Προς το περιεχόμενο

Samsung galaxy tab gift


oldermania

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 312
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σε λιγο θα εχει 3 κατοσταρικα το καθενα.. για καποιον που τα χρειαζεται αμεσα και τα δυο αξιζει μονο.ποιος θα παρει 599 το ταμπλετακι τωρα που βγαινει ipad 3 και πεφτει το ipad 2 100 euro;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αν ξανα πω εδω μέσα προσφορα να με χεσουν! Άκου εκει 435!!!!!!

 

Λογικά η απόδειξη θα λέει 499 Samsung Galaxy SII και 0 το ταμπλετ. Τώρα αν κάποιος την σήμερον ημέρα έχει σκοπό να πάρει κάτι από 3ο χέρι χωρίς απόδειξη-εγγύηση για να δεί την πραγματική αξία, τότε αυτός φταίει πιό πολύ από τον εκμεταλλευτή πωλητή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Λογικά η απόδειξη θα λέει 499 Samsung Galaxy SII και 0 το ταμπλετ. Τώρα αν κάποιος την σήμερον ημέρα έχει σκοπό να πάρει κάτι από 3ο χέρι χωρίς απόδειξη-εγγύηση για να δεί την πραγματική αξία, τότε αυτός φταίει πιό πολύ από τον εκμεταλλευτή πωλητή.

Απλά να αναφέρω πως η απόδειξη ακόμα κι αν γράφει 0 ευρώ (που δε θα γράφει, αλλά θα έχει την αρχική τιμή), δεν επηρεάζει καθόλου την εγγύηση η οποία είναι άσχετη με την ονομαστική αξία του προϊόντος, το οποίο στο σενάριο που αναλύεται δεν είναι δεύτερο ή τρίτο χέρι καθώς αν μεταπουληθει σφραγισμένο, θεωρείται πρώτο χέρι.

Απο κει και πέρα, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ενοχλείστε αν το δώρο πουληθεί στη μέγιστη τιμή που μπορεί να πιάσει.

Με αυτήν τη λογική αν κερδίσω κάτι σε έναν διαγωνισμό και δεν το θέλω, θεωρείται ανήθικο να δώσω με αντίτιμο, άρα τα πρέπει να το χαρίσω.

Caveat emptor που σημαίνει "ο αγοραστής ας προσεχει", από τη στιγμή που το προϊόν είναι αυτό που πρέπει (να συμπληρώσω/προλάβω).

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Η συζήτηση παρεκτράπηκε σε ανταλλαγή χαρακτηρισμών μεταξύ των μελών. Τα περί αισχροκέρδειας να σταματήσουν εδώ. Οι συναλλαγές μελών είτε μέσω των Αγγελιών είτε με pm, όχι στο παρόν θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε λιγο θα εχει 3 κατοσταρικα το καθενα.. για καποιον που τα χρειαζεται αμεσα και τα δυο αξιζει μονο.ποιος θα παρει 599 το ταμπλετακι τωρα που βγαινει ipad 3 και πεφτει το ipad 2 100 euro;

 

To tablet ειναι καλυτερο απο το ipad 2 γι αυτό και η δικαστική διαμάχη (περι αντιγραφών) που καθυστέρησε την κυκλοφορία του στην Ευρώπη.

 

Επειδή το ζύγισα αρκετά το θέμα πριν προχωρήσω στην αγορά θεωρώ εξαιρετικά δύσκολο να πέσουν στα 400 ευρώ το επόμενο 4-5μηνο. Μακάρι να διαψευστώ. Για κάποιον που θέλει και τα 2 (όπως εγώ) ουσιαστικά το κινητό βγαίνει στα 250 (όσο πήρα το Galaxy S I από MM τον Σεπτέμβριο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω κι εγω τον τοπικ σταρτερ. "εκλεισα" κι εγω ενα για ενα φιλο το s2 και για εμενα το ταμπλετ. η διαδικασια μιας και δεν την διαβασα πιο πριν ειναι να κατεβασουμε την εφαρμογη, να βαλουμε ονοματεπωνυμο, mail, και τον αριθμο της καρτας μας και αφου διαλεξουμε στο μενου τρεχουσες προσφορες μας βγαζει αυτη του γερμανου και επιλεγουμε κληση στο τηλεφωνο που βγαζει.

