Προς το περιεχόμενο

Fifa 13


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγινε φιλε οτι πεις. Αν κατι απο αυτα που εγραψα ειναι ψεμα ελα κι αποδειξε το μου. Μακραν το καλυτερο ποδοσφαιρακι. Το εχω λιωσει το ντεμο. Πρωτη φορα παιζω ντεμο τοσο πολυ και το ευχαριστιεμαι!

 

 

 

Καλυτερο ελεγχο στο pes; Απλα LOL. Τι εγινε δεν γινονται τελεια ολα τα κοντρολ οπως τοσα χρονια που ειχατε μαθει το μονοτονο τελειο κοντρολ και τωρα τα βρηκαμε μπαστουνια και λεμε οτι δεν εχεις ελεγχο; Καμια σχεση ομως. Στο real football δεν υπαρχει τελειο κοντρολ, ξυπνατε...

πλακα εχεις,οποιοσδηποτε εχει διαφορετικη γνωμη απ σενα η δεν ξερει να παιζει η προσπαθει να υπνοτισει τον κοσμο να παρει το pro.εισαι ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ που εχει "ανακαλυψει" τοσα πολλα στο "καινουριο" φιφα οποτε ειναι φυσιολογικοτατο να το ευχαριστιεσαι τοσο πολυ.βεβαια μαλλον παιζεις αλλο παιχνιδι γιατι παντου μα παντου ομως το κραζουνε το φιφα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 271
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Eχει δικιο ο polakis .Το fifa 13 δειχνει να εχει πραγματικα πολλες βελτιωσεις σε σχεση με τα παλια.Mιλαμε οτι εχουν βελτιωσει σχεδον τα παντα.

 

Εχει πλακα παντως που στο φορουμ οταν το pes ηταν παιχνιδαρα(πριν 2008) οι περισσοτεροι το εκραζαν(πρεπει να ημουν απο τους λιγους που υποστηριζα την ανωτεροτητα του) και τωρα που το fifa ειναι πολυ ανωτερο απο το pes ,βλεπω το ακριβως αντιθετο.

Τι γινεται ρε παιδια? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχει δικιο ο polakis .Το fifa 13 δειχνει να εχει πραγματικα πολλες βελτιωσεις σε σχεση με τα παλια.Mιλαμε οτι εχουν βελτιωσει σχεδον τα παντα.

 

Εχει πλακα παντως που στο φορουμ οταν το pes ηταν παιχνιδαρα(πριν 2008) οι περισσοτεροι το εκραζαν(πρεπει να ημουν απο τους λιγους που υποστηριζα την ανωτεροτητα του) και τωρα που το fifa ειναι πολυ ανωτερο απο το pes ,βλεπω το ακριβως αντιθετο.

Τι γινεται ρε παιδια? :P

 

Αστο φιλε μην το ψαχνεις. Καποτε οι ιδιοι με ελεγαν προ fanboy οταν τους ελεγα μεχρι το pes6 οτι ηταν τελειο. Απο τοτε που τα σκατωσε η κοναμι, προσπαθουν να κραξουν το φιφα γιατι ετσι θα ικανοποιησουν τον εγωισμο τους που δεν δεχεται οτι το προ πλεον ειναι τραγικο...

 

Οτι και να πεις ειναι λιγο...Πινω μπαφους και παιζω προ, το λεει και το τραγουδι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιποοοοοοον, ας πω και εγω την γνωμη μου.

Καταφερα και κατευασα το demo πριν κανα 2ωρο το πολυ.Επαιξα 4-5 ματσακια το ενα με assisted και normal game speed και τα υπολοιπα με ολα manual και slow game speed.

Με assisted το παιχνιδι δεν αξιζει ουτε λιγο, οτι ναναι, σαν να βλεπω το fifa12 με λιγο καλυτερα faces και τιποτε αλλο.

Με το manual κατι παει να γινει αλλα και παλι δεν με πηθει, μαρεσε που εκαναν πιο δυσκολα τα κοντρολ και δεν καθοντε κατευθειαν στο ποδι του παιχτη λες και εχει μαγνητη, βελτιωσαν λιγο τις πασες και τους τερματοφυλακες αλλα οχι σπουδαια πραγματα.Στο slow game speed δεν ειδα καποια τεραστια διαφορα απο το normal και αυτο δεν μου αρεσε και πολυ μιας και ειναι υπερβολικα γρηγορο το παιχνιδι.

