Προς το περιεχόμενο

Ξεκινάει (επιτέλους) η επίσημη αναβάθμιση σε ICS για το Galaxy S2


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με σχετική ανακοίνωση στην επίσημη σελίδα που διατηρεί στο Facebook, η Samsung Hellas ανακοινώνει την κυκλοφορία της πολυαναμενόμενης αναβάθμισης του Ice Cream Sandwich στο δημοφιλές smartphone της εταιρείας το Galaxy S2.

 

Η αναβάθμιση στην έκδοση 4.03 του Android γίνεται είτε μέσω OTA μετά από σχετικό μήνυμα που θα εμφανιστεί στην οθόνη του κινητού είτε μέσα από το λογισμικό διαχείρισης της Samsung, το Kies. Όπως μπορείτε να δείτε και στις παρακάτω φωτογραφίες, η Samsung έχει διατηρήσει το δικό της γραφικό περιβάλλον, το TouchWiz UI 4.0 ενώ κάνουν την εμφάνιση τους όλα τα χαρακτηριστικά του ICS όπως το Face Unlock, ο νέος τρόπος μετάβασης σε εφαρμογές καθώς και η πλήρης παρακολούθηση του πακέτου δεδομένων σας.

 

Screenshot_2012-04-25-11-53-16.jpg

post-39041-0-83645200-1335347624_thumb.jpgpost-39041-0-59637000-1335347626_thumb.jpgpost-39041-0-31051000-1335347628_thumb.jpgpost-39041-0-85116600-1335347629_thumb.jpgpost-39041-0-36451400-1335352643_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 104
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Custom ICS Rom εδώ και αρκετό καιρό. Το κινητό πάει φέτες γιατί δεν έχει TouchWiz πάνω καθώς και όλο το bloatware της Samsung.

 

Επίσης έτσι όπως το έκανε η Samsung δεν καταλαβαίνεις καν ότι έχεις βάλει πάνω ICS. Μοιάζει ακριβώς το ίδιο με GB.

 

Κρίμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά έχει κάνει μεγάλη πατάτα η Samsung που κράτησε το touchwiz... Κάνεις update και νοιώθεις ότι είναι ακριβώς το ίδιο. Και το stock ICS έχει και ωραίο interface. Κρίμα... Δεν έχω δει και καμία τρομερή διαφορά εδώ και 3-4 βδομάδες που το έχω to be honest...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά για πείτε κι εδώ για καμμιά καλή Custom ROM..? Δεν μου αρέσει καθόλου το Touchwiz (το άλλαξα με Launcher Pro) αλλα ακόμα περισσότερο δεν θέλω το bloatware της Samsung...

 

Καμμιά καλή ιδέα και κανένα link με το procedure?...

 

thanx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

scumbag customers.

αφήνεις το λειτουργικό γυμνό,γκρινιάζουν.

βάζεις προγράμματα,γκρινιάζουν.

 

Κάποιοι πρέπει να καταλάβουν πως τα προγράμματα απευθύνονται σε αυτούς που δεν ξέρουν τι σημαίνουν οι λέξεις xda,root.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, πετάξτε touchwiz ,launcher pro, go launcher, και βάλτε apex ή nova. Στο ics ειναι με διαφορα ότι καλύτερό υπάρχει. Αυτοι οι launcher έχουν γραφτεί με κώδικα που τρεχει μονο σε ics, κάνουν ευρεία χρηση κάρτας γραφικών (αλλα iphone ) , και έχουν μεγάλη διαφορα σε smoothnes κλπ σε σχεση με τους προηγ launcher που τρέχουν σε παλαιο gingerbread κώδικα.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι στιγμής δεν μου άρεσε ότι στην μπάρα των επαφών εμφανίζονται πρώτα τα λατινικά και μετά τα ελληνικά γράμματα. Λίγο δύσχρηστο αυτό καθώς το 99% των επαφών μας είναι στα ελληνικά.

 

Κατά τ' αλλα η ταχύτητα του browsing είναι αισθητά καλύτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφαρμογές, αρχεία κ.τ.λ. μένουν ανέπαφα?

 

ναι, αλλα πριν κανεις το Update κανε ενα τελευταιο αντιγραφο ασφαλειας, 15 λεπτακια θα σου παρει το πολυ

 

Αργησε να βγει και πάλι προβλήματα έχει. Υπάρχουν επιλογές μέσα στα μενού οι οποίες είναι στα ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ! Ημαρτον δηλαδή. Συγκεκριμένα εμένα είναι στα γερμανικά η επιλογή που απο τα λίγα που καταλαβα πρέπει να λεει "Δονηση και ήχος" κατα την κλήση...

 

Vibrieren und klingeln

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά έχει κάνει μεγάλη πατάτα η Samsung που κράτησε το touchwiz... Κάνεις update και νοιώθεις ότι είναι ακριβώς το ίδιο. Και το stock ICS έχει και ωραίο interface. Κρίμα... Δεν έχω δει και καμία τρομερή διαφορά εδώ και 3-4 βδομάδες που το έχω to be honest...

 

Για αυτο περνας εναν APEX ή Nova και ηρεμεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...