Προς το περιεχόμενο

Samsung: Τα αποκαλυπτήρια του Galaxy S3


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας μεταφερω ποστ καποιου αλλου με το οποιο συμφωνω 100%

 

Αρχιζω και αναρωτιεμε αν σε αυτη την χωρα παμε καλα η μας εχει βαρεσει ο ηλιος (που δεν εχει σφιξει και τοσο πολυ η ζεστη ακομα).

Και να δικαιολογησω γιατι αναρωτιεμε κατι τετοιο.....

 

Θελουμε ενα πανεμορφο κινητο που να εχει μεγαλη παραληλογραμμη οθονη αλλα να μην ειναι μεγαλο στο χερι και να μην ειναι παραλληλογραμμο ουτε ομως και με στρογγυλεμενες ακρες και ταυτοχρονα να μας καθετε καλα στο χερι αλλα να μην ειναι κυρτο ενω την ιδια στιγμη θα πρεπει να μπορουμε να το κρεμασουμε στον τοιχο σαν πινακα ζωγραφικης για να θαυμαζουν ολοι τον πρωτογνωρο και καινοτομο σχεδιασμο του.......

 

Την ιδια στιγμη θα πρεπει το απιθανο και πρωτοτυπο αυτο στρογγυλο παραλληλογραμμο αλλα οχι κυρτο και οχι τελειως στρογγυλο και οχι τελειως παραλληλογραμμο κινητο να ειναι πολυ γρηγορο με την τελευταια λεξη της τεχνολογιας επανω του με οθονη που την τεχνολογια της θα την φερουμε απο την Αδρομεδα (δεν λεω Αρη γιατι ειναι κοντα για τα δεδομενα μας) επεξεργαστη βγαλμενο απο το βαθυ μελλον της τεχνολογιας, GPU 1000 φορες πιο ισχυρο απο οτιδηποτε κυκλοφορει σε αυτο το γαλαξια που ζουμε, καμερα 123456789 μεγαπιξελ με 12345678 οπτικο ζουμ (η ΝΑΣΑ ηδη παλευει να ελαχιστοποιησει το μεγεθος του Hubble για να το βαλουμε μεσα στην καμερα αλλα εχει λιγο ζορι ακομα), και ολα αυτα να συνοδευνται απο μια ελαχιστων διαστασεων μπαταρια (για να μην χαλασουμε και το ντιζαιν που θα κρεμασουμε στον τοιχο) αλλα με διαρκεια φορτισης τουλαχιστον μεχρι να αλλαξουμε κινητο (6 μηνες με ενα χρονο αναλογα με την χρηση παντα........)

 

Επισης ολα τα παραπανω θα πρεπει να ειναι κλεισμενα σε ενα οπως ειπαμε στογγυλο (αλλα οχι τελειως) παραλληλογραμμο (και αυτο οχι τελειως) κυρτο (αλλα οχι τελειως κυρτο) κουτακι που θα ειναι κατασκευασμενο απο καποιο υλικο που θα μας δινει την αισθηση οτι κραταμε συννεφο (οχι βελουδο γιατι τσαλακωνετε) αναλαφρο σαν πεταλουδα και ταυτοχρονα στιβαρο σαν γρανιτης (μην μας πεσει και σπασει το συνεφο η χτυπησει η πεταλουδα......).

 

Ολα τα παραπανω βεβαια και λογω της κρισης που διανυουμε στην χωρα μας θα πρεπει ο κατασκευαστης του να μας τα προσφερει σε μια τιμη ενδεικτικη θα ελεγα της ταξεως των 30 ως 50 λεπτων του ευρω συμπεριλαμβανομενων ΦΠΑ μεταφορικων φορων και οτιδηποτε αλλο επιβαρυνει την τιμη ενος καταναλωτικου προιοντος..... γιατι εχουμε και κριση μην ξεχνιομαστε.

 

Αυτα τα ολιγα για να μην σας κουραζω.

 

ΥΓ.1. Μην βγενετε πολυ στον ηλιο γιατι ειναι δυνατος και βαραει κατακεφαλα.

ΥΓ.2. Μακρυα τα κομοδινα απο το κρεβατι που κοιμαστε.

ΥΓ.3. Ειναι θεμα λεπτων η ισως ωρων να ανακοινωσει καποιος το κινητο που περιγραφω παραπανω.

 

ΥΓ.4. Ναι εγω θα αγορασω το SGS III γιατι και δεν εχω προβλημα με το μεγεθος ουτε με το ντιζαιν του αλλα θελω να εχω την τεχνολογια που θα μου δινει λυσεις στην ζωη μου εδω στην Γη και οχι στην Ανδρομεδα........ και γιατι οταν παω για καφε με τους φιλους μου παω για να πιω καφε και να ξεχασω ολα αυτα που με απασχολουν στην καθημερινοτητα μου και οχι να δειξω στα διπλανα τραπεζια το ντιζαινατο κινητο μου......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 501
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

δηλαδη το samsung μοιαζει μια φτηνη συσκευη 3τιας!!

