Προς το περιεχόμενο

Νομιμοποιηση Κανναβης?Ναι η Οχι?


GoLdMaNn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι σαν τα ατομα που λενε "πιο ευκολα αγοραζεις ναρκωτικα παρα τσιγαρα πλεον στην ομονοια"

 

Πηγαινε 4 το βραδυ ενω εχεις κονε με μια που της ειπες οτι εχεις κονε να βρειτε διαφορα στην ομονοια και μετα ελα πες μου αν ειναι τοσο ευκολο

(stanhope σε ελευθερη μεταφραση)

 

 

 

Γεροι αποφασιζουν για το τι θα κανουν οι νεοι, ενω εχουν μεινει πισω σε επιστημονικες μελετες και αγνοουν τα δεδομενα που ειναι μπροστα τους επειδη οι αλλοι γεροι που τους δινουν λεφτα θα θιχτουν ηθικα.

 

Γιατι ατομα που δεν εχουν ιδεα για το τι μιλανε εχουν γνωμη? Οπως ο αλλος με τις προσοχες στο αγαλμα του κολοκοτρώνη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 603
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Α συγγνώμη. Νόμιζα την απαγόρεψες κι'αυτή για να κάνεις καλό σε μας τους ηλίθιους. Επίσης λύσε μου μια απορία αν γίνεται. Πόσα μέτρα απόσταση (στο περίπου) από το σπίτι μου έχει η κοινωνία για να ξέρω που πρέπει να συμμορφώνομαι με τους κανόνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεροι αποφασιζουν για το τι θα κανουν οι νεοι, ενω εχουν μεινει πισω σε επιστημονικες μελετες και αγνοουν τα δεδομενα που ειναι μπροστα τους επειδη οι αλλοι γεροι που τους δινουν λεφτα θα θιχτουν ηθικα.

ΤΕΛΕΙΩΣ αοριστο και γενικολογο ολο αυτο. Αχρηστο με λιγα λογια....

Τι θα πει γεροι και νεοι, σε ποιους αναφερεσαι ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ, για ποιες ερευνες μιλας ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ, και για ποιο πραγμα ακριβως μιλας ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΕΛΕΙΩΣ αοριστο και γενικολογο ολο αυτο. Αχρηστο με λιγα λογια....

Τι θα πει γεροι και νεοι, σε ποιους αναφερεσαι ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ, για ποιες ερευνες μιλας ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ, και για ποιο πραγμα ακριβως μιλας ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ?

Για να μην πιασω αλλες ουσιες, βρες μου εσυ μια ερευνα που αποδεικνυει οτι η κανναβη κανει κακο οταν δεν υπαρχει γεννετικη προδιαθεση για ψυχικη διαταραχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην πιασω αλλες ουσιες, βρες μου εσυ μια ερευνα που αποδεικνυει οτι η κανναβη κανει κακο οταν δεν υπαρχει γεννετικη προδιαθεση για ψυχικη διαταραχη.

Βρες μου εσυ μια ερευνα που να αποδεικνυει 100% οτι δεν προκαλει καμια παραγωγη ουσια της κανναβης, κανενος ειδους κακο στον χρηστη ή κανενος ειδους επικινδυνες ή εξαλλες ή βιαιες ή αναρμοστες συμπεριφορες προς τους αλλους ανθρωπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, θα βρεις εσυ που σκιζεις τα ιματια σου κατα της κανναβης. Δειξε μας οτι εχεις δικιο. Εχουν μπει πολλα links με αυτο που θες να σου δειξουμε.

 

Επισης μου αρεσει που λες "παραγωγη ουσια της κανναβης". lol.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

rabesatratana το καταλαβαίνεις οτι εάν ήταν νόμιμη η καλλιέργια και η χρήση κάναβης, όπως προτείνεις παραπάνω, απλά θα βρίσκαμε αυτόν που κάνει το καλύτερο χόρτο και θα τον πληρώναμε να μας προμηθεύει. Ποιός ο λόγος να επιτρέψουμε αυτό το πράγμα και όχι την ελεύθερη εμπορία της;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, θα βρεις εσυ που σκιζεις τα ιματια σου κατα της κανναβης. Δειξε μας οτι εχεις δικιο. Εχουν μπει πολλα links με αυτο που θες να σου δειξουμε.

