Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αποσυνδέσεις δεν έχω διαπιστώσει ....Για το support οποτε χρειαστηκε τους βρηκα αμεσως και ηταν πολυ εξυπηρετικοι.Ισως ημουν τυχερος σε αυτον τον τομέα. Θα κάνω μια ερώτηση.Επίσης εχετε διαπιστώσει διαφορά στην ταχύτητα όταν παίζει παραλληλα και η τηλεόραση η δεν έχει σημασία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τυχερός είσαι, εγώ ακόμα περιμένω τηλέφωνο...τώρα άρχισε να γαμιέται και το ping, δεν έχω ποτε σταθερό. Μόλις τώρα με πήρανε για πρώτη φορα τηλέφωνο γιατί δεν μπορούν να δουν την πληρωμή μου... Γενικά τελείως αναδιοργανωτοι και άμα υπήρχε άλλη επιλογή με την μια θα την έκανα από αυτούς. Επίσης το ότι δεν έχουν έστω ένα άτομο για support τουλάχιστον σε ώρες εργασίας είναι απαράδεκτο, η κοπέλα ούτε το ping δεν ξέρει τι είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η κοπελα δεν ειναι εκει για να σου απανταει εσενα για το ping....

 

ποιες ειναι αυτες οι ερωτησεις που ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ θελετε να κανετε και δεν μπορειτε να παρετε απαντησεις;;;

 

δλδ, το εχω πολυ μεγαλη απορία..

 

1.5 χρονο εχω HCN, μια φορα δεν πηρα τηλεφωνο να ρωτησω κατι στο τεχνικο τμημα....

 

μια ζωη νιωθετε αδικημενοι, πως καταφερνετε και ζειτε κατω απο αυτη την πιεση... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η κοπελα δεν ειναι εκει για να σου απανταει εσενα για το ping....

 

ποιες ειναι αυτες οι ερωτησεις που ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ θελετε να κανετε και δεν μπορειτε να παρετε απαντησεις;;;

 

δλδ, το εχω πολυ μεγαλη απορία..

 

1.5 χρονο εχω HCN, μια φορα δεν πηρα τηλεφωνο να ρωτησω κατι στο τεχνικο τμημα....

 

μια ζωη νιωθετε αδικημενοι, πως καταφερνετε και ζειτε κατω απο αυτη την πιεση...

Τι παράλογα πράγματα ζητάει ο κόσμος, ε; Τεχνική υποστήριξη από την εταιρεία που πληρώνουν... Σε λίγο θα το ξεφτιλίσουν τελείως και θα ζητάνε και τις υπηρεσίες για τις οποίες πληρώνουν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η κοπελα δεν ειναι εκει για να σου απανταει εσενα για το ping....

 

ποιες ειναι αυτες οι ερωτησεις που ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ θελετε να κανετε και δεν μπορειτε να παρετε απαντησεις;;;

 

δλδ, το εχω πολυ μεγαλη απορία..

 

1.5 χρονο εχω HCN, μια φορα δεν πηρα τηλεφωνο να ρωτησω κατι στο τεχνικο τμημα....

 

μια ζωη νιωθετε αδικημενοι, πως καταφερνετε και ζειτε κατω απο αυτη την πιεση... 

1. πες μας πόσο σε πληρώνει η εταιρεία για να κάνεις promotion και

2. το αν είμαι αδικημένος το ξέρω εγώ. αν εσύ είσαι προνομιούχος ή κωλόφαρδος καλύτερα δικό σου θέμα :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΥΤΗ Η ΡΗΜΑΔΑ Η ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ;;;; ΑΥΤΟ ΡΩΤΑΩ.... ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ;;;

 

ΒΑΣΙΛΑΚΟ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ ΓΙΑ ΤΟ 1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχήν δεν φωνάζουμε, συζήτηση κάνουμε. και κατά δεύτερο όχι και Βασιλάκο. δεν νομίζω να με ξέρεις και τόσο καλά :)

αλλά επειδή θέλεις κουβέντα είναι η δεύτερη φορά σε αυτό το νήμα που στάζεις μέλι για την εταιρεία και ερίζεις τον υπόλοιπο κόσμο.

Γιατί όταν πηγένω εγώ στην μαρασλη να πληρώσω και λέω τις κοπέλας ότι σέρνετε ο browser. με απαντάει τι είναι ο browser και λέει θα το σημειώσω στο μπακαλοτεύτερο μου.

Αυτά τα λίγα από μένα :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είσαι για γέλια....

 

μου φτανει η τελευταια σου παραγραφος.... δεν αξιζει ΚΑΝ να ανοιξω συζητηση μαζι σου.

 

καθεσαι και μου λες οτι δεν σε ξερω και απο χθες και εισαι ο ιδιος που αναφερεις ψευδης ιδιοτητες για το προσωπο μου.

 

ελεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά με πήραν μετά από 2 μήνες τηλέφωνο, δεν έχουν ιδέα πιο είναι το πρόβλημα στο wifi μου οποτε θα γυρίσω πίσω το modem, όσο για το unstable ping είπαν θα το κοιτάξουν...τουλάχιστον είναι αρκετά ευγενικοί αλλα αμφιβάλλω κατά ποσο νιώθουν γενικά. Με ρωτούσε τι games παίζω ώστε να δει το ping στους servers...wtf?! Anyways του έδωσα ένα ftp να μετρήσει το ping και είπε θα ξαναπάρει, δεν πήρε ποτε :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου ειχαν πει ότι ο κύριος όγκος των τεχνικών θεμάτων προωθείται στην και ρυθμίζεται από την μητρική εταιρεία στην Αυστρία.

