Προς το περιεχόμενο

Απορίες για αγορά Xbox 360


DARKNUT

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι αλλο το ps3, αυτο ειχε υποδοχη hdmi και το fat και το slim, στα xbox360 ομως αν θυμαμαι καλα απο το 2010 και μετα ειχαν υποδοχη hdmi δλδ αυτα που ειχαν βγει με Jasper μητρικη.

EDIT: δεν θυμαμαι γτ ειχα ακουσει οτι ειχαν βγει απο το 2008 οι jasper δεν ξερω ομως αν αληθευει και αν ειχαν υποδοχη hdmi.

 

Υποδοχή HDMI έχουν όλα τα xbox, που έχουν κατασκευαστεί από τον Ιούλιο του 2007 και μετά με μητρικές Zephyr, Falcon, Jasper και φυσικά όλα τα slim μοντέλα.

 

Όλα ανεξαιρέτως τα 360, από τα πρώτα μοντέλα του 2005 και μετά, έχουν υποστήριξη για Kinect, στο φατ απλά καταλαμβάνει μία θύρα usb 2.0.

Δεδομένου πως τα φατ 360 έχουν 3 θύρες usb 2.0, αυτό δεν είναι τόσο πρόβλημα.

 

Οι διαφορές FAT και SLIM είναι πάνω-κάτω οι παρακάτω:

1) Nέο Form Factor το slim με νέα λεπτότερη σχεδίαση και καλύτερο build quality, μεγαλύτερο ανεμιστήρα και ενσωματωμένη cpu+gpu στο ίδιο die.

2) Χαμηλότερη κατανάλωση το slim

3) 5 θύρες usb 2.0 το slim έναντι 3 θύρες του FAT

4) Νέο σχεδιασμό με διάφορες αισθητικές μικροαλλαγές στον wireless controller που συνοδεύει το slim, καθώς και διαφορετικό grip στους αναλογικούς μοχλούς.

5) Whisper quiet ή με άλλα λόγια σχεδόν αθόρυβο

6) 4gb ενσωματωμένη flash memory στο φθηνό μοντέλο έναντι 512mb στο Fat arcade

7) 250gb σκληρό δίσκο στο νέο slim στο ακριβό μοντέλο έναντι 120gb σκληρό δίσκο στο παλιό Fat Elite

8) Το slim υποστηρίζει Wifi-N, παράλληλα με ethernet για networking. Το Fat δεν υποστήριζε Wifi παρά μόνο με αγορά ξεχωριστού wifi adapter από τη MS.

9) Επίσημα οι σκληροί δίσκοι του FAT δε μπαίνουν στο Slim, αλλά γίνεται πολύ εύκολα ανεπίσημα, απλά αφαιρώντας τον σκληρό δίσκο από τη θήκη του FAT και αγοράζοντας την κατάλληλη θήκη για τον slim και βάζοντάς τον μέσα. Σημειωτέον, μπορεί να γίνει και το αντίθετο, δηλαδή να αγοράσουμε δίσκο για slim και να τον βάλουμε στο Fat.

10) To slim επίσημα δεν υποστηρίζει τα memory units των FAT. Για μεταφορά δεδομένων και άλλου περιεχομένου μπορεί κάποιος να χρησιμοποιήσει usb στικάκι ή εξωτερικό σκληρό δίσκο.

11) Το slim έχει μία proprietary θύρα για το Kinect, απ΄όπου το Kinect μπορεί να τροφοδοτείται απευθείας χωρίς να χρειάζεται εξωτερικό τροφοδοτικό, όπως στην περίπτωση του FAT (στη συσκευασία του Kinect περιλαμβάνονται βέβαια όλα τα καλώδια που μπορεί να χρειαστούν, αν θέλεις να το συνδέσεις στο FAT).

12) To slim δεν υποστηρίζει αποσπώμενες προσόψεις και αποσπώμενα καλύμματα όπως υποστηρίζουν τα FAT.

