Προς το περιεχόμενο

Οδηγική συμπεριφορά εν έτη 2012.


Cossutius.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 117
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έγω ξερεις τι σας κανω εσας? Σας κολλαω ακομα περισσοτερο.Αν θελεις να τα τσουγκρισουμε,μερες που ειναι, τσαρουχωσε το φρένο να κάνουμε και κραστεστ.

 

Εάν πηγαίνω με 100 και σκάσεις πάνω μου με 110 δε θα γίνει και καμιά φοβερή ζημιά. Ούτε ο προφυλακτήρας δε θα πάθει κάτι. Θυμήσου, κινούμαστε στην ίδια κατεύθυνση.

 

Αλλά άμα θέλεις να τσουγκρίσουμε, οκ, είσαι ελεύθερος να κάνεις ό,τι θέλεις με τα λεφτά σου. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν πηγαίνω με 100 και σκάσεις πάνω μου με 110 δε θα γίνει και καμιά φοβερή ζημιά. Ούτε ο προφυλακτήρας δε θα πάθει κάτι. Θυμήσου, κινούμαστε στην ίδια κατεύθυνση.

Χαρακτηριστικο παραδειγμα πληρους αγνοιας αισθησης της ταχυτητας και των κινδυνων της.

 

Χωρις οφφενς αυτο.

Αλλα καταλαβαινεις οτι οταν πας με 100km/h οτιδηποτε σε ακουμπησει ειναι ικανο απο το να σε αλλαξει λωριδα και να χτυπησεις στον διπλανο (που παει επισης με 100) η στο κυγκλιδωμα, μεχρι να τρομαξεις και να αντιδρασεις ασχημα και να φερεις καμια 10ρια τουμπες? Τις τουμπες βεβαια μπορεις να τις φερεις και χωρις να τρομαξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγω ξερεις τι σας κανω εσας? Σας κολλαω ακομα περισσοτερο.Αν θελεις να τα τσουγκρισουμε,μερες που ειναι, τσαρουχωσε το φρένο να κάνουμε και κραστεστ.

 

Δηλαδή θες να πεις, ότι βλέπεις του μπροστινού τα φώτα απο το φρένα να ανάβουν και δεν πατάς έστω και μηχανικά και εσύ φρένο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εάν πηγαίνω με 100 και σκάσεις πάνω μου με 110 δε θα γίνει και καμιά φοβερή ζημιά. Ούτε ο προφυλακτήρας δε θα πάθει κάτι. Θυμήσου' date=' κινούμαστε στην ίδια κατεύθυνση.

 

Αλλά άμα θέλεις να τσουγκρίσουμε, οκ, είσαι ελεύθερος να κάνεις ό,τι θέλεις με τα λεφτά σου. ;)[/quote']

 

Ακριβώς ετσι θα γινουν τα πραγματα. Να σαι σιγουρος.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε athlios ακριβως τύπος σαν εσένα θα ήθελα να μου απαντήσει στη περιπτωση που έγραψα στο πρωτο ποστ.

Εφόσον υπάρχει και η αριστερή λωρίδα, γιατι πρέπει οπωσδήποτε απ τη μεσαία να με στείλεις στη δεξιά ή στη βοηθητική τη στιγμή που πάω με 100 (που συνήθως ειναι και το όριο) με όριο τα 120?

Γιατί απλά δε κάνεις μια προσπέραση απ τα αριστερά και τέλος?

 

Εσυ αύριο μεθαύριο που θα χεις 'ενα παιδί στο αμάξι σου, πως θα αντιμετωπίσεις τον κάγκουρα που θα σου κάνει ακριβως τα ίδια και θα απαιτεί να περάσει από πάνω σου??

 

Και αν σου πατησω φρένο (πες οτι ειμαι παλαβός) διακινδυνεύεις τη ζωή σου αλλά και άλλων συνανθρώπων σου?

 

Υ.Γ- Και δεν αναφέρομαι στην Κορίνθου Πατρων που ειναι η χειρότερη Εθνικη οδός στο κόσμο για την οποία πληρωνουμε και διόδια...εκεί αναγκαστηκά δε πάω με πάνω απο 110...και πολλά λέω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγω ξερεις τι σας κανω εσας? Σας κολλαω ακομα περισσοτερο.Αν θελεις να τα τσουγκρισουμε,μερες που ειναι, τσαρουχωσε το φρένο να κάνουμε και κραστεστ.

 

Εγώ ξέρεις τί σας κάνω εσάς ? Κάνω δεξία, σας αφήνω να περάσετε και ξαναεπανέρχομαι από πίσω σας κολιτσίδα μέχρι να ανεβάσεις 200 σφυγμούς από το αγχος. Μόνο τότε καταλαβαίνετε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εγώ ξέρεις τί σας κάνω εσάς ? Κάνω δεξία' date=' σας αφήνω να περάσετε και ξαναεπανέρχομαι από πίσω σας κολιτσίδα μέχρι να ανεβάσεις 200 σφυγμούς από το αγχος. Μόνο τότε καταλαβαίνετε...[/quote']

 

Δε νομίζω να με φτασεις αλλα σε περιμενω. Αν και δε νομιζω να ειναι αυτος ο σκοπος του τοπικ...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαρακτηριστικο παραδειγμα πληρους αγνοιας αισθησης της ταχυτητας και των κινδυνων της.

 

Χωρις οφφενς αυτο.