Γενικα φετος κανενα απο τα δυο ποδοσφαιρακια δεν με εχουν πησει, αλλα περιμενα και αλλα μου ηρθαν, και τα 2 δεν εκαναν καμια αλλαγη σε γραφικα, εχουν αφησει τα ιδια με αυτα του 12 και εχουν βελτιωσει καπως το gameplay.Εγω βασικα βλεπω το PES 13 πιο βελτιωμενο στο θεμα gameplay απο το FIFA13 αλλα.....

Δεν εχω καταληξει ακομη σε πιο απο τα 2 θα παω.δυστηχως τιποτα το σπουδαιο φετος.μαλλον για να ξαναδουμε καλο ποδοσφαιρακι θα περιμενουμε καμποσα χρονακια (next gen consoles).

Δεν εχω κατι αλλο να πω, απλα απογοητευση. :X :mad: :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ καποιος ειπε ηρεμα κ ωραια αυτα που λεμε ολοι.κανενα ποδοσφαιρακι φετως δεν ειναι καλο,αυτη ειναι η αληθεια.οποιος δεν ειναι fanboy το βλεπει αυτο.στο φιφα μετα τα κορυφαια 10,11 και το 12( οχι τοσο οσο τ αλλα 2) σιγουρα περιμεναμε κατι καλυτερο απ αυτο.το προ παλι βελτιωμενο σε σχεση με τα παλια εκτρωματτα αλλα και παλι..απογοητεση,πλεον στηριζω τις ελπιδες μου στο παιχνιδι που εδω κ 7 χρονια δεν μ απογοητευει ποτε το 2κ.παντως για να μιλησουμε κ λιγο σοβαρα ετσι θα παει η δουλεια μεχρι να βγουνε οι κονσολες νεας γενιας,τα ιδια καθε χρονο θα βλεπουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μεγαλυτερη διαφορα που εχω δει σε fifa ειναι μαλλον φετος.

Τα γραφικα εχουν την μεγαλυτερη βελτιωση που εχω δει απο χρονια σε χρονια.

Και επισης τα βηματα προς τον ρεαλισμο ειναι πολυ μεγαλυτερα.Ψαχνω να βρω τι ακριβως εχουν αφησει ιδιο με το 12 και δυσκολευομαι πραγματικα.

Στην ταχυτητα θα συμφωνησω.Μαλλον δεν εχουν βαλει καθολου slow ,γιατι δεν υπαρχει διαφορα με το normal.Ειμαι βεβαιος οτι αυτο θα αλλαξει στην τελικη εκδοση και το παιχνιδι θα γινει ακομα καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυτερο ελεγχο στο pes; Απλα LOL. Τι εγινε δεν γινονται τελεια ολα τα κοντρολ οπως τοσα χρονια που ειχατε μαθει το μονοτονο τελειο κοντρολ και τωρα τα βρηκαμε μπαστουνια και λεμε οτι δεν εχεις ελεγχο; Καμια σχεση ομως. Στο real football δεν υπαρχει τελειο κοντρολ, ξυπνατε...

 

Μονότονο κοντρόλ που κολλάει η μπάλα στα πόδια όλων είδα μόνο στο FIFA. Μόνο οι "χειρότεροι" παίκτες χάνουν καμιά φορά τη μπάλα, αλλά και στο PES αν δεχθούν μια πολύ δυνατή μπαλιά και εκεί τους φεύγει απο τα πόδια η μπάλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μονότονο κοντρόλ που κολλάει η μπάλα στα πόδια όλων είδα μόνο στο FIFA. Μόνο οι "χειρότεροι" παίκτες χάνουν καμιά φορά τη μπάλα, αλλά και στο PES αν δεχθούν μια πολύ δυνατή μπαλιά και εκεί τους φεύγει απο τα πόδια η μπάλα.

 

Ή εισαι εκτος πραγματικοτητας ή δεν ακουμπησες καθολου το ντεμο, δεν εξηγειται αλλιως...Keep trolling...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή εισαι εκτος πραγματικοτητας ή δεν ακουμπησες καθολου το ντεμο, δεν εξηγειται αλλιως...Keep trolling...

 

Ναι και αυτος εκτος πραγματικοτητας ειναι.Μονο εσυ εισαι εντος.Μου φαινεται αλλο παιχνιδι παιζεις ή εχεις τεραστια φαντασια καθως παντου το θαβουν το ντεμο οι περισσοτεροι.Το οτι εκαναν τα αυτονοητο και βελτιωσαν ενα-δυο πραγματα δεν σημαινει οτι ειναι και καλο το gameplay.Εσυ αμα βλεπεις individuality στο first touch, τη στιγμη μαλιστα που δεν υπαρχει καν στις ομαδες που παιζουν ακριβως το ιδιο μονοτονο στυλ ολες ανεξαιρετως, μαλλον πρεπει να δεις πιο ξεκαθαρα τα πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος το θαβει?Εγω βλεπω αποθεωση.

