Προς το περιεχόμενο

Fifa 13


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακριβως τα προσωπα ειναι το θεμα PDS. και εκει υπαρχει τεραστια διαφορα

Μη ξεχναμε οτι για πολλες γενιες με αυτο μαθαμε και κολλησαμε. οποτε λιγο δυσκολο να ξεκολλησω εγω τουλαχιστο

Τελικη retail εκδοση επαιξα (αυτη που βγηκε απο χθες :mellow: ).

Μου αρεσε αρκετα μπορω να πω και σιγουρα καλυτερο απο το 12 σε οτι αφορα κινηση και ΑΙ

 

μα τα πρόσωπα δεν είναι καλύτερα στο PES έχουν γιαπονέζικο feelling για τα γούστα μου , τώρα αν εννοείς τα generic πρόσωπα θα συμφωνήσω απόλυτα, είναι ένα τομέας που πάσχει το FIFA εδώ και πολλά χρόνια...

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=61No7Df2K08

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 271
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ε οχι οτι το fifa εχει καλυτερα προσωπα απ το προ μην τρελαθουμε κιολας.να μην μιλησω γενικα σαν συνολο.για μαλια ας πουμε, τον κακομοιρη τον πιρλο λες κ φοραει περουκινι τον εχουν κανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε οχι οτι το fifa εχει καλυτερα προσωπα απ το προ μην τρελαθουμε κιολας.να μην μιλησω γενικα σαν συνολο.για μαλια ας πουμε, τον κακομοιρη τον πιρλο λες κ φοραει περουκινι τον εχουν κανει

 

τα πρόσωπα είναι καλύτερα, τα μαλλιά όχι, πάντως δεν παύει απλά να είναι προσωπική μου άποψη και για τα γούστα μου, όπως έχω γράψει πιο πάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι εγω νομιζω οτι το PES ειναι χρονια μπροστα απο το φιφα οσον αφορα τα προσωπα;

Σε αυτο (αποψη μου παντα) εχει συμβαλει σημαντικα η κυκλοφορια third party unofficial patches.

Αν θυμαμαι καλα ηταν μια εποχη ΠΕΣ3-ΠΕΣ4-ΠΕΣ5 που απο το ενα στο αλλο εβλεπες τρομερη βελτιωση στα προσωπα του ΠΕΣ και ηταν ολοιδια (τα official) με αυτα που εφτιαχναν ασχετοι χρηστες και τα ποσταραν στα "γνωστα" sites απο τη προηγουμενη version του παιχνιδιου.

Δε λεω εχει κανει βηματα προοδου σε αυτο το τομεα το φιφα αλλα οσο υπαρχουν οι γνωστοι αγνωστοι που με το open source χαρακτηρα που εχουν τα προσωπα στο ΠΣ3 κανουν πραματα κ θαματα και θα επιμεινω στο οτι τα αρπαζει η Κοναμι και τα ενσωματωνει στα παιχνιδια της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, δε με ενδιαφέρει το debate FIFA vs PRO, αλλά κάθεται ποτέ κανείς σε ποδοσφαιράκι να κοιτάει τα πρόσωπα; Ο μόνος τρόπος για να γίνει αυτό είναι να σταματήσει το παιχνίδι, να βάλει replay και να κάνει και zoom. Τόσα χρόνια παίζω ποδοσφαιράκια και δεν τα έχω προσέξει ούτε μια φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το εθεσα ως debate σε καμια περιπτωση.

απλη αναφορα εκανα στον pds, και μετα ανεφερα κατι που απλα παρατηρησα στα χρονια που παιζω ποδοσφαιρακια

ισα ισα ειπα οτι μου αρεσε πολυ περισσοτερο το 13 απο 12 και με δεδομενο οτι το 12 ειναι μακραν μπροστα απο το ΠΕΣ για να το θεσω διαφορετικα λεω οτι τουλαχιστο στο ΠΣ3 με αυτα που ειδα εγω (δεν το εξερευησα και πληρως το παιχνιδι) θετει τον πηχυ πολυ ψηλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, δε με ενδιαφέρει το debate FIFA vs PRO, αλλά κάθεται ποτέ κανείς σε ποδοσφαιράκι να κοιτάει τα πρόσωπα; Ο μόνος τρόπος για να γίνει αυτό είναι να σταματήσει το παιχνίδι, να βάλει replay και να κάνει και zoom. Τόσα χρόνια παίζω ποδοσφαιράκια και δεν τα έχω προσέξει ούτε μια φορά.

φιλε μου ειμαστε στο ετος 2012 οπως και να το κανουμε θελουμε οσες περισσοτερες λεπτομεριες γινετε ετσι ωστε να ερχετε πιο κοντα στην πραγματικοτητα.το μεγαλυτερο ποσοστο των ατομων που παιζουν ναι θελουν να υπαρχουν τα καταλυλα faces και ναι οπως και να το κανουμε και ας μην αρεσει στα fanboys του φιφα το προ στα faces ειναι ετη φωτος μπροστα.στο παραπανω βιντεο θα δειτε τον fabio coentrao στον προ ολοιδιο και στο φιφα ουτε καν εχουν μπει στον κοπο να τον σουλουπωσουν λιγο.

