Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμα τα Windows 8 Consumer Preview


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εάν κάνει format και εγκαταστήσεις τα Windows 8 στο partition που έχεις το Windows 7, τότε θα τα χάσεις.

Partition = ?

Εξηγησε μου με απλα ελληνικα :rolleyes:

Μπορω ετσι οπως το κατεβασα να εχω και τα δυο?

Η τουλαχιστον τα 8 χωρις να σβησουν τα αρχεια μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 414
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εδώ:

 

http://www.insomnia.gr/topic/244739-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-dual-boot-vista-%CE%AE-windows-7-xp-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B1-vista7-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B5%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%B1-%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B1/

 

 

γράφει πως να έχεις 2 λειτουργικά στον ίδιο δίσκο, σε περίπτωση που δε θέλεις να χάσεις τα 7 δηλαδή και απλά να δοκιμάσεις τα 8.

 

κοίτα το θέμα που αναφέρει ένας φίλος σε πιο πάνω post. Για να μπορέσεις να έχεις και τα Win7 και τα Win8 μαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Partition = ?

Εξηγησε μου με απλα ελληνικα :rolleyes:

Μπορω ετσι οπως το κατεβασα να εχω και τα δυο?

Η τουλαχιστον τα 8 χωρις να σβησουν τα αρχεια μου?

 

Επειδη απ οτι φαινεται δεν διαθετεις και ιδιαιτερη εμπειρια επι του θεματος, προτεινω να δοκιμασεις τη λυση του VirtualBox και να τα περασεις σε ενα virtual machine αφοβα και ανωδυνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

rosmodelo,

 

Αυτό ισχύει ΜΟΝΟ για την Developer Preview, στην Consumer Preview δεν υπάρχει τρόπος να κλείσει το Metro UI.

Για την ωρα!

 

Α και οτι drivers εχω με vista δε μου τους αναγνωριζει,εστω και αν το ρυθμησα σε compatibility windows7!Ουτε τους drivers του multitouch,που ειναι των windows7!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κατεβασα αμεσα κατα της 5 με ταχυτητα 2.5MB/sec δεν ειχα θεμα με το download. Αυτα περι ανιγραφης απο apple ειναι μαπες. Μιας και χρηστης και Mac os (τωρα ποια με LION) μπορω να πω οτι ειναι κλασεις ανωτερα τα windows 8 απ ολα οσα εχω δει μεχρι τωρα. Ανυπομονω να παρω tablet με win 8 και να δωσω το ipad 2 στον αδερφο μου που μου τα πριζει. Αν η μπαταρια κραταει πολυ σε tablet θα ειναι τελεια. Ουτε android που ειναι χαλια στην μπαταρια και στην καταναλωση μνημης ουτε ipad που ειναι τοσο καθυστερημενα κλειδωμενο. Τα εβαλα και σε σταθερο PC με dual boot οσο και σε macbook pro με το bootcamp και δουλευουν αψογα. Μπραβο στην microsoft δεν το περιμενα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιποοον να πω και εγω την γνωμη μου..εκανα και εγω καθαρη εγκατασταση την x64 εκδοση...μπορω να πω οτι πανε σφαιρατα, προβλημα με καποιον driver δεν ειχα απολυτως κανενα και ολα λειτουργουσανε ενταξει και εχουνε σχετικα καλη ανταποκριση...ΑΛΛΑ...ολα αυτα τα effects με το metro το κρυμμενο μενου αριστερα δεξια..πανω κατω διαγωνια..θες να ανοιξεις κατι και για να το κλεισεις πρεπει να κανεις 200 κινησεις...αντι να κανουνε το λειτουργικο πιο ευχρηστο στον χρηστη..το δυσκολευουνε..προσωπικα απο εμενα φαγανε X...μακαρι και ευχομαι στην release candidate εκδοση και στην final να αλλαξουνε καπως τα πραγματα και να τα κανουνε πιο ευκολα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αλλα αυτο ειναι εκτρωμα... Για Login θελει live λογαριασμο

Πριν αρχισουμε τους βαρυγδουπους χαρακτηρισμους, ας εχουμε κατα νου οτι πρωτον ειναι BETA και δευτερον οτι παιζει να μην ισχυουν αυτα που λεμε, οπως για παραδειγμα οτι θελει απαραιτητα live λογαριασμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανα τελικά με το Vbox. Όλα οκ πάει πολύ καλά αλλά θέλει να το συνηθίσεις λίγο. Λογικό είναι να φαίνεται ξενικό σε πολλούς.

 

Δεν χρειάζεται να κάνεις λογαριασμό. Εάν δεν το πρόσεξες, δεν φταίνε τα παράθυρα..

 

Λέει από κάτω αν δεν θέλεις να κάνεις λογαριασμό και να μπεις με το live. Πάτα το και κάνεις χρήστη local.

 

Σιγουρέψου πρώτα πριν πεις την "χαζομαρίτσα σου" να το πω έτσι ευγενικά.. ^_^

 

* Αν κατάλαβα φυσικά σωστά και εννοείς το login χρήστη και την δημιουργία.

αν όχι λάθος δικό μου. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μολις τα δοκιμασα και εγω.Εκτος της αρχικης οθονης και τα κρυμμενα μενου ολα τα αλλα ειναι ιδια τα Windows 7.Απλα ειναι κουραστικο μεχρι να το συνηθισουμε.Εγω δεν ειχα τον υπολογιστη κοντα στο ρουτερ και προσπαθησα να τον συνδεσω με usb wifi lan.Εβαλα χειροκινητα drivers γιατι δεν το αναγνωριζε και αφου μπηκα στο ιντερνετ για 3-4 λεπτα μετα τα windows βγαλανε το στικακι οτι δεν εχει drivers.Κουλά πραγματα σας λεω.Και εκτοτε δεν μπορεσα να ξανασυνδεθω στο ιντερνετ.Αυριο θα συνεχισψ την ανακαλυψη υπολοιπων λειτουργιων,οντας συνδεδεμενος στο ιντερνετ με καλωδιο (το οποιο με εχουν ζαλισει τα 8αρια να ζητανε συνεχως)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες χρήσης, συμπέρασμα ίδιο με το αρχικό ,ταχύτατα.., μεγάλο μείον η έλλειψη του start menu(f@@@@@n tablets),το search δεν είναι τόσο πρακτικό όσο το κλασικό start..κ η αδυναμία disable του metro ui μεγάλη λ@@@@ια... πάλι όμως με προγραμματάκια θα έχουμε το κλασικό μενού είναι σίγουρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να απαντησω σε εναν παραπανω που λεει γιατι να εχεις hotmail account για να συνδεθεις. Γιατι απλα ετσι πανε τωρα ποια τα πραγματα. Η καθε εταιρια θελει για να κατεβαζεις να εχεις και το δικο της account. Κανετε περιεργες ερωτησεις guys. H google γιατι θελει google account? Γιατι απλα αν θες να κατεβαζεις απο το store της πρεπει να εχεις τετοιο account.

Εμενα που το δοκιμασα για ωρα και με usb wifi 2 διαφορετικα μοντελα εχω belkin και netgear δουλευουν αψογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...