 

Πάντως κι εγώ προσωπικά όποτε τους έχω χρειαστεί τους έχω βρει, ακόμα και κατά τις 10:00μμ...γενικά δοκίμασε όλα τα τηλέφωνα που έχει στην ιστοσελίδα, σε κάποιο θα απαντήσουν.

 

Επίσης μια φορά που μετέφερα τεχνική ερώτηση μέσω των κοριτσιών στην υποδοχή συμπέρανα όταν με κάλεσε αργότερα ο τεχνικός ότι είχε παίξει λίγο "σπασμένο τηλέφωνο" μεταξύ της υποδοχής και του τεχνικού προσωπικού...

...δεν έχουν τεχνικά καθήκοντα οι πρώτες, οπότε μπορεί να μεταφέρουν σε σένα ή από σένα κάτι στραβά...

 

Δεν μου έχει τύχει ωστόσο - ευτυχώς - κανενα σοβαρό πρόβλημα μέχρι στιγμής και είμαι κοντά στο 10μηνο συνδρομητής...και η συχνότητα των όποιων επιμέρους θεμάτων μειώθηκε γενικά.

 

Είναι περίεργο όμως, παρακολουθώντας περισσότερο τα σχόλια στο facebook κατά καιρούς, πόση απόκλιση υπάρχει στην ποιότητα της υπηρεσίας από περιοχή σε περιοχή.

...κι αυτό μπορεί να εκληφθεί και θετικά και αρνητικά (θετικα γιατί μπορεί τα θέματα είναι περιορισμένα, αρνητικό γιατί μπορεί να συνεπάγεται ασυνέπεια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γενικά δεν εχω διαβάσει ολόκληρο το θεμα, ούτε και εχω ρωτήσει κάπου, αλλα η απορια μου είναι ότι αν εγω σαν άτομο μετακομισω σε ενα διαμέρισμα σε πολυκατοικία εντός του δικτύου της εταιρίας, θα μπορέσω να ενεργοποιήσω κατευθείαν κάποιο απο τα πακέτα που προσφέρουν? Και αν όχι, ποιες είναι οι τεχνικές προϋποθέσεις για μια νέα σύνδεση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να φέρουν καλώδιο στο διαμέρισμά σου, που σημαίνει τρύπα/ες στο τοίχο και το ίδιο καλώδιο θα πρέπει να συνδεθεί απευθείας στο μόντεμ ή/και στη τηλεόρασή σου...

...δεν είναι "κεντρική" η εγκατάσταση (πέρα από το κουτί στη βάση της πολυκατοικίας) και η καλωδίωση είναι ανεξάρτητη από του ΟΤΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά δεν εχω διαβάσει ολόκληρο το θεμα, ούτε και εχω ρωτήσει κάπου, αλλα η απορια μου είναι ότι αν εγω σαν άτομο μετακομισω σε ενα διαμέρισμα σε πολυκατοικία εντός του δικτύου της εταιρίας, θα μπορέσω να ενεργοποιήσω κατευθείαν κάποιο απο τα πακέτα που προσφέρουν? Και αν όχι, ποιες είναι οι τεχνικές προϋποθέσεις για μια νέα σύνδεση?

 

 

Φυσικά και θα μπορέσεις, όπως επίσης και κάποιος άλλο γείτονας σου στην ίδια πολυκατοικία μπορεί να κάνει αίτηση για νέα σύνδεση και σε λίγες μέρες έρχονται και περνάνε το καλώδιο και ενεργοποιούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

Έκανα αίτηση από τις 20 Σεπτεμβρίου του 15' και ακόμα τίποτα... ενώ με ενημέρωσαν, κατά την αρχική αίτηση, ότι θα τοποθετηθεί η γραμμή μέσα σε 2 μήνες, εδώ πέρασαν 4 και προχωράμε. Σε επικοινωνία με την hcn μου απάντησαν ότι είναι θέμα της άδειάς από τον δήμο Θεσσαλονίκης ( Αγ. Δημητρίου είναι να μπει η γραμμή ) , τώρα τι σημαίνει σε χρόνο αυτό δεν μπορώ να καταλάβω. Έχετε παρόμοια εμπειρία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

Έκανα αίτηση από τις 20 Σεπτεμβρίου του 15' και ακόμα τίποτα... ενώ με ενημέρωσαν, κατά την αρχική αίτηση, ότι θα τοποθετηθεί η γραμμή μέσα σε 2 μήνες, εδώ πέρασαν 4 και προχωράμε. Σε επικοινωνία με την hcn μου απάντησαν ότι είναι θέμα της άδειάς από τον δήμο Θεσσαλονίκης ( Αγ. Δημητρίου είναι να μπει η γραμμή ) , τώρα τι σημαίνει σε χρόνο αυτό δεν μπορώ να καταλάβω. Έχετε παρόμοια εμπειρία;

Petran εγώ Κασσάνδρου μένω. Πριν το Δοικητήριο. Εγώ έκανα αίτηση Απρίλιο 2015 και συνδέθηκα Οκτώμβριο 2015. 6 μήνες σχεδόν. και περίμενα να σκάψουν μέχρι το σπίτι, γιατί το δίκτυο έφτανε μέχρι την Αίγλη. Οπότε λίγη υπομονή ακόμα πιστεύω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...