Προς το περιεχόμενο

Αποριες για viber


Junior22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

45 λεπτά πριν, petran1997 είπε

Εχω στειλει μηνύματα σε επαφη που δε με εχει μπλοκαρει (βλέπω κανονικά  τη κατασταση συνδεσης) αλλά τα  μηνύματα σε εμένα  εχουν το ένα ν είναι δυνατον να μη τα εχει δει;

αν καποιος ξερει;;;

Το ένα ν σημαίνει ότι στάλθηκε. Τα δύο ότι παραδόθηκε και τα 2 σε μωβ χρώμα ότι διαβάστηκε. Άρα το μνμ σου δεν έχει παραδοθεί και προφανώς δεν έχει διαβαστεί

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, mary είπε

Το ένα ν σημαίνει ότι στάλθηκε. Τα δύο ότι παραδόθηκε και τα 2 σε μωβ χρώμα ότι διαβάστηκε. Άρα το μνμ σου δεν έχει παραδοθεί και προφανώς δεν έχει διαβαστεί

υπαρχει περιπτωση να τα διαβασε χωρις να ανοιξει το viber και να παρεμεινε το ένα ν ;;; γιατι να μη παραδοθηκαν ;;; βλεπω συνδεετε τακτικα στην ημερα..

 

Επεξ/σία από petran1997
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

γιατι να μη παραδοθηκαν ;;; βλεπω συνδεετε τακτικα στην ημερα..  εκτος αν μου κανε μπλοκ,αλλα γινετε να βλεπω ποτε συνδεετε αν εφαγα μπλοk ;;;

Επεξ/σία από petran1997
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, petran1997 είπε

γιατι να μη παραδοθηκαν ;;; βλεπω συνδεετε τακτικα στην ημερα..  εκτος αν μου κανε μπλοκ,αλλα γινετε να βλεπω ποτε συνδεετε αν εφαγα μπλοk ;;;

Μπορεί εκεί που είναι να μην έχει καλό σήμα.

Αν σε έκανε μπλοκ δεν νομίζω ότι θα έβλεπες πότε συνδέθηκε τελευταία φορά

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αν εχω μπλοκαρει καποιον στο viber και αργοτερα διαγραψω την επαφη απο το κινητο μου, ενω αυτος με εχει ακομα στις επαφες του, υπαρχει περιπτωση να βλεπει την κατασταση συνδεσης μου? Με λίγα λόγια η διαγραφή μπορεί να άρει τον αποκλεισμό της επαφής?Ευχαριστω.
Επεξ/σία από Perastikos111
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 12/9/2019 στις 4:21 ΠΜ, Perastikos111 είπε
Αν εχω μπλοκαρει καποιον στο viber και αργοτερα διαγραψω την επαφη απο το κινητο μου, ενω αυτος με εχει ακομα στις επαφες του, υπαρχει περιπτωση να βλεπει την κατασταση συνδεσης μου? Με λίγα λόγια η διαγραφή μπορεί να άρει τον αποκλεισμό της επαφής?Ευχαριστω.

 

Οχι είναι μπλοκαρισμένος ο αριθμός. Δεν θα μπορεί να δει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, mindreader είπε

Οταν διαγραφω μια συνομιλία που είχα με καποια επαφη, αυτο φαινεται οτι συνεβη/οτι το εκανα, στην αλλη επαφη;

Αν κάνεις εκκαθάριση συνομιλίας δεν το γνωρίζει ο άλλος. Αν όμως σβήσεις ένα μήνυμα με την επιλογή "διαγραφή για εμένα και τον τάδε" τότε στη θέση του μηνύματος εμφανίζει ότι έσβησες το μήνυμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Τελικα ποσο ακριβής είναι η ένδειξη που δειχνει το viber, για το ποτε ηταν online τελευταια φορα ενας χρηστης;

Εχω συγκεκριμενη επαφη στο κινητο μου, και εχω συνομιλησει μαζι του φυσικα καθως προκειται για φιλικο μου προσωπο.