 

Με λίγα λόγια τα slim είναι καλύτερα αν όχι σε όλα, αλλά σχεδόν σε όλα τα επιμέρους τμήματα και αποτελούν ένα αρκετά thorough design και φυσική εξέλιξη του μοντέλου από την αρχική σχεδίαση του 2005.

 

Παρόλα αυτά, τα FAT (εκτός από τα πρώτα μοντέλα χωρίς HDMI που ΔΕΝ συνιστώνται) παραμένουν επίκαιρα για τους παρακάτω λόγους:

 

1) Φθηνότερη τιμή απόκτησης στα μεταχειρισμένα, χωρίς ουσιαστικά ο χρήστης να χάνει τίποτα, αν εξαιρέσουμε την έλλειψη wifi (που δε μετράει πολύ μεγάλο ρόλο, από τη στιγμή που αν θες να παίξεις online competitive, αυτό δε γίνεται χωρίς καλώδιο εξαιτίας του μεγάλου lag που θα έχεις) και τις 3 θύρες usb 2.0 έναντι των 5.

Η χαμηλότερη χωρητικότητα σε storage των FAT διορθώνεται εύκολα με την προσθήκη εξωτερικού σκληρού δίσκου ή με φλασάκι και η κονσόλα σου δίνει τη δυνατότητα να τοποθετήσεις μέχρι 2 usb συσκευές, από τις οποίες μπορείς να δεσμεύσεις μέχρι 16gb χώρου. Π.x. αν έχεις ένα φλασάκι των 4gb και έναν σκληρό δίσκο των 80gb, μπορείς να δεσμεύσεις στο φλασάκι από 1 μέχρι και τα 4gb και στον σκληρό δίσκο από 1 μέχρι 16gb, άρα θα έχεις max χωρητικότητα 4gb + 16gb = 20gb για αποθήκευση παιχνιδιών, save games και οποιοδήποτε άλλο περιεχόμενο από το Live.

 

2) Πολύ πιο εύκολα στο φλασάρισμα και στο RGH. Για περισσότερες πληροφορίες, απευθυνθείτε στο αντίστοιχο thread περί xbox360 hacking.

 

3) Αποσπώμενες προσόψεις και καλύμματα, υπάρχουν εκαντάδες διαφορετικοί σχεδιασμοί, οπότε μπορεί ο καθένας να φτιάξει το δικό του εντελώς ξεχωριστό 360.

Αντίθετα το slim υποστηρίζει ανεπίσημα μόνο ολιγή αλλαγή case modification, αλλά είναι αρκετά πιο δύσκολο να την κάνεις από το Fat.

 

Αν κάποιος σκοπεύει να αγοράσει FAT, συνιστώνται οι εκδόσεις FAT κυρίως με μητρική Jasper οι οποίες ΔΕΝ εμφανίζουν το γνωστό πρόβλημα RROD και δευτερευόντως οι εκδόσεις FALCON οι οποίες επίσης στο σύνολό τους, αν και υπάρχουν περιστατικά RROD, θεωρούνται αξιόπιστες.

Εξαίρεση αποτελεί η περίπτωση κάποιος να θέλει να αγοράσει Fat με παλαιότερη μητρική, ώστε να έχει πάνω κάποιο hitachi drive, τα οποία είναι τα πιο εύκολα στο φλασάρισμα και τα οποία δε χρειάζονται εκ νέου φλασαρίσματα κάθε 3-4 μήνες, καθώς δεν κάνουν έλεγχο για AP 2.5

 

Tέλος, κάποιες άλλες χρήσιμες πληροφορίες. Οποιοδήποτε power supply από FAT μπορεί να χρησιμοποιηθεί με ειδικό (πολύ φθηνό στο ebay) αντάπτορα σε ένα slim, γι αυτό αν έχετε στην άκρη κάποιο τροφοδοτικό από FAT μην το πετάξετε, μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε ως 2ο τροφοδοτικό, κάτι πολύ εύχρηστο αν μεταφέρετε την κονσόλα σε 2 σημεία, καθώς στο 1 σημείο αφήνετε το ένα τροφοδοτικό και στο άλλο σημείο το άλλο.

