Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Petran εγώ Κασσάνδρου μένω. Πριν το Δοικητήριο. Εγώ έκανα αίτηση Απρίλιο 2015 και συνδέθηκα Οκτώμβριο 2015. 6 μήνες σχεδόν. και περίμενα να σκάψουν μέχρι το σπίτι, γιατί το δίκτυο έφτανε μέχρι την Αίγλη. Οπότε λίγη υπομονή ακόμα πιστεύω :)

Νομίζω ότι στην Κάσσανδρου η σύνδεση γίνεται πιο γρήγορα, στην Αγ. Δημητρίου υπάρχει κανένας που είναι συνδεδεμένος; Δεν είναι δυνατό να περιμένεις μια άδεια για σκάψιμο 6 μήνες και πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Νομίζω ότι στην Κάσσανδρου η σύνδεση γίνεται πιο γρήγορα, στην Αγ. Δημητρίου υπάρχει κανένας που είναι συνδεδεμένος; Δεν είναι δυνατό να περιμένεις μια άδεια για σκάψιμο 6 μήνες και πλέον.

Είναι θέμα του Δήμου και είναι δυνατό στην Ελλάδα του 2016...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators

Επειδή σκέφτομαι μόλις λήξει το συμβόλαιο στην forthnet να έρθω προς hcn γλυκό κοιτάζω το επαγγελματικό 50/50 στα 50 ευρώ, ξέρει κανείς αν έχει όριο στα dl/up? Μπορείτε να μου πείτε τι modem θα χρειαστώ γιατί από όσο διάβασα στα επαγγελματικά δεν τα δίνουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχουν ήδη σκάψει στο δρόμο σου, κάνε την αίτηση τώρα, ακόμη κι αν δεν σχεδιάζεις την μετάβαση μήνες αργότερα...κι απλά πες ότι δεν θες να κάνεις την εγκατάσταση προτού σκαφθεί ο δρόμος.

 

Για το μόντεμ που λες δεν γνωρίζω, αλλά αμφιβάλλω πως δεν δίνουν στα επαγγελματικά...νομίζω ότι δίνουν το ίδιο Technicolor, αλλά δεν Γνωρίζω για να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

http://www.hcn.gr/Views/files/pricelist.png

Εδώ λέει πολιτική ορθης χρήσης, για το modem κάπου το είχε πάρει το μάτι μου παλιότερα σε ένα pdf που Κοιτούσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.hcn.gr/Views/files/pricelist.png

Εδώ λέει πολιτική ορθης χρήσης, για το modem κάπου το είχε πάρει το μάτι μου παλιότερα σε ένα pdf που Κοιτούσα

 

Η πρόβλεψη πιστεύω ότι υπάρχει ως ασφάλεια περισσότερο στη περίπτωση που προκληθούν προβλήματα...

 

...ανάλογες υποσημειώσεις νομίζω πως έχω δει σε κάθε συμβόλαιο Internet παροχής που έχω υπογράψει...κι ενώ έχω 24/7 τον υπολογιστή να κατεβάζει, δεν είχα ποτέ πρόβλημα, ούτε στην HCN ούτε αλλού.

 

