Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ όπως είπα, με έχουν σκίσει τους τελευταίους μήνες, αν και τώρα δεν είναι η χειρότερη εποχή...

 

...αλλά η ποιότητα της σύνδεσης έχει πέσει γενικά, πχ μπουκώνει / κολλάει, αυξημένες καθυστερήσεις στη μετάδοση φωνής στο τηλέφωνο κ.α....

 

Με έχει όντως φέρει σε σημείο να σκέφτομαι να φύγω - παρόλο που χρόνος ομιλίας δεν είναι προτεραιότητά μου - και από τα λίγα που με κρατάνε είναι πως αν φύγω θα μετανιώνω που τρύπησα και τους τοίχους για να περάσει το καλώδιο.

 

...κι όχι τίποτα άλλο αλλά τα ζωντόβολα που ήρθαν να κάνουν τότε τη σύνδεση άρχισαν να τρυπάνε χωρίς να ρωτήσουν καν (σοβαρά μιλάω) ή να δουν τί υπάρχει από την έξω πλευρά του τοίχου...με αποτέλεσμα

 

- ένας να αρχίσει να τρυπάει στο μέσα δωμάτιο, που δεν θα περνούσε καλώδιο, του φώναξα εγώ "τί κάνεις" ήρθε κατακόκκινος κι έλεγε πως δεν άνοιξε τρύπα, πήγα μέσα κι είδα δίπλα στο καλοριφέρ πως είχε αρχίσει να τρυπάει...

 

- ο άλλος μόλις του είπα ότι ήθελα σε αυτό το δωμάτιο κι ενώ εγώ έδειχνα στους άλλους για το σαλόνι, άρχισε να τρυπάει, χωρίς να κοιτάξει τί υπάχει από την έξω πλευρά του μπαλκονιού, με αποτέλεσμα να μου χαλάσει ακριβώς τη γωνία του τοίχου (έκανε μια κοιλότητα από την έξω πλευρά...παραλίγο να κάνει και σοβαρότερη ζημιά εκεί που τρυπούσε αν το έβαζε λίγο πιο δεξιά) και φυσικά ΔΕΝ ΑΝΕΛΑΒΑΝ τα έξοδα επισκευής, που έφυγε ένα κομμάτι σκυροδέματος ίσα με το χέρι μου από εκεί.

 

...είχαν έρθει μεσημέρι τα παιδιά και βιάζονταν να τελειώσουν και μου σκάτωσαν το σπίτι...μην το θυμάμαι τώρα κι αρχίζω και βρίζω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καλημέρα παιδιά μια βοηθεία για port forwarding στο Thomson που μας δίνει η hcn?

 

επίσης, στο ρούτερ όταν το κλείνω χάνει όλες τις ρυθμίσεις που του έχω κάνει, αυτό λύνεται?

 

 

 

συνδ'εθηκα μετά από 7,5 μήνες αναμονή..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμές που δίνουν στο site ισχύουν; Αν ναι δεν βλέπω λόγο να επιλέξεις την εταιρία, ειδικά αν υπάρχει vdsl διαθέσιμο στην περιοχή σου.

 

Τα πρώτα πακέτα, 10/1 (15€) και 20/2 (23€) ειναι οριακά χειρότερο/φτηνότερο και καλύτερο/ακριβότερο από μια ADSL. Σε συνδυασμό με τα αστικά/υπεραστικά που δίνουν οι ADSL και την μεγαλύτερη αξιοπιστία των μεγάλων παρόχων νομίζω κάνουν τα πακέτα μη ελκυστικά.

 

Το 40/4 (33 €) είναι καλό, αλλά πάλι, αν έχεις διαθέσιμη VDSLγιατί να το επιλέξεις;

 

Το 120/8 είναι δίχως ανταγωνισμό στην Ελλάδα δυστυχώς, αλλά 73 €!!!