 

Επίσης, όλες οι εκδόσεις των controllers παίζουν σε όλες τις εκδόσεις του 360 χωρίς κανένα πρόβλημα. Για hardcore gamers, πορωμένους και που κάνουν πολύωρο gaming, συνίσταται η αγορά ενσύρματου controller μαύρου, καθώς είναι πιο ελαφρύς και έτσι πιο ξεκούραστος για πολύωρο gaming. Ιδανικός για αγορά ως 2ου controller, πλάι στον 1ο ασύρματο controller που έρχεται μαζί με τη συσκευή, καθώς είναι και φθηνότερος. Τέλος, είναι απολύτως συμβατός και με windows (plug and play) και έτσι μπορεί να χρησιμοποιηθεί εξίσου καλά και σε 360 και σε pc. Αντίθετα, ο wireless controller απαιτεί την αγορά ειδικού adapter hub για την ασύρματη επικοινωνία του με το pc. Γι αυτό στην περίπτωση που θέλετε σώνει και καλά 2ο wireless controller, αν έχετε και pc που χρησιμοποιείτε για games, συνίσταται να αγοράσετε την έκδοση του wireless χειριστηρίου για windows το οποίο περιλαμβάνει τον adapter hub και ταυτόχρονα παίζει απροβλημάτιστα και στο 360.

 

Οτιδήποτε άλλο χρειαστείτε, μπορείτε να με ρωτήσετε ή να μου στείλετε προσωπικό pm.

 

είμαι μεταξύ τις Console XBOX 360 4GB slim black με HDMI και τις Console XBOX 360 20GB fat white χωρίς HDMI

τώρα δεν ξέρω τι μητρικές φοράνε αυτές οι δυο κονσόλες απλά να σημειώσω ότι δεν με ενδιαφέρει το live αλλα την προορίζω για τσιπάκι και αντιγραφές.

θα έχου κάπου πρόβλημα με κάποιες από τις δυο αν εξαιρέσουμε το HDMI?

ευχαριστώ!

 

Διάβασε παραπάνω το reply μου για τις διαφορές slim και fat.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 192
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ένταξη cortaN@ τι να πω ίσος ήταν η πιο κατατοπιστική απάντηση που έχω πάρει μέρη στιγμής στο forum αυτό!!!

σε ευχάριστο παρα πολύ και μπράβο σου για την απάντηση...

θα κάνω μια τελευταία ερώτηση μιας και έχω αρχίσει και μπαίνω στο νόημα...

από ένα κλειστό κουτί σφραγισμένο που μπορώ να δω πια μητρική φοράει το μηχάνημα?(έλεος και αυτή η microsoft τις δοκιμες δεν μπορεί να τις κάνει σπίτι τις πρέπει να τα στέλνει στον καταναλωτή για δοκιμες και μετά να αλλάζει hardware)

και πιο συγκεκριμένα στην έκδοση του Xbox 360 20GB Fat χωρίς HDMI...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύσκολα θα βρεις xbox fat σφραγισμένο. Μόνο τα slim υπάρχουν πλέον. Αν το πάρεις μεταχειρισμένο ρωτάς τον αγοραστή.

 

Για τα σλιμ τώρα αν τα πάρεις σφραγισμένα δεν μπορείς να ξέρεις την μητρική του. Αλλαμην ξεχνάμε οτι τα σλιμ δεν φλασαρονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι λέω για το fat το συγκεκριμένο λόγο ότι το έχει φίλος γνωστού μου και είναι σφραγισμένο αλλα μην το πάρο τσάμπα γιατί με 40 euro παραπάνω περνώ slim με HDMI οποτε τι πρέπει να ρωτήσω το παλικάρι για να μπορέσω να δω τι παίζει...

όσο αφορά μητρικές σίγουρα δεν γνωρίζει κάτι το παιδί οποτε πρέπει να του πω να κοιτάξει κάτι στο κουτί όπως p.x. συριακό αριθμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι λέω για το fat το συγκεκριμένο λόγο ότι το έχει φίλος γνωστού μου και είναι σφραγισμένο αλλα μην το πάρο τσάμπα γιατί με 40 euro παραπάνω περνώ slim με HDMI οποτε τι πρέπει να ρωτήσω το παλικάρι για να μπορέσω να δω τι παίζει...