Τα μόντεμ τα παρέχει η εταιρεία για λόγους συμβατότηας και ρυθμίσεων...δεν νομίζω να αφήνει εύκολα να βάλεις ο καθένας ο,τιδήποτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλαχιστον αστειο θα χαρακτηριζα να παιρνω τηλ για να επιβεβαιώσω βλαβη και να μην τους βρισκω για 2 ωρες στα τηλεφωνα(τελικα ηταν οντως προβλημα απο την μερια τους),και τελικα να παιρνω απαντηση μέσω facebook.
Δεν ειναι σοβαρης εταιρίας δεδομένα αυτά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα απο καλαμαρια οπως οι περισσοτεροι μαλλον, σκεφτομαι να βαλω hcn μιας και μου χει σπασει τα νευρα η forthnet, πιο το feedback της εταιρειας ? Απο ενα φιλαρακι την ακουσα και εχει πραγματικα πολυ καλες τιμες για τις ταχυτητες που δινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πήγα ρώτησα στο κατάστημα σήμερα, λοιπόν το τελευταίο εξάμηνο ξεκίνησαν και δίνουν και στα pro πακέτα modem γιατί είχαν θέμα με της ρυθμίσεις που έπρεπε να κάνεις σε modem 3ον, πολιτική ορθης χρήσης από ότι μου είπε η κοπέλα με απλά λόγια λέει αν επιβαρυνω πολύ το δυκτιο έχουν δικαίωμα να μου ρίξουν την ταχυτητα (αλλά όχι πιο κάτω από το μισό δηλαδή 25mbps) παρόλα αυτά αυτό δεν είναι μόνιμο συνήθως πρέπει να δημιουργήσω πολύ μεγάλο πρόβλημα για να το κάνουν και κρατάει συνήθως μερικές ώρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολιτική ορθης χρήσης από ότι μου είπε η κοπέλα με απλά λόγια λέει αν επιβαρυνω πολύ το δυκτιο έχουν δικαίωμα να μου ρίξουν την ταχυτητα (αλλά όχι πιο κάτω από το μισό δηλαδή 25mbps) παρόλα αυτά αυτό δεν είναι μόνιμο συνήθως πρέπει να δημιουργήσω πολύ μεγάλο πρόβλημα για να το κάνουν και κρατάει συνήθως μερικές ώρες

Αστεία πράγματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επρεπε να της πεις της κοπέλας πως αν "δεν ηθελες να επιβαρυνεις το δικτυο" και να μπαινεις απλά κανα facebookακι,θα εκανες πακετο για 1 mbps adsl,οχι οπτικη ινα στα 50.
Αστειοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Επρεπε να της πεις της κοπέλας πως αν "δεν ηθελες να επιβαρυνεις το δικτυο" και να μπαινεις απλά κανα facebookακι,θα εκανες πακετο για 1 mbps adsl,οχι οπτικη ινα στα 50.

Αστειοι.

Μετα απο αρκετό ψάξιμο είναι κάτι που ισχύει σχεδόν όπου υπάρχει cable δυκτια

Αν έχω το έχω και κατεβάζω ανεβάζω τέρμα συνέχεια αυτό επιβαρύνει και τους άλλους χρήστες από ότι κατάλαβα, οπότε λογικά υπάρχει κάποιο software υποθέτω που κάνει κάποιου είδους balancing,

Επειδή ξανά πέρασα σήμερα λέει στα 50 αρια σπάνια είχαν θέμα και κυρίως περιοριζουν το upload όχι το download

Και η απάντηση μου ήταν πάνω κάτω αυτό που είπες εσύ, ότι εγώ την θέλω αυτή τη ταχύτητα γιατί θα ανεβοκατεβαζω όλη μέρα torrent άμα είναι να πληρώνω 50 αρι upload και μόνιμα να έχω 25 δεν λέει

Βέβαια το καλό είναι ότι επειδή πάω σε Pro πακέτο τον δωρεάν μήνα μπορώ να πάρω το 100 πακέτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς και πρέπει να σου πούνε πιο είναι το όριο, UK Virgin είχε άμα θυμάμαι καλά 20GB limit, μετά κλείδωνε περίπου στα μισά. Με HCN δεν είχα θέμα μέχρι τώρα όσο αφορά ταχύτητες και άνετα πολλές μέρες ξεπερνάω τα 20GB DL/3GB UL. Προσωπική μου άποψη είναι ότι δεν αξίζει τα λεφτά το πακέτο εκτος άμα ανεβάζεις συχνά σε server ftp, youtube κτλ. Πάντως οι κοπέλες είναι ανίδεες γενικά, άμα θες να μάθεις σωστά μιλα με τεχνικό και ελπίζω να είσαι τυχερός και να πέσεις σε τυπά που ξέρει γιατί μερικοί μονο τρύπες σε τοίχους ξέρουν να κάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...