Προς το περιεχόμενο

Επιχορήγηση με επιταγές κατάρτισης


fotis 65

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ξεφτιλισμένοι.. τζάμπα έχασα τον χρόνο μου...

 

Απο την στιγμη που το μονο που μετρουσε ηταν η ανεργια το παιχνιδι ηταν χαμενο για πολλους κυριως νεους.

 

τον ηπια.αποτι καταλαβα επρεπε να εισαι τουλαχιστον 2 χρονια ανεργος και πολλα αλλα.ζητω που καηκαμε ολοι μας

 

Θα επρεπε να υπηρχαν περισσοτερα κριτηρια οπως κατοχη πτυχιου ΑΕΙ/ΤΕΙ , μεχρι 40 ετων . Τι να την κανει την επιταγη ενας 50αρης η κυρια αναλογων ετων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την στιγμη που το μονο που μετρουσε ηταν η ανεργια το παιχνιδι ηταν χαμενο για πολλους κυριως νεους.

 

Αν εννοεις νεους εως 25 δεν εχεις δικιο καθως τους ειχε επιδοτησει με πολύ περισσοτερα μορια.

Οι κυρίως χαμενοι ήταν στην ηλικία 25-35 που για καποιο λογο δεν ειχαν βρει σταθερη δουλεια και εμειναν ανεργοι.Οι μεγαλυτεροι συνηθως ειχαν προλάβει να βολευτουν καπου σχετικά καλα προ κρισης και αν αυτο το καπου δεν εκλεισε συνηθως δουλευουν.

Οποτε οσοι ηταν 25-35 ειχαν τα πιο λιγα μορια λογω ηλικιας με αλλα λογια επρεπε οπωσδηποτε να εχουν 2 χρονια ανεργιας και παλι δε θα εμπαιναν σιγουρα.

Οπως και να εχει αμα περιμενετε απο τον Οαεδ και μαλιστα τις επιταγες καταρτησης σωθήκατε.Ισως μολις κλεισουμε δεκα χρονια ανεργίας και φτάσουμε και τα 60 να κανουμε καποιο προγραμμα εκπαιδευσης :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

ρε μαγκες η κοπελα μ ειναι επιλαχων.

 

τι παιζει??

 

αν δν παει κανεις παει εκεινη??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

πας στον οαεδ που εισαι γραμμενη κ με τα στοιχεια σου

σου λενε

απο 2/7 εως 31/7 νομιζω

 

με το επιλαχων τι γινεται ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος αγιος ανθρωπος μου εξηγησει τι σημαινει επιλαχων θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα.Εγω καταλαβα οτι οσοι ειναι επιλαχοντες δεν περνουν την επιταγη καταρτισης παρα μονο υπο προυποθεσεις που θα ηθελα πολυ να μαθω.Δυστυχως το κρατος πεζει με τις λεξεις και πιο πολυ με τον πονο μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιλαχόν:

- Έστω ότι είμαι 3ος στην λίστα των επιλαχόντων.

Σενάριο 1: Έστω ότι 4 από τους πρώτους που έχουν επιλεγεί δεν πάν. Τότε θα είμαι μέσα όπως και ο αμέσως επόεμνός μου

Σενάριο 2: 'Έστω ότι 2 από τους πρώτους που έχουν επιλεγεί δεν πάν. Τότε ΔΕΝ θα είμαι μέσα αφού ήρθα τρίτος στην σειρά και δεν υπάρχει άλλη μία θέση κενή.

Γενικά, αν δεν πάνε από την πρώτη επιλογή κάποιοι τότε σε επειλέγουν με βάση την σειρά στην λίστα που έχει φτιαχτεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...