Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμα τα Windows 8 Consumer Preview


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά πρέπει να βάλω το iso στο usb για να κανω boot απο αυτο? ή να περασω τα αρχεια του iso στο usb;

και για να περασω τα 64bit πρεπει να εχω τα 7 64βιτ;

καμια βοηθεια για μενα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 414
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καλημερα σας. τα δουλευω εδω και 3 ωρες.

 

τα συμπερασματα μου ειναι τα εξης::

 

σε επιχειρισιακο επιπεδο η microsoft απλα εβαλε την ταφοπλακα της. αυτο δεν ειναι λειτουργικο για ετερικους απλους χρηστες. αμα παω να βαλώ εγω w8 θα εμ κυνηγανε και θα με φτυνουνε ολοι οι χρηστες.

 

αν τα xp κρατησαν 10 χρονια τα windows 7θα κρατησουν 30 χρονια. αυτο που περναει απο το μυαλο μου ειναι πως εφτιαξαν τα w7 ενα πολυ σταθερο λέιτουργικο , γρηγορο να κρατησει χρονια ωστε να εχουν χωρο χρονο να ασχοληθουνε να φτιαξουνε - βελτιωσουν τη νεα αυτη φορμουλα των w8 η οποια θα ειναι ενιαια για smartphones-tablets.

 

για τα επομενα 1-15 χρονια αυτο το λειτουργικο δεν θα πατησει σε καμια ετερια παγκοσμιος κ ειμαι καθετοε κ απολυτος.

 

τωρα για οικιακους χρηστες ισωσ να τρεξει...αλλα κ παλι για χρηστες που βραζει το αιμα τους....που το εχουν μεσα τους να μαθαινουν νεα πραγματα...

 

εγω προσωπικα σε ενα laptop σπιτι θα τα βαλω , μονο κ μονο για να τα μαθω καλα κ να εχω αποψη οταν τα βρισκκω μπροστα μου...

 

 

 

αυτα απο μενα.....

 

 

* ισως με οθονη αφης να ειναι πιο ευκολη η χρηση τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

καλημερα σας. τα δουλευω εδω και 3 ωρες.

 

τα συμπερασματα μου ειναι τα εξης::

 

σε επιχειρισιακο επιπεδο η microsoft απλα εβαλε την ταφοπλακα της. αυτο δεν ειναι λειτουργικο για ετερικους απλους χρηστες. αμα παω να βαλώ εγω w8 θα εμ κυνηγανε και θα με φτυνουνε ολοι οι χρηστες.

 

αν τα xp κρατησαν 10 χρονια τα windows 7θα κρατησουν 30 χρονια. αυτο που περναει απο το μυαλο μου ειναι πως εφτιαξαν τα w7 ενα πολυ σταθερο λέιτουργικο , γρηγορο να κρατησει χρονια ωστε να εχουν χωρο χρονο να ασχοληθουνε να φτιαξουνε - βελτιωσουν τη νεα αυτη φορμουλα των w8 η οποια θα ειναι ενιαια για smartphones-tablets.

 

για τα επομενα 1-15 χρονια αυτο το λειτουργικο δεν θα πατησει σε καμια ετερια παγκοσμιος κ ειμαι καθετοε κ απολυτος.

 

τωρα για οικιακους χρηστες ισωσ να τρεξει...αλλα κ παλι για χρηστες που βραζει το αιμα τους....που το εχουν μεσα τους να μαθαινουν νεα πραγματα...

 

εγω προσωπικα σε ενα laptop σπιτι θα τα βαλω , μονο κ μονο για να τα μαθω καλα κ να εχω αποψη οταν τα βρισκκω μπροστα μου...

 

 

 

αυτα απο μενα.....

 

 

* ισως με οθονη αφης να ειναι πιο ευκολη η χρηση τους.

 

rosmodelo,

 

Αυτό ισχύει ΜΟΝΟ για την Developer Preview, στην Consumer Preview δεν υπάρχει τρόπος να κλείσει το Metro UI.

