Προς το περιεχόμενο

Η LG ανακοινώνει το τετραπύρηνο Optimus 4X HD


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο στοχος δεν ειναι να εχεις ενα δυνατο κινητο,αλλα σιγα σιγα το κινητο να γινει ενας pc που να τον εχεις παντα μαζι σου!Αυτο ομως για να γινει,θα πρεπει να περασει απο διαφορα σταδια,δε μπορει να στο εμφανησουν απο τη μια στιγμη στην αλλη!

Απλα δεν υπαρχει το harware δε μπορουν να σου φτιαξουν software που να εκμεταλευεται τις δυνατοτητες του hartware.Οποταν πρωτα εχουμε τον 4πυρινο και μετα τα προγραμματα που θα στηριζονται και θα εκμεταλευονται πληρως τις δυνατοτητες του!Δε μπορει να γινει το αντιθετο!

Και εγω ειμαι τωρα απολυτα ευχαριστημενος με το "highlander" HTC HD2,αλλα δε θα σταματησει η τεχνολογια να εξελισσεται,επειδη ο Εκτορας ειναι πληρος ευχαριστημενος με το κινητο που εχει σημερα!

 

Τα smartphones δε θα γίνου ποτέ pc, και portable Τvs θέλησαν να γίνουν αλλά απέτυχαν.

δε θα κάνεις ποτέ σοβαρο video ή phοto editing σε κινητό, απλά γιατι χρειάζεσαι μεγάλη οθόνη για τέτοια δουλειά, δε θα απολαύσεις ποτε μια HD η μια 3D ταινια στο κινητό σου οπως θα την απολαμβανες στο σαλόνι με το home cinema σου.

Δε θα απολαύσεις το ίδιο ένα παιχνίδι στο κινητό με ένα παιχνίδι σε μεγάλη οθόνη.

Navigation, Internet apps, office, pdf, soccial apps μπορείς να τα έχεις και να σε καλύπτουν απόλυτα και σε ένα απλό galaxy s, ή ένα Ν8 ή ένα iphone 3gs γιατι λοιπόν να χρειάζομαι 4.7 οθόνη και 4πύρηνο (4+1) επεξεργαστη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στο οποίο βεβαια δεν απάντησες συγκεκριμένα αλλά μόνο με γενικότητες. Τι να απαντήσεις άλλωστε.

 

@εκτορ

 

Δεν είναι κακή ιδέα αυτό που λες με την απαγόρευση. Να είσαι σίγουρος ότι θα γίνει κάποια στιγμή.

Και τα κινητα να μπουν στα Τεκμηρια,οπως κ το pc της υπογραφης σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο οποίο βεβαια δεν απάντησες συγκεκριμένα αλλά μόνο με γενικότητες. Τι να απαντήσεις άλλωστε.

 

@εκτορ

 

Δεν είναι κακή ιδέα αυτό που λες με την απαγόρευση. Να είσαι σίγουρος ότι θα γίνει κάποια στιγμή.

 

Σου απάντησα. Δες πιο πίσω. Εσυ πάλι όχι. Απλά παρεθεσες το μήνυμα μου. Επειδή όμως βαρέθηκα να ασχολούμε με άτομα που απλά τρολλαρουν μόνο και μόνο για να πουν την αμπελοφιλοσοφια τους λέω να το λήξω εδώ και να παω να κάνω κάτι καλύτερο. Να κοιμηθώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα smartphones δε θα γίνου ποτέ pc, και portable Τvs θέλησαν να γίνουν αλλά απέτυχαν.

δε θα κάνεις ποτέ σοβαρο video ή phοto editing σε κινητό, απλά γιατι χρειάζεσαι μεγάλη οθόνη για τέτοια δουλειά, δε θα απολαύσεις ποτε μια HD η μια 3D ταινια στο κινητό σου οπως θα την απολαμβανες στο σαλόνι με το home cinema σου.

Δε θα απολαύσεις το ίδιο ένα παιχνίδι στο κινητό με ένα παιχνίδι σε μεγάλη οθόνη.

Navigation, Internet apps, office, pdf, soccial apps μπορείς να τα έχεις και να σε καλύπτουν απόλυτα και σε ένα απλό galaxy s, ή ένα Ν8 ή ένα iphone 3gs γιατι λοιπόν να χρειάζομαι 4.7 οθόνη και 4πύρηνο (4+1) επεξεργαστη;

Για ολα αυτα που αναφερεσε θα αφησω καποιον αλλο να στα απαντησει,απλα για να μη φανει οτι τα βγαζω,εγω απ'το κεφαλι μου! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαίως. Τώρα γίναν κινητά βλεπω... Δεν είναι οι τετραπύρηνοι υπολογιστές που χρειάζεσαι στο δρόμο...

 

Για ολα αυτα που αναφερεσε θα αφησω καποιον αλλο να στα απαντησει,απλα για να μη φανει οτι τα βγαζω,εγω απ'το κεφαλι μου! :-)

 

Ο άλλος από που θα τα βγάλει δηλαδή?

 

Σου απάντησα. Δες πιο πίσω. Εσυ πάλι όχι. Απλά παρεθεσες το μήνυμα μου. Επειδή όμως βαρέθηκα να ασχολούμε με άτομα που απλά τρολλαρουν μόνο και μόνο για να πουν την αμπελοφιλοσοφια τους λέω να το λήξω εδώ και να παω να κάνω κάτι καλύτερο. Να κοιμηθώ.

 

Να πας. Εφαρμογή για φωνητικό ξυπνητήρι που σε ξυπνάει πιο γλύκά από τα πρωτογονα κινητά έχει βγει? Φαντάζομαι θα είναι πολύ χρήσιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... γιατι λοιπόν να χρειάζομαι 4.7 οθόνη και 4πύρηνο (4+1) επεξεργαστη;

Αυτη ειναι μια ερωτηση που μπορει να απαντησει,ο καθε ενας ξεχωριστα και η απαντηση θα ισχυσει μονο για εκεινον!