όσο αφορά μητρικές σίγουρα δεν γνωρίζει κάτι το παιδί οποτε πρέπει να του πω να κοιτάξει κάτι στο κουτί όπως p.x. συριακό αριθμό.

 

Εγώ προτείνω να δώσεις 40 ευρώ και να πάρεις slim γιατί είναι πολύ καλύτερα από τα fat και δεν παρουσιάζουν RROD. Το συγκεκριμένο είναι πιθανόν να σου βγάλει RROD. Αλλά αυτό θα μπορείς να το φλασάρεις ενώ ένα slim όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

είμαι μεταξύ τις Console XBOX 360 4GB slim black με HDMI και τις Console XBOX 360 20GB fat white χωρίς HDMI

τώρα δεν ξέρω τι μητρικές φοράνε αυτές οι δυο κονσόλες απλά να σημειώσω ότι δεν με ενδιαφέρει το live αλλα την προορίζω για τσιπάκι και αντιγραφές.

θα έχου κάπου πρόβλημα με κάποιες από τις δυο αν εξαιρέσουμε το HDMI?

ευχαριστώ!

Εαν παρεις XBOX χωρις HDMI εχει 100% επανω μητρικη ΧΕΝΟΝ. Aυτα τα μηχανηματα περιγραφονται στη wiki σαν RROD machines που σημαινει πως παιζεις σοβαρα με την τυχη σου (σχεδον ολα εχουν βγαλει RROD) http://beta.ivc.no/w...x_360_Revisions

Το αμεσως επομενο μοντελο εφερε μητρικη Zephyr που ειναι οτι και η XENOΝ αλλα με την προσθηκη HDMI, επομενως και εκει εχουμε μια απο τα ιδια. Αυτα γενικως ειναι τα πρωτα XBOX 360 ARCADE η PRO που εφεραν σκληρο δισκο εργοστασιακο εως και 60GB

Τα ΦΑΤ αρχισαν να γινονται αξιοπιστα απο τη μητρικη FALCON (λιγες περιπτωσεις RROD αλλα υπαρχουν) και μετα, με την καλυτερη μητρικη ολων στα FAT την JASPER

Πως μπορεις να τα ξεχωρισεις ευκολα;

Απο την τροφοδοσια τους. Αναγραφεται στο τροφοδοτικο η ταση, οποτε συμφωνα με τη λιστα που θα βρεις εδω στον πινακα List of Revisions ξερεις αυτοματως τι μητρικη εχει

Επισης να ξερεις οτι τα τελευταια σλιμ με μητρικη Corona (τροφοδοσια 115W συμφωνα με τον παραπανω πινακα) δεν φλασαρονται - χακαρονται

Οποτε το καλυτερο θα ηταν να βρεις ενα XBOX slim με μητρικη TRINITY (135W) η αν πας σε FAT να εχει μητρικη JASPER (150W τροφοδοσια)

Επεξ/σία από mtzs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστώ παρα πολύ φιλε μου mtzs

για τις πληροφορίες σου και για τα link που μου έδωσες θα τα ψάξω και σίγουρα θα κοιτάξω και θα ξέρω τι θα πάρο πριν αγοράσω οτιδήποτε

ευχαριστώ και πάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένταξη cortaN@ τι να πω ίσος ήταν η πιο κατατοπιστική απάντηση που έχω πάρει μέρη στιγμής στο forum αυτό!!!

σε ευχάριστο παρα πολύ και μπράβο σου για την απάντηση...

θα κάνω μια τελευταία ερώτηση μιας και έχω αρχίσει και μπαίνω στο νόημα...