και το τονιζω ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ fanboy του προ μην παρεξηγηθω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μίλησα με εναν φίλο που το έχει και σε ps3 και σε 360 και το έπαιξε χθες. Μου είπε ότι στο ps3 είναι εμφανώς πιο αργό. Δεν μπορώ να καταλάβω. Πάντως αν η ΕΑ δεν ακούσει τον λαό και δεν κάνει update να ρίξει λίγο την ταχύτητα και τις αντιδράσεις παικτών, δεν ξέρω αν θα παίξω φιφα φέτος. Κοιτα να δεις που θα με αφήσουν χωρίς ποδοσφαιράκι οι ηλίθιοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μίλησα με εναν φίλο που το έχει και σε ps3 και σε 360 και το έπαιξε χθες. Μου είπε ότι στο ps3 είναι εμφανώς πιο αργό. Δεν μπορώ να καταλάβω. Πάντως αν η ΕΑ δεν ακούσει τον λαό και δεν κάνει update να ρίξει λίγο την ταχύτητα και τις αντιδράσεις παικτών, δεν ξέρω αν θα παίξω φιφα φέτος. Κοιτα να δεις που θα με αφήσουν χωρίς ποδοσφαιράκι οι ηλίθιοι...

παρε ps3 και παρατα μας με τις αποιλες σου ρε φιλε polakis.ετσι και αλλιως ασχετος εισαι......
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ ήδη το έλιωσα για πρώτη φορά χθες.

μπορώ να πω πως το έχουν κάνει πιο smooth από το 12. κάποια λάθη που υπήρχαν πλέον δεν υπάρχουν όπως στο σύστημα κρούσης

θέμα με την ταχύτητα δεν βλέπω. σίγουρα είναι πολύ καλύτερο από το 12.

μία ερώτηση? ξέρετε τι ακριβώς κάνουν τα νέα settings που προσαρμόζεις την ταχύτητα των παιχτών π.χ. speed of user's team acceleration

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε ps3 και παρατα μας με τις αποιλες σου ρε φιλε polakis.ετσι και αλλιως ασχετος εισαι......

 

Καλα θα τα πουμε live εμεις που θα σε σκισω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου ειμαστε στο ετος 2012 οπως και να το κανουμε θελουμε οσες περισσοτερες λεπτομεριες γινετε ετσι ωστε να ερχετε πιο κοντα στην πραγματικοτητα.το μεγαλυτερο ποσοστο των ατομων που παιζουν ναι θελουν να υπαρχουν τα καταλυλα faces και ναι οπως και να το κανουμε και ας μην αρεσει στα fanboys του φιφα το προ στα faces ειναι ετη φωτος μπροστα.στο παραπανω βιντεο θα δειτε τον fabio coentrao στον προ ολοιδιο και στο φιφα ουτε καν εχουν μπει στον κοπο να τον σουλουπωσουν λιγο.

και το τονιζω ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ fanboy του προ μην παρεξηγηθω.

 

Σωστός. Θες περισσότερες λεπτομέρειες. Μαζί σου. Γιατί δεν γίνεται λόγος για τον φωτισμό που είναι στάσιμος και στα δύο παιχνίδια; Γιατί λοιπόν αντί για πρόσωπα δεν ζητάτε global illumination (που πραγματικά θα βελτιώσει κατά πολύ τα πράγματα ακόμα κι όταν χρησιμοποιούμε μακρινή κάμερα); Καλύτερες υφές μήπως (και για τα δύο soccer games); Λιγότερο clipping (και στα δύο soccer games ισχύει αυτό); Κι αν μιλήσουμε για τα πρόσωπα, γιατί δεν ζητάμε πρώτα καλύτερο γρασίδι (που μου έβαλαν στο πρώτο current-generation Fifa/PES ένα shader effect και αυτό ήταν) που να επηρεάζει την ροή της μπάλας; Υπάρχουν τόσα πράγματα που μπορούν (και πρέπει) να βελτιωθούν και τα πρόσωπα είναι το τελευταίο πράγμα από την στιγμή που όλοι παίζουμε με μακρινές κάμερες.

 

PS: Όσο για τα πρόσωπα και ότι οι περισσότεροι θέλουν τα 'κατάλληλα' πρόσωπα, sorry αλλά το Pro στο Playstation 1 το έπαιζα επειδή είχε καλύτερο gameplay. Ούτε επίσημα ονόματα είχε, ούτε καλύτερα γραφικά. Γι αυτό και το αγαπήσαμε τότε. Gameplay over graphics, unless they can deliver in both aspects

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...