 

Βεβαίως. Τώρα γίναν κινητά βλεπω... Δεν είναι οι τετραπύρηνοι υπολογιστές που χρειάζεσαι στο δρόμο...

 

Συγνωμη,ξεχασα,τωρα εχουν γινει σταθεροι υπολογιστες,ουτε μαζι σου μπορει να τα παρεις,ουτε τηλεφωνο να κανει μ'αυτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, για να στο πω ευγενικά, συζήτηση δεν μπορεί να γίνει γιατί χωρίς να το καταλαβαίνεις και να είσαι σε θέση να το εκφράσεις έτσι, ουσιαστικά με αυτόν τον υπερυποκειμενισμό υποστηρίζεις ότι δεν υπάρχει αντικειμενική αλήθεια. Αυτά έχουν λύθεί εδώ και 2000 χρόνια. Υπάρχει σωστό και λάθος. Ότι και να θεωρεί ο καθένας αυτό δεν έχει να κάνει με την αντικειμενική πραγματικότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω να πω κάτι. Και πολύ καλά έκανες αν θες τη γνώμη μου. Και μένα αν μου το χάριζαν δεν θα το πέταγα (θα το βαζα σ ενα ντουλάπι όπως ήδη έχω κάνει με ένα από δαυτά που έχω).

 

Για τον χαρακτηρισμό τι να σου πω. Αν είσαι κάτω από 25, γελάω. Αν είσαι πάνω από 25, λυπάμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λεω Δεινοσαυρε να κανεις κανενα απο αυτους τους τυπους αναφορα,για να μαθουν να σεβονται τον ομιλητη τους και να μην καταφευγουν σε αναρμοστες προσωπικες επιθεσεις και χαρακτηρισμους,που προδιδουν το ποσο ελεεινα χαμηλο επιπεδο και μορφωση εχουν.Μαλλον ενα ban θα τους κανει καλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως ξερασα στο στόμα μου.

 

Ε ενταξει στο καταλληλο μερος ξερασες. :devil:

 

Δεν έχει νόημα φίλε μου. θα βρεθούν άλλοι. Σ ευχαριστώ πάντως για την προτροπή.

 

Ερριξα μερικες αναφορες εγω,δεν πειραζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Off topic

 

Δεινόσαυρε δεν μπορώ να καταλάβω με τι κάθεσαι και ασχολείσαι, πραγματικά.

 

Η μήπως εσύ δεν είσαι θύμα του καταναλωτισμού/καπιταλισμού και των δήθεν αναγκών την σήμερον ημέρα ;

 

Έτσι πως τα λες, σαν να πρωταγωνιστείς στο Fight Club ένα πράμα. Όλοι όσοι είναι καταναλωτές δηλαδή είναι αυτόματα για λύπηση ε ;

 

Εσύ σε άλλο κόσμο ζεις μάλλον.

 

 

 

 

Καλά φαίνονται τα κινητά της LG αλλά δεν υπάρχει εμπιστοσύνη πλέον στην υποστήριξη.

 

Επίσης όσο και καλός να είναι ο Tegra3, αν γίνει πάλι ότι έγινε με τον 2 στο κινητό, θα είναι για κάποιους ένα μείον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ενταξει στο καταλληλο μερος ξερασες. :devil:

 

Διαλεγεις σε ποιο moderator,κανεις την αναφορα?

 

Καλά φαίνονται τα κινητά της LG αλλά δεν υπάρχει εμπιστοσύνη πλέον στην υποστήριξη.

 

Επίσης όσο και καλός να είναι ο Tegra3, αν γίνει πάλι ότι έγινε με τον 2 στο κινητό, θα είναι για κάποιους ένα μείον.

Το οτι θα μπει κ σε κινητο της htc,εμενα με κανει να πιστευω οτι δε θα εχει τα θεματα που ειχε ο tegra2!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευαρεστηθείτε ραγιάδες καταναλωτές με τις σύγχρονες χάντρες και τα καθρεφτάκια. Ο πόλεμος είναι εκεί έξω. Και μαίνεται. Από κάποια στιγμή και μετά θα είναι αργά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Off topic

 

Συνεχίζεις να λες ότι δεν είσαι καταναλωτής ή κάνω λάθος ;

 

Αν υποστηρίζεις ότι δεν είσαι καταναλωτής, τότε εσύ είσαι για λύπηση. (σε εισαγωγικά ε.. μην μου το πάρεις κατάκαρδα:P)

 

Δεν είναι το σωστό μέρος, να μιλήσουμε για τα παραπάνω που με υπαινιγμούς αναφέρεις, οπότε το αφήνω εδώ.

Καλό βράδυ και καλή συνέχεια.

 

 

 

Διαλεγεις σε ποιο moderator,κανεις την αναφορα?

 

 

Το οτι θα μπει κ σε κινητο της htc,εμενα με κανει να πιστευω οτι δε θα εχει τα θεματα που ειχε ο tegra2!

 

Δεν το ήξερα ότι θα μπει και σε κινητό της HTC, όντως ενθαρρυντικά νέα θα έλεγα.

Πάντως γενικά από τις φωτογραφίες που έχω δει μέχρι τώρα, όσον αφορά τα νέα μοντέλα που ανακοινώνει η LG , είναι η ιδέα μου ή είναι υπερβολικά μακρόστενα ;

 

Δεν έχω το κουράγιο να παραθέσω φωτογραφία, πάω για ύπνο.

Καλή συνέχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...