Προς το περιεχόμενο

Samsung: Τα αποκαλυπτήρια του Galaxy S3


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το one s,δε το λες χαμηλου επιπεδου!;)

Ναι, το είχα στο μυαλό μου όταν το έγραφα, αλλά πρώτον το μόνο σε 4.3 που μπόρεσα να έχω είανι το sgs2, και αυτό βλέπω οτι απο 125 πήγε σε 130mm, ενώ το πλάτος μειώθηκε μόνο 1mm. Εμένα με νοιάζει απο τη μια άκρη μέχρι την άλλη να φτάνει άνετα ο αντίχειρας, και εδώ ζορίζομαι.

Όπως και να έχει, μειώνονται δραματικά οι επιλογές, ενώ σωστά είπε ο oldnew, εκεί πηγαίνει το πράγμα. Απλά φαίνεται πως καθυστερούν λίγο οι άλλες εταιρείες, ενώ σίγουρα το Iphone δεν θα βγει τόσο μεγάλο, απο 3.5 δε μπορεί να πάει στις 4.5, θα πάει στις 4" περίπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 501
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πάντως, σε διάφορα sites, όπως στο παρακάτω link, αναφέρεται η άποψη ότι όποιος βιαστεί να προμηθευτεί το HTC ONE X, ίσως νιώσει μια μικρή απογοήτευση που δεν περίμενε λιγάκι...

 

http://www.technobuffalo.com/companies/samsung/samsung-galaxy-s-iii-first-impressions-the-android-headset-to-beat/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενώ σίγουρα το Iphone δεν θα βγει τόσο μεγάλο, απο 3.5 δε μπορεί να πάει στις 4.5, θα πάει στις 4" περίπου.

Και άμα. Εχω έναν φόβο μήπως δεν το μεγαλώσουν καθόλου και το αφήσουν έτσι. Έχουν κάνει κάποια επίσημη δήλωση (απλα ρωτάω γιατί δεν ξέρω)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω εχω βαρεθεί να διαβάζω σε όλα τα φόρουμ ολο τον κόσμο να γραφει κριμα που το one x δεν έχει sd και δε βγαινει η μπαταρια.. Οκ, δεν ξέρω ποσοι θα το πάρουν παρα την έλλειψη των παραπάνω που μπορεί να ειναι πολαπλασιοι, αλλα δεν καταλαβαίνω τι έξυπνο έκανε η htc αφαιροντας αυτά, χάνοντας ΣΙΓΟΥΡΑ ένα πολυ μεγαλο αριθμό αγοραστών. Αυτοι που θα το πάρουν χωρις αυτά, θα το παίρνανε και με αυτά.

Ένας απο τους λογους επιτυχίας του sgs ειναι ότι έχει τα παντα. Σίγουρα εγώ δεν θα το επαιρνα αν δεν είχε. Θα προτιμούσα αλλα. Περιτο να αναφέρω ότι χωρις την 32αρα sd στο sgs2 θα ειχα πρόβλημα απο τον 2ο μηνά. Το dropbox (που εχω μόνιμα 25 δωρεάν giga) δεν υποκαθιστά σε καμία περίπτωσή τον μόνιμο αποθ χωρο. Ο ρολος του ειναι εντελώς διαφορετικός και καθόλου υποκατάστατο.

Αν κανεις ένα γκάλοπ ποσοι θέλουν sd στο iphone, 95% θα βγει ότι θέλουν και μπορεί να λεω και λίγο. Ο λόγος που δε βαζει η apple μονο υπερ του χρήστη δεν ειναι..

Εδω βγάζει μοντέλα με μονη διάφορα τον αποθ χωρο, και αδικαιολόγητα αυξημένη τιμή , τι να λεμε..

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω εχω βαρεθεί να διαβάζω σε όλα τα φόρουμ ολο τον κόσμο να γραφει κριμα που το one x δεν έχει sd και δε βγαινει η μπαταρια.. Οκ' date=' δεν ξέρω ποσοι θα το πάρουν παρα την έλλειψη των παραπάνω που μπορεί να ειναι πολαπλασιοι, αλλα δεν καταλαβαίνω τι έξυπνο έκανε η htc αφαιροντας αυτά, χάνοντας ΣΙΓΟΥΡΑ ένα πολυ μεγαλο αριθμό αγοραστών. Αυτοι που θα το πάρουν χωρις αυτά, θα το παίρνανε και με αυτά.