βγαινει καποιο ατομο, μας κανει κρατηση στοιχεια, συσκευη-χρωμα που θελουμε και σε ποιο καταστημα θελουμε και τελος.

τα γραφω γιατι ειχα απορια πριν κανω την διαδικασια. μου ειπαν οτι θα με παρουν τηλ εντος 5 ημερων για την παραλαβη. το ειπαν σε καποιον αλλο αυτο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω κι εγω τον τοπικ σταρτερ. "εκλεισα" κι εγω ενα για ενα φιλο το s2 και για εμενα το ταμπλετ. η διαδικασια μιας και δεν την διαβασα πιο πριν ειναι να κατεβασουμε την εφαρμογη, να βαλουμε ονοματεπωνυμο, mail, και τον αριθμο της καρτας μας και αφου διαλεξουμε στο μενου τρεχουσες προσφορες μας βγαζει αυτη του γερμανου και επιλεγουμε κληση στο τηλεφωνο που βγαζει.

βγαινει καποιο ατομο, μας κανει κρατηση στοιχεια, συσκευη-χρωμα που θελουμε και σε ποιο καταστημα θελουμε και τελος.

τα γραφω γιατι ειχα απορια πριν κανω την διαδικασια. μου ειπαν οτι θα με παρουν τηλ εντος 5 ημερων για την παραλαβη. το ειπαν σε καποιον αλλο αυτο ?

Οπως τα ειπες ακριβως ειναι και σε μενα τα ιδια πραγματα ειπαν αφου πρωτα ακολουθησα την ιδια διαδικασια.Ευχαριστω θερμα τον topic starter για την ενημερωση :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα edit το συγκεκριμένο μύνημα αν και δεν κατάλαβα προς τι ο ντόρος.Η τιμή που βρήκα σε σαιτ μεταχειρισμενων ηταν 400 για μεταχειρισμενο και 480 για καινουριο γιαυτο και είπα ότι είπα. Δεν το πόσταρα σαν αγγελία απλά ανέφερα τους λόγους που το πήρα και επειδή πολλοι εδω μέσα ενδιαφέρθηκαν για το κινητο το ανέφερα μηπως το θελει καποιος να το συζητήσουμε.

Το κλείνω εδώ το θέμα λοιπόν.

Να ευχαριστήσω με την σειρά μου τον τοπικ σταρτερ και να πω οτι και εμενα μου ειπαν για 5 εργάσιμες να πάω από το κατάστημα το όποιο δήλωσα ότι θέλω να γίνει η παραλαβή.

Επιπλεόν και για να μην ανοιγω νεο τοπικ στην ίδια εφαρμογη εχει και μια προσφορα που λεει οτι θα λάβουμε 10 ευρω στον λογαριασμό μας μόνο και μόνο επειδη εγκαταστήσαμε την εφαρμογή. Πρός το παρών δεν είδα να έχει μπει κατι πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια το βρισκω ανωφελο να καθομαστε να μαλωνουμε εδω μεσα ειμαστε για να βοηθαει ο ενας τον αλλον αν τα μαγαζια κοιτανε να εκμεταλευονται και να ζητανε υπερβολικα ποσα ας μην το κανουμε και εδω μεσα καλοριζικο σε ολους παρουν το σετακι συντομα κατι νεο θα ποσταρω εδω:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η προσφορα ειναι πολυ δυνατη!! η προσφρορα ειναι της Eurobank, οχι του γερμανου. προωθητικη ενεργεια των πιστωτικων καρτων της τραπεζας. Μπραβο της, παντως, ειναι η μονη η τραπεζα πουυ βλεπεις καποιες κινησεις, ειμαι κατοχος πιστωτικων και αλλων μεγαλων τραπεζων οπου το μονο που κανουν ειναι να σου κοβουν το πιστωτικο οριο κατα 50%, μειωσει αναλαψης μετρητων κτλ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα ,εγκατεστησα την εφαρμογη αλλα δε βλεπω πουθενα τη προσφορα του γερμανου. Ενδιαφερομαι για το κινητο , κανεις για το tablet? Ειμαι απο θεσσαλονικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...