 

ΜΟΝΟ τυφλος η καρβουνιασμενο φανμποη θα ελεγε το σαμσουνγκ ποιο ασχημο απο το htc και το iphone

 

για την ποιοτητα κατασκευης προτιμω καλο πλαστικο απο γυαλακια που σπανε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H LG πεταξε αναοκοινωση για μοντελο με 2GB Ram, να δω με τι μπαταρια θα το εχει για να βγαζει την μερα. Παραπανω RAM = πολυ παραπανω καταναλωση. Κινηση εντυπωσιασμου για την LG οπως και τα 3D τηλεφωνα περσυ που πηγαν απατα...+ πρεπει πρωτα να φτιαξει την πολιτικη των update της για να θεωρηθει αξιοπιστη. Τουλ για τις ναυαρχιδες της.

 

Πιο πολύ η οθόνη τι κατανάλωση θα χρειάζεται(αυτό δε βλέπω να λέει στο site)της HD LCD IPS,καθώς και τί επεξεργαστή θα έχει διοτι μπορεί να έχει Α15 dual(δύσκολο).

 

Φόρτιση έχει και αυτή wireless κολπάκι.

 

Για να καταλάβουμε περίπου τη διαφορά στην οθόνη μπορούμε να πάμε εδώ:

 

http://techblog.gr/mobile/super-amoled-vs-lcd-true-hd-ips-45322/

 

Εγώ δε πρότεινα σε κανέναν να πάρει LG ρε παιδιά(δλδ η σάμμυ που πρόσφατα έφερε την ICS είναι δείγμα εμπιστοσύνης?Ο κόσμος παίρνει sammy για την Ics της ή για τον κάθε darky & crisello του xda???).Ανάφερα απλά ότι δεν έκανε το μπαμ που θα έπρεπε/υποψιαζόμασταν ότι θα έκανε η sammy στο hdware(ελπίζω ρε γμτ να μη κουράζει η αναφορά στο ίδιο πρόβλημα αλλά διάολε ΤΟΣΟ ΚΟΙΝΑ specs ρε γμτ?Δλδ το πρόβλημά τους ήταν να το κάνουν καλύτερο απο το SII και όχι να νικήσουν τον ανταγωνισμό Once and for all?Μηδεν όραμα ρε γαμώτο και αυτό με τρελένει.).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχει και κάτι σπουδαίο το καινούριο galaxy. μία καινοτομία της προκοπής δεν έχει.

άντε να γίνει και κανένα versus τώρα να τρελαθούμε.

το xperia s μου φαίνεται πολύ καλύτερο σε δυνατότητες

 

Ρε μεγαλε θα μας τρελλανεις; Το xperia s με το ζορι φτανει το S2 και εσυ λες οτι εχει παραπανω δυνατοτητες; Ποιες; τα ΜΡ στην καμερα; Δεν σου εχουν πει οτι τα ΜΡ δεν κανουν την καμερα; Γιατι με την λογικη σου το xperia που εχει 12ΜΡ ειναι καλυτερο απο την DSLR μου που εχει μονο 6MP. Σε τι αλλο κατα τη γνωμη σου ειναι καλυτερο;

 

Πιο πολύ η οθόνη τι κατανάλωση θα χρειάζεται(αυτό δε βλέπω να λέει στο site)της HD LCD IPS,καθώς και τί επεξεργαστή θα έχει διοτι μπορεί να έχει Α15 dual(δύσκολο).

 

Φόρτιση έχει και αυτή wireless κολπάκι.

 

Για να καταλάβουμε περίπου τη διαφορά στην οθόνη μπορούμε να πάμε εδώ:

 

http://techblog.gr/m...e-hd-ips-45322/

 

Εγώ δε πρότεινα σε κανέναν να πάρει LG ρε παιδιά(δλδ η σάμμυ που πρόσφατα έφερε την ICS είναι δείγμα εμπιστοσύνης?Ο κόσμος παίρνει sammy για την Ics της ή για τον κάθε darky & crisello του xda???).Ανάφερα απλά ότι δεν έκανε το μπαμ που θα έπρεπε/υποψιαζόμασταν ότι θα έκανε η sammy στο hdware(ελπίζω ρε γμτ να μη κουράζει η αναφορά στο ίδιο πρόβλημα αλλά διάολε ΤΟΣΟ ΚΟΙΝΑ specs ρε γμτ?Δλδ το πρόβλημά τους ήταν να το κάνουν καλύτερο απο το SII και όχι να νικήσουν τον ανταγωνισμό Once and for all?Μηδεν όραμα ρε γαμώτο και αυτό με τρελένει.).