 

Τώρα για εταιρικά τι να πω; 

 

Δυνατά τα πακέτα αλλά 

1ον Ακριβά

2ον. Χωρίς απεριοριστά αστικά/υπεραστικά (σημαντικό)

3ον. Συχνές αποσυνδέσεις;;; Αν είσαι επαγγελματίας thanx but no thanx.

 

Βασικά βλέπω την άλλη εταιρία που δραστηριοποιείται σε οπτικές ίνες (inalan), που δίνει 100/100 με 27 €. Εκει πας instant!!!

 

Βλέπεις κουτί τους ή το σπίτι σου στον χάρτη κάλυψης και κατευθείαν τηλέφωνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αθήνα, αλλά φήμες λένε πως έρχεται Θεσ/νίκη... Δυτικά.

μέχρι να έρθει, θα έχει γίνει και το μετρό. την hcn προς το παρών δεν την αλλάζω.

1.δεν έχω θέματα με την ταχύτητα.

2.για online gaming έχω δει λιγότερο ping.

3 πΟΤΕ δεν πρόκειται να βάλω και ας φέρει και vdsl κάτω από το σπίτι μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα έχεις hcn!

 

Αν δεν σε πειράζει, σε ποιο πακέτο είσαι;

γιατί ποιος είπε ότι δεν έχω. αν κάτσεις να διαβάσεις τα μυνήματα εδώ και εγώ είμαι μέσα. :)

20/2 στα 23 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμές που δίνουν στο site ισχύουν; Αν ναι δεν βλέπω λόγο να επιλέξεις την εταιρία, ειδικά αν υπάρχει vdsl διαθέσιμο στην περιοχή σου.

 

Τα πρώτα πακέτα, 10/1 (15€) και 20/2 (23€) ειναι οριακά χειρότερο/φτηνότερο και καλύτερο/ακριβότερο από μια ADSL. Σε συνδυασμό με τα αστικά/υπεραστικά που δίνουν οι ADSL και την μεγαλύτερη αξιοπιστία των μεγάλων παρόχων νομίζω κάνουν τα πακέτα μη ελκυστικά.

 

Το 40/4 (33 €) είναι καλό, αλλά πάλι, αν έχεις διαθέσιμη VDSLγιατί να το επιλέξεις;

 

Το 120/8 είναι δίχως ανταγωνισμό στην Ελλάδα δυστυχώς, αλλά 73 €!!!

 

Τώρα για εταιρικά τι να πω; 

 

Δυνατά τα πακέτα αλλά 

1ον Ακριβά

2ον. Χωρίς απεριοριστά αστικά/υπεραστικά (σημαντικό)

3ον. Συχνές αποσυνδέσεις;;; Αν είσαι επαγγελματίας thanx but no thanx.

 

Βασικά βλέπω την άλλη εταιρία που δραστηριοποιείται σε οπτικές ίνες (inalan), που δίνει 100/100 με 27 €. Εκει πας instant!!!

 

Βλέπεις κουτί τους ή το σπίτι σου στον χάρτη κάλυψης και κατευθείαν τηλέφωνο...

 

Αν εχεις προσβαση σε vdsl και σε ενδοιαφερει σοβαρη ταχυτητα internet τοτε οι τιμες της hcn ειναι κατι που πρεπει να σκεφτεις ναι, αλλα ξερεις ποσοι απο εμας εδω στην Θεσσαλονικη δεν πιανουμε ουτε 7; 

Οποτε και το 10αρι internet μια χαρα θα μας ειναι, θα μας βγαινει πιο φθηνα απο τους αλλους και δεν θα εχεις και τις μαλακιες τους με τα τελη αποσυνδεσης, ρητρες και τις διαφορες μ@λ@κιες τους.

Δεν λεω οτι η hcn ειναι μονοδρομος ουτε οτι ειναι τελεια υπηρεσια, αλλα δεν ειναι τα πραγματα τοσο χαλια οσο λες.

