Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμα τα Windows 8 Consumer Preview


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 414
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

VM for the win. Αλλα και παλι' date=' αν ο bootloader ειναι η λαδια, μικρο το κακο. Filesystem και partitions να υπαρχουν κ οτι θελει ας γινει.

[/quote']

 

Σε partition δικο του το εχω! Με λιγο χωρο για να παιξω με την ησυχια μου! Παντως εχουν και καλα και κακα! Στα καλα ειναι η ribbon που εμφανιζεται πανω στα παραθυρα και στα κακα ειναι οτι νιωθω σαν να εχω 2 λειτουργικα ταυτοχρονα περασμενα και οταν θελω να ακουσω μουσικη απο το app δεν υπαρχει κατι σαν explorer να παω στα αρχεια μου. Θα επρπε να ειναι μαζι με media player η καπως ετσι. Βρηκα και μερικα αλλα που ειτε με ενοχλουν η μ´αρεσουν αλλα βαριεμαι τετοια ωρα να γραψω ;)

 

 

Sent from my iPod touch using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μην το ψαχνουμε οντως αν δεν εχει καποιος touch screen που αυτοι ειναι και οι περισσοτεροι τοτε το νεο στυλακι των windows 8 ειναι παντελως αχρηστο και αν δεν το εχουν υπολογιζει να σε αφηνουν να εχεις και το κλασικο start τοτε θα πατωσουν κλασικα...

Υπαρχουν και χειροτερα!

Να εχεις touchscreen και να μη σου δουλευουν οι drivers! :lol:

 

Υ.Γ.Στα WDP,δουλευαν μια χαρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δεν μου περνάει drivers για την κάρτα γραφικών. Έχω την Ati x1950 pro αλλά στο device manager στο display adapter λέει "Microsoft Display Basic Adapter". Κατέβασα drivers και έκανα εγκατάσταση αλλά τπτ. Όταν πάτησα custom στην εγκατάσταση μου έβγαλε "failed to find installed component". Οι τελευταίοι drivers που μου βγάζει στο site της ati είναι για vista. Ξέρει κανείς να μου πει αν μπορώ να κάνω κάτι, ή να βάλω να 7 να τελειώνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τα δοκιμασα και εχω να πω οτι....

 

παναγια μου :fear:

 

Σε ολα ημουν δεκτικος μεχρι τωρα, στο ribbon του Office, ακομα ακομα και στα Vista που ολοι τα εβριζαν, εγω τα ειχα στο συστημα μου απο οταν βγηκε η πρωτη RC!

 

Αλλα αυτο ειναι εκτρωμα... Για Login θελει live λογαριασμο, ενω εισαι στα windows (με τα απαραδεκτα τετραγωνα παραθυρα) αν καποιος σου μιλησει στο "messaging app" του metro ui, εμφανιζεται μια ειδοποιηση πανω και πρεπει να βγεις απ το desktop για να απαντησεις, και μετα να επιστρεψεις ΑΝ καταφερεις να μαντεψεις οτι το μενου ειναι κρυμμενο αριστερα...

 

Και ολα αυτα, χωρις start button και με "διαφορετικες εκδοσεις-apps" διαφορων εφαρμογων στο metro. Αυτο δε λεγεται user friendly κυριοι, user unfriendly λεγεται. Δεν αμφιβαλλω οτι σε touch περιβαλλοντα θα κανουν παπαδες, αλλα... ελεος!

 

Οσο για το κακογουστο default πρασινο(μπλε), welcome to windows 95!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα αυτό σχετικά με την απενεργοποίηση του metro-ui ας το δοκιμάσει κάποιος κ να μας πεί...Εγώ ακόμα τα κατεβάζω ta 8!

 

 

Link

Το δοκίμασα αλλά δεν πρόσεξα καμία διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δεν μου περνάει drivers για την κάρτα γραφικών. Έχω την Ati x1950 pro αλλά στο device manager στο display adapter λέει "Microsoft Display Basic Adapter". Κατέβασα drivers και έκανα εγκατάσταση αλλά τπτ. Όταν πάτησα custom στην εγκατάσταση μου έβγαλε "failed to find installed component". Οι τελευταίοι drivers που μου βγάζει στο site της ati είναι για vista. Ξέρει κανείς να μου πει αν μπορώ να κάνω κάτι, ή να βάλω να 7 να τελειώνω?

 

 

Για πάτα δεξί κλικ,ιδιότητες,συμβατότητα,εκτέλεση win7 κ πες μου..!(Στους driver της ati)

 

Το δοκίμασα αλλά δεν πρόσεξα καμία διαφορά.

 

 

 

Έκανες κ rr το pc κ ακόμα το ίδιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι περίπου 1 ώρα με windows 8 και έχω να πω: At last!!! Τα windows οπως τα ήθελα. Μαζεμένα, minimal, elegant productive. Το start button δεν με ενοχλεί που το βγάλανε, απεναντίας το χάρηκα. Υπάρχουν bugs και driver problems λόγω της beta έκδοσης, όπως για παράδειγμα δεν μου αναγνωρίζει το dock του λαπτοπ lenovo t400. Στο dock έχω εξωτερική οθόνη DVI και usb κάρτα ήχου τα οποία δεν τα αναγνωρίζει, αλλά φαντάζομαι η Lenovo θα βγάλει system update για windows 8 σύντομα.

 

Τι άλλο να πώ.. μου άρεσαν και τα χαίρομαι. Οψώμεθα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...