Οχι δεν καταλαβες καλα.

ΕΣΥ θελεις να εισαγεις στην κοινωνια μια ουσια για καποιον λογο.

Πρεπει να μας δειξεις λοιπον οτι η κοινωνια δεν θα κινδυνευσει ουτε στο ελαχιστο απο αυτη την ουσια. Ουτε ενας πολιτης δεν θα κινδυνευσει με οποιονδηποτε τροπο ουτε στο ελαχιστο....

 

 

 

Επισης μου αρεσει που λες "παραγωγη ουσια της κανναβης". lol.

Τι λολ?

Η κανναβη ειναι φυτο και μπορεις να δημιουργησεις "απειρες" διαφορετικες ουσιες απο αυτην.

Τι δεν καταλαβαινεις?

 

rabesatratana το καταλαβαίνεις οτι εάν ήταν νόμιμη η καλλιέργια και η χρήση κάναβης, όπως προτείνεις παραπάνω, απλά θα βρίσκαμε αυτόν που κάνει το καλύτερο χόρτο και θα τον πληρώναμε να μας προμηθεύει. Ποιός ο λόγος να επιτρέψουμε αυτό το πράγμα και όχι την ελεύθερη εμπορία της;

Μα θα ηταν παρανομο να μας προμηθευει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:shock: :eek: :lol:

Αστεια πραγματα, αστεια επιχειρηματα. Ποιος θα ορισει ποια ειναι τα ωριμα ατομα που θα πρεπει να χρησιμοποιουν τις ουσιες και μαλιστα ποιες ουσιες??

 

Γιατι θεωρεις τον χρηστη στον οποιο απαντας ανωριμο?

Ποιοι ειναι οι ωριμοι ανθρωποι?

 

ΤΙ ξερουν αυτοι οι ωριμοι ανθρωποι ως προς αυτο που κανουν(περι των ουσιων)?

ΓΙΑΤΙ αυτοι οι ωριμοι ανθρωποι το κανουν(το να παιρνουν διάφορες ουσιες)?

 

Ποιος θα ορισει ποια ειναι τα ωριμα ατομα που θα πρεπει να χρησιμοποιουν καποια ουσια?? Το ξαναρωτω γιατι αυτο ειναι η ολη βαση. Μιλας για ωριμα ατομα. Και ποιος θα το ορισει ποια ειναι αυτα? ΕΣΥ?

 

ΝΑΙ ΕΓΩ!

η ωριμότητα σου φαίνεται από τις πράξεις σου.

 

δεν πέφτει λόγος σε κανέναν τι παίρνει ο καθένας εφόσον είναι ώριμος ώστε να μην οδηγήσει και να μην κάνει γενικότερα κάτι που θα βλάψει/επηρεάσει με οποιοδήποτε τρόπο κάποιον συμπολίτη του και κάνοντας χρήση στον ιδιωτικό του χώρο.

 

αυτη ειναι η γνώμη μου έχοντας ζήσει και τα θετικά και τα αρνητικά του θέματος και ξέρω πως δεν φταίει καμία ουσία για τον τρόπο που θα την χρησιμοποιήσεις και θα επηρεάσει την ζωή σου η τους γύρω σου πάρα μόνο εσυ.

 

Οχι δεν καταλαβες καλα.

ΕΣΥ θελεις να εισαγεις στην κοινωνια μια ουσια για καποιον λογο.

Πρεπει να μας δειξεις λοιπον οτι η κοινωνια δεν θα κινδυνευσει ουτε στο ελαχιστο απο αυτη την ουσια. Ουτε ενας πολιτης δεν θα κινδυνευσει με οποιονδηποτε τροπο ουτε στο ελαχιστο....

 

 

και μετά απο αυτό.

ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ των παρακάτω.

 

αλκοόλ (κίνδυνος για εμας ΚΑΙ για τους γύρω μας , No1 αιτία τροχαίων δυστυχημάτων).

Αναψυκτικών/σαβουροφαγητού (fast food , σοκολατοαποτέτοια) (επικίνδυνα για εμας , παχυσαρκία -> απο τις πρώτες αιτίες θανάτου/ασθένειες της εποχής μας ).

