Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω για...


manosfp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η επιλογή ενός κλιματιστικού δεν γίνεται αποκλειστικά με τα μ2.

Χρειάζεται να γνωρίζουμε κάποιους παράγοντες επιπλέον, αν δηλαδή υπάρχει μόνωση στην οικοδομή, ποιος είναι ο προσανατολισμός του χώρου που θα ψυχθεί, αν έχει μεγάλα ανοίγματα ο χώρος, αν υπάρχει απευθείας ήλιος σε κάποιο τοίχο ή άνοιγμα του χώρου κλπ. Οι 2 πρώτες είναι και από τις πιο "κρίσιμες". 

Συμφωνώ.Ωστόσο,δεν μπορώ να κάνω όλες αυτές τις ερωτήσεις γιατί δεν θα λάβω σαφείς απαντήσεις,και κατά συνέπεια δεν θα μπορώ να απαντήσω αναλόγως. Τα τ.μ δίνουν μια καλή γενική ιδέα περί του θέματος.Αν θεωρεί επαρκές το 18αρι του έδειξα τι είναι vfm για μένα,αν πιστεύει πως χρειάζεται 22αρι πάλι,του έδειξα τι είναι vfm.Προσωπικά,είχα inventor στο παλιό μου σπίτι(μιας και τώρα δεν εχω air condition) και είχα μείνει απίστευτα ικανοποιημένος. Για αυτό και προτείνω inventor.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η επιλογή ενός κλιματιστικού δεν γίνεται αποκλειστικά με τα μ2.

Χρειάζεται να γνωρίζουμε κάποιους παράγοντες επιπλέον, αν δηλαδή υπάρχει μόνωση στην οικοδομή, ποιος είναι ο προσανατολισμός του χώρου που θα ψυχθεί, αν έχει μεγάλα ανοίγματα ο χώρος, αν υπάρχει απευθείας ήλιος σε κάποιο τοίχο ή άνοιγμα του χώρου κλπ. Οι 2 πρώτες είναι και από τις πιο "κρίσιμες".

 

  

Συμφωνώ.Ωστόσο,δεν μπορώ να κάνω όλες αυτές τις ερωτήσεις γιατί δεν θα λάβω σαφείς απαντήσεις,και κατά συνέπεια δεν θα μπορώ να απαντήσω αναλόγως. Τα τ.μ δίνουν μια καλή γενική ιδέα περί του θέματος.Αν θεωρεί επαρκές το 18αρι του έδειξα τι είναι vfm για μένα,αν πιστεύει πως χρειάζεται 22αρι πάλι,του έδειξα τι είναι vfm.Προσωπικά,είχα inventor στο παλιό μου σπίτι(μιας και τώρα δεν εχω air condition) και είχα μείνει απίστευτα ικανοποιημένος. Για αυτό και προτείνω inventor.

Κύριοι, δεν ήθελα να δημιουργήσω καμια αντιπαράθεση για το σωστο υπολογισμό των btu απλα τι θα μου προτείνατε σε 18αρι ως vfm, αξιοπιστία, οικονομία και οτι άλλο πιστεύετε εσείς.. Τη πρόταση για το inventor την βρήκα άκρως ενδιαφέρουσα λόγω σχέσης τιμής/απόδοσης..αλλωστε και τα 10 χρόνια εγγύηση έχουν να πουν κάτι απο μόνα τους..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψάχνω για Mp3 player αυτοκινήτου, σε αντικατάσταση του παρόντος cd player. Έχετε κάτι καλο και φτηνό υπόψη σας; Από ένα γρήγορο ψάξιμο στο ebay βρήκα κάποια βασικά μοντέλα που ίσως μου κάνουν. Ακούω τις προτάσεις σας!

 

1 http://www.ebay.com/itm/141261179623?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

http://www.ebay.com/itm/111246426324?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

http://www.ebay.com/itm/201065556883?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lucretius

 

ειχα το ιδιο πανω κατω προβλημα με εσενα.

Αντι να παρω νεο ραδιο mp3φωνο  B)

πηρα το παρακατω

 

http://www.ebay.com/itm/400552508745?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

το οποιο εχει και bluetooth αλλα το κυριοτερο δεν εκανα καμια αλλαγη στο υπαρχον συστημα για να μπλεξω με ηλεκτρολογους

και βγαλε βαλε....

Εχει και μιση τιμη (10 ευρω) αλλα αυτο δεν το βαζω σαν σωνει και καλα υπερ.

(για μενα μετρησε γιατι ηθελα μια οσο γινεται πιο φτηνη λυση)

 

Το βαζεις στη πριζα του αυτοκινητου και στο τιμονι το bluetooth.

 

Το μονο μειον που πρεπει να σε προβληματισει,

ειναι οτι παιρνει παλιες SD cards των 4-5 ευρω αλλα χωρανε μαξ 2 gb.

 

 

Αυτα σαν μια αλλου τυπου λυση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tornado 

ευχαριστώ. το σκέφτηκα και εγώ αλλά δεν θέλω να μπλέκω με δυο συσκευές και από φίλους που το έχουν έχω ακούσει οτι η ποιότητα του ήχου δεν είναι και η καλύτερη.

 

@ silmarien στην ουσία η συσκευεί εκπέμπει σε ένα σταθμό που του ορίζεις εσύ και στον οποίο συντονίζεις το ραδιόφωνό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ποιοτητα ηχου ειναι απλα καλη - για μενα αρκετα ανεκτη.

(τα δικα μου γουστα λενε οτι αμα ακουω Pink floyd απο youtube ειναι μια χαρα :) )

Αν θες ομως κατι οντως ποιοτικο, οχι δεν σου κανει.

 

Μεταξυ μας, οτι πληρωνεις παιρνεις.


Από που ακούγεται ρε μάστορα? Δεν σημαίνει ότι χρειάζεται να έχει το αμάξι audio in υποδοχή ή BT? 

 

 

ειναι η λυση αμα δεν θελεις να κανεις αλλαγες και εχεις ενα σχετικα παλιο Ρ/Κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Έχει κάποιος να προτείνει μια οικονομική λύση screen protector για tablet  με οθόνη 7 ιντσών;;

http://www.e-shop.gr/forever-universal-protective-foil-7-87mmx155mm-p-PER.211404

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ευχαριστω για την απαντηση!

Το θεμα εδω ειναι οτι στο skroutz αυτη ξεκιναει απο 69, οσο εχει και η Samsung DV150F (υπαρχει και αντιστοιχο θεμα) και αναμεσα στις δυο μου φαινεται πιο καλη η Samsung λιγο που εψαξα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...