Αλλα καταλαβαινεις οτι οταν πας με 100km/h οτιδηποτε σε ακουμπησει ειναι ικανο απο το να σε αλλαξει λωριδα και να χτυπησεις στον διπλανο (που παει επισης με 100) η στο κυγκλιδωμα, μεχρι να τρομαξεις και να αντιδρασεις ασχημα και να φερεις καμια 10ρια τουμπες? Τις τουμπες βεβαια μπορεις να τις φερεις και χωρις να τρομαξεις.

 

Μπορείς να μου εξηγήσεις με φυσική πως λειτουργεί αυτό; Δε νομίζω πως εάν κινείσαι στην ίδια κατεύθυνση με κάποιον και τον χτυπήσεις με 5-10 ΧΜ/Ω (μη ξεχνάς ότι έχεις ελάχιστα μεγαλύτερη ταχύτητα) θα είναι τόσο μεγάλη η δύναμη για να κάνει όλα αυτά που λες.

 

Το πιο πιθανό για μένα είναι να γλιστρήσει λίγο κάποιος τροχός και απλά να βγάλει το φίδι απ'την τρύπα το ESP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πως ξερουμε οτι θα σε χτυπησει ακριβως στο κεντρο.

 

Δηλαδή θες να πεις, ότι βλέπεις του μπροστινού τα φώτα απο το φρένα να ανάβουν και δεν πατάς έστω και μηχανικά και εσύ φρένο?

Πατας στιγμιαια ισως, και μετα αφηνεις... Παρολα αυτα δε προκειται να φρεναρει ο μπροστινος ετσι γιατι την ψωνισε στα 110-120-130 km εκτος αν ειναι γυναικα οποτε παω πασο.

 

[τα ποστ που εκανα παραπανω "σας κολλαω" και μπλαμπλα τα εγραψα προφανως για να γινει συζητηση και δε σημαινει οτι παω και κολλαω οποιον βρω στο δρομο γιατι ειμαι ο βασιλιας της ασφαλτου.]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να μου εξηγήσεις με φυσική πως λειτουργεί αυτό; Δε νομίζω πως εάν κινείσαι στην ίδια κατεύθυνση με κάποιον και τον χτυπήσεις με 5-10 ΧΜ/Ω (μη ξεχνάς ότι έχεις ελάχιστα μεγαλύτερη ταχύτητα) θα είναι τόσο μεγάλη η δύναμη για να κάνει όλα αυτά που λες.

 

Το πιο πιθανό για μένα είναι να γλιστρήσει λίγο κάποιος τροχός και απλά να βγάλει το φίδι απ'την τρύπα το ESP.

 

είναι μεγάλες οι ταχύτητες και το αποτέλεσμα θα είναι δυσάρεστο.

μη ξεχνάς πως αν πηγαίνεις με 100χμ/ω και 1 δευτερόλεπτο να σου φύγει το αυτοκίνητο θα είναι αρκετό ώστε να σε ρίξει σε κάποιο διαχωριστικό ή να σε βγάλει εκτός δρόμου.

λίγο πλάγια να σε πάρει το χτύπημα και έχεις βρεθεί εκτός δρόμου πριν το καταλάβεις.

μη το βλέπεις πως είναι απλά ένα χτύπημα σε 10χμ/ω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεχνατε καποια βασικα πραγματα του κοκ

αριστερη λωριδα παμε μονο για προσπεραση σε ΕΟ

οφειλεις να κινεισαι στην τερμα δεξια λωριδα,συνεχεια,και οταν γεμισει προχωρας στην αμεσως αριστεροτερη

δηλαδη αυτο το πραγμα παω μεσαια επειδη παω αργα κι ας ειναι η δεξια αδεια ειναι ηλιθιο και παρανομο

αλλα εδω δε σε γραφουνε οταν κινεισαι στη ΛΕΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω πόσο ενοχλητικοί μπορούν να γίνουν κάποιοι στο δρόμο, το βιώνω σχεδόν κάθε μέρα. Πλέον έχω αρχίσει να μην ασχολούμαι γιατί δεν έχει και πολύ νόημα. Τελικά τη διάθεση τη δική σου και της παρέας σου χαλάς.... Τώρα αυτές οι μπιπ με τα φρένα στην ευθεία δεν έχουν και πολύ νόημα, εφόσον είσαι στο "σωστό" σημείο του δρόμου, πάρε μια βαθιά ανάσα, πες και ένα αει μπιπ και προχώρα. Άλλωστε όλοι να φτάσουμε θέλουμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω πόσο ενοχλητικοί μπορούν να γίνουν κάποιοι στο δρόμο, το βιώνω σχεδόν κάθε μέρα. Πλέον έχω αρχίσει να μην ασχολούμαι γιατί δεν έχει και πολύ νόημα. Τελικά τη διάθεση τη δική σου και της παρέας σου χαλάς.... Τώρα αυτές οι μπιπ με τα φρένα στην ευθεία δεν έχουν και πολύ νόημα, εφόσον είσαι στο "σωστό" σημείο του δρόμου, πάρε μια βαθιά ανάσα, πες και ένα αει μπιπ και προχώρα. Άλλωστε όλοι να φτάσουμε θέλουμε

Eισαι τρελος? Θα φτασει ο Ελληνας στο προορισμο του, εχοντας του παιξει φωτα ο πισω του και μη εχοντας ανταπαντησει με ενα αντρικιο τροπο, ικανο να αφησει εαυτον και την παρεα του απο αναπηρους εως νεκρους? Απο σανιδωμα φρενου μεχρι μπινελικια χειρονομιες κλπ? Δε θα τα κανει αυτα ο θιγμενος Ελληνας επειδη του παραβιασαν τον ιδιοκτητο αερα πισω απο το αμαξι του?

 

Τι λε ρε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...