Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 ώρες πριν, georchor είπε

Έχει καμιά ώρα περίπου που έχω συχνές αλλά μικρές σε διάρκεια αποσυνδέσεις(~2 λεπτών). Κανένας άλλος με το ίδιο θέμα; Περιοχή Ιπποκράτειο.

Μόνο για 2-3 λεπτά είχα μια χθες αυτή τη χρονική περίοδο...στη "πλοήγηση" / ανάγνωση μπορεί να μείνεις στατικός μερικα λεπτά σε μια σελίδα, οπότε πιθανόν να μη το πρόσεξα, αλλά το εικονίδιο της πρόσβασης άλλαξε μια φορά, συμπίπτοντας με την αποσύνδεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα παιδιά, είμαι με nova 50αρα τα τελευταία δύο χρόνια και τώρα που έληξε το συμβόλαιο σκέφτομαι για hcn (αν και σκέφτομαι και για vodafone 100αρα με 21.80). Έχω κάποιες ερωτήσεις για τους ήδη συνδρομητές:

1)Η προφανής επιλογή που την έχουν και σημειωμένη ως η πιο δημοφιλής είναι το FiberSpeedyX3. Όχι ότι θα τα δινα, αλλά ποια η διαφορά με τα warpspeed και hyperspeed με μικρότερες ταχύτητες που είναι ακριβότερα;

2)Βλέπω στην αίτηση έχει επιλογή για dualband router με +15 ευρώ, αξίζει;

3)To τηλέφωνο είναι σίγουρο, αξίζουν τα +10 ευρώ για tv;

4)Γενικά είστε ικανοποιημένοι από την ποιότητα της υπηρεσίας; Διακοπές, εξυπηρέτηση όταν χρειαστεί κάτι κτλ.

5)Δεδομένου ότι για μένα θα ναι απλά ένα nice to have μια τέτοια ταχύητητα, ούτε για δουλειά μου είναι απαραίτητη ούτε συνέχεια κατεβάζω τεράστια αρχεία ούτε πολλοί είμαστε στο σπίτι να κάνουμε παράλληλη χρήση, θα βλέπω κάθε τόσο την ταχύτητα όταν κατεβάζω κανα game ή update και θα χαίρομαι, πιστεύετε αξίζει τα παραπάνω λεφτά από voda; Έτσι σαν προσωπική άποψη. Γιατί πέρα από το μεγαλύτερο πάγιο, είναι μίνιμουμ κι ένα εφάπαξ 80αρι μπροστά όπως τα υπολογίζω που δεν υπάρχει στους άλλους.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, NoiSy MaN said:

1)Η προφανής επιλογή που την έχουν και σημειωμένη ως η πιο δημοφιλής είναι το FiberSpeedyX3. Όχι ότι θα τα δινα, αλλά ποια η διαφορά με τα warpspeed και hyperspeed με μικρότερες ταχύτητες που είναι ακριβότερα;

Αυτά υπήρχαν πριν βγουν τα αντίστοιχα X3. Πλέον δεν υπάρχει κανένας λόγος να τα επιλέξει κάποιος.

3 hours ago, NoiSy MaN said:

2)Βλέπω στην αίτηση έχει επιλογή για dualband router με +15 ευρώ, αξίζει;

Ναι, αν χρησιμοποιείς WiFi και δεν έχεις ήδη/θες να πάρεις δικό σου AP, αξίζει να πάρεις αυτό που δίνουν, καθώς όλα τα υπόλοιπα είναι σάπια χωρίς καν 5 GHz band και κάποια από αυτά με γενικά προβλήματα σταθερότητας.

3 hours ago, NoiSy MaN said:

3)To τηλέφωνο είναι σίγουρο, αξίζουν τα +10 ευρώ για tv;

Δεν έχω άποψη επ' αυτού. Τα κανάλια είναι τα ελληνικά της Digea και κάποια δωρεάν του Hot Bird απ' όσο ξέρω. Βάζω σε spoiler τη λίστα των καναλιών που έχει ποστάρει κάποιος συνδρομητής στο facbook group, καθώς προσωπικά δεν έχω τηλεόραση.

Spoiler

Class TV Moda

Euronews Italian

NASA TV HD

NHK WORLD-JAPAN

Vatican Media Europa

BBC Persian HD

Revival TV

Thai TV Global Network

Camera Deputati

R. Eurospin

Rai 1

Rai 3

Rai Scuola HD

Rai Storia HD

Senato

Al Jazeera

Al Jazeera Documentary

DimSuono Roma

DimSuono Soft MI

QVC Italia

R. Eurospin

R. Italia S.m.i.

Radio Kiss Kiss

RDS

RTP International

HotBird 4K1

KICC TV

Fashion TV HD

FashionTV L'Original

FTV UHD

24H

Radio 1

Radio 3

Radio 4

Radio 5

Radio Clasica

Radio Exterior

TBN Poland

Telesur HD

TVE Internacional

BBC World

"Deftero 103,7"