από ένα κλειστό κουτί σφραγισμένο που μπορώ να δω πια μητρική φοράει το μηχάνημα?(έλεος και αυτή η microsoft τις δοκιμες δεν μπορεί να τις κάνει σπίτι τις πρέπει να τα στέλνει στον καταναλωτή για δοκιμες και μετά να αλλάζει hardware)

και πιο συγκεκριμένα στην έκδοση του Xbox 360 20GB Fat χωρίς HDMI...

 

Έκδοση xbox360 χωρίς HDMI είναι μόνο μητρικές Xennon (τα πρώτα 360 που βγήκαν) κα δε συνιστώνται όπως σου είπα και στο προηγούμενο ποστ μου.

Εμφανίζουν RROD µε μεγάλη συχνότητα. ΔΕ σημαίνει πως de facto θα σου βγάλουν, αλλά έχεις πιθανότητες αρκετές να εμφανίσει RROD.

Επίσης 360 χωρίς ΗDMI υπάρχουν και με μητρικές Opus, οι οποίες είναι ανακατασκευασμένες Xennon (και Zephyr) μητρικές.

Αυτά τα 360 επειδή είναι ανακατασκευασμένα από τη MS, είναι πιο δύσκολο να εμφανίσουν RROD, τουλάχιστον όχι με την ίδια συχνότητα που εμφάνιζαν τα Xennon και τα Zephyr. Tα OPUS είναι περίπου σαν τα FALCON από άποψη αξιοπιστίας, ίσως λίγο χειρότερα στην αξιοπιστία.

 

Για όλα τα υπόλοιπα δες και την απάντηση του mtzs που έγραψε παραπάνω.

Σε καλύπτει απόλυτα στις ερωτήσεις σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα ενδιαφερομαι να παρω ενα XBOX360 και λογικα θα ειναι μεταχειρισμενο. οποτε θα σας παραθεσω μερικες αποριες που βρηκα και αν εχετε και εσεις να συνπληρωσετε κατι συμαντικο καντετο.

 

1. ειδα πως λενε "εχω το παλιο xbox360" ή εχω νεο "xbox360". που επιρεαζει αυτο? παιζει καποια παιχνιδια το ενα που το αλλο δεν παιζει?

 

2. καποιοι αναφερουνε τι μητρικη φοραει. δεν φορανε ολα την ιδια? και τι σημασια εχει?

 

3. ποια χβοχ360 χακαρονται ωστε να παιζεις κατεβασμενα παιχνιδια?και αν τα χακαρεις χανεις κατι? εγγυηση firmware updates κλπ??

 

4.τι ειναι αυτο το microsoft live κατι τετοιο που ειναι με μερες? δλδ λεει ο αλλος "πουλαω το XBOX360 και υπολυπονται 4 μερες microsoft live " καπως ετσι. τι κανεις με αυτο και αμα δεν εχεις τι δν μπορεις να κανεις?

 

ρωταω πολλα. αλλα ειμαι ασχετος τελειως :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Tα πολύ πιο παλια είχαν θέματα υπερθέρμανσης με πολλές δυσσάρεστες συνέπειες όπως Red ring of death και πέταμα αν είχε λήξει η εγγύηση. Ολες, παλιές και νέες παίζουν τα ίδια παιχνίδια.

 

2. Οχι δεν φοράνε όλα την ίδια, υπήρξαν αρκετές εκδόσεις μητρικών όχι μόνο στο παλιό και μεγαλύτερο Xbox360 αλλά και στο νέο Slim.

 

3. Σχεδόν όλα χακάρονται. Μόνο το τελευταίας μητρικής (Corona) Slim και κάποια μητρική απο τις χοντρές xbox360 δεν χακάρονται αλλά λίαν συντόμως απ'ότι διάβαζα ακομα και αυτές οι δύο θα χακάρονται κανονικά (αναφέρομαι σε χακάρισμα RGH (reset glitch hack) που μπορείς να παίζεις παιχνίδια απο εξωτερικό δίσκο USB, αυτό αξίζει).

Εγγύηση εννοείται ότι τη χάνεις αν ισχύει ακόμη.