 

Οπως και να χει ειναι πολυ ανωτερο απο το pes,Ακομα και αν το τελευταιo εκανε βηματα προοδου με το 13.Αυτο απο μονο του δειχνει ποσο σημαντικες βλετιωσεις βλεπουμε στο νεο fifa.

Και απορω πραγματικα πως γινεται να μην τις βλεπετε.

 

Τεσπα ο καθενας θα παιξει αυτο που θεωρει καλυτερο(ελπιζω δηλαδη,γιατι υπαρχουν και κολληματα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος το θαβει?Εγω βλεπω αποθεωση.

 

Οπως και να χει ειναι πολυ ανωτερο απο το pes,Ακομα και αν το τελευταιo εκανε βηματα προοδου με το 13.Αυτο απο μονο του δειχνει ποσο σημαντικες βλετιωσεις βλεπουμε στο νεο fifa.

Και απορω πραγματικα πως γινεται να μην τις βλεπετε.

 

Τεσπα ο καθενας θα παιξει αυτο που θεωρει καλυτερο(ελπιζω δηλαδη,γιατι υπαρχουν και κολληματα).

 

Που βλεπεις την αποθεωση?Για μπες OS.Μου κανει εντυπωση πως θεωρεις οτι ειναι ποδοσφαιρο ενα παιχνιδι οπου το κεντρο ειναι διακοσμητικο στοιχειο και που η cpu εχει 90% pass accuracy ακομα και με Pass Error στο 100.Eπισης σε 30 παιχνιδια μεχρι τωρα μονο 3 φορες ειδα την cpu να κανει backpass.Αυτα ειναι δεδομενα και για αυτο τα ακουει παντου η ΕΑ για το ντεμο αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που βλεπεις την αποθεωση?Για μπες OS.Μου κανει εντυπωση πως θεωρεις οτι ειναι ποδοσφαιρο ενα παιχνιδι οπου το κεντρο ειναι διακοσμητικο στοιχειο και που η cpu εχει 90% pass accuracy ακομα και με Pass Error στο 100.Eπισης σε 30 παιχνιδια μεχρι τωρα μονο 3 φορες ειδα την cpu να κανει backpass.Αυτα ειναι δεδομενα και για αυτο τα ακουει παντου η ΕΑ για το ντεμο αυτο.

 

Δεν ειναι τελειο σε καμια περιπτωση(μπορουμε να του βρουμε 100δες αρνητικα) αλλα ειναι πολυ καλυτερο απο τον ανταγωνισμο.

Θα το δεις και φετος σε reviews,πωλησεις και γενικοτερα στις προτιμησεις των hardcore παιχτων.

 

Aπο κει και περα αν αυτο το pes που ειδα φετος ειχε βγει 3 χρονια πριν,σημερα τα πραγματα θα ηταν διαφορετικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι τελειο σε καμια περιπτωση(μπορουμε να του βρουμε 100δες αρνητικα) αλλα ειναι πολυ καλυτερο απο τον ανταγωνισμο.

Θα το δεις και φετος σε reviews,πωλησεις και γενικοτερα στις προτιμησεις των hardcore παιχτων.

 

Aπο κει και περα αν αυτο το pes που ειδα φετος ειχε βγει 3 χρονια πριν,σημερα τα πραγματα θα ηταν διαφορετικα.

 

Δεν ειναι το θεμα τα 100 αρνητικα.Εχει λιγα αρνητικα που ομως ειναι σημαντικα και εκει υπερτερει το pes.Κοιτα το παρακατω βιντεο οπου παιζει ενας πανασχετος το ντεμο του pes.Προσεξε πως κανει παιχνιδι ο Gerrard στο κεντρο, πως η cpu κανει backpasses και δεν κοιταει διαρκως μπροστα και δες και στο πρωτο γκολ της cpu τι ωραια και στρωτα αντιδραει η ΑΙ μεσα στην περιοχη και αντιστοιχα παρ'ολη την ασχετοσυνη αυτου που παιζει πως η teammate cpu προσπαθει να αποσωβησει το γκολ.Ψαξε και δεν θα βρεις ουτε ενα βιντεο σοβαρης cpu AI του φιφα και φυσικα ουτε ενα βιντεο με τοσες μονομαχιες στο κεντρο.Και αυτο ειναι απο τα χαλια βιτεο υποτιθεται και με χαμηλο δεικτη δυσκολιας της cpu.Οριστε:

http://www.youtube.com/watch?v=EsztT0frCi4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...