Era Sport

ERT 1

ERT 1 HD

ERT 2

ERT 2 HD

ERT 3

ERT 3 HD

ERT News

Kosmos

Proto

RIK

Trito

TV5 Europe

Voice Of Greece

Vouli

Zeppelin

ALPHA

ANT1

OPEN BEYOND

m.TV

MEGA

SKAI

STAR

4E

AE CHANNEL THESSALONIKI

ATLAS TELEVISION

DION TV

EURO TV

EUROPE 1

GNOMI TV

NICKELODEON +

TV100 THESSALONIKI

VERGINA TV

ZDF HD

zdf_neo HD

ANT1 HD

m.TV HD

SKAI HD

STAR HD

ALPHA HD

MEGA HD

OPEN BEYOND HD

NITRO

ntv

RTL Bayern

SUPER RTL

TOGGO plus

arte HD

Das Erste HD

SWR RP HD

France 24 (en Francais)

France 24 (In English)

Kabel 1 Austria

ProSieben Austria

ProSieben Schweiz

SAT.1 A

TRT World HD

TV5MONDE EUROPE HD

HCN-INFO

CGTN Documentary HD

CGTN Francais HD

CGTN News HD

BIKE

ERT World Europe

Explorer HD Channel

Comedy Central

MTV

Nick/Comedy Central+1

Nickelodeon Ukraine Pluto TV

CNBC HD

REGIO TV

Sonnen klar TV

Baden TV

DMAX

Genius Trend

Handystar TV 2

HSE SD

HSE Trend SD

MediaShop- Neuheiten

meinTVshop

SPORT1

TELE 5

Nasa TV UHD

EURONEWS FRENCH SD

EURONEWS GERMAN SD

Eurosport 1 Deutschland

HSE Extra

RTL Austria

RTLZWEI Austria

SUPER RTL A

VOX Austria

VOXup

3sat HD

KiKA HD

ZDFinfo HD

1-2-3.tv

EWTN kath olisches TV

Klassik Radio

ANIXE+

Disney Channel

egoFM

JAM FM

N24 DOKU

QVC

QVC STYLE

SIXX

TLC

Arirang HD

Handystar TV

SES UHD Demo Channel 06

UHD1 by ASTRA / HD+

EXTREMADURA SAT

RADIO GALEGA

RADIO GALEGA MUSICA

Rai News 24

TVGA HD EUROPA

 

3 hours ago, NoiSy MaN said:

4)Γενικά είστε ικανοποιημένοι από την ποιότητα της υπηρεσίας; Διακοπές, εξυπηρέτηση όταν χρειαστεί κάτι κτλ.

Προβληματάκια υπάρχουν κάποιες φορές αν και λύνονται σύντομα. Σίγουρα πολύ καλύτερα απ' ό,τι στο παρελθόν. Η τηλεφωνική υποστήριξη είναι έτσι κι έτσι και δεν αξίζει να ασχοληθείς. Αν έχεις τεχνικό θέμα στέλνεις email που πάει απευθείας στο τεχνικό τμήμα που είναι συνεννοήσιμοι και συνεργάσιμοι και επικοινωνούν άμεσα μαζί σου, παρακάμπτοντας το 1st level (που είναι στην ουσία οι κοπέλες που δουλεύουν στα καταστήματα). Από 'κει και πέρα, και πολυ βραδινές ώρες έχουν απαντήσει άμεσα σε email μου, δρομολογώντας τεχνικό για το επόμενο πρωί.

3 hours ago, NoiSy MaN said:

πιστεύετε αξίζει τα παραπάνω λεφτά από voda; Έτσι σαν προσωπική άποψη.

Εγώ πλήρωσα μόνο 30 για ενεργοποίηση λόγω προσφοράς -50% οπότε δεν ξέρω πόσο αντικειμενικά μπορώ να απαντήσω. Είναι σίγουρα πάντως πολύ περισσότερο VFM, και ψυχολογικά ξέρεις ότι δεν σε «κοροϊδεύουν» όπως οι μεγάλοι πάροχοι να έχεις FTTH και να σου δίνουν upload 10 ή 20 Mbps και δεν σε δένουν με συμβόλαιο. Από το τελευταίο, μάλιστα, μπορείς να γλιτώσεις και κάνα πάγιο αν τύχει να λείπεις κάποιον μήνα από το σπίτι.

Επεξ/σία από infin1tyGR
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, infin1tyGR είπε

 

Εγώ πλήρωσα μόνο 30 για ενεργοποίηση λόγω προσφοράς -50% οπότε δεν ξέρω πόσο αντικειμενικά μπορώ να απαντήσω. Είναι σίγουρα πάντως πολύ περισσότερο VFM, και ψυχολογικά ξέρεις ότι δεν σε «κοροϊδεύουν» όπως οι μεγάλοι πάροχοι να έχεις FTTH και να σου δίνουν upload 10 ή 20 Mbps και δεν σε δένουν με συμβόλαιο. Από το τελευταίο, μάλιστα, μπορείς να γλιτώσεις και κάνα πάγιο αν τύχει να λείπεις κάποιον μήνα από το σπίτι.

