Προς το περιεχόμενο

Νομιμοποιηση Κανναβης?Ναι η Οχι?


GoLdMaNn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια σοβαρη ερωτηση, ο νομος εχει ψηφιστει? Δηλαδη τωρα αν φυτεψω ενα δεντρακι για αποκλειστικα προσωπικη χρηση παω απλα για το προστιμο?

 

Ούτε καν υπάρχει νόμος προς διαβούλευση...όχι να ψηφιστεί κι'ολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 603
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Ούτε καν υπάρχει νόμος προς διαβούλευση...όχι να ψηφιστεί κι'ολας.

Ε, ας μην είμαστε τόσο κατηγορηματικοί...

 

http://www.opengov.gr/ministryofjustice/?p=1333

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα παραισθησιογόνα μανιτάρια (φυτό) είναι παράνομα η νόμιμα αυτή την στιγμή?

η Salvia divinorum είναι φυτό επίσης και νόμιμο αν και μπορείς να έχεις παραισθήσεις με την χρήση της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, ας μην είμαστε τόσο κατηγορηματικοί...

 

http://www.opengov.gr/ministryofjustice/?p=1333

 

Δηλαδη ειναι ακομα σε "σχεδιο"?

Ρωταω απλα γιατι αν θυμαμαι καλα ειχε ψηφιστει και απο την Βουλη, το θεμα ειναι αν εχει γινει νομος κανονικα, η οχι ακομα, η αν δεν προκειται να γινει κατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα τα ναρκωτικα/ψυχοτροπες ουσιες ομως. Οχι αυτα που δεν γνωριζουμε για το τι κανουν επειδη ποτε δεν διαβασαμε μονοι μας.

Και το αλκοολ μαζι, και η νικοτινη (και η καφεινη κλπ κλπ.)

Επισης το οτι δεν εχεις ψαξει κατι, αλλα εχεις αποψη θα επρεπε να σε ανησυχει σαν σκεπτομενο ανθρωπο. Εμενα παντως με ανησυχει σιγουρα.

 

Συμφωνώ πως και το αλκοόλ και η νικοτίνη είναι στην κατηγορία των ναρκωτικών. Η άποψή μου είναι αρνητική στη χρήση των απαγορευμένων ναρκωτικών. Χρήστης περιστασιακός για ένα διάστημα μαλακών ας πούμε ναρκωτικών, σε μία περίοδο έντονα συναισθηματική. Μου πρόσφεραν μία εικονομική πραγματικότητα, ένα παραμύθι, μία φύγη που όταν τέλειωνε η ναρκωτική ουσία, τελείωνε και η παραμύθα. Κατάλαβα πως είναι για να αποφεύγεις την πραγματικότητα και να κρύβεσαι σαν τη στουρθοκάμηλο με το κεφάλι κρυμένο στο χώμα. Δε μου άρεσε επίσης η εικόνα μου όταν ήμουν υπό την επίροιά τους. Είχα χάσει τον αυτοσεβασμό μου, πράγμα που κάποιοι το εκμεταλεύτηκαν για να χασκογελούνε. Έτσι μία μέρα πριν 20 χρόνια είπα "μαχαίρι και στο ποτό και στο ναρκωτικό". Εντάξει που και που πίνω καμία μπύρα. ΜΙΑ όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι μία μέρα πριν 20 χρόνια είπα "μαχαίρι και στο ποτό και στο ναρκωτικό". Εντάξει που και που πίνω καμία μπύρα. ΜΙΑ όμως.

monk.jpg?w=293&h=403

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, δεν ειναι ολοι οι ιδιοι ομως. Εσυ εκανες χρηση για αυτο τον λογο εξαρχης που το ειδες σαν διεξοδο, λαθος επιλογη για μενα.

Ενα ωραιο thread για διαβασμα ειναι αυτο :

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ πως και το αλκοόλ και η νικοτίνη είναι στην κατηγορία των ναρκωτικών. Η άποψή μου είναι αρνητική στη χρήση των απαγορευμένων ναρκωτικών. Χρήστης περιστασιακός για ένα διάστημα μαλακών ας πούμε ναρκωτικών, σε μία περίοδο έντονα συναισθηματική. Μου πρόσφεραν μία εικονομική πραγματικότητα, ένα παραμύθι, μία φύγη που όταν τέλειωνε η ναρκωτική ουσία, τελείωνε και η παραμύθα. Κατάλαβα πως είναι για να αποφεύγεις την πραγματικότητα και να κρύβεσαι σαν τη στουρθοκάμηλο με το κεφάλι κρυμένο στο χώμα. Δε μου άρεσε επίσης η εικόνα μου όταν ήμουν υπό την επίροιά τους. Είχα χάσει τον αυτοσεβασμό μου, πράγμα που κάποιοι το εκμεταλεύτηκαν για να χασκογελούνε. Έτσι μία μέρα πριν 20 χρόνια είπα "μαχαίρι και στο ποτό και στο ναρκωτικό". Εντάξει που και που πίνω καμία μπύρα. ΜΙΑ όμως.

 

το οτι εσυ έκανες λαθος χρήση και ειχες κάποιες αρνητικές εμπειρίες είναι που δημιουργεί την αρνητική σου στάση προς τις ουσίες? πιστεύεις πως όλοι θα κάνουν τα λάθη σου ?

 

χρήστες οπως ησουν εσύ τότε ευθύνονται για το κακό όνομα που εχουν βγάλει κάποιες απο τις ουσίες που κάτω απο τις κατάλληλες συνθήκες και χρησιμοποιούμενες απο ώριμα άτομα που ξέρουν τι και γιατι το κάνουν δεν μπορούν παρά να είναι ενα μέσο διασκέδασης χωρίς ιδιαίτερες αρνητικές επιπτώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι μία μέρα πριν 20 χρόνια είπα "μαχαίρι και στο ποτό και στο ναρκωτικό". Εντάξει που και που πίνω καμία μπύρα. ΜΙΑ όμως.

 

Το 89 δεν εισαι γεννημενος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το οτι εσυ έκανες λαθος χρήση και ειχες κάποιες αρνητικές εμπειρίες είναι που δημιουργεί την αρνητική σου στάση προς τις ουσίες? πιστεύεις πως όλοι θα κάνουν τα λάθη σου ?

 

χρήστες οπως ησουν εσύ τότε ευθύνονται για το κακό όνομα που εχουν βγάλει κάποιες απο τις ουσίες που κάτω απο τις κατάλληλες συνθήκες και χρησιμοποιούμενες απο ώριμα άτομα που ξέρουν τι και γιατι το κάνουν δεν μπορούν παρά να είναι ενα μέσο διασκέδασης χωρίς ιδιαίτερες αρνητικές επιπτώσεις.

Επίσης βοηθάν όταν παίζεις με το Ouija Board. Ειδικά τα μανιτάρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...