Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και το ping είναι κάτι που κοιτάμε κυρίως στο online gaming και επειδή οι servers είναι στο εξωτερικό, δεν παίζει κανένα ρόλο τι ping πιάνετε σε servers που είναι στον τόπο διαμονής σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

γι αυτο βαλαμε και με τοποθεσιες του εξωτερικου...

αμα θελετε καποιες αλλες συγκεκριμενες χωρες πειτε να κανουμε καποια ακομα  :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και το ping είναι κάτι που κοιτάμε κυρίως στο online gaming και επειδή οι servers είναι στο εξωτερικό, δεν παίζει κανένα ρόλο τι ping πιάνετε σε servers που είναι στον τόπο διαμονής σας.

στο battlefield 1 παίζω με 55ms ping. σε σχέση με hol που είχα που δεν έπεφτα κάτω από 70ms.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή είναι χρήσιμη πληροφορία και είναι και σχετικά καλό νούμερο.

 

απλά βλέπω κάτι 0 και 10ms ping, και λέω τι στο διάολο στο δωμάτιο τους είναι ο σέρβερ? :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yap και εγώ τα ίδια περίπου 10-20 κάτω από cyta. Τα μονοψήφια ping είναι συνήθως εξωτερικό, για παράδειγμα όταν ήμουν UK κοντά στο Maidenhead πολλές φορες είχα τέτοια ping.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

απλά βλέπω κάτι 0 και 10ms ping, και λέω τι στο διάολο στο δωμάτιο τους είναι ο σέρβερ? :P

 

Αν ο server ήταν Ελλάδα κι είχες fastpath το ping θα ήταν κάτω από 10ms, οπότε δεν είναι ανάγκη να είναι στο ίδιο δωμάτιο... :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αυτή τη στιγμή τα αντίστοιχα με τα χθεσινά μου νούμερα είναι (σε 20άρα γραμμή):

 

Με Λάρισα μια απ' τα ίδια:

 

6030510032.png

 

Με Βερολίνο τραγικό (μου θυμίζει λίγο την Cosmote: πληρώνεις 24 παίρνεις 7). Συμβαίνει και σε άλλους; Συμβαίνει συχνά;

 

6030514248.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τη τιμή που έβγαλε τώρα η Wind στα 18.5€ / μήνα με απεριόριστα αστι΄κα και υπεραστικά με βάζει κι εμένα σε πειρασμό...

 

...κάτι πρέπει να ΄κανει η HCN για να διατηρήσει ένα πλεονέκτημα....έστω να χαμηλώσει τα τέλη για τις κλήσεις προς σταθερά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη 444€ σε 24 δόσεις συν 35€ ενεργοποιηση

και αν ψυθεις για vdsl (που θα ψηθεις...) 559,5€ σε 24 δόσεις συν 35€ ενεργοποιηση.

Ακόμα αν ακουσα καλα το τέλος σταθερης τηλεφωνιας 5% δεν συμπεριλαμβάνεται αρα +29,70€ (για adsl) & +36,86€ (για vdsl)  στα παραπανω ποσα αντιστοιχα.

 

Ψηνεσαι ακόμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τη παρούσα συνδεσή μου στην HCN πληρώνω σε δύο έτη 410€ κι αυτό με σημαντική "καταπίεση" όσον αφορά τη χρήση του τηλεφώνου , επειδή ακριβώς είναι πολύ υψηλές οι χρεώσεις για τα τηλεφωνήματα.

 

Το τέλος σταθερής τηλεφωνίας, δεν θα επιβληθεί αν είναι και στην HCN;

Αν δεν επιβάλλεται σε VOIP, τότε νομίζω κι η Wind VOIP δίνει πλέον, αν και δεν το έχω ψάξει.

 

Αν λοιπόν το κόστος είναι 444 + 35 = 479 - 410 = 69€ επιπλέον για δύο χρόνια, ήτοι 35€ επιπλέον το χρόνο ή 2.90€ το μήνα, ΑΛΛΑ

- δεν έχω τις συνεχείς σπαστικές αποσυνδέσεις 

- κι έχω απεριόριστες κλήσεις προς σταθερά, αστικά κι υπεραστικά, 

θα έλεγα πως συμφέρει...και πολύ μάλιστα.

 

Τώρα τη γλιτώνω αξιοποιώντας τα 60λεπτά κλήσεις σε σταθερά μέσω Skype που μου δίνει το 365 Office που έχω...αλλά δεν θα το έχω συνέχεια...

 

...κι αν χρειάζεται να συνυπολογίσω το κόστος αγοράς κάθε χρόνο του πακέτου Office, τότε η προσφορά της wind γίνεται ακόμη πιο συμφέρουσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου αμα σου ειναι ζωτικος ο χρονος ομιλιας και δεν σε καλυπτει καποιο πακετο κινητης τηλεφωνιας τοτε ναι ειναι ψιλο μονοδρομος καποια αλλη εταιρια πλην HCN.

στο μονο που θα φερω μικρη ενσταση ειναι στις συνεχεις αποσυνδεσεις που προσωπικα ποτε δεν ειχα τοσες πολλες και απο τοτε που ολοκληρωθηκε η διασυνδεση με καλοχωρι δεν ειχα καμια. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...