Eυχαριστώ για την απάντηση. Το μόνο που με κάνει να το σκέφτομαι τωρα για το δικό μου use case είναι αν αξίζει τα 40 + 20 τηλ + 20 φορητότητα αριθμού + 15 το ρουτερ = 95 ευρώ = σχεδόν 5 πάγια στη vodafone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, NoiSy MaN είπε

Eυχαριστώ για την απάντηση. Το μόνο που με κάνει να το σκέφτομαι τωρα για το δικό μου use case είναι αν αξίζει τα 40 + 20 τηλ + 20 φορητότητα αριθμού + 15 το ρουτερ = 95 ευρώ = σχεδόν 5 πάγια στη vodafone.

Τα 20 για την φορητότητα δεν υπάρχουν από όσο ξέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jpater είπε

Τα 20 για την φορητότητα δεν υπάρχουν από όσο ξέρω

 

17 λεπτά πριν, infin1tyGR είπε

Ναι, σωστά. Χωρίς το 5G router είναι απλώς 40+20.

Καλό αυτό, το είπα επειδή το βγάζει ως ξεχωριστή επιλογή στην αίτηση.

Λοιπόν το αποφάσισα θα πάω hcn, 45mb/s, πρέπει να το δω αυτό.

Για όποιους διαβάζουν και μπορεί να τους ενδιαφέρει, βλέποντας τα ψιλά γράμματα στη vodafone, η έκπτωση λόγω κινητής δεν ισχύει πάντα (ούτε στην περίπτωσή μου) + ότι το δεύτερο χρόνο σου αυξάνουν το πάγιο μέχρι +1.5e.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@NoiSy MaN Μόλις ανακοίνωσαν νέα προσφορά που ίσως σε ενδιαφέρει:

«Η άνοιξη είναι η καλύτερη εποχή για να συνδεθείς στην HCN γιατί σου κάνουμε έκπτωση 𝟱𝟬% στα τέλη ενεργοποίησης και σου δίνουμε δώρο το 𝗗𝘂𝗮𝗹 𝗕𝗮𝗻𝗱 𝗥𝗼𝘂𝘁𝗲𝗿 μας!

Χωρίς συμβόλαια και δεσμεύσεις!

*Η προσφορά ισχύει για τις συνδέσεις που θα πραγματοποιηθούν μέσα στον Μάιο.»

Επεξ/σία από infin1tyGR
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, infin1tyGR είπε

@NoiSy MaN Μόλις ανακοίνωσαν νέα προσφορά που ίσως σε ενδιαφέρει:

«Η άνοιξη είναι η καλύτερη εποχή για να συνδεθείς στην HCN γιατί σου κάνουμε έκπτωση 𝟱𝟬% στα τέλη ενεργοποίησης και σου δίνουμε δώρο το 𝗗𝘂𝗮𝗹 𝗕𝗮𝗻𝗱 𝗥𝗼𝘂𝘁𝗲𝗿 μας!

Χωρίς συμβόλαια και δεσμεύσεις!

*Η προσφορά ισχύει για τις συνδέσεις που θα πραγματοποιηθούν μέσα στον Μάιο.»

Να σαι καλά φίλε, εννοείται πως με ενδιαφέρει γιατί θα πήγαινα έτσι κι αλλιώς. Έχω κάνει ηλεκτρονική αίτηση από Παρασκευή btw, δεν είχα κάποια επικοινωνία ακόμα. Αυτή την προσφορά που την είδες για να το αναφέρω όταν με πάρουν; Στο site δε βλέπω κάτι.

Επεξ/σία από NoiSy MaN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μπορώ να μειώσω το ping στα online games? 

Εχω το PS5 με ethernet , τους έχω πει και μου το έκαναν από ΝΑΤ3 σε ΝΑΤ2 αλλά σε μερικά παιχνίδια το ping είναι μεγάλο .

Πχ στο φιφα είναι στα 60-80, οκ αποδεκτό νομίζω, στο ΜΚ11 είναι 120-130 ενώ φτάνει σε spikes και κάτι 700αρια με αποτέλεσμα να λαγκαρει. Τώρα θα μου πεις μπορεί να φταίνε οι σερβερς τους, με ποιον συνδεομαι κλπ, αλλά συνήθως οι αντίπαλοι μου έχουν 30-40.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ απλά σε συνέχεια των προηγούμενων ποστς μου να αναφέρω πως Παρασκευή έγινε η ηλεκτρονική αίτηση, σήμερα ήρθαν οι τεχνικοί. Υπήρχε βέβαια ήδη παροχή προφανώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...