 

απαγόρευση αυγών (αν ενα παιδί 3 χρονών καταναλωσει πάνω απο 2-3 αν θυμάμαι καλά - > δηλητηρίαση - > θάνατος)

 

απαγόρευση απορρυπαντικών (επικίνδυνα αν εχεις μικρά παιδιά να τριγυρνούν - > φόβος κατάποσης - > καταγεγραμμένοι θάνατοι )

 

μπλα μπλα μπλα 1002 επικίνδυνα πράγματα!

στα τρενααααααααααααααα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

rabesatrane, με λιγα λογια : Μιλας για πραγματα που δε γνωριζεις/εισαι ασχετος/Μιλα για αυτα που εχεις επαρκεις γνωσεις. Αλλιως απλα γελοιοποιεισαι

Ακομη ενα ΤΕΛΕΙΩΣ αχρηστο ποστ.

ΜΗΔΝΕ επιχειρηματα ΜΗΔΕΝ προτασεις ουσιας.

Αοριστολογιες και τιποτα αλλο. Κατι ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ σε αυτα τα ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ που ειπα και λεω εχεις να πεις?

 

Το να τα αφοριζεις ολα χωρις να απαντας ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ σε αυτα που λεω ειναι ανοητο....

 

ΝΑΙ ΕΓΩ!

η ωριμότητα σου φαίνεται από τις πράξεις σου.

Εσυ?

Οχι βεβαια. Σε καμια περιπτωση δεν μπορεις εσυ να ορισεις ο,τι θελεις. Ποιος ειναι ωριμος δηλαδη κλπ, κλπ.

Δεν μπορεις!!

 

 

δεν πέφτει λόγος σε κανέναν τι παίρνει ο καθένας εφόσον είναι ώριμος ώστε να μην οδηγήσει και να μην κάνει γενικότερα κάτι που θα βλάψει/επηρεάσει με οποιοδήποτε τρόπο κάποιον συμπολίτη του και κάνοντας χρήση στον ιδιωτικό του χώρο.

Ναι αλλά επειδη παρα πολλοι δεν ειναι ωριμοι και μαλιστα ειναι ανωριμοι και ηλιθιοι, το να επιτρεψεις ελευθερα το εμποριο οποιασδηποτε τετοιας ουσιας, εχεις τον κινδυνο να πεσει στα χερια οχι τελειως ωριμου και λογικου ανθρωπου με τις οποιες συνεπειες, οποτε προφανως και δεν πρεπει να επιτραπει το εμποριο τετοιων ουσιων γιατι κανείς δεν μπορει να εξασφαλισει το οτι θα πεσουν στα χερια ωριμων ανθρωπων.

 

αυτη ειναι η γνώμη μου έχοντας ζήσει και τα θετικά και τα αρνητικά του θέματος και ξέρω πως δεν φταίει καμία ουσία για τον τρόπο που θα την χρησιμοποιήσεις και θα επηρεάσει την ζωή σου η τους γύρω σου πάρα μόνο εσυ.

Φυσικα και φταινε και οι ουσιες εκτός απο εσενα.

Οι ουσιες επηρεαζουν τον εγκεφαλο και την φυσιολογικη λειτουργια του με ανεξελεγκτο τροπο και αρα τα αποτελεσματα μπορει να ειναι τετοια ωστε να βλαψουν εστω και στο ελαχιστο καποιον αλλο πολιτηκαι γενικα την κοινωνια.

Και αυτο δεν το θελουμε, οποτε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα θα ηταν παρανομο να μας προμηθευει.

 

Μα πως θα αποδεικνύεται οτι μας προμηθεύει; Αφου ο καθένας θα μπορεί να έχει τα δικά του φυτά σπίτι του, είναι αδύνατον να υπάρξει ουσιαστικός έλεγχος! Άρα ποιό το όφελος να διακινούνται έτσι αφορολόγητα τόσα λεφτα; Επίσης κάνοντας νόμιμη την καλλιέργεια στον οποιοδήποτε σημαίνει οτι του δίνεις την ευκαιρία να εμπορεύεται και σε χώρες οπού είναι παράνομη η συγκεκριμένη ουσία. Αυτό δεν σε προβληματίζει;

 

Επίσης: Σε μια τέτοια περίπτωση αυτοί που θα το κάνουν επάγγελμα προφανώς μπορούν να κάνουν οποιαδήποτε νοθεία θέλουν και να ελέγχουν απολύτως τις τιμές της αγοράς (τουλάχιστον τον εγχώριων προϊόντων). Για ποίο λόγο να μην ελέγχει το ίδιο το κράτος και την καθαρότητα και την τιμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν καταλαβες καλα.