 

 

από την στιγμή που ισχύει αυτό τα συμπεράσματα που έβγαλες ευτυχώς δεν ισχύουν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η Consumer Preview έκδοση των Windows 8 είναι διαθέσιμη για download ακολουθώντας το παρακάτω σύνδεσμο

 

File.png Download: Windows 8 Consumer Preview (Αγγλική έκδοση σε μορφή ISO)

Serial No. NF32V-Q9P3W-7DR7Y-JGWRW-JFCK8

Link.png Site: Το χρονικό της παρουσίασης μέσα από το Live Blog του Insomnia.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το arc keyboard σας δουλεύει;Μέχρι χθες δούλευε.Δεν ξέρω τι έπαθε σήμερα.

 

Τελικά αν σου έχουν τελειώσει οι μπαταρίες και έχεις βάλει καινούριο λειτουργικό, ενοχοποιείς το λειτουργικό πρώτα!!!

Χεχεχε(άλλαξα μπαταρίες και όλα καλά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στις 01 Μάρτιος 2012 - 12:19 πμ, έγραψε:

Παιδιά πρέπει να βάλω το iso στο usb για να κανω boot απο αυτο? ή να περασω τα αρχεια του iso στο usb;

και για να περασω τα 64bit πρεπει να εχω τα 7 64βιτ;

 

καμια βοηθεια για μενα?

 

καμια βοηθεια για μενα?

 

Για να bootαρεις απο USB πρέπει να φτιάξεις USB_Boot με το Windows 7 USB/DVD Download Tool. Όχι, δεν χρειάζεται να έχεις βάλει στο PC σου τα Win7 x64 αρκεί να έχεις τα κατάλληλα χαρακτηριστικά για να βάλεις τα Win8 x64. Επιπλέον εάν κάνεις format να ξέρεις πως εάν εγκαταστήσεις τα Win8 στο partition που έχεις τώρα τα Win7 τότε θα τα χάσεις τα Win7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμβουλή : Πριν κάνετε παράπονο για drivers τρέξτε windows update (και ίσως χρειαστεί να το τρέξετε και 2η μέρα)

 

Ότι έβαλα από 7 δουλεύουν έβαλα κ Age online δουλεύει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εστησα σε ενα laptop toshiba με AMD 450 επεξεργαστη 4 gb ram . Πάνε πάρα πολύ γρήγορότερα απο ότι θα περίμενα . Μου φάνηκαν αρκετά καλά σαν πρωτη εντυπωση . Με χαλασε λιγο η εκκίνηση τους ειναι λιγο πεδεμα το θεμα με τα εικονιδια και να μην εχεις desktop σαν αρχικη αλλα συνηθειο ειναι . Δεν βρηκε το ενσωματομενο WireLess του Laptop .... περιεργο αλλα οκ beta ειναι ... την καρτα δικτυου την ενσυρματη την βρηκε κανονικα . Με χαλασε το περιβαλλον αλλα διορθωνετε μπορεις να μπεις και σε desktop . Με χαλασε οτι δεν μπορεις να κανεις login στο XBOX μου ειπε your country does not supported yet.....

 

και κατι ακομα . Αν κανεις login με Windows Account OnLine ( Δεν θυμαμαι πως το λεει μεσα στα 8 ) αν δεν εχεις προσβαση στο internet δεν μπορεις να μπεις στα Windows .....είναι λίγο κουλό αυτό . Δηλαδή αν θελω απλα να δω ενα αρχειο πρεπει ντε και καλα να μπω στο ιντερνετ ... ?!?!?! Μου ζηταει το password του login moy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες άμα εγκαταστήσω τα Win8 στον ίδιο σκληρό με τα 7 θα μου εμφανίζει Boot Selection σωστά; Δεν επηρεάζονται τα 7άρια...

 

Σε διαφορετικο partition φυσικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εβλαλε ακόμα ένα version πατάτα !!! τα windows 7 είναι το upgrade τον xp . μην το ψάχνετε παραπέρα απλά τα 8 είναι μεγάλη πατάτα !!! τρομάξαμε να μάθουμε τον 60ri να κάνει τερματισμό το pc ε όχι πάλι από την αρχή ... εάν δεν βάλουν επιλογή τα windows 8 να είναι σαν τα 7 να μπορείς να απενεργοπιεις το METRO UI δεν αξίζει να τα βάλεις !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...