Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τέλος πάντων. Το έγραψα επειδή κάποιος φίλος παραπάνω έγραφε κάτι για διακοπή σύνδεσης και πρόστιμο.

Στο θέμα μας τώρα.  Τηλεφώνησα στην HCN να ρωτήσω για περιοχή Ευόσμου, νομίζοντας ότι θα μου έλεγαν ότι ο Εύοσμος είναι στα μακρινά σχέδια της και δεν δέχεται αιτήσεις.  Αντίθετα μου είπε ότι υπάρχουν πολλές αιτήσεις από την περιοχή και ότι μπορώ να κάνω αίτηση, πράγμα που έκανα.  15€ την 10άρα σύνδεση και 5€ για δωρεάν κάποια λεπτα σταθερών και κινητών τηλεφώνων.

Για να δούμε πότε θα ακούσω το σκαπτικό κάτω από το σπίτι.  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Απ' όταν συνδέθηκα (πριν 2 χρόνια περίπου; ΄να πάρει ο χρόνος περνάει γρήγορα) χθες είχα τη μεγαλύτερη διακοπή για τεχνικούς λόγους...

...από τις 3:30-4:00μμ τα έφτυσε το διαδίκτυο και δεν επανήλθε πριν από τις 8:30μμ...

 

Και βέβαια μαζί με το διαδίκτυο δεν έπιανε και το τηλέφωνο...

 

...όπως δεν έπιαναν και τα τηλέφωνα της εταιρείας καθόλου (καθώς αυτή τη φορά το πρόβλημα ήταν γενικό) και έβγαινε κάποιος αυτοματοποιημένος τηλεφωνητής της COSMOTE!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι από τα αρνητικά της εταιρίας με τα Voip Τηλέφωνα.  Γι αυτό όμως είναι και πιο οικονομικά.  Ίσως θα έπρεπε τα εταιρικά πακέτα να τα έχουν πιο πολύ ασφαλισμένα, γιατί οι οικονομικές συνέπειες απο μια ολιγόωρη διακοπή των τηλεφώνων μπορεί να είναι πολύ μεγάλες, για μια εταιρία, πόσο μάλλον αν έχει το 120άρι πακέτο με στημένους πάνω σε αυτό webservers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει σε κάποιο post που να εξηγεί ακριβώς τι παίζει με την HCN? Είμαι συνδρομητής Forthnet εδώ και 1μιση χρόνο με το προπληρωμένο πακέτο ADSL (που έρχεται 15 ευρώ το μήνα) αλλά είμαι πολύ απογοητευμένος από τις ταχύτητες. Πιάνω μόλις 7mb/s. Άκουσα για την HCN και βλέποντας το site της είμαι στα όρια κάλυψης. Με τις ταχύτητες τι παίζει? Όσο ακριβώς πληρώνεις τόσα παίρνεις? Γιατί σκεφτόμουν να βάλω το 23 ευρώ πακέτο για 20/2.

 

Υπάρχει κάποιος που να έχει αναλύσει τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα της HCN? Γενικά δεν γνωρίζω πολλά από τις συνδέσεις στο Internet οπότε οποιαδήποτε κατατόπιση θα ήταν ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά,όταν όλα δουλευουν ,ενταξει.
Οταν πεφτει(ΚΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΓΕΝΙΚΑ),δεν θα βρεις κανεναν για τεχνικη υποστήριξη,και στο τηλεφωνο θα ακους απλα εναν τηλεφωνητη της κοσμοτε(οπως προαναφερθηκε και πιο πανω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτε πεφτει γενικα;;;;

 

μια φορα το διμηνο; τριμηνο;;

και τι ψαχνετε επιτελους απο αυτη την τεχνικη υποστηριξη;;; να τους πεις οτι επεσε;;; μα ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ;;;

 

 

κοψτε επιτελους την παραπληροφόρηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτε πεφτει γενικα;;;;

 

μια φορα το διμηνο; τριμηνο;;

και τι ψαχνετε επιτελους απο αυτη την τεχνικη υποστηριξη;;; να τους πεις οτι επεσε;;; μα ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ;;;

 

 

κοψτε επιτελους την παραπληροφόρηση.

