολυ τη φορητοτητα...δηλαδη απο ενα σημειο και μετα οντως χανεται η μπαλα, και επειδη δεν ειμαστε (οκ σχεδον ολοι :P ) γκομενες να κουβαλαμε τσαντακια, το να εχω ενα κινητο με τρελες δυνατοτητες που ομως να με ενοχλει ολη την ωρα στην τσεπη του jean ειναι εξ'ορισμου fail, χανεται καθε νοημα των δυνατοτητων του μετα δηλαδη...

Ας πουμε ειδα κατι reviews στο utube του Galaxy note...καλα το μηχανημα δεν υπαρχει, τα σπαει, αλλα αυτο το πραγμα ειναι σχεδον tablet, δε μπορω να το βαλω στην τσεπη με καμια παναγια.

 

Οποτε ειμαι στο διλλημα του ποια ειναι η χρυση τομη οθονης-μεγεθους(φορητοτητας), μεταξυ 3.7-4.3 φανταζομαι αλλα ποσο? Αραγε ενα Razr επειδη ειναι πολυ λεπτο θα ηταν ανετα στην τσεπη χωρις να ενοχλει, ή θα αποτελουσαν προβλημα οι υπολοιπες διαστασεις? Το Lumia Που το δοκιμασα, δε με ενοχλουσε, αλλα 3.7" το θεωρω ως το ελαχιστο για ικανοποιητικο Browsing....αν μπορουσα να παω παραπανω χωρις μεγαλες θυσιες θα το εκτιμουσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο είναι για μίνι tablet. Για κινητό είναι αρκετά μεγάλο, όπως δηλαδή φαίνεται στο χέρι της κοπέλας της καστανής δεξιά, βέβαια δεν έχω σύγκριση γιατί μπορεί η κοπελιά να είναι "μικροχέρα" και ότι κρατάει πάνω απο 20 εκατοστά να γεμίζει η παλάμη της :P .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν τηλεφωνο ειναι μεγαλυτερο, μπορει να τρωνε τα border αλλα παλι ειναι μεγαλυτερο.

Το μεγεθος του sgs2 δεν με ταλαιπωρει αλλα επιμενω οτι ειναι οριακο. Στο χερι σου η αισθηση του προηγουμενου galaxy 1 που ειχα ηταν πιο ευχρηστο οταν το δουλευες με το 1 χερι.

Στο θεμα οθονης θα συμφωνησω απολυτα μιας και ο αδερφος μου εχει το galaxy 1 και μου κακοφανηκε η μικροτερη οθονη. Το μεγεθος της οθονης του sgs2 σε σχεση με το μεγεθος του κινητου ειναι αψογο. Θα μπορουσε να ηταν πολυ μεγαλυτερο αλλα δεν ειναι.

Σε αυτο τους βγαζω το καπελο.

 

Είναι καθαρά υποκειμενικό αυτό που συζητάτε με τον Thresh.

Εμένα το s2 μου φαίνεται οριακά μικρότερο απ ότι το θέλω. Και μένα το Note δηλαδή μου φαίνεται τεράστιο, αντιθέτως το Nexus μου φαίνεται ιδανικό.

Για μένα δηλαδή ιδανικό μέγεθος για smartphone είναι στις 4.5 μέχρι βαριά τις 4.8 ίντσες.

Τέλος έχουμε ξαναπεί, δόξα το θεό υπάρχουν συσκευές σε όλα τα μεγέθη και για όλα τα γούστα. Το θέμα με τους τύπους που μπαίνουν σε κάθε νέο θέμα για smartphone για να γράψουν ωραία παντόφλα κλπ έχει γίνει πολύ κουραστικό πια. Και δεν κρατιέμαι θα το πω, πώς γίνεται το 90% αυτών να έχουν iPhone δε μπορώ να το καταλάβω. Διαβολική σύμπτωση ρε γαμώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι καθαρά υποκειμενικό αυτό που συζητάτε με τον Thresh.

Εμένα το s2 μου φαίνεται οριακά μικρότερο απ ότι το θέλω. Και μένα το Note δηλαδή μου φαίνεται τεράστιο, αντιθέτως το Nexus μου φαίνεται ιδανικό.

Για μένα δηλαδή ιδανικό μέγεθος για smartphone είναι στις 4.5 μέχρι βαριά τις 4.8 ίντσες.

Τέλος έχουμε ξαναπεί, δόξα το θεό υπάρχουν συσκευές σε όλα τα μεγέθη και για όλα τα γούστα. Το θέμα με τους τύπους που μπαίνουν σε κάθε νέο θέμα για smartphone για να γράψουν ωραία παντόφλα κλπ έχει γίνει πολύ κουραστικό πια. Και δεν κρατιέμαι θα το πω, πώς γίνεται το 90% αυτών να έχουν iPhone δε μπορώ να το καταλάβω. Διαβολική σύμπτωση ρε γαμώ..

+1 συμφωνω μαζι σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...