Ένας απο τους λογους επιτυχίας του sgs ειναι ότι έχει τα παντα. Σίγουρα εγώ δεν θα το επαιρνα αν δεν είχε. Θα προτιμούσα αλλα. Περιτο να αναφέρω ότι χωρις την 32αρα sd στο sgs2 θα ειχα πρόβλημα απο τον 2ο μηνά. Το dropbox (που εχω μόνιμα 25 δωρεάν giga) δεν υποκαθιστά σε καμία περίπτωσή τον μόνιμο αποθ χωρο. Ο ρολος του ειναι εντελώς διαφορετικός και καθόλου υποκατάστατο.

Αν κανεις ένα γκάλοπ ποσοι θέλουν sd στο iphone, 95% θα βγει ότι θέλουν και μπορεί να λεω και λίγο. Ο λόγος που δε βαζει η apple μονο υπερ του χρήστη δεν ειναι..

Εδω βγάζει μοντέλα με μονη διάφορα τον αποθ χωρο, και αδικαιολόγητα αυξημένη τιμή , τι να λεμε..

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App[/quote']

 

 

Θα σταθώ στη φράση "το sgs έχει τα πάντα" .

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω εχω βαρεθεί να διαβάζω σε όλα τα φόρουμ ολο τον κόσμο να γραφει κριμα που το one x δεν έχει sd και δε βγαινει η μπαταρια.. Οκ, δεν ξέρω ποσοι θα το πάρουν παρα την έλλειψη των παραπάνω που μπορεί να ειναι πολαπλασιοι, αλλα δεν καταλαβαίνω τι έξυπνο έκανε η htc αφαιροντας αυτά...

Αν το HTC ONE X (που ειναι ενα μεγαλο κινητο) ειχε και sd card και εβγαινε η μπαταρια, τοτε το HTC ONE X θα ηταν ακομα μεγαλυτερο, πιο χοντρο, πιθανον με μικροτερη μπαταρια και δεν θα ειχε την polycarbonate unibody κατασκευη αλα Lumia ποθ για αυτην την ποιοτητα κατασκευης εχει παρει εξαιρετικες κριτικες το HTC ONE X.

 

Δεν ξερω τι θα συμβει και αν θα κερδιζε περισσοτερους αγοραστες αν το HTC ONE X ηταν μεγαλυτερο , χοντροτερο και με χειροτερη ποιοτητα κατασκευης αλλα με sd card και αφαιρουμενη μπαταρια, αλλα η HTC θεωρεισε οτι καλυτερη επιλογη ηταν το πιο μαζεμενο μεγεθος, μεγαλυτερη μπαταρια και καλυτερη ποιοτητα κατασκευης.

 

Απο οτι φαινεται παντως η HTC θα τα παει πολυ καλυτερα απο περυσι που ειχε αφαιρουμενες μπαταριες και sd cards.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω εχω βαρεθεί να διαβάζω σε όλα τα φόρουμ ολο τον κόσμο να γραφει κριμα που το one x δεν έχει sd και δε βγαινει η μπαταρια.. Οκ, δεν ξέρω ποσοι θα το πάρουν παρα την έλλειψη των παραπάνω που μπορεί να ειναι πολαπλασιοι, αλλα δεν καταλαβαίνω τι έξυπνο έκανε η htc αφαιροντας αυτά, χάνοντας ΣΙΓΟΥΡΑ ένα πολυ μεγαλο αριθμό αγοραστών. Αυτοι που θα το πάρουν χωρις αυτά, θα το παίρνανε και με αυτά.

Ένας απο τους λογους επιτυχίας του sgs ειναι ότι έχει τα παντα. Σίγουρα εγώ δεν θα το επαιρνα αν δεν είχε. Θα προτιμούσα αλλα. Περιτο να αναφέρω ότι χωρις την 32αρα sd στο sgs2 θα ειχα πρόβλημα απο τον 2ο μηνά. Το dropbox (που εχω μόνιμα 25 δωρεάν giga) δεν υποκαθιστά σε καμία περίπτωσή τον μόνιμο αποθ χωρο. Ο ρολος του ειναι εντελώς διαφορετικός και καθόλου υποκατάστατο.

Αν κανεις ένα γκάλοπ ποσοι θέλουν sd στο iphone, 95% θα βγει ότι θέλουν και μπορεί να λεω και λίγο. Ο λόγος που δε βαζει η apple μονο υπερ του χρήστη δεν ειναι..

Εδω βγάζει μοντέλα με μονη διάφορα τον αποθ χωρο, και αδικαιολόγητα αυξημένη τιμή , τι να λεμε..