Φυσικά και δεν πάνε καλά, άκου εκεί τεχνική υποστήριξη... Λες και πληρώνουν για την υπηρεσία. Πληροφόρησε εσύ σωστά τον κόσμο, γίνε το φως στο σκοτάδι τους. Εσύ που πας καλά και ξέρεις τι σου γίνεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλασικος μιξο κλαψιαρης και εσυ;

Κάνε μας τη χάρη ρε θύμα. Ελπιζω τουλάχιστον να τα παίρνεις και να μη γλύφεις τσάμπα. Όπως και να έχει, καημένος είσαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει σε κάποιο post που να εξηγεί ακριβώς τι παίζει με την HCN? Είμαι συνδρομητής Forthnet εδώ και 1μιση χρόνο με το προπληρωμένο πακέτο ADSL (που έρχεται 15 ευρώ το μήνα) αλλά είμαι πολύ απογοητευμένος από τις ταχύτητες. Πιάνω μόλις 7mb/s. Άκουσα για την HCN και βλέποντας το site της είμαι στα όρια κάλυψης. Με τις ταχύτητες τι παίζει? Όσο ακριβώς πληρώνεις τόσα παίρνεις? Γιατί σκεφτόμουν να βάλω το 23 ευρώ πακέτο για 20/2.

 

Υπάρχει κάποιος που να έχει αναλύσει τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα της HCN? Γενικά δεν γνωρίζω πολλά από τις συνδέσεις στο Internet οπότε οποιαδήποτε κατατόπιση θα ήταν ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ :)

 

Έχω HCN 2-3 χρόνια.  Παλιά υπήρχαν περίοδοι που έπεφτε συχνά (2 φορές την εβδομάδα) και αρκετές φορές κρατούσε για ώρες.  Νύχτα και ΣΚ δεν έβρισκες σχεδόν ποτέ άτομο να μιλήσεις.  Απλά περίμενες να ξυπνήσει κάποιος, να αρχίσει η βάρδια του για να καταλάβει ότι έπεσε το σύστημα για να κάνει κάποιος κάτι.

 

Επειδή θέλω αξιοπιστία στη γραμμή, εδώ και ένα χρόνο περίπου έχω βάλει ΚΑΙ ΟΤΕ, με dual wan router.  Ο ΟΤΕ πέφτει σπάνια, αλλά η πιθανότητα να πέσουν συγχρόνως και οι δύο είναι απειροελάχιστη.  Στον ΟΤΕ πληρώνω κάπου 25 ευρώ, και 15 στην HCN, σύνολο 40.  Και έχω το κεφάλι μου ήσυχο, δε χρειάζεται να φοβάμαι μη με κρεμάσει η HCN κάθε φορά που πρέπει να κάνω κάτι σημαντικό. 

 

Επίσης η σταθερή τηλεφωνία τους είναι πολύ πιο ακριβή (ακόμα και με τα πακέτα) και πολύ πιο χάλια σε ποιότητα από τον ΟΤΕ.  Αν συνυπολογίσω και το κόστος της τηλεφωνίας, δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά (με τις δύο εταιρείες) από ότι πλήρωνα πριν.

 

Να συμπληρώσω ότι οι τεχνικοί τους είναι πολύ φιλικοί και με έχουν εξυπηρετήσει σε διάφορα ζητήματα.  Πχ μου έδωσαν προέκταση ομοαξονικού καλωδίου, αλλαγή εξοπλισμού και πληροφορίες, όταν χρειάστηκε με την αλλαγή σε dual wan router.  Προσωπικά τη συμπαθώ πολύ την εταιρεία και θέλω να προχωρήσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτε πεφτει γενικα;;;;

 

μια φορα το διμηνο; τριμηνο;;

και τι ψαχνετε επιτελους απο αυτη την τεχνικη υποστηριξη;;; να τους πεις οτι επεσε;;; μα ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ;;;

 

 

κοψτε επιτελους την παραπληροφόρηση. 

κλασικος μιξο κλαψιαρης και εσυ;

Οχι,να συζητήσουμε θέλουμε.

Δεν έχουμε φιλους για να μιλησουμε,οποτε την βρισκουμε καλώντας τεχνική υποστήριξη,που ειναι υποχρεώμενοι να μας ακουσουν και δεν μπορούν να μας το κλεισουν,μπας και γεμίσουν οι μιζερες ζωές μας.

