Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμα τα Windows 8 Consumer Preview


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 414
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τα κατεβασα και θα τα δοκιμασω.Από drivers των συσκευων πως παει?(απο καποιους που το περασαν ηδη)

 

μια χαρα τα πανε,

τα 7 ηθελαν να περασω εγω driver για την καρτα δικτιου..

τα 8 οπος και στα developer preview τον εχουν μεσα τον driver..

 

οσες συσκευες δοκιμασα λειτουργισαν μια χαρα.

 

 

 

επισης,

η αλλαγη που εγινε για να κανεις μεταβαση στις εφαρμογες ειναι πολυ χρησημη.

(εαν θελε να κλεισετε καπια εφαρμογη απλα πατε το ποντικι πανω αριστερα, μετα κατω αριστερα, και τελος δεξι κλικ και κλεισιμο στην εφαρμογη που θελετε.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε βλέπω το λόγο γιατί θα πρέπει να μπω στον κόπο να μάθω καινούργια gestures, κολπάκια και χαριτωμενιές.Αν θέλω τέτοια πιάνω το ipad μου. Πετυχημένη συνταγή δεν αλλάζει εύκολα και ειλικρινά δεν μπορώ να φανταστώ τι θα με τραβούσε στο να σκάσω άλλη μια 500ρα για να "αναβαθμίσω" το σύστημα μου που είδα κι έπαθα να το φέρω στα μέτρα μου.

 

long live 7....

 

 

p.s. Μιας και τα γραπτά μένουν, θα τολμήσω να προβλέψω παταγώδη αποτυχία των 8 με κύριο υπαίτιο τα 7.Ο χρόνος θα με διαψεύσει ή δικαιώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε βλέπω το λόγο γιατί θα πρέπει να μπω στον κόπο να μάθω καινούργια gestures, κολπάκια και χαριτωμενιές.Αν θέλω τέτοια πιάνω το ipad μου. Πετυχημένη συνταγή δεν αλλάζει εύκολα και ειλικρινά δεν μπορώ να φανταστώ τι θα με τραβούσε στο να σκάσω άλλη μια 500ρα για να "αναβαθμίσω" το σύστημα μου που είδα κι έπαθα να το φέρω στα μέτρα μου.

 

long live 7....

 

 

p.s. Μιας και τα γραπτά μένουν, θα τολμήσω να προβλέψω παταγώδη αποτυχία των 8 με κύριο υπαίτιο τα 7.Ο χρόνος θα με διαψεύσει ή δικαιώσει.

Στην δικη μου περιπτωση μονο και που τρεχουν σφαιρα μου φτανει,ειμαι με 2 gb και πεταει το συστημα,πολυ πιο γρηγορα απο 7 για μενα..

 

εμένα δουλεύει, είπαν ότι κάποια κομμάτια του δεν θα λειτουργούν ακόμα...

Δηλαδη μπορεις και κατεβαζεις apps?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά από θέμα drivers είναι κλάσεις ανώτερο από τα windows 7!

 

Για developers, μερικά χρήσιμα:

Microsoft Visual Studio 11 Express Beta for Windows 8

Making great Metro style apps

 

Εκει και θα βρείτε κι άλλα καλούδια :-D

 

To visual studio 11 δεν τρέχει στην consumer preview.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά,πέρασα το Windows 8 Consumer Preview X64,Dual-Boot,με Windows 7 Ultimate X64.Αλλά δεν μπορώ να τρέξω τα Windows 7,πάω να τα τρέξω,και με βάζει αυτόματα για επιδιόρθωση,και μου λέει ότι δεν μπορεί να φτιαχτεί το σφάλμα.Τι να κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παδια εχει καταφερει κανεις να βαλει το skype? Γιατι εμενα δεν μου εγκαθισταται.....

ναι σε μένα δουλεύει άψογα.

 

πρώτη εμπειρία >>> πάνε σφαίρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εβαλα τα δουλευω και δεν ξερω.... Αναμεικτα συναισθηματα.... Απο την μια ναι γαμω σφαιρατα αλλα απο την αλλη το metro ui ειναι καπως... Δε ξερω... Θελουν να συνηθιστουν παλι απο την αρχη.

 

Sent from my iPod touch using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

64bit έκδοση στο λαπτοπ και δε βρήκε κάρτα δικτύου και wifi. Σε ότι αφορά τα pc (χωρίς οθόνη αφής δηλαδή), θεωρώ πως το metru UI είναι εντελώς μα εντελώς άχρηστο σε βαθμό ενόχλησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...