 

 

Διαβασε οτι εβαλα στην παραθεση στο παραπανω μηνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα htc' date='βγαζουν μεγαλυτερες μπαταριες!Απλα με τα ΟΝΕ,το χανουν και αυτο!!!

Πραγματικα πιο μεγαλη απογπητευση απο το one x,δεν εχει για μενα!

Να εχει ενα πολυ ομορφο design,πολυ καλο hardware,να εχει βελτιωσει θετικα το sense και να το ριχνει στην αγορα των android χωρις sd και δυνατοτητα αλλαγης της μπαταριας!Αυτο και αν ειναι fail![/quote']

Δε θα μπορουσα να συμφωνήσω περισσότερο.. :)

Η φαση ειναι ότι η htc πραγματικά έφτιαξε μια συσκευή κατά 90% εξαιρετική, αλλα χαλάει την εικόνα στα υπολοιπα. Λες και προσπαθει να βαλει αυτογκόλ. Έχει, για πολλούς το καλυτερο design, εξαιρετικά χαρακτηριστικά αλλα συνολικά πάσχει..

Αν του έβαζε μερικά πραγματα που δεν στοιχίζουν τίποτα, θα το προτιμούσα απο το sgs3. Ένα άνοιγμα για να βγαινει η μπαταρια , μια sd, και 2000 τουλάχιστον mh μπαταριά. Τόσο δύσκολο ήταν για την htc να το κανει αυτό;

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

To htc one x εγινε ακομα πιο δελεαστικο μετα την χθεσινη παρουσιαση/απογοητευση....

 

το ΑΤ&Τ όμως :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To htc one x εγινε ακομα πιο δελεαστικο μετα την χθεσινη παρουσιαση/απογοητευση....

Να σε δω να γραφεις διθυραμβους,για το one x(tegra 3) και θα παω να το παρω,αυριο κι ολας! :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασε οτι εβαλα στην παραθεση στο παραπανω μηνυμα.

 

Υπάρχει ρε και η μέση οδός δεν είναι όλα black and white.Το παλικάρι που έγραψε την άποψη παραπάνω πρέπει να έχει μετοχές της σάμμυ για να είναι τόσο απόλυτος και ειρωνικός.Έχω εξηγήσει τι με προβλημάτισε και τι περίμενα απο specs.Ξέρεις ρε διάολες ότι σε 2 μήνες θα βγείς στα φόρα το Ip5 και αντί να γυρίσεις το καταναλωτή προς τη μεριά σου πας και βγάζεις την λευκόχρυση μετριότητα με 2-3 prospect?

 

#image9gag:ogody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ναι , με τον krait s4.

Το θεμα ειναι που θα το βρουμε Ελλαδα...

 

μόνο One S ή international One X...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ρε και η μέση οδός δεν είναι όλα black and white.Το παλικάρι που έγραψε την άποψη παραπάνω πρέπει να έχει μετοχές της σάμμυ για να είναι τόσο απόλυτος και ειρωνικός.Έχω εξηγήσει τι με προβλημάτισε και τι περίμενα απο specs.Ξέρεις ρε διάολες ότι σε 2 μήνες θα βγείς στα φόρα το Ip5 και αντί να γυρίσεις το καταναλωτή προς τη μεριά σου πας και βγάζεις την λευκόχρυση μετριότητα με 2-3 prospect?

 

#image9gag:ogody

 

Aχμ δηλαδη η apple σε 2 μηνες. 6-7 μηνες μετα την κυκλοφορια του 4s θα βγαλει καινουριο μοντελο. Καλα εσυ περιμενεις iphone πριν τον νοεμβρη; χαχαχααχααχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα μπορουσα να συμφωνήσω περισσότερο.. :)

Η φαση ειναι ότι η htc πραγματικά έφτιαξε μια συσκευή κατά 90% εξαιρετική, αλλα χαλάει την εικόνα στα υπολοιπα. Λες και προσπαθει να βαλει αυτογκόλ. Έχει, για πολλούς το καλυτερο design, εξαιρετικά χαρακτηριστικά αλλα συνολικά πάσχει..

Αν του έβαζε μερικά πραγματα που δεν στοιχίζουν τίποτα, θα το προτιμούσα απο το sgs3. Ένα άνοιγμα για να βγαινει η μπαταρια , μια sd, και 2000 τουλάχιστον mh μπαταριά. Τόσο δύσκολο ήταν για την htc να το κανει αυτό;

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Αν εβαζε και την sd και την αφαιρουμενη μπαταρια,χωρις υπερβολη,φετος θα ηταν η χρονια της htc και των one!!!Οπως ηταν περσι η χρονια του sgs2(που ειχε ολο το πακετο,οπως επρεπε)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...