Γενικά,για ΠΛΑΚΑ τα δινουν τα τηλεφωνα της υποστηριξης,όχι για να χρησιμοποιούνται.

Δεν είμαστε και τίποτα φλώροι αλλωστε.Οι πραγματικοι αντρες περιμένουν και ελπιζουν απλα να φτιάξει μόνο του.

 

-Καναμε το ΛΑΘΟΣ να την βαλουμε στην επιχείρηση για μεγαλύτερες ταχύτητες,και ευτυχως που προνοήσαμε να κρατήσουμε και τον παλιο παροχο για να δουμε πως θα παει η δουλεια,στον οποιο αναγκαζόμαστε καθε λιγο και κανουμε παλι route για όση ώρα(-ες) πεφτει η hcn,ωστε να μην μενουμε στον αέρα.

Γενικά,και απο τα "γραφεια" της,σου δίνει την εντυπωση μιας παρεΐστικης καταστασης.

Ισως για οικιακή χρήση και κανα facebook να ειναι οκ.

Για αξιοπιστία,εξυπηρετηση και  μόνιμο uptime,oχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυγε ρε μαγκα και τελειωνε. δεν εχεις συμβολαιο.

 

ΦΥΓΕ , ΠΩΣ ΤΟ ΛΕΝΕ.

 

ΜΗΝ ΜΑΣ ΖΑΛΙΖΕΙΣ ΡΕ ΜΕ ΨΕΥΤΟ ΘΕΩΡΕΙΕΣ. 

 

 

ΕΛΛΗΝΑΣ ΑΔΙΚΗΜΕΝΟΣ , ΠΟΤΕ ΝΙΚΗΜΕΝΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νευράκια μπέμπη; Εκτός από τα κεφαλαία, μπορείς να μεγαλώσεις και τη γραμματοσειρά μήπως και μας τρομάξεις. Ουστ ρε ταγάρι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευτυχως που προνοήσαμε να κρατήσουμε και τον παλιο παροχο για να δουμε πως θα παει η δουλεια,στον οποιο αναγκαζόμαστε καθε λιγο και κανουμε παλι route για όση ώρα(-ες) πεφτει η hcn,ωστε να μην μενουμε στον αέρα.

.......

Για αξιοπιστία,εξυπηρετηση και  μόνιμο uptime,oχι.

Άρα δεν είμαι ο μόνος που κατέληξα σε αυτό το συμπέρασμα.  Η HCN είναι πολύ καλή περίπτωση για 2η γραμμή internet. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυγε ρε μαγκα και τελειωνε. δεν εχεις συμβολαιο.

 

ΦΥΓΕ , ΠΩΣ ΤΟ ΛΕΝΕ.

 

ΜΗΝ ΜΑΣ ΖΑΛΙΖΕΙΣ ΡΕ ΜΕ ΨΕΥΤΟ ΘΕΩΡΕΙΕΣ. 

 

 

ΕΛΛΗΝΑΣ ΑΔΙΚΗΜΕΝΟΣ , ΠΟΤΕ ΝΙΚΗΜΕΝΟΣ

Αh,i love the all caps rage. <3  :wub: 

Αλλα επειδή εισαι κουτός αντρας πολλα βαρυς και σε φοβηθηκα ετσι που φωνάζεις,θα στο εξηγήσω.

ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΧΩΡΟΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ 100% UPTIME,ΕΧΟΥΜΕ 2 ΠΑΡΟΧΟΥΣ.

Το επιασες τώρα ,γλυκούλι?

 

Άρα δεν είμαι ο μόνος που κατέληξα σε αυτό το συμπέρασμα.  Η HCN είναι πολύ καλή περίπτωση για 2η γραμμή internet. 

Yeap.

Οταν δουλεύει,όλα καλά.

Οταν κάτι στραβώσει όμως(και στραβώνει),κλάφ'τα χαραλαμπε.

Την προηγούμενη βδομάδα δεν μπορούσες καν να αφήσεις μηνυμα ,γιατι ο τηλεφωνητης της κοσμοτε που εβγαινε,ελεγε πως έχει γεμισει η μνημη και δεν υπαρχει αλλος χώρος.

Σοβαρή εταιρία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...