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Ασε,αν ειχε αυτα το 2,τωρα θα εβλεπες κατω απο καθε ποστ μου...

 

"Αποστολή από HTC ONE X με τη χρηση Insomnia App"

 

 

:-( :cry: :mad: :devil: :-) :D :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το HTC ONE X (που ειναι ενα μεγαλο κινητο) ειχε και sd card και εβγαινε η μπαταρια' date=' τοτε το HTC ONE X θα ηταν ακομα μεγαλυτερο, πιο χοντρο, πιθανον με μικροτερη μπαταρια και δεν θα ειχε την polycarbonate unibody κατασκευη αλα Lumia και για αυτην την ποιοτητα κατασκευης εχει παρει εξαιρετικες κριτικες το HTC ONE X.

 

Δεν ξερω τι θα συμβει και αν θα κερδιζε περισσοτερους αγοραστες αν το HTC ONE X ηταν μεγαλυτερο , χοντροτερο και με χειροτερη ποιοτητα κατασκευης αλλα με sd card και αφαιρουμενη μπαταρια, αλλα η HTC θεωρεισε οτι καλυτερη επιλογη ηταν το πιο μαζεμενο μεγεθος, μεγαλυτερη μπαταρια και καλυτερη ποιοτητα κατασκευης.[/quote']

 

Γιατί το sgs2 που τα έχει όλα ειναι μεγαλύτερο, χοντρό κλπ; Και το polycarbonate θα μπορούσε να βαλει μια χαρά πιστεύω. Ο κόσμος δεν έχει πρόβλημα να ανοίγεις το καπάκι με το νύχι για να βγάλεις την μπαταρια, έχει πρόβλημα να μη μπορεις να τη βγάλεις ή να βαλεις μεγαλύτερη. Τα κινητα για να έχουν πωλήσεις πρέπει να καλύπτουν μεγάλες κατηγορίες χρηστών. Σαν τα πολυσυλεκτικα κόμματα ένα πραγμα..

Εγω παω στοίχημα οποίον θέλει ητε πιστεύει ότι το sgs3 ειναι καλο ητε κακο, ότι θα κανει τουλάχιστον x10 τις πωλήσεις του one X. Αυτό τι δείχνει, ότι ο κόσμος θέλει uninody σχεδιασμό και ελλείψη των πάντων;

Μη παίρνουμε παράδειγμα το iphone. Εκεί δεν έχεις επιλογή. Ειναι take it or leave it. Ας έβγαινε και ένα iphone ανταγωνιστικό με αυτά, και θα βλέπαμε ποιος θα έπαιρνε το "uninody".

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο το θεμα με το μεγεθος της οθονης εχει ξεφυγει για τα καλα..γνωμη μου ειναι οτι το ιδανικο μεγεθος ειναι στα 3,7 - 4 in για κινητο....τωρα οποιος θελει μεγαλυτερη οθονη γιατι ετσι τον βολευει ειναι αλλο θεμα..στο κατω κατω υπαρχουν και τα tablets...

 

αλλα για να συνεχιζουμε να λεμε τα κινητα "κινητα" και οχι "ακινητα" καλυτερα να μην ξεπερασουμε τις 4in :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί το sgs2 που τα έχει όλα ειναι μεγαλύτερο, χοντρό κλπ;

Μαλλον δεν καταλαβες κατι. Δεν τον συγκρινα με το sgs3.

Στην HTC εβγαλαν αυτες τις διαστασεις , με αυτα τα χαρακτηριστικα χωρις sd card και αφαιρουμενη μπαταρια .

Αν ειχε sd card και αφαιρουμενη μπαταρια θα ηταν μεγαλυτερες διαστασεις απο οτι το τωρινο HTC ONE X.

 

Εγω παω στοίχημα οποίον θέλει ητε πιστεύει ότι το sgs3 ειναι καλο ητε κακο, ότι θα κανει τουλάχιστον x10 τις πωλήσεις του one X. Αυτό τι δείχνει, ότι ο κόσμος θέλει uninody σχεδιασμό και ελλείψη των πάντων;

Το sgs3 θα κανει σιγουρα μεγαλυτερες πωλησεις, αλλα οχι αποκλειστικα λογω sd card και αφαιρουμενης μπαταριας. Αλλοι ειναι οι κυριοτεροι λογοι που θα κανει μεγαλυτερες πωλησεις . (ονομα/φημη, ταχυτερος επεξεργαστης, μαλλον καλυτερη αυτονομια κλπ).