Firmware updates μπορείς να κάνεις αλλά με λίγο διαφορετικό τροπο. Δεν βάζεις κανονικά σαν να μην ήταν πειραγμένη η κονσόλα αυτό που δίνει η microsoft γιατί θα μπλκάρει η κονσόλα εντελλώς. Είναι απλή διαδικασία σχετικά όμως. Χρειάζεσαι κάποια αρχεία, ένα PC και ένα USB stick.

 

4. To Live είναι το δίκτιο τηε microsoft για το xbox. Η κονσόλα συνδέεται online και μπορείς να παίζεις δικτυακά παιχνίδια αλλά και να αγοράζεις (παιχνίδια, expansions για παιχνίδια κλπ).

Αν χακάρεις την κονσόλα σου το Live το ξεχνάς δια παντώς.

 

 

Αν θέλεις να πάρεις μεταχειρισμένη χβοχ και να την χακάρεις, η καλύτερη επιλογή είναι η χοντρή xbox360 με μητρική Jasper 512MB που είναι και το τελευταίο μοντέλο απο τις "χοντρές".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Tα πολύ πιο παλια είχαν θέματα υπερθέρμανσης με πολλές δυσσάρεστες συνέπειες όπως Red ring of death και πέταμα αν είχε λήξει η εγγύηση. Ολες, παλιές και νέες παίζουν τα ίδια παιχνίδια.

 

2. Οχι δεν φοράνε όλα την ίδια, υπήρξαν αρκετές εκδόσεις μητρικών όχι μόνο στο παλιό και μεγαλύτερο Xbox360 αλλά και στο νέο Slim.

 

3. Σχεδόν όλα χακάρονται. Μόνο το τελευταίας μητρικής (Corona) Slim και κάποια μητρική απο τις χοντρές xbox360 δεν χακάρονται αλλά λίαν συντόμως απ'ότι διάβαζα ακομα και αυτές οι δύο θα χακάρονται κανονικά (αναφέρομαι σε χακάρισμα RGH (reset glitch hack) που μπορείς να παίζεις παιχνίδια απο εξωτερικό δίσκο USB, αυτό αξίζει).

Εγγύηση εννοείται ότι τη χάνεις αν ισχύει ακόμη.

Firmware updates μπορείς να κάνεις αλλά με λίγο διαφορετικό τροπο. Δεν βάζεις κανονικά σαν να μην ήταν πειραγμένη η κονσόλα αυτό που δίνει η microsoft γιατί θα μπλκάρει η κονσόλα εντελλώς. Είναι απλή διαδικασία σχετικά όμως. Χρειάζεσαι κάποια αρχεία, ένα PC και ένα USB stick.

 

4. To Live είναι το δίκτιο τηε microsoft για το xbox. Η κονσόλα συνδέεται online και μπορείς να παίζεις δικτυακά παιχνίδια αλλά και να αγοράζεις (παιχνίδια, expansions για παιχνίδια κλπ).

Αν χακάρεις την κονσόλα σου το Live το ξεχνάς δια παντώς.

 

 

Αν θέλεις να πάρεις μεταχειρισμένη χβοχ και να την χακάρεις, η καλύτερη επιλογή είναι η χοντρή xbox360 με μητρική Jasper 512MB που είναι και το τελευταίο μοντέλο απο τις "χοντρές".

 

Να προσθέσω και εγώ 2 πράγματα:

 

3. Υπάρχει και η επιλογή του φλασαρίσματος όπου παίζεις τα παιχνίδια από δισκάκια και έχεις και online με κίνδυνο να σε ban-άρει η MS. Για αυτό όμως θα χρειαστείς και φλασαρισμένο drive και ένα σωρό ακόμα πράγματα. Αλλά θα μπορείς να παίζεις και τα πιο καινούργια παιχνίδια σε αντίθεση με το RGH που σου επιτρέπει να παίζεις παιχνίδια μέχρι το καλοκαίρι του 2011.

 

4. Το xbox live είναι επί πληρωμή. Χρειάζεται να δίνεις ένα συγκεκριμένο πόσο κάθε μήνα ή για όλο τον χρόνο. Αναλόγως πιο πακέτο θα διαλέξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...