ΕΣΥ θελεις να εισαγεις στην κοινωνια μια ουσια για καποιον λογο.

Πρεπει να μας δειξεις λοιπον οτι η κοινωνια δεν θα κινδυνευσει ουτε στο ελαχιστο απο αυτη την ουσια. Ουτε ενας πολιτης δεν θα κινδυνευσει με οποιονδηποτε τροπο ουτε στο ελαχιστο....

Η κανναβη ειναι φυτο και μπορεις να δημιουργησεις "απειρες" διαφορετικες ουσιες απο αυτην.

Τι δεν καταλαβαινεις?

 

 

Κοιτα, και η βενζινη και η κολλα ειναι επικινδυνη αν την χρησιμοποιησεις λαθος. Να την κανουμε παρανομη?

 

Επισης πες μου 5 ουσιες που παραγει η κανναβη. Γιατι θα μας τρελλανεις ολους εδω μεσα.

 

Φυσικα και φταινε και οι ουσιες εκτός απο εσενα.

Οι ουσιες επηρεαζουν τον εγκεφαλο και την φυσιολογικη λειτουργια του με ανεξελεγκτο τροπο και αρα τα αποτελεσματα μπορει να ειναι τετοια ωστε να βλαψουν εστω και στο ελαχιστο καποιον αλλο πολιτηκαι γενικα την κοινωνια.

Και αυτο δεν το θελουμε, οποτε....

Πες που η κανναβη επηρεαζει τον εγκεφαλο με ανεξελεγκτο τροπο. Αν θες να βρεις πραγματα που καταστρεφουν τον εγκεφαλο, αρχισε με τα media. Για αποδειξεις οτι κανουν κακο δες εδω

 

ΝΑΙ ΕΓΩ!

η ωριμότητα σου φαίνεται από τις πράξεις σου.

 

δεν πέφτει λόγος σε κανέναν τι παίρνει ο καθένας εφόσον είναι ώριμος ώστε να μην οδηγήσει και να μην κάνει γενικότερα κάτι που θα βλάψει/επηρεάσει με οποιοδήποτε τρόπο κάποιον συμπολίτη του και κάνοντας χρήση στον ιδιωτικό του χώρο.

 

αυτη ειναι η γνώμη μου έχοντας ζήσει και τα θετικά και τα αρνητικά του θέματος και ξέρω πως δεν φταίει καμία ουσία για τον τρόπο που θα την χρησιμοποιήσεις και θα επηρεάσει την ζωή σου η τους γύρω σου πάρα μόνο εσυ.

 

 

 

και μετά απο αυτό.

ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ των παρακάτω.

 

αλκοόλ (κίνδυνος για εμας ΚΑΙ για τους γύρω μας , No1 αιτία τροχαίων δυστυχημάτων).

Αναψυκτικών/σαβουροφαγητού (fast food , σοκολατοαποτέτοια) (επικίνδυνα για εμας , παχυσαρκία -> απο τις πρώτες αιτίες θανάτου/ασθένειες της εποχής μας ).

 

απαγόρευση αυγών (αν ενα παιδί 3 χρονών καταναλωσει πάνω απο 2-3 αν θυμάμαι καλά - > δηλητηρίαση - > θάνατος)

 

απαγόρευση απορρυπαντικών (επικίνδυνα αν εχεις μικρά παιδιά να τριγυρνούν - > φόβος κατάποσης - > καταγεγραμμένοι θάνατοι )

 

μπλα μπλα μπλα 1002 επικίνδυνα πράγματα!

στα τρενααααααααααααααα

 

Φυστικια, ιππασια, ορειβασια, κουκια, οστρακοειδη, μελισσες, παρακολουθηση αγωνων ποδοσφαιρου κλπ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...