 

Παντως οτι η HTC θα αυξησει το ποσοστο της σε σχεση με οταν εβγαζε κινητα με sd card και αφαιρουμενη μπαταρια ειναι σχεδον σιγουρο.

Το θεμα ειναι αν η samsung θα αυξησει το ιδιο το ποσοστο της.

 

Μη παίρνουμε παράδειγμα το iphone. Εκεί δεν έχεις επιλογή. Ειναι take it or leave it. Ας έβγαινε και ένα iphone ανταγωνιστικό με αυτά, και θα βλέπαμε ποιος θα έπαιρνε το "uninody".

 

Τα lumia με unibody κατασκευη που δεν εχουν αφαιρουμενη μπαταρια (και δεν ειναι take it or leave it οπως το iphone) ομως πουλανε πολυ περισσοτερο απο τις υπολοιπες συσκευες wp7 που εχουν αφαιρουμενη μπαταρια και οχι unibody κατασκευη.

 

Σε αυτο το παραδειγμα φαινεται οτι οι καταναλωτες προτιμανε την καλυτερη σχεδιαση που ειναι δυνατη λογω unibody κατασκευης, παρολο τα μειονεκτηματα που εχει οπως η μη-αφαιρουμενη μπαταρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο το θεμα με το μεγεθος της οθονης εχει ξεφυγει για τα καλα..γνωμη μου ειναι οτι το ιδανικο μεγεθος ειναι στα 3,7 - 4 in για κινητο....τωρα οποιος θελει μεγαλυτερη οθονη γιατι ετσι τον βολευει ειναι αλλο θεμα..στο κατω κατω υπαρχουν και τα tablets...

 

αλλα για να συνεχιζουμε να λεμε τα κινητα "κινητα" και οχι "ακινητα" καλυτερα να μην ξεπερασουμε τις 4in :P

 

Ναι ξεκολλατε και με τα tablet ομος. Το ιδιο ειναι 4.8 και το ιδιο 7" και 10"; Ελεος, πραγματικα τα μονα αρνητικα σχολια που βλεπω ειναι για το design και για το μεγεθος. Aν δε σας κανει το μεγεθος παρτε ενα one s. Μην ακουω ομως τους apple fanboys να κραζουν το μεγεθος και την ιδια στιγμη στο iphonehellas να ζητανε μεγαλητερη οθονη ανω των 4". Γιατι αυτο ειναι το λιγοτερο υποκρισια.

 

Μαλλον δεν καταλαβες κατι. Δεν τον συγκρινα με το sgs3.

Στην HTC εβγαλαν αυτες τις διαστασεις , με αυτα τα χαρακτηριστικα χωρις sd card και αφαιρουμενη μπαταρια .

Αν ειχε sd card και αφαιρουμενη μπαταρια θα ηταν μεγαλυτερες διαστασεις απο οτι το τωρινο HTC ONE X.

 

 

Το sgs3 θα κανει σιγουρα μεγαλυτερες πωλησεις, αλλα οχι αποκλειστικα λογω sd card και αφαιρουμενης μπαταριας. Αλλοι ειναι οι κυριοτεροι λογοι που θα κανει μεγαλυτερες πωλησεις . (ονομα/φημη, ταχυτερος επεξεργαστης, μαλλον καλυτερη αυτονομια κλπ).

 

Παντως οτι η HTC θα αυξησει το ποσοστο της σε σχεση με οταν εβγαζε κινητα με sd card και αφαιρουμενη μπαταρια ειναι σχεδον σιγουρο.

Το θεμα ειναι αν η samsung θα αυξησει το ιδιο το ποσοστο της.

 

 

 

Τα lumia με unibody κατασκευη που δεν εχουν αφαιρουμενη μπαταρια (και δεν ειναι take it or leave it οπως το iphone) ομως πουλανε πολυ περισσοτερο απο τις υπολοιπες συσκευες wp7 που εχουν αφαιρουμενη μπαταρια και οχι unibody κατασκευη.