 

ΥΓ. Δεν εχω hcn και δεν νομιζω να βαλω any time soon για 2 λογους, πρωτον ειμαι στην Πολιχνη και ειμαι σιγουρος οτι θα ειμαστε απο τους τελευταίους δημους που θα ερθει και δευτερον θελω ΠΟΛΥ χρονο προς σταθερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις προσβαση σε vdsl και σε ενδοιαφερει σοβαρη ταχυτητα internet τοτε οι τιμες της hcn ειναι κατι που πρεπει να σκεφτεις ναι, αλλα ξερεις ποσοι απο εμας εδω στην Θεσσαλονικη δεν πιανουμε ουτε 7; 

Οποτε και το 10αρι internet μια χαρα θα μας ειναι, θα μας βγαινει πιο φθηνα απο τους αλλους και δεν θα εχεις και τις μαλακιες τους με τα τελη αποσυνδεσης, ρητρες και τις διαφορες μ@λ@κιες τους.

Δεν λεω οτι η hcn ειναι μονοδρομος ουτε οτι ειναι τελεια υπηρεσια, αλλα δεν ειναι τα πραγματα τοσο χαλια οσο λες.

 

ΥΓ. Δεν εχω hcn και δεν νομιζω να βαλω any time soon για 2 λογους, πρωτον ειμαι στην Πολιχνη και ειμαι σιγουρος οτι θα ειμαστε απο τους τελευταίους δημους που θα ερθει και δευτερον θελω ΠΟΛΥ χρονο προς σταθερα.

 

Έχεις κάποια point αλλά 3 πραγματάκια

 

1. Με VDSL αλλάζει πολύ το πράγμα (αν δεν κάνω λάθος), καινούριες καμπίνες με οπτική ίνα και σταθερές ταχύτητες σε αντίθεση με adsl που λένε 24 και πιάνεις 4.

2. Αν είσαι σε περιοχή που δεν έχεις καλό adsl, ποιες είναι οι πιθανότητες να έχεις HCN?

3. Το όλο post έχει βασιστεί στην πολιτική που ακολουθεί η άλλη FTTH εταιρία (Inalan), που σου δίνει 100/100 με 27 €... και τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις κάποια point αλλά 3 πραγματάκια

 

1. Με VDSL αλλάζει πολύ το πράγμα (αν δεν κάνω λάθος), καινούριες καμπίνες με οπτική ίνα και σταθερές ταχύτητες σε αντίθεση με adsl που λένε 24 και πιάνεις 4.

2. Αν είσαι σε περιοχή που δεν έχεις καλό adsl, ποιες είναι οι πιθανότητες να έχεις HCN?

3. Το όλο post έχει βασιστεί στην πολιτική που ακολουθεί η άλλη FTTH εταιρία (Inalan), που σου δίνει 100/100 με 27 €... και τέλος.

βάλε inalan και πες μας εντυπώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βάλε inalan και πες μας εντυπώσεις.

 

Υπήρχε περίπτωση να έχω κουτί κάτω από το σπίτι μου inalan, οπως έχω HCN, και να μην είμαι ήδη...

 

Για την ακρίβεια θα είχα ήδη τρυπήσει τοίχους, άδεια από την δουλειά, και θα τους περίμενα στην είσοδο για να μην χάνουμε χρόνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπήρχε περίπτωση να έχω κουτί κάτω από το σπίτι μου inalan, οπως έχω HCN, και να μην είμαι ήδη...

 

Για την ακρίβεια θα είχα ήδη τρυπήσει τοίχους, άδεια από την δουλειά, και θα τους περίμενα στην είσοδο για να μην χάνουμε χρόνο...

ή μας τρολάρεις ή είσαι πληρωμένος οπαδός του πOTE :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ή μας τρολάρεις ή είσαι πληρωμένος οπαδός του πOTE :P

ο πΟΤΕ τώρα που κολλάει; vodafone εχω, και forthnet στην δουλειά.

 

ΟΤΕ είχα 2 χρόνια και ασχέτως αν τον βρίζουν πολλοί, 2 χρόνια ζήτημα να είχα 2 αποσυνδέσεις. Γραμμή τίμια για ADSL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...