Προς το περιεχόμενο

Επιχορήγηση με επιταγές κατάρτισης


fotis 65

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λεω εγω τωρα..μηπως το θεμα ειναι λιγο ασχετο με τις προσφορες που ειναι το τοπικ...?

Αν ειναι να βαζουμε και τα βοηθηματα που δινει ο Οαεδ εδω :)

καλύτερο από φλασακια - τσιμπιδάκια σίγουρα είναι, από την αρχή είπα αν δεν αρέσει ας μετακομίσει η ας διαγραφή. :mad:
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την ένταξη του ανέργου στο πρόγραμμα γίνεται διακοπή του ταμείου ή κάτι άλλο; Υπάρχει περίπτωση δηλαδή να πρέπει να σταματήσει το επίδομα ανεργίας; (360Ε τρομάρα του...) Δεν είδα κάτι στο συγκεκριμένο, απλά ρωτάω γιατί σε αρκετά προγράμματα του ΟΑΕΔ ισχύει αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα οτι το μερος δεν ειναι σωστο καθως δεν ειναι προσφορα.Κατα τα αλλα μια χαρα θεματακι ειναι.Προσωπικά το ηξερα και ειχα κανει ηδη αιτηση απο χτες :)

Και στο φιλο που ρωταει αν ψαξεις στις πληροφοριες τις σελιδας θα δεις οτι ναι αν ξεκινησει το προγραμμα το επιδομα σταματαει και συνεχίζει μετά την επιμόρφωση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στο φιλο που ρωταει αν ψαξεις στις πληροφοριες τις σελιδας θα δεις οτι ναι αν ξεκινησει το προγραμμα το επιδομα σταματαει και συνεχίζει μετά την επιμόρφωση :)

Οκ, δεν το βρήκα όπως το κοίταξα γρήγορα, ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την ένταξη του ανέργου στο πρόγραμμα γίνεται διακοπή του ταμείου ή κάτι άλλο; Υπάρχει περίπτωση δηλαδή να πρέπει να σταματήσει το επίδομα ανεργίας; (360Ε τρομάρα του...) Δεν είδα κάτι στο συγκεκριμένο, απλά ρωτάω γιατί σε αρκετά προγράμματα του ΟΑΕΔ ισχύει αυτό...

 

Δεν ξερω αν το εχεις καταλαβει αλλα οι περισσοτεροι Ι.Υ πλεον περνουν λιγοτερα απο 600ε.....Αν βγαλεις εξοδα μετακινησης κτλ κτλ κτλ τους μενουν καπου 450-500ε καθαρα...360ε λοιπον και να καθεσαι δεν τα λες λιγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το διαβασα λιγο και δε καταλαβα.

ο χρονος ανεργιας ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ του προγραμματος και εφοσον εγκριθει καποιος δικαιουχος συνεχιζει να υφισταται? αξιζει δηλαδη πχ. καποιος με 3 χρονια ανεργια στο κεφαλι καταγεγραμμενη στον ΟΑΕΔ να την χασει για 100 ωρες προγραμματος και 500 ευρω? διοτι 700 δεν βγαινει με τιποτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως τα λέει ο φίλος tiestointhemix...θα διακοπή ο χρόνος ανεργίας και θα ξανά συνεχίσει μετά το τέλος της επιχορήγησης. μείον για κάποιον που έχει συνεχόμενη 2 έτη π.χ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προεκλογικά καραγκιοζιλίκια είναι αυτα, οι περισσότεροι θα κανουν την αιτηση μονο και μονο για το 500αρικο, αν και απο οτι γράφει προτεραιοτητα εχουν τα ατομα που είναι πανω απο 55 ετών και οι νεοι 18-24. Τουλάχιστον μάγκες όσοι έχουμε ήδη μια πιστοποίηση στους υπολογιστές ας αφήσουμε τις αιτήσεις εμείς και να μπουν στο πρόγραμμα αυτοί που το έχουν πραγματικά ανάγκη , μα με 500 ευρω δεν σωνόμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά επειδή έχω μια απορία αυτοί που είναι συνεχόμενα άνεργοι πάνω από 1 χρόνο τουλάχιστον από ότι ξέρω δεν λαμβάνουν επίδομα ανεργίας μετά από το τέλος του 1ου χρόνου ,σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά επειδή έχω μια απορία αυτοί που είναι συνεχόμενα άνεργοι πάνω από 1 χρόνο τουλάχιστον από ότι ξέρω δεν λαμβάνουν επίδομα ανεργίας μετά από το τέλος του 1ου χρόνου ,σωστά?

Σωστά ... αλλά αν συνεχίζουν να είναι εγγεγραμμένοι για διάστημα 1 ~ 2 χρόνια έχουν το πλεονέκτημα της μοριοδοτησης σε κάποιο διαγωνισμό. οπότε ασύμφορη η κατάρτιση. :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...