 

Ναι αλλα εκει τα lumnia ειναι 3 στις 5 συσκετυες. Αν πας σε νοκια πας απαραιτητα σε lumnia, επισης δεν χρειαζεται τοσο το καπακι οσο το σ3 γιατι δεν περνουν SD. Και οσον αφορα το unibody των lumnia ειδαμε και αυτο τι τρελες πωλησεις εκανε χωρις SD γενικα. Ολα παιζουν οχι μονο το λειτουργικο, απλα το lumnia δεν εχει την φημη της συσκευης πουλ μουρ. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ναι αλλα εκει τα lumnia ειναι 3 στις 5 συσκετυες. Αν πας σε νοκια πας απαραιτητα σε lumnia, επισης δεν χρειαζεται τοσο το καπακι οσο το σ3 γιατι δεν περνουν SD. Και οσον αφορα το unibody των lumnia ειδαμε και αυτο τι τρελες πωλησεις εκανε χωρις SD γενικα. Ολα παιζουν οχι μονο το λειτουργικο, απλα το lumnia δεν εχει την φημη της συσκευης πουλ μουρ. ;)

Μιλαω για το lumnia με wp7 και unibody κατασκευη χωρις αφαιρουμενη μπαταρια σε σχεση με αλλες συσκευες wp7 που δεν εχουν unibody κατασκευη κ εχουν αφαιρουμενη μπαταρια.

Το lumnia με μη-αφαιρουμενη μπαταρια κανει πολυ περισσοτερες πωλησεις απο τα αντισοιχα wp7 κινητα που εχουν αφαιρουμενη μπαταρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον δεν καταλαβες κατι. Δεν τον συγκρινα με το sgs3.

Στην HTC εβγαλαν αυτες τις διαστασεις ' date=' με αυτα τα χαρακτηριστικα χωρις sd card και αφαιρουμενη μπαταρια .

Αν ειχε sd card και αφαιρουμενη μπαταρια θα ηταν μεγαλυτερες διαστασεις απο οτι το τωρινο HTC ONE X.

 

Το sgs3 θα κανει σιγουρα μεγαλυτερες πωλησεις, αλλα οχι αποκλειστικα λογω sd card και αφαιρουμενης μπαταριας. Αλλοι ειναι οι κυριοτεροι λογοι που θα κανει μεγαλυτερες πωλησεις . (ονομα/φημη, ταχυτερος επεξεργαστης, μαλλον καλυτερη αυτονομια κλπ).

 

Παντως οτι η HTC θα αυξησει το ποσοστο της σε σχεση με οταν εβγαζε κινητα με sd card και αφαιρουμενη μπαταρια ειναι σχεδον σιγουρο.

Το θεμα ειναι αν η samsung θα αυξησει το ιδιο το ποσοστο της.

 

Τα lumia που δεν εχουν αφαιρουμενη μπαταρια (και δεν ειναι take it or leave it) ομως πουλανε πολυ περισσοτερο απο τις υπολοιπες συσκευες wp7 που εχουν αφαιρουμενη μπαταρια και οχι unibody κατασκευη.[/quote']

Τα lumia πουλάνε γιατί ειναι nokia, και γιατί έχουν ποιότητα και ένα πιασαρικο design (προσωπικά δε μου αρέσει ιδιαίτερα...)

Το ιδιο και η htc ΑΝ κανει περισσότερες πωλήσεις θα οφείλεται στο πολυ καλο design κατά κύριο λογο (που προσωπικά μου αρέσει περισσότερο απο όλα, και απο το sgs3), συν όλα οσα αντιπροσωπεύει το όνομά htc, ποιότητα, υποστήριξή, και πανω απο όλα sense.

Και όχι η έξυπνη κίνησή να αφαιρέσει αυτά που αφαιρεσε. Καπου γράφτηκε παραπάνω ως έξυπνη λυση να αφαιρεθούν αυτά και ότι εκεί παει η αγορα. Δε διαφωνώ στα παραπάνω που γραφεις.

Τώρα αν η htc ΔΕΝ μπορεί να βγάλει ένα κινητό με τα παραπάνω ΚΑΙ να μη το κανει χοντρό κλπ, όταν ο ανταγωνισμός μπορεί (βλεπε sgs3) μήπως εκεί οφείλεται η επιτυχία της samsung; Και υπόψιν στο ιδιο πάχος με sd και καπάκι να ανοίγει έχει και μεγαλύτερη μπαταριά.. :)

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα lumia πουλάνε γιατί ειναι nokia, και γιατί έχουν ποιότητα και ένα πιασαρικο design (προσωπικά δε μου αρέσει ιδιαίτερα...)

Το ιδιο και η htc ΑΝ κανει περισσότερες πωλήσεις θα οφείλεται στο πολυ καλο design κατά κύριο λογο (που προσωπικά μου αρέσει περισσότερο απο όλα, και απο το sgs3), συν όλα οσα αντιπροσωπεύει το όνομά htc, ποιότητα, υποστήριξή, και πανω απο όλα sense.