Στο viber, τοσο στο κινητο, οσο και στην εφαρμογη viber για υπολογιστες, δειχνει οτι ηταν online 10 Οκτωβριου 2019. Ομως κοινος μας φιλος τυχαια χτες μου ανεφερε οτι ο εν λογω φιλος-κοινη επαφη, του εστειλε μηνυμα στο viber στις 13 Οκτωβριου/Κυριακη! Και λεω, πως ειναι δυνατον; Σε εμενα φαινεται online τελευταια φορα στις 10/10/19?

Εχει καμια αξιοπιστια αυτη η ενδειξη; Ή ειναι γενικως για τα πανηγυρια; Ή μπορειτε εσεις να φανταστειτε κατι αλλο να συμβαινει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mindreader είπε

Τελικα ποσο ακριβής είναι η ένδειξη που δειχνει το viber, για το ποτε ηταν online τελευταια φορα ενας χρηστης;

Εχω συγκεκριμενη επαφη στο κινητο μου, και εχω συνομιλησει μαζι του φυσικα καθως προκειται για φιλικο μου προσωπο.

Στο viber, τοσο στο κινητο, οσο και στην εφαρμογη viber για υπολογιστες, δειχνει οτι ηταν online 10 Οκτωβριου 2019. Ομως κοινος μας φιλος τυχαια χτες μου ανεφερε οτι ο εν λογω φιλος-κοινη επαφη, του εστειλε μηνυμα στο viber στις 13 Οκτωβριου/Κυριακη! Και λεω, πως ειναι δυνατον; Σε εμενα φαινεται online τελευταια φορα στις 10/10/19?

Εχει καμια αξιοπιστια αυτη η ενδειξη; Ή ειναι γενικως για τα πανηγυρια; Ή μπορειτε εσεις να φανταστειτε κατι αλλο να συμβαινει;

Εγώ αξιόπιστη τη θεωρώ,εχω άτομο που ξέρω πότε είναι online οπότε το τσεκάρω πάντα.

Αλλά όχι μηνύματα,βιντεοκλήσεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, naimore είπε

Μπορεί να το κρύψει όποιος θέλει, εγώ το έχω κρυφό, δες στις ρυθμίσεις του privacy

 

9 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Εγώ αξιόπιστη τη θεωρώ,εχω άτομο που ξέρω πότε είναι online οπότε το τσεκάρω πάντα.

Αλλά όχι μηνύματα,βιντεοκλήσεις. 

 

Μου κανει εντυπωση. Γιατι η επαφη-ανθρωπος που αναφερομαι, ειναι σχεδον τεχνολογικα αναλφαβητος, δεν το χει με την τεχνολογια, λιγο δυσκολο να πηγε στα privacy settings και να το αλλαξε, θα ήταν πολυ τραβηγμενο για τα δικα του δεδομενα.... αλλα απο την αλλη τοτε, ποια εξηγηση υπαρχει, σε μενα να δειχνει last online 10/10 και σε κοινο φιλο να εχει στειλει μνμ στις 13/10? Κατι μας διαφευγει... Θα ξαναρωτησω παλι τον κοινο φιλο, ετσι για την 'διαλευκανση' της υποθεσης, μηπως του εστειλε sms αντι για viber msg, μηπως εγινε ετσι κι εγω καταλαβα λαθος...συντομα θα ξερουμε, θα το τσεκαρω, αλλα αν οντως εστειλει viber msg, μου φαινεται δυσκολο να πηγε να πειραξε τα privacy settings οταν γενικως δεν το χει με την τεχνολογια. Οχι οτι ειναι κατι δυσκολο, αλλα αμα δεν το χεις, δεν το χεις...

 

Επ' ευκαιρια ομως, πειτε μου κατι σχετικο: οταν κρυψεις το online status, δεν δειχνει στον αλλον απολυτως τιποτε, ή δειχνει την τελευταια φορα που ηταν online, που τον ειχες δει εσυ online, πριν την ενεργοποιηση του hide online status? Δεν δειχνει τιποτε, ή δειχνει ουσιαστικα την παλια -αλλα πλεον fake- ενδειξη;

Επεξ/σία από mindreader
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Δεν δείχνει τίποτα.

Γκομενοδουλειά;Αν δεν υπάρχει εμπιστοσύνη  προχώρα παρακάτω,η ζήλια δεν κάνει καλό.

Αρα αφου δειχνει το online status, δεν εκανε check το hide online status. Αλλιως δεν θα εδειχνε τιποτε οπως λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...