Το design και η ποιοτητα κατασκευης(ως προς την αισθηση που αφηνουν στο χερι) εξαρταται αμεσα απο το αν θα ειναι unibody ή οχι.

 

 

Και όχι η έξυπνη κίνησή να αφαιρέσει αυτά που αφαιρεσε. Καπου γράφτηκε παραπάνω ως έξυπνη λυση να αφαιρεθούν αυτά και ότι εκεί παει η αγορα. Δε διαφωνώ στα παραπάνω που γραφεις.

Τώρα αν η htc ΔΕΝ μπορεί να βγάλει ένα κινητό με τα παραπάνω ΚΑΙ να μη το κανει χοντρό κλπ, όταν ο ανταγωνισμός μπορεί (βλεπε sgs3) μήπως εκεί οφείλεται η επιτυχία της samsung; Και υπόψιν στο ιδιο πάχος με sd και καπάκι να ανοίγει έχει και μεγαλύτερη μπαταριά.. :)

Φιλε oldnew, εγω δεν λεω οτι ειναι απαραιτητα σωστη η αποφαση της HTC.

Απλα εσυ ειχες απορια τι κερδισε η HTC απο αυτην την αποφαση("αλλα δεν καταλαβαίνω τι έξυπνο έκανε η htc αφαιροντας αυτά").

Σου απαντησα λοιπον οτι αυτο που κερδισε ειναι το unibody που δινει αλλη ελευθερια στο design, η καλυτερη ποιοτητα κατασκευης, οι πιο μαζεμενες διαστασεις.

 

Τωρα αν ηταν σωστοτερη ή οχι για την HTC να θυσιασει την sd card για να κερδισει τα παραπανω ειναι αλλο θεμα.

Παντως απο οτι δειχνει θα παει πολυ καλυτερα σε σχεση με περυσι που ειχε sd card και αφαιρουμενη μπαταρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον δεν καταλαβες κατι. Δεν τον συγκρινα με το sgs3.

Στην HTC εβγαλαν αυτες τις διαστασεις , με αυτα τα χαρακτηριστικα χωρις sd card και αφαιρουμενη μπαταρια .

Αν ειχε sd card και αφαιρουμενη μπαταρια θα ηταν μεγαλυτερες διαστασεις απο οτι το τωρινο HTC ONE X.

 

 

Το sgs3 θα κανει σιγουρα μεγαλυτερες πωλησεις, αλλα οχι αποκλειστικα λογω sd card και αφαιρουμενης μπαταριας. Αλλοι ειναι οι κυριοτεροι λογοι που θα κανει μεγαλυτερες πωλησεις . (ονομα/φημη, ταχυτερος επεξεργαστης, μαλλον καλυτερη αυτονομια κλπ).

 

Παντως οτι η HTC θα αυξησει το ποσοστο της σε σχεση με οταν εβγαζε κινητα με sd card και αφαιρουμενη μπαταρια ειναι σχεδον σιγουρο.

Το θεμα ειναι αν η samsung θα αυξησει το ιδιο το ποσοστο της.

 

 

 

Τα lumia με unibody κατασκευη που δεν εχουν αφαιρουμενη μπαταρια (και δεν ειναι take it or leave it οπως το iphone) ομως πουλανε πολυ περισσοτερο απο τις υπολοιπες συσκευες wp7 που εχουν αφαιρουμενη μπαταρια και οχι unibody κατασκευη.

 

Σε αυτο το παραδειγμα φαινεται οτι οι καταναλωτες προτιμανε την καλυτερη σχεδιαση που ειναι δυνατη λογω unibody κατασκευης, παρολο τα μειονεκτηματα που εχει οπως η μη-αφαιρουμενη μπαταρια.

Μια χαρα καταλαβε και μαλιστα σου απαντησε στην αρχη,οτι μια χαρα θα χορουσε να βαλει sd και αφαιρουμενη μπαταρια χωρις να αυξησει ουτε το μεγεθος/παχος ουτε το βαρος!

Δλδ πως θα μπορουσε να του αυξησει το μεγεθος μια sd υποδοχη ή ενα καπακι που να αφαιρειται?

Περσι η htc δεν εκανε πωλησεις,γιατι δεν ειχε ανταγονισημο hardware και αρκετα lags στη λειτουργια τους,σε σχεση με το gs2!Φετος θα μπορουσε να κανει την ανατροπη και να παρει κεφαλι,αλλα εκανε τη πατατα της,παλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...